MS v biatlonu - Individuální závod mužů 20 km, Holmenkollen -  ONLINE PŘENOS -  10. března 2016   15:30

Individuální závod mužů 20 km, Holmenkollen

Konečné pořadí:
1.Martin Fourcade (FRA) – 49:13,9 (1)
2. Dominik Landertinger (AUT) – + 5,1 (0)
3. Simon Eder (AUT) + 14,4 (0)
4. Johannes Thingnes Bø (NOR) + 57,2 (1)
5. Michal Krčmář (CZE) + 1:16,4 (0)
6.Jakov Fak (SLO) + 1:40,6 (1)
7. Erik Lesser (GER) + 1:54,7 (1)
8. Jevgenij Garaničev (RUS) + 2:04,6 (2)
9. Andreas Birnbacher (GER) + 2:11,6 (1)
10. Simon Fourcade (FRA) + 2:18,6 (2)
V cíli máme všechny již závodníky. Dnešní závod ovládl Martin Fourcade (FRA) před dvojicí rakouských biatlonistů Dominikem Landertingerem a Simonem Ederem. Čtvrtý skončil Johannes Thingnes Boe (NOR) a na pátém místě Michal Krčmář.
Cíl
Jaroslav Soukup dojíždí do cíle na 23.místě.
Cíl
Norská legenda dojíždí cílem se 17. nejrychlejším časem a ztrátou tří minut na Martina Fourcada.
Cíl
Ole Einar Bjørndalen (NOR) se pomaličku blíží do cíle.
Cíl
Ondřej Moravec je v cíli na třicátém místě.
Cíl
Rok Trsan (SLO) dnes skvěle zastřílel, ale špatně zaběhl a celkové umístění ve třetí desítce.
Cíl
Erik Lesser (GER) dojíždí s jednou trestnou minutou do cíle na průběžném sedmém místě.
4.stř
Jaroslav Soukup se loučí se střelnicí s jednou chybou.
4.stř
Ole Einar Bjørndalen (NOR) dělá jednu chybu a v cíli by se měl objevit ve druhé desítce.
4.stř
Ole Einar Bjørndalen (NOR) je po čtvrté na stadionu, kde se pokusí prostřílet do první desítky.
4.stř
Martin Otčenáš (SVK) je po čtvrté střelbě na 55.pozici, Jeho krajan jede na 61.místě.
CÍL
Michal Krčmář je stále na pátém místě. V cíli máme 60 závodníků.
3.stř
Jaroslav Soukup má za sebou třetí střelbu, ve které nechybuje a pohybuje se zatím okolo 26.místa.
CÍL
Jevgenij Garaničev (RUS) po souboji s dalšími závodníky dojíždí do cíle zatím jako sedmý.
3.stř
Ondřej Moravec si má za sebou třetí střelbu, ve které nasbíral dvě trestné minuty.
2.stř
Jaroslav Soukup (CZE) je po druhé střelbě na 40.pozici s zatím jednou trestnou minutou z první střelby.
CÍL
Simon Schempp (GER) je v cíli na desátém místě.
4.stř
Anton Šipulin (RUS) při své poslední střelbě chybuje a pořadím se propadne.
4.stř
Simon Schempp (GER) při své poslední střelbě nechybuje a po poslední střelbě je na průběžném 12.místě.
CÍL
MICHAL ŠLESINGR je v cíli na průběžném devátém místě.
2.stř
Ole Einar Bjørndalen (NOR) je po druhé střelbě na 20 místě.
CÍL
Johannes Thingnes Bø (NOR) dojíždí smutný do cíle. Jedna chyba při poslední střelbě stojí domácího závodníka opět medaili.
Ondřej Moravec při svém druhém střeleckém pokusu zastřílel bezchybně.
4.stř
Emil Svendsen udělal při své poslední střelbě jednu chybu a je zatím na patnáctém místě.
CÍL
Martin Fourcade (FRA) je také v cíli! A je to zatím první místo s náskokem pěti vteřin!
CÍL
MICHAL KRČMÁŘ (CZE) je v cíli zatím na třetím místě s více než minutovou ztrátou na rakouského závodníka.
CÍL
Simon Eder je v cíli na druhém místě se ztrátou necelých 10 sekund na Dominika Landertingera (AUT).
19,5km
Francouzský mistr je stále na prvním místě.
18,5km
Martin Fourcade (FRA) je po 18,5km na prvním místě o 4 vteřiny.
Dominik Landertinger (AUT), který v závodě neudělal ani jednu chybu je v cíli s dvou a půl minutovým náskokem Simonem Fourcadem.
1.stř
Ondřej Moravec udělal při první střelbě udělal jednu chybu a pohybuje se zatím až v šesté desítce.
4.stř
Johannes Thingnes Bø (NOR) měl velmi výborně rozjetý závod, ale bohužel udělal jednu chybu a je zatím čtvrtý. Na třetího Landertinger ztrácí 36sekund.
4.stř
Johannes Thingnes Bø (NOR) přijíždí na střelnici aby, zde vykonal poslední střelbu.
Cíl
Tarjei Boe (NOR) je prvním závodníkem, který dojel do cíle.
4.stř
Martin Fourcade (FRA) má za sebou čtvrtou střelbu, při které neudělal chybu. Po odjezdu se střelnice je na průběžném druhém místě se ztrátou 0,3s na Simona Edera.
4.stř
Michal Krčmář je na střelnici je dalším závodníkem, který vybílil všech 20 terčů. Po odjezdu ze střelnice je na průběžném třetím místě.
14,5km
Michal Krčmář jede stále velmi dobře na 15km je stále na průběžné čtvrté pozici.
Start
Ole Einar Bjørndalen (NOR) se právě vydává na trať za velkého aplausu.
4.stř
Dominik Landertinger (AUT) i na počtvrté odjíždí ze střelnice bez chyby.
3.stř
Johannes Thingnes Bø (NOR) má za sebou třetí střelbu, ve které opět je bezchybný a má velký náskok před Landertingerem.
2.stř
Emil Svendsen (NOR) svou druhou střelbu nenechal náhodě a všech pět terčů trefil.
4.stř
Tarjei Boe (NOR) i Benedikt Doll (GER) udělali při své poslední střelbě po jedné chybě.
3.stř
Martin Fourcade (FRA) ve třetí střelbě za nula.
3.stř
Martin Fourcade je také již připraven ke své třetí střelbě.
3.stř
Michal i napotřetí trefil všech pět terčů! Stejně tak jako jeho rakouský soupeř.
3.stř
Simon Eden (AUT) a Michal Krčmář jsou už na střelnici.
10,5km
Michal Krčmář má za sebou už přes 10,5km a je pátý.
2.stř
Michal Šlesingr (CZE) má za sebou druhý střelecký pokus, při kterém udělal další jednu chybu.
3.stř
Dominik Landertinger (AUT) má za sebou třetí střelbu a třetí nulu a jde do čela!
2.stř
Johannes Thingnes Boe (NOR) zahájil na střelnici rychlou a účinnou rychlostřelbu.
2.stř
Martin Fourcade (FRA) dělá při druhé střelbě jednu chybu a propadá se na třetí místo.
1.stř
Emil Svendsen (NOR) také hned při první ráně chybuje, další čtyři trefuje. Po odjezdu ze střelnice se řadí na 24.pozici.
3.stř
Tarjei Bø (NOR) má za sebou třetí střelbu, ve které trefil všech pět terčů.
2.stř
Simon Eder (AUT) zastřílel rychleji a posouvá Michala na třetí místo.
2.stř
Michal Krčmář je na střelnici. Jeho druhá střelba je opět bez chyby!
7,5km
Michal Krčmář má za sebou již 7,5km a se ztrátou 23 sekund na čelo si drží stále třetí místo.
1.stř
Michal Šlesingr (CZE) při své první střele chybuje a ze střelnice odjíždí sedmnáctý.
6,5km
Michal Krčmář má za sebou 6,5km a je zatím třetí.
1.stř
Johannes Thingnes Bø (NOR) má za sebou první střelbu, kterou zvládl na výbornou a je momentálně třetí.
2.stř
Benedikt Doll (GER) jednou chybuje, ale i přesto je po druhé střelbě s 15 sekundovým náskokem první.
2.stř
Tarjei Bø (NOR) svou druhou střelbu zvadl bez chyby.
1.stř
Martin Fourcade (FRA) při své první opatrné střelbě nechyboval a ze střelnice odjíždí s 11 vteřinovým náskokem.
3,5km
Martin Fourcade (FRA) přidal na dalším kilometru další čtyři vteřiny.
1.stř
Michal Krčmář zastřílel rychle, ale čistě! Nyní ztrácí na prvního Dolla šest sekund.
2,5
Martin Fourcade (FRA) je po prvním mezičase s velkým náskokem na prvním místě.
Start
Michal Šlesingr je na trati!
1.stř
Simon Fourcade (FRA) má v úvodu závodu opravdu smůlu. Neboť kromě zlomené hůlky z úvodu dělá na střelnici jednu chybu.
2,5
Michal Krčmář je na prvním mezičase na pátém místě se ztrátou 10 vteřin.
Start
Tribuny bouří, neboť Johannes Thingnes Bø (NOR) právě zahájil svůj závod.
Start
Snajpr Martin Fourcade (FRA) je na trati.
1 stř
Benedikt Doll (GER) při své střelbě trefil všech pět terčů a jde do čela.
1. stř
Tarjei Bø (NOR) udělal na střelnici jednu chybu.
Start
Vedoucí závodník této disciplíny Simon Eder (AUT) vyráží na trať.
2,5
Tarjei Bø (NOR) na prvním mezičase je zatím na prvním místě s časem 5:58,5.
Start
Michal Krčmář (CZE) je také připraven ke startu.
Start
Simon Fourcade (FRA) si hned při startu zlomil hůlku, novou dostal až po cca 200.metrech.
Start
Na startu je připraveno další velké jméno a to Simon Fourcade (FRA).
Start
Nyní je na řadě pětice slabších závodníků.
Start
Leif Nordgren (USA) je také na trati a jistě si bude chtít vylepšit 18.místo ze sprintu.
Start
Dalším připraveným jezdcem je Benedikt Doll (GER).
Start
Peppe Femling (SWE) je také vpuštěn na trať.
Start
Do závodu se přidá kromě domácího závodníka dalších 98 jezdců.
Start
Tarjei Bø (NOR) zahájil dnešní závod na 20km.
Ještě jednou vám přeji pohodové odpoledne. Za malou chvilku nám začne biatlonový závod můžu na 20km.
Loňský individuální závod na MS:
Vítězství z loňského individuálního závodu na mistrovství světa v Kontiolahti obhajuje Martin Fourcade, který tehdy vyhrál o 20,9 vteřin před Emilem Hegle Svendsenem. Vůbec bychom se nezlobili, kdyby se povedla obhajoba třetího místa, loni jej ve Finsku bral Ondřej Moravec a další výborný český výsledek si připsal čtrnáctým místem Michal Šlesingr.
Česká a slovenská účast:
Jako první z českých závodníků vyjede na trať se startovním číslem 17 Michal Krčmář, jenž odstartuje v čase 15:38,30. O dalších patnáct pozic později začne závod pro Michala Šlesingra (15:46). Další čeští biatlonisté přijdou na řadu až na konci startovní listiny. Ondřej Moravec má startovní číslo 85 (začne závod v 16:12,30 hodin), o deset míst za ním a jako pátý od konce startovní listiny začne závod pro Jaroslava Soukupa (16:17,30).

Slovenští biatlonisté jsou dnes v individuálu ve třech. Jako první vyběhne na trať se startovním číslem 45 a v čase 15 hodin, 52 minut a 30 sekund Miroslav Matiaško. Dalším slovenským závodníkem bude s číslem 68 Martin Otčenáš (16:04 hodin) a jako předposlední půjde na start Matej Kazár (číslo 98, start v 16:19).
Favorité závodu:
V předchozích dvou závodech mužů na mistrovství, sprintu a stíhačce, bral vždy zlatou medaili Martin Fourcade. Na druhém místě pak skončila dnes již jedna z největších biatlonových legend, domácí Ole Einar Bjørndalen, jenž dnes vyjede do závodu až téměř na chvostu startovní listiny. Třetí místo ve sprintu vybojoval Sergej Semjonov, ve stíhačce pak k radosti domácích fanoušků Emil Hegle Svendsen. Smolařem mistrovství je zatím domácí biatlonista Johannes Thingnes Bø, jenž má na svém kontě dvě čtvrtá místa.

Okruh favoritů je ale skutečně velký a vzhledem k tomu, že za trestné kolo je v individuálním závodě minuta, může vyhrát i závodník, který mezi nejužší favority nepatří.