Tipsport Extraliga - Základní část - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Jihlava - 15. listopadu 2017   17:30

Vítkovice
08:18' Kolouch (D. Krenželok, Š. Stránský) • 32:32' Kurovský (Szturc) • 41:48' Lev (Baranka, Tybor)
3:4
(1:1, 1:1, 1:2)
Jihlava
Jihlava
17:02' Kajínek  (Stříteský) • 38:01' Žálčík  (de la Rose, Anděl) • 48:09' Skořepa  (T. Kubalík) • 59:04' Čachotský  (Stříteský, Ulrych)
Vítkovice
Hradil, Kubičík – Hlavatý, Tošenovjan
Ostravar aréna
5 633 diváků
Jihlava

Vítkovice - Jihlava: Je rozhodnuto! Čachotský vystřelil výhru hostů, 3:4

Z Ostravy je to pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek večera, a budu se těšit zase někdy na počtenou.
Dnešní kolo je pro vítkovické a jihlavské hráče definitivně za námi. Jihlavští se v každé části museli na vítkovické gólově dotáhnout, nejdůležitější branku ale dali necelou minutu před koncem třetí třetiny svým kapitánem Čachotským. Zbývající čas, byť v oslabení, ale s vědomím prázdné vítkovické klece, si už dokázali celkem s přehledem uhlídat, a proto si z Ostravy vezou dárek v podobě tří bodů.

59:57'
Lev, Roman ani další z vítkovických na Voldena asi už nevyzrají.
59:50'
Vítkovice se přece jen dostali k Voldenovi, ale hosté si nechtějí nechat protéct tři body mezi prsty.
59:44'
Domácím se nedaří vymanit se z obranného pásma.
59:37'
Hosté vyrazili do pásma, jen z nich netrefil prázdnou klec Vítkovic!!
59:04'
Bartošák zůstává na střídačce.
59:04'
Oddechový čas pro domácí.
59:04'
Dukla právě vstřelila branku!
Hosté se dostávají do vedení! Po nahrávce Stříteského poslal puk pod betonem Bartošáka do branky kapitán Jihlavy TOMÁŠ ČACHOTSKÝ – 3:4. Asistence: Matěj Stříteský, Petr Ulrych.
58:28'
Na Voldena se řítil Lev, neměl ale čas vystřelit, nahrál tedy zpět na Výtiska, ale ani on puk do branky nedostal.
57:44'
Bartošák v pohotovosti, nejprve to nadvakrát zkoušel Hlinka, do třetice to zkusil Anděl, ale ani on neuspěl.
57:22'
Hra se přelévá ze strany na stranu bez výraznějších šancí.
56:56'
Stříteský vypíchl kotouč Květoňovi.
56:24'
Ofsajd pro vítkovické.
56:00'
Kotouč zašlápnut u mantinelu za Voldenem, sudí hráče povzbuzují ke hře.
55:35'
Ofsajd pro hráče z Vysočiny.
55:25'
Dnešní utkání sleduje 5 633 diváků.
54:55'
Kolouch se v pásmu střetl se Stříteským, trochu víc otřesen se zdá jihlavský bek.
54:35'
Roman byl za brankou Jihlavy přidržen, poslal puk do hry, ale nikde na žádného hráče nenarazil, kotouč tedy doputoval až k Bartošákovi.
54:25'
Volden loví puk ze své lapačky, následuje komerční přestávka.
53:37'
Za svou brankou kvedlal pukem Bryhnisveen, nemohl se rozhodnout, jak rozehrát proti číhajícímu Stránskému.
53:14'
Od Bartošáka rozehrává Trška.
52:58'
Jihlava v plném počtu.
52:27'
Tato přesilovka se vítkovickým zatím příliš nedaří. Ani diváci s ní nejsou spokojeni.
51:43'
Jihlava vyhazuje puk daleko od své branky.
51:31'
Zdráhal musel jet na branku sám, ale zakončil do Voldena.
51:03'
Hosté okamžitě vyhazují puk až k Bartošákovi.
50:58'
Hákováním si nedovoleně pomohl Čachotský a odjíždí za katr.
50:46'
Vítkovičtí v pásmu, Květoň nahrál za branku Tyborovi, ten se ale mezi dvěma hráči soupeře s pukem nepropasíroval.
50:00'
Kajínek se střetl se Szturcem vedle jihlavské branky, sudí jsou ale v klidu. Jihlavský bek odjíždí bez hokejky na střídačku.
49:34'
Jihlavští jsou v ráži, vítkovičtí naopak trochu zaraženi.
48:09'
Szturc se zvedá z ledu a pomalu odjíždí na střídačku. V Ostravar aréně to vře. Své rozhodnutí rozhodčí odjeli vysvětlovat.
48:09'
Je vyrovnáno!! Za obrovského nesouhlasu téměř celé Ostravar arény se jihlavané dostali rychle před Bartošáka, Kubalík nahrál před brankou na JOSEFA SKOŘEPU a na tento tah už nestačil Bartošák zareagovat – 3:3. Asistence: Tomáš Kubalík.
48:09'
Hosté sice slaví gól, ale v útočném pásmu zůstal na ledě ležet Szturc.
47:41'
Bartošák si poradil s kombinací Jiránka s Kubalíkem.
47:14'
Vhazování pře útočnou modrou vyhráli domácí, Zdráhal si stáhl kotouč a vyrazil do pásma, byl podražen, ale rozhodčí trestat nikoho nebude.
47:09'
Vítkovice v ofsajdu, následuje komerční přestávka.
46:27'
Do útoku se přesunuli jihlavští, Váňa z druhé vlny sice vyplašil Bartošáka, ten však rychle rozehrává a posílá svůj tým ke kolegovi na opačné straně kluziště.
46:00'
Tomi poslal cíleně puk na zadní mantinel, Klok se k němu ale nedostal včas.
45:23'
Hra je přerušena, puk se dotkl ochranné sítě za Voldenem.
45:02'
Stránský poslal puk na spoluhráče, ale ten odskočil až k modré čáře.
44:42'
Domácí rozehrávají dlouhými přihrávkami, po chvíli jsou v pásmu.
44:12'
Jihlavští se usadili před Bartošákem, ten po pokusu Ulrycha skryl puk pod lapačkou.
43:13'
Hráči bojovali u mantinelu o puk, vítkovičtí se díky tomu dostali do ofsajdu.
42:26'
Zakázané uvolnění domácích.
42:12'
Vítkovičtí znovu u Voldena, ale nějak se nemohli domluvit.
41:48'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí využívají přesilovku! Baranka našel cestičku mezi hráči, poslal puk na JAKUBA LVA, a i když se Volden stačil přesunout k vedlejší tyči, puk zapadl do horní části branky – 3:2. Asistence: Ivan Baranka, Radoslav Tybor.
41:25'
Za podražení bude pykat hostující Čachotský.
41:20'
Nájezd hráčů ve žlutých dresech na vítkovickou branku nevyšel.
40:55'
Jihlavští se musejí vrátit ke svému brankáři a znovu rozehrát hru.
40:31'
Hosté se drží v útoku, vítkovičtí se jim snaží sebrat kotouč.
40:04'
Ani třetí třetina nezačíná jinak než vyhraným vhazováním Jihlavy.
40:01'
1/3 – 10:8
2/3 – 14:7
Ani druhá třetina nepřinesla vítěze, oba týmy vstřelily po gólu a tak je hra i skóre stále vyrovnaná. Domácí měli k dispozici něco málo přes půl minuty trvající dvojnásobnou přesilovku, ale tu nedokázali využít. Jihlavští potvrzují pravidlo, že hrát se má vždy až do konce, v tomto případě do konce třetiny, protože necelé dvě minuty před koncem dokázali využít vyraženého kotouče a srovnat stav. Uvidíme, zda se ve třetí části dočkáme více než jedné branky do každé sítě. Buďte u toho s námi.
Další třetina začne přibližně v 19:20.
40:00'
39:44'
Jihlavští zaútočili na Bartošákovu branku, Zeman puk do branky nedostal.
39:22'
Vítkovičtí v útočném pásmu, Volden je ale pozorný.
38:51'
Hraje se ve středním pásmu, kotouč mají pod kontrolou hosté.
38:01'
Je znovu vyrovnáno!!! Po střela de la Roseho se puk odrazil od Bartošáka, čehož využil LUKÁŠ ŽALČÍK a poslal puk do odkryté části vítkovické branky – 2:2. Asistence: Erik de la Rose, Lukáš Anděl.
37:54'
Na opačné straně nastřelil tyč Bryhnisveen!!
37:43'
Kolouch v pozici klečícího střelce těsně minul jihlavskou klec.
37:36'
37:27'
Jihlavští už podruhé v krátkém sledu vyhazují kotouč až k Bartošákovi.
36:58'
Volden si může na pár vteřin oddechnout, puk je uschován v jeho náručí.
36:15'
Do hry naskakuje Seman, hosté se už brání ve čtyřech.
36:10'
Z tribun se ozývá stále častěji výkřik: "STŘÍLEJ!!"
35:50'
Po sérii nahrávek střílel Lev, ale těsně nad.
35:36'
Vítkovice budou hrát devětatřicet vteřin přesilovku 5 na 3, za podražení bude pykat Ulrych.
35:22'
Téměř všech devět hráčů loví puk kolem mantinelu v útočném pásmu Vítkovic.
35:00'
Jihlavští vyhazují a mohou v poklidu vystřídat.
34:35'
Od modré pálil Sloboda, Volden lapá.
34:15'
Za držení hole je potrestán hostující Seman.
34:15'
Domácí pětice znovu doráží na Voldenovu klec, Tybor ani nadvakrát puk do branky nedostal. Následuje komerční přestávka.
33:54'
Hosté poslali puk do bezpečí a urychleně střídají.
33:25'
Vítkovičtí zatlačili svého soupeře k brance a nechtějí ho pustit k puku.
32:40'
Zakázané uvolnění pro Jihlavu.
32:32'
DANIEL KUROVSKÝ si sjel za branku, tam naznačil přihrávku, ale místo toho si ji objel a zasunul kotouč k tyči, sám Volden netušil, která bije – 2:1. Asistence: Roman Szturc.
32:27'
Szturcovi se v pásmu nepodařilo obejít Stříteského.
32:00'
Hosté couvají ke své brance, budou od ní rozehrávat.
31:37'
Kubalík se dokázal v pásmu prodrat přes Kloka, ale přišel tím o puk.
31:00'
Kolouch s Květoněm dohnali za svou brankou Čachotského, ale dalo jm trochu práce, než ho odstavili od puku.
30:10'
Hosté se snažili tak dlouho dostat přihrávkami do pásma, až ztratili kotouč.
29:43'
Krenželok, Květoň i Roman zkoušeli najít skulinku v jihlavské brance, pro tyto chvíle ale marně.
29:29'
Teď už to jihlavským nevyšlo, díky zakázanému uvolnění se bude vhazovat u jejich klece.
29:00'
Anděl stíhá vyhozený puk, zakázané uvolnění to nebude, a tak se k němu vrhá také Trška.
28:46'
Na opačné straně musel prokázat postřeh proti Zdráhalovi Volden.
28:19'
Jihlavští se dostali k puku a následně i do pásma, střela Kubalíka z dálky ale Bartošáka neohrozila.
27:45'
Volden toho příliš neviděl, protože těsně před ním projel Tomi, puk se ale ocitá v opačném rohu.
27:22'
Domácí se drží v pásmu, jihlavský gólman musel zasáhnout proti Stránskému.
26:59'
Kolouchovi se podařilo po vhazování uloupit kotouč svému soupeři.
26:54'
Volden sklapl proti vítkovické hordě betony včas, následuje komerční přestávka.
26:38'
26:19'
Žalčík si najel k Bartošákovi, zblízka nastřelil jen jeho výstroj.
25:49'
Domácí znovu v pásmu, Lev se ale dostal jen ke kruhu.
25:28'
Vítkovičtí ujeli i s pukem, Volden musel být obezřetný.
24:38'
Za podražení bude pykat domácí Sloboda.
24:38'
Při signalizovaném vyloučení vítkovického Slobody se k brance přesunuli Zeman se Stříteským, ale Bartošák měl dobrý výhled a puk vyrazil.
24:24'
Domácí se znovu dostali před branku Voldena, Roman ale v rychlosti poslal puk do rohu.
24:06'
Až teď se k puku dostal Jiránek, zavezl puk do pásma a střídá.
23:39'
Vítkovičtí se drží v pásmu, Tybor si sjel před branku, ale puk nedostal.
23:18'
Kurovský si najel do pásma podél mantinelu, jeho střela ale končí ve Voldenově lapačce.
22:35'
Zakázané uvolnění pro Duklu.
22:00'
Anděl neprošel u mantinelu přes Tršku, vítkovičtí tak mohou setrvat v útočném pásmu.
21:38'
Vítkovičtí v protiútoku, Olesz ale mířil příliš nad.
21:08'
Bartošák podržel za brankou puk, poté rozehrál, kotouč skončil u Čachotského, ale ten si šanci nevypracoval.
20:43'
Zakázané uvolnění vyprodukovali vítkovičtí.
20:27'
Jihlavští nastoupili do třetiny zostra, ostřelují Bartošáka ze všech pozic.
20:03'
Také úvodní vhazování této třetiny vyhráli hosté.
20:01'
V první třetině byl k vidění aktivní hokej na obě strany, Vítkovice těsně před půlkou první části vstřelily úvodní branku a začaly snadněji pronikat do útoku. Jihlavský gólman chvílemi nepůsobil jistě, ale s pomoci spoluhráčů se mu podařilo odrazit ataky domácích. Před koncem této části si Jihlava zahrála přesilovku, a trvalo jí jen dvanáct vteřin, aby dokázala srovnat. Zápas má parádní náboj, určitě se k nám po přestávce vraťte.
1/3 – 10:8
Další třetina začne přibližně v 18:26.
20:00'
19:47'
Jihlavští se přesunují ze středu kluziště k Bartošákovi.
19:35'
19:29'
Dukla posílá puk tentokrát až za Bartošáka.
19:15'
Volden neví, kam dříve skočit, ale jeho spoluhráči mu při spršce střel vydatně pomáhají.
18:45'
Hosté vyhazují, ale jen kousek za modrou, na střídání měli minimum času.
18:17'
Vítkovičtí se stále drží v pásmu, ale puky odskakují od jihlavského gólmana.
17:35'
Za podražení bude potrestán hostující Suchánek.
17:02'
Je vyrovnáno!! Hosté bleskově využívají přesilovku, Stříteský poslal puk na modrou k DAVIDU KAJÍNKOVI, který jediným mohutným nápřahem propálil vše. Bartošák toho zřejmě moc neviděl pro bránícího Výtiska, který puk také nezachytil – 1:1. Asistence: Matěj Stříteský.
16:50'
Na trestnou lavici usedá domácí Lev, kapitáni jsou u rozhodčích, dojel k nim také Hlinka, aby rozhodli o výši trestu. Nakonec jsou to jen dvě minuty za hrubost.
16:43'
Žalčíka deroucího se k brance stačil zastavit Klok.
16:33'
Od modré to zkusil Trška, puk je sražen do ochranné sítě.
16:00'
Jihlavští jsou pod tlakem, vyhodit puk se snaží marně.
14:42'
Stránský se u mantinelu v útočném pásmu nenechal odstavit od puku, poslal jej na modrou ke Szturcovi, ten okamžitě vypálil na branku, Volden kotouč vyrazil jen před sebe, ale Kolouch skákající puk dorazit nedokázal.
14:17'
Diviš se tlačil do branky, ale domácí gólman byl proti a schovává před ním kotouč.
14:10'
Zakázané uvolnění pro domácí, kteří rozehráli příliš zbrkle.
13:37'
Na Slobodu, který stíhal kotouč mířící k zadnímu mantinelu, se tlačil Zeman, puk se nakonec dostal před branku, ale Bartošák jej včas přikryl.
13:14'
Vítkovičtí příliš spěchali do pásma, je pískán ofsajd. Bude se pokračovat po komerční přestávce.
12:41'
Skořepa dostal přihrávku přesně na hůl, ale těsně před vítkovickou brankou se mu už nepodařilo vystřelit.
12:05'
K puku se dostal Bryhnisveen a přesunuje hru k Bartošákovi.
11:15'
Za svou brankou si sebral puk Suchánek a posílá jej do středního pásma ke spoluhráčům.
10:59'
Vítkovice rozehrávají od své branky.
10:32'
Jiránek se Skořepou si u domácí branky nerozuměli.
10:07'
Zmatku před bránou Jihlavy málem využil Lev, ale puk letící nízko nad ledem poslal jen do Voldena.
09:36'
Jihlavané v pásmu, ale nemají puk zcela pod kontrolou, i přesto je Bartošák ve střehu.
08:18'
Krenželok poslal puk na PETRA KOLOUCHA, kterému sice ujel v otočce kotouč, ale on si pro něj přesto došel a jedinou ránou prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Asistence: Daniel Krenželok, Šimon Stránský.
07:50'
Szturc si objel Voldenovu klec, protlačil se mezi hráči Jihlavy do lepšího střeleckého úhlu, aby byl poté mírně odhozen na led, sudí pískat nebude.
07:41'
"Zametači" ledu neodvedli kvalitní práci a musejí se vrátit zpět, u mantinelu za brankou Jihlavy zůstalo plno sněhu.
07:41'
Puk mizí v náručí Voldena, následuje komerční přestávka.
07:31'
07:14'
Vítkovičtí točí jihlavskou čtveřici, Trškova rána od modré proletěla kolem branky.
06:44'
Hosté posílají kotouč až k Bartošákovi.
06:39'
V hale to zahučelo jako v úlu, sudí ale rozpažuje, to je branková konstrukce zazvonila.
06:11'
Baranka příliš dlouho čekal se střelou, nakonec nahrával, aby dostal puk zpět, ale jeho dělovka končí na zadním mantinelu.
05:55'
Domácí jsou usazeni v pásmu, ale nestřílejí.
05:31'
Za sekání bude pykat hostující Skořepa.
05:21'
Bude se vylučovat na straně Jihlavy, Bartošák je na střídačce.
04:58'
Květoň vystřelil ještě před kruhy, Voldenova lapačka zachytila puk v pohodě.
04:38'
Výtisk si sjel za svou branku pro puk a Květoň s Tyborem mohou vyrazit do útoku.
04:15'
Vítkovičtí zamířili do útoku, Kurovský si objel Voldenovu branku, ale zakončoval nepřesně.
03:48'
Nahozený kotouč končí na zakázaném uvolnění hostů.
03:09'
Kubalík s Jiránkem se prodrali do pásma, Kubalíkovu střelu Bartošák vyrazil, Jiránek se ale k dorážce nedostal.
02:48'
Jihlavští byli příliš zbrklí, jejich ofsajd je posouzen jako úmyslný.
02:23'
Oba týmy hrají velmi aktivně, domácí ale musejí vycouvat z pásma a budou rozehrávat od své klece.
02:02'
Vítkovický útok zastavuje ofsajd.
01:49'
Kajínek zadržel puk, na červené, jihlavští mohou do pásma.
01:29'
Domácí provedli rychlý výpad, ale Volden zasahovat nemusel, z protiútoku zkusil vyzrát na Bartošáka Zeman.
01:08'
Další vhazování u vítkovické klece.
00:59'
První zásah pro Bartošáka, toho prověřoval Seman.
00:40'
Z opačné strany to zkoušel najíždějící Krenželok, ale také minul.
00:25'
První ohrožení branky si ale připsali domácí, Květoň mířil těsně vedle.
00:05'
První vhazování vyhrává Jihlava, která okamžitě nahazuje puk do pásma.
00:01'
Na led vjíždějí hráči Jihlavy, brzy budeme moci začít.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – D. Krenželok, Baranka, Sloboda (A), Klok, Trška, Výtisk (A), Puzič – Tybor, O. Roman, D. Květoň – P. Zdráhal, Lev, Olesz (C) – Š. Stránský, Kolouch, Szturc – Tomi, T. Jáchym, Kurovský.

HC Dukla Jihlava: Volden (Škarek) – de la Rose, Suchánek, Stříteský, Ulrych, Bryhnisveen, Kajínek, Váňa – T. Kubalík (A), Skořepa, Jiránek (C) – Čachotský, F. Seman, Zeman – Žálčík, M. Hlinka, Anděl (A) – Diviš, R. Hubáček, Rys.

Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Hlavatý, Tošenovjan.
První letošní vzájemné utkání dopadlo lépe pro Jihlavu, která vyhrála na svém ledě 4:2, když zápas otočila ve svůj prospěch až v poslední třetině třemi vstřelenými góly. Zároveň tím odstartovala čtyř zápasovou šňůru Vítkovic bez jediného bodu.
Kanadské bodování Jihlavy vede s jedenácti body útočník Tomáš Čachotský (4+7), nejlepším střelcem je se sedmi góly útočník Filip Seman (5+1). Nejlepším nahrávačem a zároveň obráncem je s osmi přesnými příhrami Erik de la Rose (1+8). Jihlavští jsou nejslušnějším týmem extraligy, pouhých šestnáct trestných minut udělili sudí jejímu útočníkovi Tomáši Jiránkovi. Třiačtyřicet bodů v Radegast indexu mají obránce Jakub Suchánek a útočník Tomáš Jiránek. Vytíženějším z dvojice gólmanů je Jakub Škarek s průměrem 2,51 a úspěšností 90,24 %.
Lídrem Vítkovic je dle kanadského bodování útočník Ondřej Roman se šestnácti body (6+10), nejlepšími střelci jsou ale s devíti góly útočníci Jakub Lev (9+6) a David Květoň (9+4). Nejlepším obráncem je s devíti body Marek Hrbas (3+6). Nejvíce trestných minut nasbíral útočník Roman Szturc a to devětačtyřicet. Ve statistice Radegast indexu má obránce Jan Výtisk už 114 bodů. Gólmanskou jedničkou domácích je Patrik Bartošák s průměrem 2,35 a úspěšností 92,04 %,
Vítkovičtí nabrali před reprezentační přestávkou výbornou formu, z šesti zápasů si připsali hned patnáct bodů, když prohráli jen v předehrávce 30. kola v derby s Třincem, těsně 1:2. Domácí celek tyto výkony vynesly v neúplné tabulce na 5. místo, za bilanci 9-2-2-7 a aktivní skóre 60:49 si připsali 33 bodů. Dukle se už tolik nedařilo, z šesti posledních zápasů urvala jen osm bodů a polovina těchto zápasů se rozhodovala až po samostatných nájezdech. Jihlavští se před pauzou propadli na předposlední, 13. místo s bilancí 4-3-3-9 a pasivním skóre 42:53 mají na svém kontě 21 bodů.
V prvním zápase po reprezentační pauze nastoupí Vítkovice před domácími fanoušky, soupeřem jim bude Dukla Jihlava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.