ZOH - Lední hokej - ZOH - Lední hokej - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Japonsko : Švédsko - 10. února 2018   08:40

Švédsko
02:28' Rasková  (Küllerová, Carlssonová) • 41:53' Hjalmarssonová  (Grahmová)
Japonsko
Guay, Szkola – Pagon, Svobodová
Švédsko

Tohle je ode mne pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek dne.
Je dobojováno! V dramatické koncovce byl úspěšnější švédský celek, který si pohlídal náskok 2:1 a může slavit zisk důležitých tří bodů. Japonská hráčky předvedly skvělý výkon, za který se rozhodně nemusí stydět. Nechybělo málo a mohli jsme být svědky prvního velké překvapení olympijských her.
59:50'
Hraje se ve středním pásmu! Nejspíš je po všem.
59:28'
Jedna z švédských hráček jen těsně minula prázdnou bránu!
58:57'
Osawaová se hnala do rychlého protiútoku, ale zastavuje ji ofsajd.
58:30'
Minuta a půl do konce a Fudžimotová stále v bráně.
58:00'
Dvě minuty do konce zápasu.
57:35'
Skvělá Grahnová! Švédská brankářka si poradila se střelou z mezikruží a i s následnou dorážkou!
56:43'
Japonsko uzamklo Švédky ve obranném pásmu.
55:59'
Hosojamadaová se pokoušela najít skulinku mezi betony Grahnové, ta ale stiskla betony včas.
55:25'
Zakázané uvolnění Švédska.
55:15'
Střely na bránu: 28 – 26
54:45'
Japonky po delším časovém intervalu získaly puk pod kontrolu a tlačí se dopředu.
54:06'
Fudžimotová si připisuje další úspěšný zákrok.
54:00'
Poslední minuty nám nabízí krásný hokej plný šancí a střel. Vypadá to, že budeme svědky velmi dramatické koncovky.
52:26'
Fudžimotová skvěle zakročila proti přečíslení dva na jednoho!
51:59'
Kuboová ukázala své technické dovednosti, když obešla dvojici hráček Švédska. Její další postup ale větší úspěch nepřinesl.
50:55'
Nechybělo málo a bylo srovnáno! Grahnová si při rozehrávce za bránou nerozuměla se svou spoluhráčkou a přenechala puk jedné z hráček Japonska, která dávala pod sebe na Ukitaovou, avšak ta v gólové šanci pohořela.
50:44'
Postup Japonek zastavuje ofsajd.
50:30'
Osawaová se obtočila kolem brány a pohotově zakončila, její střela ale neměla gólové parametry.
50:06'
49:36'
Švédky se znova osvobozují a nejspíš oslabení zvládnou.
48:50'
Šišiučiová se pohledně prosmýkla kolem trojice hráček Švédska, jenže poté nedokázala zakončit.
48:18'
Švédky se rychle po vhazování osvobozují.
48:06'
Vyloučení v týmu Švédsko (Anna Borgqvistová – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).
47:02'
46:40'
Japonky se konečně usadily v útočném pásmu.
46:07'
Hosojamadaová zpoza kruhů pořádně vyzkoušela postřeh Grahnové, která si se střelou poradila.
45:52'
Přesilovka se Japonkám vůbec nedaří, většinu času zatím tráví ve svém obranném pásmu.
44:58'
44:29'
Ukázkovou přihrávku vyslala Hosojamadaová na Jonejamaovou, která lehce tečovala puk na švédskou bránu, tu ale perfektně střeží Grahmová, jež si se střelou poradila.
43:38'
Už se zdálo, že bude Olssonová zakončovat , její hokejku ovšem na poslední chvíli zablokovala jedna z hráček Japonska.
41:53'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Tak to je rána z čistého nebe! Suzukiová chybovala v rozehře a puk se dostal k Grahmové, která zpětnou přihrávku našla SARU HJALMARSSNOVOU a ta rozvlnila síť ve svatyni Fudžimotové. Asistence Grahmová
41:28'
Střela Hosojamadaové míjí bránu Švédek.
40:45'
Už se hnaly švédské hráčky do přečíslení dva na jednoho, jejich postup ovšem zastavil odpískaný ofsajd.
40:01'
Japonky v druhé části pokračovaly v tempu hry a často dostávaly Švédky pod tlak. Celé toto útočné snažení vyústilo v sedmatřicáté minutě ve vyrovnávací branku, kterou vsítila Ukitaová. Švédky se po ní probraly a začaly po delší době také ohrožovat Fudžimotovou. Po druhé třetině tedy 1:1.
Třetí třetina začne zhruba v 10:15.
40:00'
39:31'
Grahnová znovu musela zasahovat, tentokrát proti střele od pravé mantinelu.
39:15'
Hosojamadaová dostala perfektní přihrávku z levé strany, avšak její střela příliš přesná nebyla.
39:07'
Střelu Ukitaové kryje Grahnová.
39:00'
Minuta do konce druhé třetiny.
38:33'
Švédky dostaly ledovou sprchu, která jim evidentně pomohla, protože teď pořádně Japonkám zatápí.
36:52'
Japonsko právě vstřelilo branku!
A přece se Japonsy dočkaly! Obrovský závar před bránou Grahnové využila RUI UKITAOVÁ, která dokázala dopravit puk za brankovou čáru. Asistence: Kuboová
36:08'
Japonské hráči tlačí Švédky, kterým se nedaří utlumit tlak hostujícího mužstva! Střela Osawaové pořádně provětrala brankářku Švédska, i tak ale pásmo Japonky stále drží.
34:53'
Zaváhání v obraně Japonska mělo na svědomí zajímavou příležitost Švédska, která ale zůstala nevyužita.
34:30'
Střela Küllerové neměla razanci, a tak ji Grahnová v klidu kryje lapačkou.
33:40'
Hokej nahoru-dolů! Hra se přesouvá ze strany na stranu a duel začíná mít pořádný náboj.
32:37'
Tribuny jsou dnes zaplněné z velké části Korejskými fanoušky, kteří vyčkávají na večerní duel svého národního týmu.
31:18'
Tři Japonky se ocitly před jednou jedinou hráčkou Švédska, jenže se jim nepodařilo přetavit šanci v zakončení.
30:58'
Teď už ale rozhodčí s proběhlým vhazováním problém nemají a puk jde na hole Japonek, které vyhazují na zakázané uvolnění.
30:40'
Küllerová je vykázána z vhazování.
30:40'
Ofsajd zastavuje slibně rozjetou akci Japonska. Následuje reklamní přestávka.
29:27'
Nahození Olofssonové jemně tečovala Olssonová, ani její pokus ale za zády Fudžimotové nekončí.
28:20'
Švédky očividně přesilová hra nabudila. Hostující hráčky se čím dál častěji dostávají do zakončení, zatím ale bez gólového úspěchu.
27:49'
26:31'
Nordinová se dostala z levé strany ke střele, s její střelou ale Fudžimotová neměla sebemenší problém.
25:49'
Vyloučení v týmu Japonsko (Hanae Kuboová – 2 min., podražení).
25:24'
Perfektní Fudžimotová! Japonská brankářka si poradila s přečíslením dva na jednoho a drží šance svého týmu na bodový zisk v dnešním utkání.
24:55'
Ukitaová aktivně narušovala rozehru švédských hokejistek, která vyřešily celou situací vyhozením na zakázané uvolnění.
23:53'
Střelu z pravé strany vyrazila Grahnová do rohu kluziště, odkud vyhodila jedna z hráček Švédska na zakázané uvolnění.
22:49'
Švédské hráčky se poprvé dostaly také do útočného pásma, v něm se ale dlouho neudržely.
21:40'
První desítky vteřin druhé třetiny jako by navazovaly na část první. Japonky hrají skvělý hokej na který švédské hráčky nedokáží najít odpověď.
20:52'
Mezi kruhy se ke střele dostala Takavoá, její střelu ovšem kryje švédská brankářka.
20:22'
Šigaová získala puk v útočném pásmu a Japonky díky tomu momentálně kombinují před bránou Grahnové.
20:01'
První třetina začala podle predikcí. Švédky tlačily své soupeřky a tato herní převaha vyústila v první branku utkání, kterou vstřelila Rasková. Po vstřelené brance ale Švédky herně upadaly a hned několikrát se do zajímavé příležitosti dostaly Japonky. Jestli se švédský výběr vzchopí budeme moct sledovat v další části, která začíná zhruba v 9:25.
20:00'
19:22'
Hosojamadaové se nezdařil pokus o vystřelení na bránu Švédska, jelikož proti ní skvěle vystoupila jedna z její soupeřek.
19:00'
Minuta do konce první třetiny.
18:00'
Dvě minuty do konce první třetiny a stále Švédky nehrají příliš vyrovnanou partii s asijským celkem.
16:24'
Tvrdou střelu od modré čáry kryje zatím stoprocentní Grahnová.
15:29'
Po delší době se do útočného pásma dostaly i švédské hráčky, ty tam ale nezůstaly příliš dlouho a musí se teď znova soustředit na obrannou činnost.
13:59'
Hosojamadaová se obtočila kolem branky Švédska a nadvakrát se snažila dostat puk za zády Grahnové, ale ani tento pokus o vstřelení vyrovnávací branky úspěšně neskončil.
13:00'
Hjalmarssonová se pokoušela zavést puk do útočné třetiny, její záměr ale zmařila jedna z japonských obránkyň.
11:35'
Velká šance Japonek! Střelu Takaové vyrazila Grahnová před sebe, puku se poté zmocnila Nakamurová, ale ani ta nedokázala překonat švédskou brankařku.
11:14'
Zakázané uvolnění týmu Švédska.
10:30'
Japonky začínají vystrkovat růžky. V posledních minutách to jsou ony, co udávají tempo utkání.
10:10'
Krátce po střele Šišiučiové musela nebezpečnou situaci zachraňovat Grahnová, která se tak pomalu začíná dostávat do tempa.
09:08'
Stenbergová se ocitla v zajímavém úniku, puk ji ale utekl a ukončil tak útočné snažení švédské hráčky.
08:00'
Plné ruce práce měla Fudžimotová , která musela hasit závar před svou svatyní.
07:10'
Johanssonová nedokázala zpracovat přihrávku na modré čáře, a puk se tak sune na hokejky Japonek.
06:50'
Střely na bránu: 0 – 6
06:35'
Fudžimotová předvedla výtečný zákrok proti prudké střele Raskové.
05:55'
Ukitaová se ladně prohnala kolem obránkyň soupeře, její další postup ovšem ovace příliš nepřinesl.
05:27'
Odpískaný ofsajd zastavuje rychlý postup Švédek .
04:33'
03:30'
Švédky zatím skvěle brání přesilovku Japonek, která se odehrává z velké části mimo jejich útočné pásmo.
02:33'
Vyloučení v týmu Švédsko (2 min.). Lisa Johanssonová si jde sednout za podražení.
02:28'
FANNY RASKOVÁ trefuje volný prostor nad pravým ramenem japonské brankářky a posílá švédky do vedení! Asistence: Küllerová, Carlssonová
02:00'
První zákrok si připisuje po střele od modré čáry N. Fudžimotová . Následuje vhazování před její bránou.
00:25'
Hned po úvodním vhazování jsou aktivnější švédské hráčky. Borgqvistová ale puk za bránou japonského celku ztrácí, a hra se tak přesouvá na druhou stranu kluziště.
00:01'
K dnešnímu utkání nastoupí i česká rozhodčí Zuzana Svobodová, která bude tvořit společně s Pagonovou dvojici čárových rozhodčích.

Japonsko: N. Fudžimotová (Kondová, Akane Konišiová) – A. Tokoová, Suzukiová, Kojkeová, Hosojamadaová, Horiová, Takeučiová, Aoj Šigaová – Jonejamaová, Osawaová, Onoová – H. Tokoová, Ukitaová, Kuboová – M. Fudžimotová, Takaová, Šišiučiová – Adačiová, Terašimaová, Iwaharaová – Nakamurová.

Švédsko: Grahnová (Muraseová, Berglindová) – Olofssonová, Nylénová-Perssonová, Fällmanová, Svedinová, Alasalmiová, Ramboldtová, Lundbergová – Johanssonová, Borgqvistová, Udénová Johanssonová – Hjalmarssonová, Grahmová, Nordinová – Winbergová, Stenbergová, Olssonová – Küllerová, Lindhová, Rasková – Carlssonová.

Rozhodčí: Guay, Szkola – Pagon, Svobodová.
Týmy ve skupině B
1. Švédsko
2. Švýcarsko
3. Japonsko
4. Korea

První dvě družstva postoupí do čtvrtfinále turnaje.
Vzájemné utkání
16.12.17 Švédsko Ž – Japonsko Ž 2 : 1 (1 : 1)
30.03.16 Japonsko Ž – Švédsko Ž 0 : 2
28.03.15 Švédsko Ž – Japonsko Ž 3 : 4 (3 : 3)
09.02.14 Švédsko Ž – Japonsko Ž 1 : 0
Japonsko
To Japonky jsou jasným outsiderem této skupiny, vždyť až na jaře si zajistily účast v nejvyšší skupině mistrovství světa. I příprava hokejistkám ze země vycházejícího slunce příliš nevyšla. Z dvanácti utkání odešly pouze dvakrát vítězně, a to proti Česku a Rusku.
Švédsko
Šestý celek minulého mistrovství světa bude určitě chtít zabojovat o nejvyšší příčky, obzvlášť když na posledních dvou olympijských hrách skončil severský celek na nepopulární čtvrté pozici. Švédské hokejistky podstoupily před odletem do Koreje dvojici přípravných utkání proti Korei a Rusku, ze kterých vyšly v obou případech vítězně.
Vítám vás u přenosu prvního utkání olympijského turnaje v hokeji žen. Zápas, a i tento přenos začínají v 8:40.