ZOH - Lední hokej - ZOH - Lední hokej - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Kanada : Finsko - 13. února 2018   08:40

Kanada
Kanada
00:35' Agostaová (Daoustová) • 17:11' Poulinová  • 28:19' Daoustová (Fortinová) • 38:26' Saulnierová (Johnstonová)
4:1
(2:0, 2:0, 0:1)
Finsko
Finsko
47:17' Väliläová  (Tapaniová, Karvinenová)
Kanada
Allenová (USA), Szkolaová (USA) – Johanssonová (SWE), Leclercová (USA)
Kwandong Hockey Centre
Finsko

Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Střely na branku po třetí třetině: 29 – 19
Kanaďanky měly skvělý vstup do zápasu a v průběhu dvou třetin skórovaly hned čtyřikrát. Finky pořádně zabraly až ve třetí části, v té vstřelili jednu branku a favorizované soupeřky dokonce přestřílely. Kanada postupuje do semifinále, je zatím první se šesti body. Naopak na Finky po druhé porážce čeká čtvrtfinálový souboj.
59:44'
Finky dohrávají zápas v útočném pásmu.
58:43'
Finský kouč si vybírá oddechový čas.
58:43'
Až nyní se Kanaďanky osvobodily za cenu zakázaného uvolnění.
57:53'
Finky stále hrají v šesti v poli a dělají vše proto, aby dosáhli alespoň druhé branky.
57:04'
Další nahození od modré ukrývá Szabadosová do lapačky.
56:33'
Velmi netradiční varianta, Finky hrají v šesti v poli bez brankářky Rätyové!
56:12'
Finky jsou v útočné třetině a snaží se ještě korigovat výsledek.
55:19'
Szabadosová vyráží další střelu k mantinelu.
55:08'
Po ofsajdu je tu další vhazování ve středním pásmu.
54:58'
Do konce utkání chybí zhruba pět minut, kotouč je za brankou Finek.
53:53'
V další obrovské možnosti se ocitla Jennerová, po přihrávce na dlouhou hůl přimáčkla kotouč k pravé konstrukci!
53:28'
Kanaďanky bojují o kotouč za brankou Finek.
52:21'
Rätyová se opět blýskla po útoku středem kluziště.
52:10'
Ani pátá přesilovka Kanaďanek není využita.
51:49'
Rätyová dlouho nevěděla, kde je puk, nakonec ho betonem vykopla k mantinelu.
51:24'
Lacquetteová vyhodila na zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Szabadosová.
51:03'
Hra se momentálně hodně kouskuje, Rätyová pro jistotu ukryla korouč v lapačce.
50:10'
Jedna přesilovka skončila a hned začala další. Dvě minuty za krosček dostává Finka Välimäkiová.
50:08'
Finky jsou kompletní, vhazuje se ve středním pásmu.
49:36'
Naopak v oslabení mohla vykřesat naději na bodový zisk Tapaniová! Ta jela zcela osamocena na Szabadosová, ovšem po bekhendovém blafáku na ni nevyzrála!
49:00'
Kanaďankám se přesilovka zatím vůbec nedaří.
48:08'
Čtvrtá přesilovka pro Kanadu, za další nedovolené bránění usedá na trestnou Savolainenová.
48:01'
Favoritky jsou hodně opařené, nyní jsme viděly další dvě obrovské možnosti evropských Seveřanek.
47:29'
Finky se teď osmělují a znovu prověřily Szabadosovou.
47:17'
Finsko právě vstřelilo branku!
Finky nakonec dosahují čestného úspěchu. Po obrovském zmatku ve třetině Kanady a několika nepřesných přihrávkách nakonec dotlačila RIIKKA VALILAOVÁ natřikrát kotouč za záda Szabadosové. Asistence: Susanna Tapaniová, Michelle Karvinenová.
46:09'
Stejného prohřešku se vzápětí nevyvarovaly ani její soupeřky.
45:43'
Hráčky Javorového listu vyhazují na zakázané uvolnění.
45:19'
Kanaďanky jsou hodně aktivní a čtyřbrankový náskok jim zřejmě nestačí. Ve třetí třetině není rozdíl v bruslení až zase rak rozdílný.
44:22'
Finky jsou v plném počtu.
44:19'
Po střele od Clarkové se nacházel volný puk před Rätyovou, ale kotouč nakonec skončil za brankou.
43:10'
Kanaďanky byly v útočném pásmu, ale ke střele se nedostaly. Finky se vzápětí osvobozují.
42:22'
Potřetí v zápase jsou na trestnou Finky, menší trest za nedovolené bránění odpyká Säkkinenová.
42:12'
Rajahuhtaová se nacházela v ofsajdu, vhazuje se ve středném pásmu.
41:43'
Kanaďanky jsou znovu v plném počtu.
41:01'
Až nyní se před Szabadosovou ocitla Lindstedtová, nicméně kanadská brankářská po zblokované střele ukrývá kotouč do lapačky.
40:29'
Finky se usadily v útočném pásmu, zatím se nemohou dostat ke střele.
40:01'
Střely na branku po druhé třetině: 24 – 10
Také ve druhé třetině přidaly Kanaďanky hned dvě branky a o jejich vítězství nemůže být pochyb. Jedna branka však neměla platit kvůli ofsajdovému postavení poslední střelkyně Saulnierová. Třetí třetina začne přibližně v 10:20.
40:00'
39:44'
V samém závěru druhé části je tu další přesilovka pro Finsko, dvě minuty za sekání dostává Clarková
38:26'
Kanada právě vstřelila branku!
A teď už je opravdu definitivně rozhodnuto. Po krásné přihrávce před modrou čáru se dostala za obranu JILLIAN SAULNIEROVÁ a střelou nad výražečku pokořuje Rätyovou. Branka ovšem neměla platit, neboť Saulnierová převzala kotouč evidentně za modrou čarou. Asistence: Rebecca Johnstonová.
37:43'
Szabadosová ukryla kotouč v lapačce vhazovat se bude po její levici.
37:17'
Kanaďanky jsou v plném počtu.
37:05'
Tapaniová vystřelila z pravé strany kruhů, Szabadosová tečovala kotouč lapačkou a ten skončil u zadního mantinelu.
36:17'
Polovina přesilové hry je pryč a Finky se zatím k ničemu nedostaly.
35:17'
Kanaďanky hrály v šesti a je tu tak přesilovka pro Finky. Trest odpyká Wakefieldová.
35:00'
V tuto chvíli se hraje téměř bez přerušení, Kanaďanky jsou opět v útočné třetině.
33:56'
Niskanenová se dostala až před Szabadosovou, zlbízka ji však nepřekonala.
33:27'
Savolainenová zblokovala střelu z otočky a závar před Rätyovou je proto brzy uhašen.
32:32'
Kanaďanky evidentně polevily a její soupeřky se stále častěji tlačí do útočného pásma.
31:49'
Finky šly do brejku dvě na jednu, ale Saariová v ideální pozici trefila puk nečistě.
31:12'
Po delší době měla práci Szabadosová, po průniku na levé straně zasáhla vyrážečkou.
29:58'
Máme za sebou polovinu zápasu a Kanaďanky jasně ukazují, že to se čtvrtou obhajobou zlaté medaile opět myslí vážně.
28:49'
Finky rozhodně nenavazují na výkon proti Američankám, kde měli šanci na bodový zisk. Kanadu hodně nakopl brzký gól a teď kontroluje průběh.
28:19'
O vítězi dnešního utkání je zřejmě rozhodnuto. Po přihrávce z pravé strany kruhů se MELODIE DAOUSTOVÁ zbavila naznačením protihráčky a pak táhlou střelou zamířila přesně mezi betony Rätyové. Asistence: Laura Fortinová.
27:19'
Finská gólmanka je pod neustálým tlakem a odolává, jednoduchou úlohu v žádném případě nemá.
26:50'
V obrovské šanci se ocitla Jennerová, ale z levé strany nedokázala přehodit beton Rätyové!
25:39'
Do šance se dostávala Agostaová, ale byl ji odpískán ofsajd.
24:39'
Kanaďanky nyní svírají své soupeřky v jejich obranném pásmu, Rätyová znovu musela dvakrát zasahovat.
23:35'
Další střelu z pravé strany kruhů vyráží Rätyová za svou branku.
22:53'
Rätyová teď pro jistotu přerušuje hru a schovává kotouč do lapačky.
22:44'
Po nepřesné střele od modré čáry získávají kotouč evropské hráčky.
22:10'
Finky se dostávají ke kotouči jen sporadicky, velké favoritky tohoto turnaje mají puk v držení.
21:19'
Po početní výhodě střílela nebezpečně Staceyová, ale mezi tři tyče nezamířila.
21:08'
20:36'
Kanaďanky se dostaly do útočného pásma, proti střele zblízka nyní zasáhla Rätyová.
20:01'
Střely na branku po první třetině: 14 – 5
Úvodní třetina je za námi. Kanadské favoritky se dostaly brzy do vedení a svůj náskok pojistily zhruba dvě minuty před koncem. Do akce šlo hned dvakrát video a v jednom případě po jeho shlédnutí gól platil. Druhá třetina začne přibližně v 9:43.
20:00'
19:56'
Verdikt je znovu jasný! Branka neplatí, rozhodčí teď ještě vysvětlují situaci finské lavičce.
19:56'
Znovu se bude zkoumat video! Po střele Johnstonové dorážela před Rätyovpu najíždějící Spoonerová. Kotouč se kolem betonu snažila protlačit do sítě!
18:52'
Favoritky tohoto zápasu si navíc zahrají přesilovku, na dvě minuty za držení jde na trestnou lavici Rahunenová.
18:45'
Kanaďanky jsou stále aktivní a snaží se rozhodnout třetím gólem.
18:23'
Vhazuje se ve středním pásmu.
17:11'
A je tomu skutečně tak! Po ponechané výhodě šli rozhodčí zkontrolovat video a to jasně ukázalo, že gól MARIE-PHILIPOVÉ POULINOVÉ platí. Bez asistence.
17:11'
Tohle byla obrovská šance a bude se kontrolovat video. Hiirikoskiová ztratila kotouč ve své třetině a do samostatného úniku šla Poulinová. Ta bekhendem mířila pod břevno a kotouč se možná dostal za brankovou čáru!
16:56'
Úvodní třetina se nám pomalu chýlí ke svému konci, kanadské hráčky drží puk za svou brankou.
16:08'
Fiské hráčky šly do protiútoku, nicméně v tuto chvíli drží útočné pásmo opět Kanada.
15:22'
Do dobré šance se dostala Larocqueová, ale bekhendem zakončila mimo tři tyče.
14:37'
Kanada je zatím lepší, nicméně rozdíl není až zase tak velký.
13:19'
Kanaďanky jsou znovu kompletní.
13:00'
Szabadosová si připsala skvělý zákrok, kdy po střele Nuutinenové z levé strany zasáhla lapačkou.
11:19'
Seveřanky si zahrají svou druhou přesilovku, dvě minuty za sekání odsedí Wakefieldová.
09:12'
Síly na ledě se vyrovnaly, teď sledujeme hru spíše ve středním pásmu.
07:22'
Kanada je v plném počtu.
07:09'
Finkám však přesilovka vůbec nevychází, Kanaďanky několikrát vychodily.
05:22'
Síly na ledě se vyrovnají a pak si zahrají téměř dvouminutovou přesilovku hráčky Finska. 2 minuty za nedovolené bránění odsedí Spoonerová.
04:25'
Kanaďanky se drží v útočném pásmu, ovšem Rätyová zatím odolává.
03:32'
Kanadské hokejistky si zahrají první přesilovku, dvě minuty odsedí Tapaniová.
01:49'
Finky tento moment nabudil a okamžitě se ženou dopředu, první zákrok si připsala kanadaská gólmanka.
00:35'
Favoritky tohoto duelu jdou ihned do vedení, už po zhruba půl minutě se prosazuje MEGHAN AGOSTAOVÁ. Asistence: Melodie Daoustová.
00:01'

Kanada: Szabadosová (Lacasseová) – Fortinová, Fastová, Rougeauová, Mikkelsonová, Larocqueová, Lacquetteová (A) – Poulinová (C), Agostaová, Daoustová – Johnstonová (C), Jennerová, Saulnierová – Wakefieldová, Spoonerová, Turnbullová – Nurseová, Clarková, Irwinová – Bramová, Staceyová.

Finsko: Rätyová (Räisänenová) – Rahunenová, Hiirikoskiová (C), Tuominenová, Savolainenová, Lindstedtová, Jalosuová, Viitassuoová – Väliläová, Karvinenová (A), Tapaniová (A) – Hoviová, Välimäkiová, Nieminenová – Nuutinenová, Tulusová, Niskanenová – Rajahuhtaová, Hakalaová, Säkkinenová – Saariová.

Rozhodčí: Allenová (USA), Szkolaová (USA) – Johanssonová (SWE), Leclercová (USA).
Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
Co se týče vzájemných zápasů, tak v nich dlouhodobě dominují hráčky severoamerického kontinentu. Finky na ně vyzrály pouze v základní skupině MS 2017 po vítězství 4:3, avšak v následném "odvetném" semifinále prohrály 0:4.
Nyní si může zajistit jistý postup do semifinále a to v případě, že se svými soupeřkami získá alespoň dva body a Rusky ve večerním utkání nebudou naplno bodovat s Američankami. Finky skončily před čtyřmi lety na páté pozici a teď si určitě brousí zuby na cenný kov. V neděli se pokusily zaskočit Američanky, jenže i přes nadějné vedení 1:0 po první třetině nakonec prohrály 1:3. Pokud se chtějí vyhnout čtvrtfinálovému souboji, tak potřebují získat tři body.
Skupina A má v ženském turnaji na programu druhé zápasy, v tom prvním se utkají vysoce favorizované Kanaďanky s konkurenčními Finkami. Kanada získala zlato na ZOH již čtyřikrát v řadě od roku 2002, jediné stříbro brala při premiérovém zařazení ženského hokeje do programu v Naganu v roce 1998. Ve svém prvním utkání v Pchjongčchangu si snadno poradila s výběrem Ruska, když ani jednou neinkasovala a zvítězila hladce 5:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:40.