OH - Jachting - Závody žen -  ONLINE PŘENOS -  17. srpna 2016   21:20

18:05 O medaile
GBR 1. . H. Millsová, S. Clarková
NZL 2. . J. Alehová, P. Powrieová
FRA 3. . C. Lecointreová, H. Defranceová

Ženský závod kategorie 470 se neuskuteční kvůli nedostatku větru a po více než dvouhodinovém úmorném čekání nyní s jistotou víme, že se medailový závod pojede za předpokladu dobrých povětrnostních podmínek ve čtvrtek 18. srpna! Začátek je předběžně naplánován na 18:05.
Kromě dámského závodu je dnes na programu i závod mužů, respektive byl, protože pořadatelé ho odložili na zítra. Věřme, že na ženskou medailovou plavbu nečekáme marně a dočkáme se ji na rozdíl od té mužské ještě dnes. Šance ovšem neustále klesají.
Hladina moře v Marině Da Glórii v současné době připomíná nádherné modré zrcadlo! Je úplné bezvětří a lodě jen tak na start nevyrazí.
Uplynulo dalších několik desítek minut a závod byl odložen na 20:45, v tu dobu ale určitě nezačne a pomalu ale jistě začínám mít obavy, aby závod nakonec nebyl odložen na zítřek 18. srpna 2016, což by drobně narušilo program olympijských her.
Závod byl opět odložen a start je nyní stanoven na 20:25! Podmínky jsou dobré, jenže pro finálový závod musí být samozřejmě perfektní.
Závodnice už jsou na moři a míří směrem ke startovacímu zařízení. Závod odstartuje silná siréna.
Závod byl opět odložen o dalších deset minut, takže finálová jízda žen 470 nezačne dříve než v 19:10.
Medailový závod jachtingu v kategorii žen 470 byl znovu odložen a kvůli nedostatku větru nezačne dříve než v 19:00. Přírodní vlivy jsou něco, co pořadatelé ovlivnit nemohou.
Přibližně dva nebo tři dny před startem jachtingu se v Riu rozpadlo molo, které organizátoři dali rychle dohromady, během dalších dnů závody výrazně ovlivnilo nepříznivé počasí, jednou byly na moři obrovské vlny a dvakrát i s dneškem začaly nebo začnou závody se zpožděním kvůli nedostatku větru.
Oba medailové závody byly odloženy a začnou se zpožděním. Závodnice se vrací na břeh. Finálová jízda žen by měla začít v 18:30 hod.
Závodnice vyrazili směrem ke startovací pomyslné čáře a jakmile se tam seřadí, zazní siréna a závod o medaile bude moci začít. Start se odehraje přibližně v 18:05.
Klíč k postupu do finálové jízdy

Závodnice kategorie 470 na olympijských hrách odjely deset závodů, přičemž po každém z nich získávaly body podle toho, na jakém místě se umístily. Za první místo je jeden bod, za druhé dva body atd. až do posledního místa. Do finálové jízdy postupuje deset nejlepších závodnic. Záludnost toho systému tví v tom, že ačkoliv někdo vyhraje finálový závod, nemusí to nutně znamenat zisk medaile. Vítězem se stává ten, kdo ve všech závodech, včetně medailového, nasbíral nejméně bodů. Věřím, že je to srozumitelné.

Výsledky v jednotlivých závodech: 10-14-9-21-3-14-19-12-7-8
Letní olympijské hry 2016 v Riu de Janeiru pomalu, ale jistě spějí ke svému konci a s nimi i řada disciplín. Jachting má ve středu večer na programu pouze dva závody, v obou už se ovšem bude bojovat o medaile! Jako první vyrazí na moře ženy, které svedou boj o cenné kovy v kategorii 470. Závodem Vás s obrovským potěšením a ctí provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 18:05.