Tipsport Extraliga - Základní část - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Brno - 30. prosince 2017   16:00

Brno

Vítkovice - Kometa Brno: Rozhodující moment šlágru! Hruška se před Bartošákem nemýlil, 0:1

Přeji Vám všem jen to dobré, do nového roku hodně zdraví, štěstí, pohody, hezké (nejen hokejové) zážitky a příjemné chvíle. Bude se na Vás těšit znovu někdy na počtenou.
Poslední letošní zápas je pro Ostravar arénu u konce. Po bojovném a urputném utkání, kdy se oba týmy snažily vstřelit branku, se to nakonec podařilo Kometě, která si tak může považovat za šťastnější tým a z Ostravy si odvézt všechny tři body. Zápasu by slušela remíza, ale hráči Komety využili chybky Vítkovic a dokázali ji také potrestat. Vítkovická šňůra výher je po dnešku již minulostí, ale je to také výzva, pro zahájení nové.

Celkem: 31:34
Fanoušci Komety Brno slaví výhru po svém, v sektoru zapáli pyro.
59:58'
Vítkovičtí s pukem míří do pásma, ale asi toho mnoho už nestihnou.
59:52'
Kometa se ujímá kotouče a snaží se navýšit skóre.
59:43'
Domácí jsou stále bez gólmana.
59:25'
Trška si vybruslil od mantinelu, ale nastřelil jen gólmana.
59:20'
59:00'
Několik nepřesných střel, Čiliak je ale pozorný.
58:39'
Bartošák ujíždí na střídačku!!
58:15'
Vítkovičtí musejí vycouvat pro kotouč, hosté se přesunují do středního pásma.
57:45'
Sloboda si sjel před branku, ale puk se k němu nedostal.
57:26'
Puk míří k Bartošákovi.
57:20'
Dvířka trestné lavice jsou stále otevřena, ale Radimu Zohornovi se mezi trestoměřiče příliš nechce. Nakonec přece jen odchází, je potrestán za hrubost.
56:58'
Domácí v protiútoku, ale Čiliak zasahovat nemusel, spoluhráči vítkovickou akci překazili.
56:33'
56:25'
Krejčík naznačil střelu, ale přihrál ke kruhu na Svobodu, jeho pokus byl tečován mimo branku.
56:04'
Hrbase s Kucserou hnala kupředu téměř celá Ostravar aréna, ale Kucsera ze strany nastřelil jen Čiliaka.
55:48'
Hosté v pásmu, ale nemají puk zcela pod kontrolou.356
55:16'
Lev s Bartovičem na návštěvě v útočném pásmu.
55:00'
Hynek Zohorna se propracoval až k brance, ale v pozici klečícího střelce neuspěl.
54:43'
Přihrávkový kolotoč v podání Komety započal.
54:33'
Za hrubost je vyloučen domácí kapitán Olesz.
54:23'
Lev při průjezdu pásmem předvedl dvě efektní kličky, ale nestačilo to.
54:02'
Trška bojuje u mantinelu o kotouč.
53:30'
Vítkovice na skok v pásmu, musejí se ale vrátit.
53:11'
Puk končí na Bartošákovi, probíhá komerční přestávka.
53:05'
Kometa právě vstřelila branku!
Hosté se dostali do pásma, Erat přihrál zpoza branky opuštěnému JANU HRUŠKOVI, který dokázal vystřelil puk do horní části branky – 0:1. Asistence: Martin Erat, Radim Zohorna.
52:47'
Krejčíkovi se podařilo sebrat puk vítkovickým a okamžitě vyráží do pásma.
52:15'
Olesz se v útočném pásmu v mezikruží zamotal do bránících hokejek.
51:53'
Ofsajd pro domácí hráče.
51:29'
Na branku Brna postupoval sám Zdráhal poté, co využil dlouhé přihrávky, ale svatyni Komety přestřelil.
51:02'
V rohu u hostující branky zůstal ležet Květoň s bolestnou grimasou, diváci jsou velmi rozezleni, že se stále pokračuje ve hře.
50:42'
Vítkovice se dostaly vlastní zásluhou z pásma, sjely si k vlastní brance a nadechly se k dalšímu ataku.
50:00'
Nastřelený puk se odrazil od zadního mantinelu, Bartovič vletěl k brance jako velká voda, ale těsně ji minul.
49:33'
Hruška v pásmu vybojoval kotouč, ale přihrávka na Erata neprošla.
49:15'
Kometa donutila domácí stáhnout se k Bartošákovi, Trška bude rozehrávat.
48:21'
Bartošák si připisuje další úspěšný zákrok, tentokrát proti Zaťovičovi.
47:59'
Brňané se usadili v pásmu, u modré se ale nedokázali domluvit, a tak si puk berou pod kontrolu domácí.
47:30'
Krejčík sprintuje za svou branku pro puk, pronásleduje ho ale Květoň.
47:18'
V útočném pásmu Komety zůstává u mantinelu ležet jeden z jejích hráčů, od modré ještě pálil Štencel, Bartošák odpaluje puk do bezpečí, hra je přerušena.
47:03'
Hra u vítkovické klece.
46:44'
Olesz poslal nahozením kotouč do pásma.
46:35'
Hynek Zohorna si najížděl na domácí branku, vystřelil na Bartošáka přes Tršku, Bartošák svírá puk v lapačce. Probíhá komerční přestávka.
46:04'
Kometa u Bartošáka, ale ten je na svém místě.
45:43'
Zdráhal s Jáchymem u Čiliaka, ten nakonec zasahovat nemusel.
45:12'
Vítkovičtí v pásmu, zpoza branky rozděluje puky Roman.
44:14'
Před vítkovickou brankou dobře cloní vysoký Dočekal, Bartošák ale zatím zvládá eliminovat brněnské pokusy.
43:43'
Vítkovičtí v pásmu, Roman dostal přihrávku před branku, ale minul.
43:17'
Erat posílá puk do pásma, ale vítkovičtí si jej v pohodě sebrali a budou rozehrávat.
43:01'
Lev si najel do pásma, od kruhu vystřelil přes bránícího hráče, Čiliak vytěsňuje puk nad branku.
42:35'
Brňané v pásmu ztratili kotouč.
42:18'
Vítkovičtí zeširoka rozehrávají.
42:00'
Po Kolouchově střele končí puk v lapačce Čiliaka.
41:27'
Oba týmy střídají, puk kontroluje za svou brankou Štencel.
41:11'
Kotouč zašlápnut u střídačky hostů, sudí vyčkávají.
40:38'
Brňané se chvíli ohřáli u vítkovické branky, ale domácí si sebrali kotouč, jejich útok však zastavil ofsajd.
40:25'
Dnešní utkání sleduje 10 004 diváků – vyprodáno.
40:13'
Vítkovice vyhrály vhazování, Lev ujížděl na branku, ale Čiliak kotouč chytil.
40:01'
Ani ve druhé třetině branka nepadla, i když oba celky měli k dispozici přesilovky, gólmani obou týmů jsou dnes rozhodně ozdobou zápasu. Hraje se divácky atraktivní duel od branky k brance, kterému přihlíží vyprodaná Ostravar aréna. Ve třetí třetině se dá očekávat bitva o každý kousek ledu, každá i sebemenší chybička může být potrestána. Nechme se překvapit, co přinese třetí třetina.
1/3 – 10:18
2/3 – 12:9
Další třetina začne přibližně v 17:46.
40:00'
39:55'
Vítkovičtí se do branky, kterou hlídá Čiliak, nemohou dostat.
39:43'
Brňané posílají puk na zakázané uvolnění.
39:34'
Vítkovičtí se přesunují k brance Komety.
39:03'
Obě mužstva hrají v plném počtu.
39:01'
Bartovič se dostával do pásma podél pravého mantinelu, ale byl tísněn a nedokázal vystřelit podle představ.
38:54'
Hynek Zohorna byl příliš blízko brance, puk zamířil vedle.
38:29'
Bartošák měl zakrytý výhled, Bartejs od modré ale pálil vedle.
38:00'
Vítkovičtí byli u hostující branky bez šance, hra se přenáší k Bartošákovi.
37:03'
Za vítkovickou brankou došlo k rozmíšce, současně jsou vyloučeni domácí Lev a hostující Radim Zohorna, oba za hrubost. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
37:03'
Erat si najížděl s Hruškou do pásma, couvající Hrbas se snažil vystihnout jejich případnou přihrávku, Eratova střela ale nakonec končí v náruči Bartošáka.
36:53'
Zakázané uvolnění pro Kometu Brno.
36:29'
Domácí se stále drží v pásmu, Čiliak předvádí úžasné výkony.
35:49'
Závar před brankou hostů končí u Čiliaka, vítkovičtí ani na několik pokusů nedokázali dostat puk do branky.
35:24'
Vítkovičtí se drží v pásmu, ale jejich hra není úplně uspořádaná.
34:53'
Zakázané uvolnění Komety.
34:25'
Na opačné straně se do obrovské šance dostal Lev, ale jeho prudká střela tvrdě označila Čiliaka.
34:02'
Klok zlomil v obranné pásmu hůl, puk se dostal k Hruškovi, ale jeho spoluhráči toho nedokázali využít.
33:36'
Zdráhal se dobře protáhl až k Čiliakovi, ten jeho úmysl ale přečetl.
33:11'
Zakázané uvolnění pro hosty z jihu Moravy.
33:00'
Hrálo se v pásmu Vítkovic, ale hosté se dostali k puku.
32:44'
Kometa bojuje o místo u vítkovické branky.
32:26'
Střední pásmo je přehuštěné.
32:08'
Série zašlápnutých puků v útočném pásmu Vítkovic je přerušena komerční přestávkou.
31:18'
31:17'
Vítkovičtí drží puk příliš dlouho, hostující hráči se stíhají vrhat lna led a do případných střel.
31:02'
Lev udržel puk na modré, domácí mohou pokračovat.
30:40'
Brno posílá puk do středního pásma.
30:21'
Kometa vyhazuje až do rohu k Bartošákovi.
30:09'
Od modré prověřil gólmana Hrbas, ten v jeho testu uspěl.
30:05'
Vítkovičtí se snaží najít prostor pro své střely.
29:39'
Roman vyslal střelu ještě před kruhy, Čiliakova lapačka byla přesná.
29:18'
Za nedovolené bránění odjíždí za katr hostující Krejčík.
29:04'
Bartovič zkusil prudkou střelu zleva, ale Čiliak byl připraven.
28:59'
Hosté střídají, domácí budou rozehrávat od své klece.
28:31'
Před brankou Komety došlo k menší rozepři, hra je přerušena a bude následovat komerční přestávka.
28:17'
Útočící strany se mění snad hned ve středním pásmu.
27:42'
Kometa v plném počtu.
27:35'
Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, Mallet ale poslal puk přímo do Krejčíka, který jej tak nezvládl zpracovat.
27:02'
Domácí se usazují u brněnské klece.
26:35'
Hosté znovu ujeli i s pukem do útočného pásma, vítkovičtí si ale nakonec poradili.
26:15'
Hned z první vypálil na branku Kolouch, ale Čiliak byl na místě.
25:54'
Osamocený puk se dostal k Zaťovičovi, který zamířil do pásma, kde ušetřil pár vteřinek.
25:42'
Za krosček bude pykat hostující Bartejs.
25:35'
Hráči obou týmů bojují v rohu u branky hostů o puk.
25:18'
Zakázané uvolnění pro hosty.
24:57'
Vítkovičtí se snažili dostat až k brance, ale nedaří se jim.
24:13'
Zdráhal se dostával do šance, ale hráči Komety byli proti.
23:58'
Vítkovičtí se řítili na branku hostů, ale Čiliak si vyjel a puk včas odpálil.
23:23'
23:18'
Vítkovičtí vyhazují kotouč, poprvé v tomto oslabení.
22:50'
Už to vypadalo, že Urbanec dokáže vyhodit puk, ale Kometa si jej dokázala sebrat zpět.
22:35'
Výborná šance pro Hrušku, který stál sám před brankou, ale minul.
22:15'
Kombinace končila u Němce, ten ale branku přestřelil.
21:57'
Brňané se drží v pásmu, ostřelují Bartošáka ze všech stran.
21:23'
Za hru vysokou holí je potrestán domácí Květoň.
21:14'
Hosté v pásmu, Erat zamířil přímo k Bartošákovi, ale nastřelil jen jeho náruč.
20:43'
Vítkovice poslaly puk do pásma, žene se za ním Bartovič, ale hosté jsou u něj včas.
20:11'
Puk se dostal za vítkovickou klec, Bartošák v klidu rozehrává.
20:01'
První třetina přinesla několik zajímavých šancí na obou stranách, žádná z nich ale díky pozorným gólmanům branou neskončila. Hrálo se od branky k brance, vítkovičtí více spoléhali na protiútoky, ale i s těmi si dokázal gólman Brna poradit. V samotném závěru třetiny se hosté začali mohutně dobíjet do vítkovické klece. uvidíme, zda budou v této taktice pokračovat i ve druhé části.
1/3 – 10:18
Další třetina začne přibližně v 16:51.
20:00'
19:55'
Lev s Bartovičem se prodírali před Čiliaka, ale Lev byl zdržen a nakonec i obrán o puk.
19:38'
Znovu stejný roh, jen hráči teď padají jako hrušky.
19:18'
Hraje se v rohu u Bartošákovy klece.
19:01'
Brňané se ženou do pásma.
18:14'
Fanoušci se teď sice zlobí, ale je odpískáno zakázané uvolení domácích.
17:59'
Domácí gólman znovu dokazuje, jak je pro mužstvo důležitý, vrhnul se po puku a zalehl ho, hra je přerušena.
17:33'
Bartošák předvedl proti Hruškovi parádní zákrok, roztáhl se přes celou brankovou čáru.
17:20'
Hra na opačné straně, proti Květoňovi zasahoval Čiliak.
17:12'
Dočekal vyslal střelu zápěstím, Bartošák ji odpálil vyrážečkou.
16:42'
Hruška to myslel dobře, ale Bartošák byl připraven. Bude se vhazovat po pravici vítkovického gólmana.
16:07'
Hraje se znovu od branky k brance.
15:36'
V dobré šanci se objevil Szturc, ale jeho střela těsně minula tyč branky Brna.
15:16'
Květoň se Szturcem si najeli k Čiliakovi, ale ten byl pozorný.
15:00'
Bude se vhazovat u Bartošáka.
14:45'
Dočekal vyslal střelu na Bartošáka, ten ji vytěsnil do rohu.
14:41'
Brňané se už už chtěli radovat, natlačili se úplně do vítkovické branky, ale sudí rozpažuje. Následuje komerční přestávka.
14:20'
Třetí formace hostů pěkně zatápěla u domácí branky, Bartošák nevěděl, kam dříve skočit.
13:50'
Erat vyzkoušel pozornost Bartošáka, ten uspěl.
13:32'
Domácí jen nahodili puk do pásma, musejí ale urychleně ke své brance.
12:57'
Zakázané uvolnění Brna.
12:52'
Vítkovice postupovaly do pásma neohroženě ve třech, kombinovali, ale Němec jejich souhru narušil.
12:27'
Domácí drží puk za svou brankou a střídají.
12:00'
Vítkovičtí se vymanili od své klece, Bartovič ale u Čiliaka neuspěl.
11:48'
Kometa má puk pod kontrolou a ohrožuje vítkovickou branku.
11:02'
10:45'
Roman stál u pravé tyče brněnské branky, ta byla zcela odkrytá, ale vítkovický útočník minul.
10:27'
Vítkovičtí se stále kombinují v pásmu a více a více se stahují k brance hostů.
09:55'
Roman nahrával u branky na Kloka, ale jeho úmysl Čiliak vystihl.
09:44'
Domácí se museli znovu probojovávat do pásma.
09:18'
Sloboda si najel až k brance, ale křižnou přihrávku nikdo nezachytil.
09:02'
První přesilovku si zahrají domácí, Hruška je potrestán za podražení.
08:37'
Erat našel v pásmu Hrušku, ale ten neměl čas zamířit přesněji.
08:16'
Zmatky ve středním pásmu, Kometa se ale do pásma nedokázala dostat bez ofsajdu.
07:47'
Hosté se chystali přejít do útoku, Krejčík tvrdě vystřelil od modré na branku, Bartošák puk lapil a rozehrává.
07:36'
Kotouč si přebrali domácí, ale také jejich akce se dočkala přerušení v podobě ofsajdu.
07:27'
Bartejs se na obranné modře chytře vyhnul Oleszovi, hosté mohou pokračovat v útoku.
07:05'
Ofsajd pro domácí.
07:00'
Hruška zachytil domácí rozehrávku a nahazuje puk zpět do pásma k Bartošákovi.
06:36'
Brňané předvedli zajímavý tah na branku, puk končí v Bartošákově lapačce. Následuje komerční přestávka.
06:18'
Hosté rozehrávají od své branky, moc se jim to ale nedaří.
06:01'
Rychlý protiútok domácích nevyšel, je z toho další zakázané uvolnění.
05:28'
Kolouch se Zdráhalem v přečíslení, ale akci ke gólu nedotáhli.
05:12'
Vítkovice kombinují na zakázané uvolnění.
04:28'
Další pokus Romana tentokrát z opačné strany, ale Čiliak měl dost času na reakci.
04:13'
Dej se protáhl podél mantinelu, ale střela na vzdálenější tyč neprošla.
03:43'
Lev u mantinelu v útočném pásmu se zašlápnutým kotoučem, ani Olesz jej nedokázal vydolovat.
03:12'
Hosté rozehrávají od své branky, Bartovič číhá na jejich nepřesnost.
02:35'
Na opačné straně se do šance dostal Zdráhal, ale brněnskou branku přestřelil.
02:20'
Mallet zavezl puk do pásma, v tandemu mu najížděl Hynek Zohorna, dostal přihrávku, ale na Bartošáka nevyzrál.
01:42'
Vítkovičtí se drželi u hostující klece, ale Čiliak byl pozorný.
01:15'
Kometa se dostávala k brance, ale mezi kruhy přišla o kotouč.
00:44'
Lvovi k brance najížděl Klok, nastřelil jen Čiliakovy betony.
00:12'
Ofsajd pro Kometu
00:03'
Úvodní bully pro domácí.
00:01'
Bouřlivá atmosféra ještě před prvním vhozením bully slibuje výbornou hokejovou kulisu.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Klok, Sloboda (A), D. Krenželok, Hrbas, Urbanec, Trška – Olesz (C), Lev, Bartovič – D. Květoň, O. Roman, Szturc – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Dej, T. Jáchym, Š. Stránský – Hudeček.

HC Kometa Brno: Čiliak (Dostál) – O. Němec (A), J. Krejčík, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, L. Vágner – Haščák, Zaťovič, L. Čermák (C) – M. Erat (A), Hruška, R. Zohorna – Mallet, H. Zohorna, T. Svoboda – P. Kratochvíl, Dočekal, Horký.

Rozhodčí: Hradil, Souček – Gebauer, Lederer.
Lídrem kanadského bodování Komety je s jednatřiceti body útočník Martin Erat (7+24), nejlepším střelcem je s jedenácti góly útočník Martin Zaťovič (11+11). Nejlepším obráncem je s devatenácti body Jakub Krejčík (1+18). Za tvrďáka týmu platí ex-vítkovický bek Michal Gulaši, který má ve statistikách Radegast indexu 98 bodů a je zároveň nejtrestanějším hráčem týmu (39 trestných minut). Nejvytíženějším gólmanem je Marek Čiliak s průměrem 2,28 a úspěšností 91,47 %.
Kanadské bodování Vítkovic vede opět útočník Ondřej Roman s pětadvaceti body (9+16), nejlepším střelcem je ale útočník Jakub Lev (15+9). Nejlepším mezi beky je s osmnácti body Ivan Baranka (2+16). Bodování Radegast indexu vede stále i přes několika zápasovou absenci obránce Jan Výtisk se 152 body. Nejtrestanějším hráčem je s třiašedesáti trestnými minutami útočník Roman Szturc. Gólman Patrik Bartošák je velkou oporou vítkovických, s průměrem 2,06 má úspěšnost 93,14 %.
Vítkovice v předchozím zápase na ledě Jihlavy urvaly "jen" dva body, ale i to jim stačilo k tomu, aby se vyšvihly na 2. místo neúplné tabulky. S bilancí 18-3-4-9 a aktivním skóre 108:76 mají na svém kontě 64 bodů. Stejný počet bodů má však i třetí Mountfield HK, na vedoucí Plzeň ztrácejí oba týmy osm bodů. Brňané v předchozím utkání zajížděli na led Pardubic, kde po gólech bratrů Zohornových vyhráli 2:0. Momentálně jim patří 6. místo v extraligové tabulce, bilance 13-4-7-9 a aktivní skóre 98:76 jim vyneslo 54 bodů.
Kometa se na ledě Ostravar arény představí letos vůbec poprvé, oba předchozí zápasy se odehrály v DRFG areně. V prvním utkání si vedla lépe Kometa, když vyhrála 5:1, v dalším zápase se ale podařilo zvítězit Vítkovicím a odvézt si po výhře 3:1 všechny body. V předcházející sezóně skončily tři ze čtyř utkání až po řádné hrací době, všechny zápasy se povedlo ukořistit Vítkovicím (1:0 sn; 2:1; 2:1 sn; 3:2 pp).
V posledním letošním zápase se Vítkovice představí na svém ledě a před zřejmě vyprodanými tribunami změří síly s Kometou Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.