ZOH - Lední hokej - ZOH - Lední hokej - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Japonsko - 12. února 2018   08:40

Švýcarsko
Švýcarsko
30:19' S. Benzová (Rüeggová, L. Benzová) • 33:10' S. Benzová (Meierová) • 44:27' Müllerová
3:1
(0:0, 2:0, 1:1)
Japonsko
Japonsko
47:33' Kuboová  (Horiová, H. Tokoová)
Švýcarsko
Schellingová (Brändliová) – Altmannová, Bullová, Gassová, Meierová, Zollingerová, L. Benzová, Sigristová, Wetliová – Rüediová, Raselliová, Stänzová – Stalderová, S. Benzová, Müllerová – Forsterová, I. Waidacherová, Rüeggová – M. Waidacherová, N. Waidacherová, Allemannová.
Granová, Hoveová – Heikkinenová, Pagonová
Kwandong Hockey Centre
4033 diváků
Japonsko

Díky povedené druhé třetině vyhrává Švýcarsko tento zápas 3:1, výraznou mírou se na výhře posílela Sara Benzová, která vstřelila dva góly. Japonsko v tomto zápase bylo střelecky aktivnější, ale brankářku soupeřek překonalo jen jednou.
59:50'
Už se nic nestane.
59:34'
Aoj Šigaová vypálila mimo branku od modré čáry.
59:18'
Akane Hosojamadaová rozehrává od své branky.
59:00'
Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.
58:20'
Švýcarsko se musí bránit, ale soupeřky mnoho šancí nemají.
57:36'
Sara Benzová se málem dostala ke střele, kterou by poslala do prázdné branky.
57:05'
Aoj Šigaová minula branku, následně puk končí ve středním pásmu. Japonsko musí o útočnou třetinu bojovat.
56:30'
Haruna Jonejamaová pálila z první z kruhu, ale její projektil končí mimo.
56:23'
Florence Schellingová kryje kotouč po střele od modré čáry, vhazovat se bude v japonském útočném pásmu.
56:04'
Japonsko hraje bez brankářky.
55:33'
Florence Schellingová si snadno poradila s pokusem, kterou vyslala Šoko Onoová.
53:50'
Švýcarsko hraje aktivně v útočném pásmu, ale do zakončení se nemůže propracovat.
53:18'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Laura Benzová – 2 min., podražení).
53:14'
Laura Benzová kombinuje v útočném pásmu, ale do střelecké pozice se nepropracovala přes dobrou obranu.
52:05'
Švýcarský celek hraje takticky velmi dobře, drží hru daleko od své branky, Japonsko nemá mnoho možností, jak snížit.
50:50'
Hraje se zejména ve středním pásmu, ani jeden celek si nedokáže vypracovat výraznější střelecké pozice.
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, tým vedený jako domácí vede o dva góly.
49:32'
Hra je nyní hodně kouskovaná, přerušuje se, chybí plynulost.
48:25'
Dominique Rüeggová měla na hokejce další branku svého celku, ale její ránu výborně zastavila ležící japonská brankářka.
48:05'
Nana Fudžimotová kryje kotouč po střele od modré čáry, a tak se bude vhazovat před brankou Japonska.
47:33'
Japonsko právě vstřelilo branku!
Japonsko dává gól! Je sníženo, výborně to udělala Mika Horiová, jejíž pokus před brankou přesně mimo dosah brankářky tečovala HANAE KUBOOVÁ. Asistence: Mika Horiová a Haruka Tokoová.
47:24'
Florence Schellingová musí být pozorná, vhazuje se před její brankou. Mnoho šancí momentálně k vidění není.
45:44'
Ajna Takeučiová dostala kotouč do útočného pásma, a pak zakončovala Miho Šišiučiová. Její ránu kryje Florence Schellingová.
45:08'
Střelecky méně aktivnější Švýcarsko vede o tři branky a míří za výhrou v tomto zápase. Sledujeme nepříliš povedenou část hry z pohledu japonských hokejistek.
44:27'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Švýcarky navyšují své vedení, akci vytvořili i sama zakončila pohotovou střelou ALINA MÜLLEROVÁ. Její projektil propadl brankářce Japonska až za brankovou čáru. Bez asistence.
43:44'
Florence Schellingová si snadno poradila s pokusem od modré čáry, který vyslala Ami Nakamurová. Vhazovat se tedy bude před brankou Švýcarska.
42:52'
Ami Nakamurová se propracovala do střelecké pozice, ale nedokázala přesněji zakončit.
42:28'
Buly před brankou Švýcarska. Japonsko má k dispozici přesilovou hru a pokouší se něco vymyslet v útočném pásmu.
42:12'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Florence Schellingová – 2 min., hákování).
41:38'
Florence Schellingová přerušila hru, vhazovat se bude před brankou.
40:58'
Sara Benzová se propracovala do střelecké pozice, ale její ránu snadno vyrazila brankářka.
40:01'
Zápas, ve kterém vede Švýcarsko po dvou třetinách o dva góly, pokračuje dál.
40:01'
Střelecky aktivnější je stále Japonsko 17:14, nicméně po dvou třetinách vedou hráčky Švýcarska. Díky brankám SaryBezové vede tým v červeném o dva góly.
40:00'
39:50'
Ještě jedno vhazování před brankou Švýcarska.
39:08'
Florence Schellingová přerušuje hru, zakončovala Čiho Osawaová.
38:50'
V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, která nabídla dva švýcarské góly.
38:21'
Japonsko nyní špatně rozehrávalo, píská se zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat před brankou týmu, který je veden jako hostující.
38:00'
Šoko Onoová získala kotouč v obranném pásmu, ale nedokázala jej vyvést.
37:40'
Nana Fudžimotová kryje kotouč po střele Eveliny Raselliové. Vhazovat se bude v útočném pásmu Švýcarska.
37:00'
Hraje se zejména ve středním pásmu, mnoho střeleckých pokusů k vidění není.
35:51'
Lara Stalderová zakončovala od modré čáry, do její střely vložila soupeřka hokejku, a tak nemusela brankářka zasahovat.
35:12'
Haruna Jonejamaová vybojovala kotouč za svou brankou, a tak mohla založit útočnou akci, ve které pokračovala Čiho Osawaová.
34:20'
Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, více ze hry mají hráčky Švýcarska, které se také v této části hry dostaly do dvoubrankového vedení.
33:46'
Švýcarsko navýšilo své vedení, a tak dál pokračuje v aktivní hře. Zatím se musí bránit Japonsko.
33:10'
V přesilovce to už Švýcarsko nestihlo, ale i tak navyšuje své vedení. Krásný pas vyslala Christine Meierová na SARU BENZOVOU, jejíž brejk byl zakončený střelou pod horní tyčku. Asistence: Christine Meierová.
32:45'
Evelina Raselliová a její spoluhráčky hrají aktivně před brankou. Výraznější šancí si zatím vypracovat nemohou.
32:23'
Sabrina Zollingerová je autorkou dalšího střeleckého pokusu, se kterým si dokázala brankářka Japonska poradit.
32:05'
Přesilovou hru hraje Švýcarsko. Do dobré střelecké pozice se dostala Evelina Raselliová, jejíž pokus ale kryje brankářka Nana Fudžimotová.
31:59'
Vyloučení v týmu Japonsko (Akane Hosojamadaová – 2 min., podražení).
31:20'
Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, Florence Schellingová rozehrává od své branky. Japonsko se nyní propracovalo do střelecké pozice, ale brankářka zasahovat nemusela.
30:47'
Švýcarky se rychle dostaly do útočného pásma a pokoušely se dotlačit kotouč za branku. Hra je nyní přerušena.
30:19'
Švýcarsko využívá přesilovou hru a dostává se do vedení. Pěkně se otočila v dolní části hruku SARA BENZOVÁ, která poslala kotouč přesně pod horní tyčku. Asistence: Dominique Rüeggová a Laura Benzová.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry, hráčky v červeném jsou v útočném pásmu, ale výraznější šanci si vypracovat nemohou.
29:37'
Přesilovku nyní hraje Švýcarsko, to se ale do výraznější šance nemůže propracovat.
28:59'
Nana Fudžimotová kryje kotouč po střele soupeřky. Dobře zakončovala Lara Stalderová.
28:52'
Vyloučení v týmu Japonsko (Haruna Jonejamaová – 2 min., nedovolené bránění).
28:40'
Šoko Onoová pálila od modré čáry, její projektil končí nad brankou.
27:44'
Hráčky Švýcarska hrají v plném počtu.
27:15'
Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. Střelecky je v této třetině aktivnější Švýcarsko.
26:58'
Švýcarsko se dokázalo osvobodit, navíc se mohla do šance dostat Evelina Raselliová. Ta ale nedokázala zpracovat.
26:10'
Japonsko hraje v plném počtu. Nyní má k dispozici přesilovku.
25:44'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Alina Müllerová – 2 min., držení).
25:24'
Švýcarsko sice hraje přesilovou hru, ale vyloženou šanci si nemůže vypracovat.
24:40'
Sara Benzová se propracovala znovu do zakončení, a tak musela zasahovat brakářka Nana Fudžimotová.
24:10'
Vyloučení v týmu Japonsko (Haruna Jonejamaová – 2 min., hákování).
23:48'
Sabrina Zollingerová nedokázala z první vystřelit a při pokusu o zpracování kotouče jí odskočil od hole.
23:25'
Sara Benzová se dostala ke střele, japonská obránkyně ale její pokus zblokovala do roku.
23:05'
Švýcarsko mělo k dispozici vhazování v útočném pásmu, ale ke střele se nedostalo.
22:24'
Sledujeme rychlý hokej, který nabízí menší množství šanci. Nyní se o zakončení pokoušelo Švýcarsko, ale nebylo přesné.
21:38'
Alina Müllerová zakončovala, a tak musel být Nana Fudžimotová pozorná.
21:30'
Japonsko v plném počtu.
21:08'
Švýcarsko rozehrává od své branky, přesilovka se blíží ke konci.
20:43'
Tým vedený jako domácí má k dispozici přesilovou hru, kterou, ale nemůže se stabilněji propracovat do útočného pásma.
20:01'
Střelecky aktivnější bylo v první třetině Japonsko. Švýcarská brankářka Florence Schellingová zastavila všech sedm střel, její sokyně Nana Fudžimotová čelila jedné střele. Po dvaceti minutách platí bezbrankový stav.
20:00'
19:30'
Přesilovou hru si v závěru první třetiny zahraje tým Švýcarska.
19:30'
Vyloučení v týmu Japonsko (Hanae Kuboová – 2 min., podražení).
19:20'
Už se pravděpodobně nic nestane.
19:00'
Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině. Haruka Tokoová vypálila z kruhu a její pokus kryje brankářka Florence Schellingová.
18:21'
Andrea Brändliová se zapojila do rozehrávky svého týmu. Optickou převahu mají nyní hráčky Švýcarska.
17:33'
Švýcarky rozehrávají od své branky, Phoebe Stänzová se pokoušela dostat do útoku, ale soupeřka jí na poslední chvíli připravila o puk.
17:00'
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině. Zakázané uvolnění vrací hru před branku Švýcarska.
16:32'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu bez výraznější šance.
16:13'
Miho Šišiučiová hledala před brankou spoluhráčku, ale obrana soupeřek si dokázala poradit.
15:53'
Dostáváme se do finální fáze první třetiny, nyní se v útoku usadilo Švýcarsko.
15:06'
Hanae Kuboová se skvěle propracovala až do střelecké pozice, puk ale z mezikruží poslala příliš vysoko.
14:47'
Sara Benzová se probojovala do útočného pásma, kde ale za brankou nedokázala získat puk.
13:55'
Vhazovat se nyní bude před brankou Japonska. Švýcarsko se pokouší vypracovat si tlak v útočném pásmu.
13:22'
Mnoho šancí tento zápas zatím nenabízí.
13:00'
Hanae Kuboová se dostala do útočného pásma, ale zakončit nedokázala. Švýcarsko přečkalo dlouhé dvojnásobné oslabení.
12:27'
Švýcarsko hraje v plném počtu.
12:04'
Sena Suzukiová zakončovala z mezikruží, Florence Schellingová její ránu vytěsnila mimo.
11:40'
Švýcarsko vyhazuje přes všechny čáry, oba týmy střídají.
11:23'
Přesilovka pět na tři je z pohledu Japonska povedená. Hráčky kombinují v útočném pásmu.
10:58'
Haruna Jonejamaová se pokoušela o zakončení na první tyč, ale její ránu kryje brankářka.
10:27'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Phoebe Stänzová – 2 min., krosček).
10:04'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Sabrina Zollingerová – 2 min., hákování).
09:40'
Sledujeme rychlý hokej, který mnoho vyložených šancí nenabízí.
08:45'
Naho Terašimaová hrála v útočném pásmu, kde o puk ale přišla, a tak hrozil brejk. Do toho se nám dostala Evelina Raselliová.
07:53'
Florence Schellingová kontrolovala hru před svou brankou, následně si poradila se střelou z mezikruží.
07:00'
Buly před brankou Švýcarska, stane se tak po zakázaném uvolnění.
06:37'
Christine Meierová se dostala do předbrankového prostoru, ale její počínání zastavila Haruna Jonejamaová.
06:09'
Nicole Gassová to zkoušela od modré čáry, její projektil byl zblokovaný.
05:34'
Japonské hokejistky hrají aktivněji, pokouší se něco vymyslet na útočné polovině, ale mnoho střel na braku zatím nevyprodukovaly.
05:00'
Další postavení mimo hru a v něm japonská Ami Nakamurová. Buly znovu ve středním pásmu.
04:07'
Miho Šišiučiová to zkoušela bekhendovou stranou hole, ale brankářka Švýcarska zasahovat nemusela.
03:30'
Florence Schellingová rozehrává od své branky, ale ne podle svých představ. Jurie Adačiová získala puk a pokoušela se o zakončení.
03:03'
Hanae Kuboová se propracovala do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude v neutrální zóně.
02:40'
Hráčky Japonska rozehrávají od své branky, mnoho šancí tento zápas zatím nenabízí.
02:08'
Florence Schellingová musí být pozorná, vhazovalo se před její brankou a na střelu byla připravená Haruka Tokoová.
01:48'
V poklidném tempu zápas začíná, brankářka Švýcarska rozehrává od své branky, pokoušela se rozehrát akci. Jejím výsledkem je ale jen zakázané uvolnění.
00:44'
Florence Schellingová přerušuje hru, vhazovat se bude před její brankou. Japonsko začalo aktivně.
00:01'

Švýcarsko: Brändliová (Schellingová) – Altmannová, Bullová, Gassová, Meierová, Zollingerová, L. Benzová, Sigristová, Wetliová – Rüediová, Raselliová, Stänzová – Stalderová, S. Benzová, Müllerová – Forsterová, I. Waidacherová, Rüeggová – M. Waidacherová, N. Waidacherová, Allemannová.

Japonsko: N. Fudžimotová (Akane Konišiová) – Kojkeová, Hosojamadaová, A. Tokoová, Suzukiová, Horiová, Takeučiová, Aoj Šigaová – H. Tokoová, Kuboová, Nakamurová – Jonejamaová, Osawaová, M. Fudžimotová – Adačiová, Šišiučiová, Onoová – Terašimaová, Takaová, Iwaharaová.

Rozhodčí: Granová, Hoveová – Heikkinenová, Pagonová.
Hráčky Švýcarska narazily na Koreu. Utkání mělo jasný průběh, zástupkyně evropského hokeje dokázaly tento duel vyhrát jednoznačně 8:0. Výraznou mírou k tomu přispěla Alina Mullerová, která vstřelila čtyři branky a na další dvě přihrála. Švýcarsko vstřelilo tři góly v první a druhé třetině, další dvě branky pak v poslední dvacetiminutovce.
Hokejistky Japonska mají za sebou úvodní duel šampionátu. Hrály proti Švédkám a zápas to byl vyrovnanější, než se předpokládalo. Fanny Larsková poslal severský celek do vedení. Ve druhé třetině dokázala Rui Ukitaová vyrovnat. Dlouhou dobu bylo utkání vyrovnané. Švédské hráčky dokázaly vyhrát, rozhodující branku vstřelila Sara Hjalmarssonová z kraje druhé třetiny. Švédky tedy vyhrály 2:1.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky olympijského hokeje. V tomto zápase ženského turnaje proti sobě nastoupí Švýcarsko a Japonsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:40.