OH - Box - Do 81 kg - odpolední předkola (muži) -  ONLINE PŘENOS -  6. srpna 2016   23:30

Do 81 kg - odpolední předkola (muži)

23:30 Odpolední předkola

Já se s vámi loučím s programem kategorie do 81 kilogramů a ještě nám chybí jeden duel do 91 kilogramů, sejdeme se u něj.
Erkin ADYLBEK UULU (KGZ) vs. Juan Carlos CARRILLO (COL)
na body
Je to tak, Carrillo jde dál a pro Adylbeka program v Riu končí.
Máme za sebou tedy program do 81 kilogramů, kdy si Juan Carlos Carrillo nejspíš zajistil postup do dalšího kola. Teď by nám to měl potvrdit rozhodčí.
3. kol
Utkání právě skončilo.
3. kol
Zápas se pomalu blíží svému konci a Carrillo zároveň ke svému postupu.
3. kol
Třetí kolo utkání právě začalo.
Kolumbijec Carrillo ovládl ve druhém kole utkání a je zatím ve vedení.
2. kol
Druhé kolo utkání právě skončilo.
2. kol
V dalším průběhu kola už Kolumbijec tak aktivní není.
2. kol
A pozor, Carrillo zasadil soupeři pořádný úder a rozhodčí Adylbeka počítá! Asiat totiž silně zavrávoral.
2. kol
Druhé kolo utkání právě začalo.
Úvodní tři minuty zápasu jsou za námi a mírně lepší byl nejspíš Carrillo z Kolumbie. Nic to ale z hlediska postupu do dalších bojů neřeší, to v žádném případě.
1. kol
První kolo utkání právě skončilo.
1. kol
První kolo utkání právě začalo.
UTKÁNÍ: Erkin ADYLBEK UULU (KGZ) vs. Juan Carlos CARRILLO (COL)
Čeká nás předposlední dnešní duel a poslední v rámci kategorie do 81 kilogramů. Narazí na sebe reprezentant Kyrgyzstánu Erkin Adylbek Uulu a Kolumbijec Juan Carlos Carrilo.
Borges opravdu vítězí na body a teprve nyní bouří hala naplno. Horkokrevní Brazilci oslavují svého miláčka.
Michel BORGES (BRA) vs. Hassan NDAM NJIKAM (CMR)
na body
Borges ještě burcuje publikum.
Máme za sebou zajímavý duel, ve kterém byl vidět dobrý výkon hlavně ze strany domácího borce Michela Borgese, kterého by měl za chvíli rozhodčí označit jako vítěze.
3. kol
3. kol
Kamerunec se snažil třikrát zaútočit, ale Borges pokaždé přesně kontroval a aplaus tribun se stupňuje!
3. kol
Teď zas pro změnu Ndam Njikam rozdal tvrdý úder.
3. kol
Znovu se dá říci, že byl mírně lepší domácí boxer. Ten dokázal dávat hlavně přesnější údery skrze obranu.
2. kol
2. kol
V závěru druhého kola dva velmi dobré výpady Borgese, které samozřejmě sklidily ovace tribun.
2. kol
Tak zápas nám toho příliš ofenzivního a atraktivního nenabídl, mírně lepší byl nejspíš domácí borec.
1. kol
1. kol
Oba borci zatím spíše nechtějí udělat chybu, než aby se pouštěli do útoků.
1. kol
I Kamerunec má v hledišti své příznivce.
Vášniví Brazilci v hledišti ihned dávají najevo svou podporu Borgesovi.
Borges obsadil červený roh, v modrém bude Kamerunec Njikam.
UTKÁNÍ: Michel BORGES (BRA) vs. Hassan NDAM NJIKAM (CMR)
Obrovský aplaus sklízí Borges při nástupu do arény.
Náš noční program v boxerském ringu ve váhové kategorii do 81 kilogramů zaplní dva zápasy, pojďme na ten první. V něm domácí borec Michel Borges nastoupí proti Kamerunci Hassanu Ndam Njikamovi.
PŘEHLED ZÁPASŮ

23:30, Michel BORGES (BRA) vs. Hassan NDAM NJIKAM (CMR)
23:45, Erkin ADYLBEK UULU (KGZ) vs. Juan Carlos CARRILLO (COL)
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA

Příjemné vzpomínky na tuto váhovou kategorii mají i čeští fanoušci boxu. V Sydney 2000 totiž česká mlátička Rudolf Kraj postupně porazil Andersona z USA, Alberta z Nigérie i Fedčuka z Ukrajiny. Ve finále pak bohužel nestačil na Rusa Lebzjaka, ale i tak dovezl domů do rodného kraje stříbrnou placku.

Bohužel od té doby žádný český či slovenský borec v této váhové kategorii na olympijských hrách neboxoval.
POHLED DO HISTORIE

Kategorie do 81 kilogramů je v boxerské váhové terminologii označována za polotěžkou váhu. Nutno také dodat, že ve váhové kategorii od 75 do 81 kilogramů se boxuje na olympijských hrách již od roku 1952, samozřejmě bez jakýchkoliv váhových úprav. Žádná jiná kategorie se touto stabilní historií nemůže pochlubit.

Posledním vítězem se stal Jegor Leonidovič Mechoncev, který však obhajovat, stejně jako spousta dalších vítězů z Londýna, nebude, přešel totiž do profi ringu.
Velmi stručně k pravidlům: zápasy amatérského boxu se hrají na tři kola, kdy každé má tři minuty a mezi jednotlivými koly je minutová přestávka. Vítězem utkání se stává ten hráč, který nasbírá v utkání více bodů, popřípadě který "uzemní" soupeře před limitem.
Dámy a pánové, vítám vás u sledování dění v boxerském ringu na olympijském klání v Riu. Tentokrát nás čekají zápasy předkola ve váhové kategorii do 81 kilogramů a průběhem odpoledních duelů předkola vás bude provázet Jaroslav Svoboda.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 23:30.