Tipsport Extraliga - Základní část - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Litvínov - 22. září 2017   17:30

Zlín
5:49' Rihards Bukarts (Illo) • 45:02' Roberts Bukarts (J. Ondráček) • 59:22' Kubiš
3:2
(1:0, 0:1, 2:1)
Litvínov
26:47' M. Hanzl  (J. Černý) • 56:14' F. Lukeš  (V. Hübl)
Zlín
Litvínov

Zlín - Litvínov: Vítězný gól domácích vstřelil Kubiš, 3:2

Zlínští nakonec i s notnou dávkou štěstíčka dokráčeli k první letošní domácí výhře za tři body. Už to vypadalo, že po vyrovnané bitvě dojde na prodloužení, ale v poslední minutě dokázal díky důrazu na brankovišti zajistit domácím plný bodový zisk Pavel Kubiš. Verva tedy opět nedokázala ve Zlíně zvítězit.
59:50'
Ještě power-play hokejistů Litvínova.
59:22'
Zlín právě vstřelil branku!
Skrumáž před brankářem Kantorem končí vstřelenou branku domácích. Důraz na brankovišti předvedl PAVEL KUBIŠ, kterému se podařilo dorazit kotouč za bezmocného Kantora, který se po gólu vztekal a hodil po rozhodčím dokonce láhev. Bez asistence.
58:20'
Verva hraje v plném počtu, domácí přesilovku nevyužili.
58:05'
Sedláček byl v šanci sražen, vylučovat se nebude. Buly u Pavla Kantora.
57:54'
Berani kombinaci překombinovali a puk si berou litvínovští.
57:09'
Matějíček a posléze ani Honejsek nedokázali brankáře Kantora prostřelit.
56:47'
Je tu šance pro domácí vzít si vedení zpět na svoji stranu, ale budou to mít domácí těžké. Lukáš Válek (LIT) 2 minuty za držení protihráče.
56:14'
Litvínov právě vstřelil branku!
Tentokrát už to hostům po několika nevydařených šancích vyšlo. Hübl posunul puk mezi kruhy, kde si ho přichystal ke střele FRANTIŠEK LUKEŠ a srovnává stav zápasu na 2:2. Asistence: Viktor Hübl.
54:19'
Verva tlačí a tlačí, Zlín se brání a hosté svůj tlak zvyšují.
53:39'
Jánský nabil na modrou Gulovi, ale jeho dělovka byla hodně nepřesná.
52:26'
Ondřej Jurčík si nabruslil před Kašíka, odkud forhendem zakončil do horní tyčky.
51:40'
Padrnos je na ledě, Berani hrají v plném počtu.
50:56'
Lukeš z první a Kašík vytěsnil do bezpečí.
50:21'
Verva dlouho kombinovala a nakonec kotouč ztratila.
49:33'
Martin Padrnos (ZLN) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
49:12'
Libor Kašík se dvakrát neuvěřitelně přemístil v brankovišti a sebral jasné trefy Lukešovi i Hüblovi.
48:39'
Valenta se dostal před Kašíkem do menší rozmíšky s Jurčíkem. Bude to bez trestů.
47:29'
Od modré to zkusil Ferenc, tahle střela ovšem brankáře Litvínova nerozhodila.
47:13'
Závar před Kašíkem. Brankář Beranů proti dorážce Hübla nakonec zasahovat nemusel.
46:36'
Verva se s tímto stavem smířit nechce a Pilař hned otestoval Kašíkovu pozornost.
45:02'
Krásná kombinace v podání domácích končí druhou trefou v Kantorově síti. Ondráček ještě vrátil zpátky kotouč na čepel ROBERTSE BUKARTSE, který se nemýlil a zacílil přesně. Asistence: Jiří Ondráček.
44:46'
A domácí jsou v pěti, Ondráček může na led.
43:35'
Litvínovu se v přesilovce zatím moc nedaří.
42:42'
Dvouminutový trest za hru vysokou holí vyfasuje Jiří Ondráček (ZLN)
41:35'
Jeden z domácích se prodral do dobré pozice, ale Kantora nepřelstil.
40:53'
Kubiš neuspěl a na druhé straně střílel do Kašíka aktivní Černý.
40:21'
Kašík si poradil s prudkým pokusem Jakuba Černého. Verva vlétla do poslední části aktivně.
40:01'
Ve druhé části se podařilo aktivnímu Litvínovu dokonce ve vlastním oslabení srovnat zásluhou Hanzla. Hra byla plná nepřesností a příliš hokejové krásy nám nenabídla. V první třetině byli lepší domácí, a ve druhé zase hosté. Uvidíme co nám nabídne perioda číslo tři.
40:00'
39:06'
Máme tu poslední minutu druhé třetiny.
38:32'
Berani kombinují, ale přesnější zakončení tomu schází.
38:00'
Tomáš Matoušek (LIT) 2 minuty za sekání.
37:51'
Vhazuje se u branky Zlína.
37:18'
Druhá třetina nám nenabízí tolik hokejové krásy.
35:56'
Na domácí straně neuspěl Dalibor Řezníček, za hosty Jakub Černý.
34:21'
Jedovka Jakuba Černého byla sražena do ochranné sítě.
33:41'
Matějíček podržel puk za brankou Kašíka a Zlín se vydává do útoku něco vymyslet.
32:50'
Defenzíva domácích lehce zazmatkovala a Kašík musel zasahovat.
32:30'
Padrnos minul vrátka trestné lavice a Zlín je v pěti.
31:50'
Veselého zakončení skončilo v moci Pavla Kantora, který chytá velmi jistě stejně jako domácí Kašík.
31:36'
Lukeš to zkoušel z nadějné pozice, ovšem nepřesně.
30:49'
Verva dobře kombinuje, Zlín se nestíhá přesouvat do obvyklých pozic.
30:20'
Martin Padrnos (ZLN) 2 minuty nedovolené bránění.
29:36'
Rihards Bukarts vybídl do šance Sedláčka, ale ten byl čistě obrán o kotouč v dobré pozici.
28:16'
Verva se v pohodě ubránila a je v plném počtu.
27:31'
Zlín se v přesilovce přesunul do útočné třetiny a začíná kombinovat.
26:47'
Litvínovští zabojovali ve vlastním oslabení a máme srovnáno! Jakub Černý bleskově obkroužil zlínskou klec, když jeho zakončení Kašík vytěsnil před sebe, kde puk dorazil do sítě nikým nehlídaný MARTIN HANZL. Hosté jsou tak znovu ve hře. Asistence: Jakub Černý.
26:04'
Lukáš Doudera (LIT) 2 minuty za držení protihráče.
25:26'
Zlínští kontrolují hru s kotoučem na holi.
23:39'
Kašík se přitiskl k levé tyči a vyrazil do bezpečí nahození Lukeše.
21:12'
Tentokrát u kotouče mladší z Bukartsů, Kantor se zaskvěl dobrým zákrokem.
20:41'
Bukarts starší vypálil od modré tvrdou ránu, kterou zblokoval obětavý Jánský.
20:01'
Třetina číslo jedna je již za námi. Viděli jsme spíše vyrovnanou bitvu ve které se dokázali jednou prosadit domácí, když se přesně trefil Rihards Bukarts. Pro lotyšského útočníka to je vůbec první trefa ve zlínském dresu. Verva měla pár zajímavých šancí, ale ty spolehlivě zneškodnil Libor Kašík. Druhá část startuje v 18:24.
20:00'
19:19'
Zlín se stále v závěru úvodní třetiny drží před Kantorem.
18:26'
Šťastný s Honejskem neuspěli, vzápětí byla sražena střela Matějíčka do ochranné sítě.
17:35'
Kašík nepřesně rozehrál, Litvínov toho využít nedokázal. Na kotouči jsou zase domácí.
16:19'
Zlínští se na chvíli usadili v útočném pásmu. Formace vedená Davidem Šťastným ale nic nevymyslela.
15:30'
Zlín je v plném počtu, hraje se pět na pět.
15:11'
Do tutovky se dostal Popelka, který vypíchl puk Hüblovi. Zlínský útočník tvrdě vypálil, Kantor byl ovšem na místě a výborně zasáhl.
14:56'
Rozjetého Jánského zastavil odpískaný ofsajd.
14:44'
Lukeš nezachytil odražený kotouč a Valenta osvobozuje Zlín.
14:35'
To už hraje Verva půl minutky přesilovku pět na čtyři, ale zatím se hostům nedaří usadit v pásmu.
14:29'
Sedláček inkasoval tvrdý a čistý hit od Baránka.
13:42'
Výborný Kašíkův zákrok lapačkou proti dělovce Pilaře.
13:32'
Trest i na straně domácích. Ondřej Veselý (ZLN) 2 minutky podražení. Hraje se 4na4.
13:30'
Ondráček hledal v dobré pozici osamoceného Veselého, ale k tomu nahrávka nedoputovala. Zlín tlačí Litvínov v jeho pásmu.
12:52'
Zlínští se nedohodli při kombinaci a vznikl z toho icing.
12:26'
Řezníček zkoušel dvakrát vystřelit, ale ani jeden z pokusů Kantora nepřelstil.
11:58'
Opět je tu přesilovka pro Zlín. Richard Nejezchleb (LIT) 2 minuty podražení.
11:21'
Verva nic nevymyslela, ale vynutila si zakázané uvolnění. Buly před Kašíkem.
10:19'
Verva zakládá kombinaci zpoza vlastní branky.
9:36'
Kantor musel přikrýt kotouč pod lapačku před dotírajícím Illem. Vhazuje se v obranném pásmu Litvínova.
8:58'
Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.
7:54'
Kašík dvakrát úspěšně zasáhl proti pokusům Vervy a domácí nahazují kotouč do středního pásma.
6:44'
Dietzova střela od modré byla tečována jen těsně vedle branky Kašíka. Verva je stále na puku.
5:49'
Zlínské letošní prokletí na domácím ledě je prolomeno! Zlínu to doma celkem trvalo 125 minut než se střelecky poprvé prosadil RIHARDS BUKARTS. Lotyšský útočník obdržel parádní nahrávku od Illa, poté si potáhl kotouč mezi kruhy, odkud dělovkou překonal brankáře Kantora. Asistence: Rihards Bukarts. Asistence: Radoslav Illo.
4:10'
Verva se s ledovým klidem ubránila přesilovce Zlína.
4:03'
Zakončující Šťastný potvrdil zlínskou nemohoucnost v zakončení. Kotouč se po nahození Matějíčka odrazil přímo na čepel zlínského útočníka, který i přes dostatek času trestuhodně netrefil odkrytou branku Kantora.
3:31'
Druhá přesilovková formace domácích je zatím aktivní, ale střelecky nepřesná. Ondráček si sjel kousíček za modrou, kde jeho střelu zblokoval Gula.
2:49'
Honejsek v menší skrumáži dorážel kotouč před Kantorem, ale brankář Vervy byl v pozoru a kotouč vyrazil.
2:04'
Máme tu první trest na straně hostí. Potrestán je obránce Daniel Sörvik (LIT) na dvě minuty za nedovolené bránění.
0:56'
Ferenc posunul kotouč za sebe na Davida Šťastného, který střelou zápěstím Kantora nepřekvapil, protože branku netrefil.
0:15'
Jánského střelecký pokus branku Kašíka minul.
00:01'

Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, Žižka, Padrnos, Valenta – J. Ondráček, P. Sedláček, O. Veselý – Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts – Kubiš, Popelka, Klhůfek – Rihards Bukarts, Fryšara, Illo.

HC VERVA Litvínov: Kantor (Petrásek) – Dietz, Sörvik, L. Doudera, Gula, Baránek, K. Pilař, Z. Sklenička – F. Lukeš, V. Hübl, Jánský – J. Černý, M. Hanzl, Matoušek – Trávníček, Válek, Jurčík – Nejezchleb, M. Hořava, Nicholls..
Hokejisté Aukro Berani Zlín se utkají v 6. kole Tipsport extraligy na domácím ledě s celkem Vervy Litvínov. Pro hokejisty Zlína to musí být velmi oblíbený soupeř, protože Litvínov ve Zlíně nedokázal vyhrát dlouhých sedm let. Naposledy zde černožlutí zvítězili v roce 2010. Zlínští mají po startu nového ročníku opět potíže, stejně jako v loňské i předloňské sezoně. Beranům nepomáhají ani vyníkající výkony brankáře Kašíka, který odstartoval ročník v nadstandartní formě, ovšem v poli to již vázne. Zlínští mají na svém kontě po pěti duelech pouhé dva body. Berany sráží především nepřesná koncovka a nedisciplinovanost. Na to hráči z Baťova města doplatili v dobře rozehraném duelu v Liberci. Posléze i v Jihlavě, kde také nedokázali udržet dvoubrankový náskok. Ševcům citelně schází první centr. Tuhle roli by mohl vyztužit Petr Holík, který neuspěl v KHL v dresu Čerepovce. Ovšem tohle jsou zatím spekulace, které v dnešním duelu domácím nepomohou.

Verva má zatím bilanci dvou výher a dvou proher. Litvínovstí odcestovali do Zlína s tím, že se jim podaří po sedmi letech prolomit nepříznivou bilanci. Nebudou to mít ovšem lehké, protože domácí mají na krku nůž, který je velikou výstrahou. Kromě vyrovnané hokejové podívané se dá očekávat kvalitní brankářský souboj, protože Michaelu Petráskovi se v této sezoně prozatím daří více než dobře. V úspěšnosti se zařadil za prvního Jána Laca a pyšní se 93,65 procenty.

Utkání mezi Zlínem a Vervou Litvínov startuje již v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.