OH - Judo - Do 60 kg - dopolední část (muži) -  ONLINE PŘENOS -  6. srpna 2016   15:00

Do 60 kg - dopolední část (muži)

Známe tedy semifinalisty a i účastníky v opravách. Pavel Petřikov e bohužel mezi nimi neobjeví, poněvadž v osmifinále prohrál s Japoncem Takatou po sedmnácti vteřinách na Ippon a stejně jako na předchozích hrách obsadil dělené deváté místo.
Dopolední část právě skončila.
Smeťjovovi se nakonec v polovině prodloužení zdařila Juka a postupuje do semifinále.
Základních pět minut nestačilo oběma judistům k vítězství a poprvé tak dnes bude k vidění tzv. Golden Score, nebo chcete-li náhlá smrt. Kdo získá bod, vyhrál.
Oba judisté vědí, že jde o hodně a za tři minuty jsme neviděli žádnou zdařilou techniku. Naopak oba už byli jedenkrát napomínáni.
Posledního semifinalistu určí duel mezi Kazachem Smeťjovem a Uzbekem Urozbojovem.
Přemožitel Pavla Petřikova zamíří také do oprav. S Gruzíncem Papinašvilim prohrál stejně jako před malinkou chvíli Kitadai po třech minutách na Ippon.
Pro Kima ani Kitadaie ale ještě turnaj nekončí a můžou v opravách zabojovat o bronzovou medaili.
Naopak končí cesta domácího judisty Kitadaie, jenž prohrál s Ázerbájdžáncem Safarovem rovněž na Ippon po necelých třech minutách zápasu..
Prvním semifinalistou se stává Mudranov, který překvapivě vyřadil Korejce Kima na Ippon v samotném závěru zápasu.

D. Urozbojev (UZB)
Rus Mudranov rozhodl velmi vyrovnaný zápas s Arméncem Davtjanem pomocí Juky minutu a půl před koncem.
Do čtvrtfinále také postoupili Kazach Smeťjov, jenž si poradil s Britem McKenziem a Gruzinec Papinašvili, ten vyřadil z pavouka Bulhara Gerčeva.
Petříkov tak skončí na olympijských hrách v Riu na děleném devátém místě.
Tak to byl bohužel rychlý konec. Pouhých 16 sekund stačilo na použití Uči-maty a vítězstvím na Ippon.
Nyní už se ale chystá k zápasu Pavel Petříkov proti Japonci Takatovi.
Dál postupuje i Korejec Kim. Tomu sice nevyšel úvod a s Mongolem Tsend-Ochirem prohrával 0:1, ale úspěšné Waza-Ari na začátku páté minuty rozhodlo o jeho výhře.
Juka stačila Kitadaiovi k vítězství a tím pádem i k postupu do čtvrtfinále.
Němec se moc k boji a už obdržel dvě napomenutí.
Kitadai sklízí potlesk od domácího publika, protože se mu velmi dobře zdařila Juka a dostává se do vedení 1:0.
Po nich se uktají Brazilec Kitadai s Němcem Englameirem.
Safarov ale v samotném závěru přeci jen rozhoduje o své výhře. Nejprve si připsal 10 bodů za Waza-Ari a šestnáct sekund před koncem se mu povedl dokonce Ippon. .
Ani jednomu z judistů se nechce zaútočit a po dvou minutách jsme neviděli ještě ani jednu techniku.
Osmifinálové boje odstartují Ázerbájdžánec Safarov s Kyrgystáncem Bestajevem.
Duel Pavla Petříkova a Japonce Takata je v osmifinále na programu až jako předposlední.

L. Chammartin (SUI)
Posledním postupujícím je Tchaj-wanec Čchaj, který si poradil Bulharem Gerčevem.
Švýcar Chammartin nakonec v samotném závěru pomoci Suatmi-wazy strhl zápas na svou stranu, vítězí 10:2 a nedopouští tak překvapení v turnaji.
Ekvádorec Preciado přidal pomoci Aši-wazy další Juku a necelou minutu před koncem je blízko postupu
Gruzinec Papinašvili si díky Učimatě poradil s Kanaďanem Pessoou.
Až po třech minutách a dvou napomínáních se Preciado dostal k technice Sutami-waza a získal zaní Juku tedy jeden bod.
Zatím vidíme nejhorší souboj druhého kola. Ani jednomu judistovi se nechce moc do boje.
Před námi už jsou pouze poslední dva duely 2. kola. Jedním ze zápasů je i ten mezi Ekvádorcem Preciadem a Švýcarem Chammartinem.
Uzbek rychle ukončil utkání pomocí Ipponu a snadno postupuje do osmifinále.
Vzápětí však následuje další utkání mezi Uzbekem Urozbojevem a Australana Katze.
Dál jde po hladké výhře i Japonec Takatto, jež se boji o čtvrtfinále utká právě s Petřkovem.
Třetí Juka pro Brita McKenzie znamená postup po výhře 3:0 nad soupeřem z Turecka.
A Petřikov strávil na tatami pouze 75 sekund, protože hned vzápětí použil techniku Aši-waza rázem byl ohodnocen Ipponem a velice rychle postupuje do osmifinále.
Bojuje už i Pavel Petřikov a vede si skvěle. Proti soupeři z Botswany použil hned po půl minutě Waza-Ari a vede 10:0.
Brit McKenzie navýšil vedení opět další Jukou, tentokrát použil správně techniku Nage-wazza.
Na druhém tatami porazil velmi rychle Armén Davtjan Rakušana Paschera pomocí Ipponu.
McKenziemu vyšel parádně vstup do zápasu a hned po dvaceti vteřinách si připisuje bod za Juku.
Další evropský souboj svedou Brit McKenzie a Turek Ozlu.
Na druhém tatami si Rus Modranov pomohl k vítězství díky dvěma úspěšným Waza-Ari.
Kazach nasadil parádní škrcení, se kterým vydržel celých patnáct sekund a Smeťjov postupuje do osmifinále na ippon.
Na dalším tatami bojují Nizozemec Mooren s Rusem Mudranovem.
Jako další proti sobě nastoupí Kazach Smeťjov s Libyjcem Elkawisahem.
Hodně nečekaný zvrat nastal v duelu mezi Španělem a Němcem. Englmaier v závěru z ničeho nic vytáhl Aši-wazzu a jelikož jeho soupeř spadl na bok, rozhodčí mu přisoudili Juku a těsným vedením 1:0 postupuje Němec do osmifinále.
V souběžně probíhajícím zápase porazil Mongol Tsend-Ochir Fina Reinvalla a osmifinále ho čeká Korejec Kim.
Minuta dokonce.a stále se ani jednomu judistovi nepovedlo úspěšně dokončit nějakou techniku. Velkou výhodu má ale Španěl Garrigos, poněvadž jeho soupeř už viděl tři napomenutí.
Kuriźní situace nastala kdy uprostřed boje se rozvázal pásek německému judistovi a zápas tak musel být přerušen.
Englmaier použil dvě Šidy a uviděl už dvě žlutá napomenutí.
Zápasy jdou za sebou ale v rychlém sledu a do dalšího souboje se pustili Španěl Garrigos s Němcem Englmaierem.
Korejec Kim udržel v souběžně probíhajícím vedení, které dokonce navýšili, poněvadž Ital za tři použité Šidy prohrál na ippon.
V samotném závěru, ale předvedl úspěšné Goši-wazza – techniku boků Kitadai a vteřinu před koncem rozhoduje tento zápas.
Vraťme se ale k prvnímu sledovanému zápasu. V něm obdržel žlutou kartu i Francouz Khyar. Do konce zápasu zbývá ani ne necelá minuta a stav je stále nerozhodný 0:0. Vypadá to, že se půjde do prodloužení.
Ve druhém zápase zatím vede favorit Korejec Kim nad Italem Manzim 1:0, když se mu velmi dobře zdařila Juka.
Francouz se pokusil o držení, ale Kitadai se stačil včas uvolnit ze vzepření
No a pozor. s Brazilcem to začíná být vážně. Ve druhé minutě utkání vidí druhou žlutou kartu a je blízko prohře.
Domácí Brazilec je hodně nabuzen a před domácím publikem se chce ukázat, ale už viděl první žlutou kartu a to neuběhla ještě ani jedna minuta.
Podruhé už se dnes představí Francouz Khyar, který ale bude mít těžkou úlohu a postaví se domácímu judistovi Kitadaiovi.
Bestaev vzápětí potvrdil své vítězství pomocí ipponu a může se těšit na osmifinále. Tento duel vyhrál 101:0.
Nyní ale Abelrahman zaváhal a Bestajev se pomocí Aši-wazzy dostává do vedení 1:0. Jeho technika byla ohodnocena jukou, poněvadž jeho soupeř nespadl na lopatky, ale pouze na bok.
Egypťan vyvíjí na soupeře tlak, ale zatím se mu nedaří použít správně nějakou techniku. Kyrgystánec se totiž vždy dokáže dobře ubránit a dostane se na zem.
Hned po nich nastupují Abelrahman z Egypta proti
Bestajevovi z Kyrgystánu.
Safarov si závěr duelu zkušeně pohlídal a Peruánce k ničemu nepustil. Po výhře 11:0 je prvním postupujícím do osmifinále.
Minutu před koncem utkání obdržel Peruánec druhou žlutou kartu, pokud dostane ještě jednu, zápas prohraje.
Peruánec už dostává napomenutí žlutou kartou a bude muset zvýšit aktivitu, aby vůbec mohl se zápasem něco udělat.
Další bod za juku v podobě techniky Sutami-wazza si připisuje Safarov a v polovině zápasu je blízko postupu.
No a Safarov mohl rozhodnout zápas, ale jeho držení nebylo dostatečně účinné a Postigos se stačil včas vymanit.
Safarovi vyšla parádní technika paží neboli Tači wazza a připisuje si za ní Waza-Ari a deset bodů.
Jako první zahájí druhé kolo Ázerbájdžánec Safarov s Peruáncem Postigosem.

L. Preciado (ECU)
Nyní jsou na řadě ženy a za pár okamžiků odstartuje i druhé kolo mužů.
Čchaj ale v závěru potvrdil své vítězství. Nejprve si přidal další bod pomocí Juky a dvě vteřiny na to přidal i Ippon a Tchaj-wanec postupuje do druhého kola.
Do konce zápasu se zbývají dvě minut a reprezentant Laosu musel použít k obraně další Šidu.
Ve třetím duelu sice nejprve Sithisane se ubránil Šidou Čchajovi z Tchaj-wanu, ale poté už se neubránil soupeřovu Waza-Ari.
Ve druhém zápase sice oba judisté předvedli nejprve úspěšné Šido, ale nakonec Mongol Tsend-Ochir porazil ramose rovněž na ippon.
No a to byl rychlý konec. Simon Yacoub z Plestiny byl potrestán za pasivní přístup a Khyar postupuje do druhého kola vítězstvím na ippon.
Francouzský judista má aktivní nástup a vytlačil soupeře z vymezeného prostoru tatami. Oba se tak vrací zpět do středu pole. Yacoub ale dostává první žlutou kurtu za neaktivitu.
Jako první proti sobě nastoupí první aktéři prvního kola. Francou Khyar a Yacoub z Palestiny.