OH - Judo - Nad 100 kg - odpolední část (muži) -  ONLINE PŘENOS -  12. srpna 2016   20:30

stříbro – Hisajoši Harasawa (JPN)
bronz – Or Sasson (ISR), Rafael Silva (BRA)
Zlatá medaile míří do Francie, kam jí přiveze Teddy Rinner, který svedl úspěšnou taktickou bitvu s Harasawou.
Francouz dostává shido, ale pár vteřin po něm je stejně „oceněn“ i Japonec, který už má tři shida.
Hisajoši Harasawa potřebuje bodovat, ale má na to již jenom poslední minutu.
Finále je zatím spíše taktickou bitvou, kde je na tom mnohem lépe Teddy Rinner.
Druhé varování pro Japonce přichází těsně po minutě, takže Francouz má zatím určitou výhodu.
Příliš defenzivně začal finále Japonec, za což je potrestán shidem.
Před sebou máme vyvrcholení – souboj o zlatou medaili mezi Franouzem Teddym Rinnerem a Japoncem Hisajošim Harasawou.
V souboji o bronz vítězí Izraelec Or Sasson, který porazil soupeře díky Kubáncově shidu.
Poslední minuta před námi a oba judisté právě dostali shido za neaktivitu.
Více než polovina vyhrazeného času je za námi a stále máme pouze jediný zápis do statistik v podobě shida pro Kubánce.
Shido si na konto připsal Kubánec, takže bude muset zabojovat, jinak by při současném stavu nezvítězil.
V dalším souboji o bronzovou medaili se střetne Kubánec Alex García Mendoza s Izraelcem Orem Sassonem.
První bronzovou medaili dokázal po urputném souboji vybojovat brazilský judista Rafael Silva!
Harai-makikomi a Yuko pro Brazilského judistu, což samozřejmě patřičně ocenili všichni domácí diváci.
Ovšem těsně před koncem druhé minuty je tu další varování, které je namířeno jen na Uzbeka, což už je komplikace právě pro Tangrijeva.
Oba judisté dostali varování za neaktivitu, což není zásadní potíž ani pro jednoho z nich, jelikož se jedná o vzájemný trest.
První minuta uplynula, aniž by se jednomu ze soupeřů podařilo bodovat.
Španělský sudí Manuel Cortes je již připraven na odřízení prvního klání o bronz.
Po skončení ženské části turnaje můžeme pokračovat nejprve zápasy o bronz a následně i finále mužského turnaje nad 100 kilogramů. Jako první přichází na řadu domácí Rafael Silva, jemuž se postaví Uzbek Abdullo Tangrijev.
Momentálně se na tatami vrací ženy, takže bude pauza v mužské části turnaje.
Uzbek dostal varování číslo čtyři za malou bojovou aktivitu, což znamená, že do finále postupuje Hisajoši Harasawa.
Varování číslo tři pro Uzbeka a v současné době zbývá do konce zápasu již jen pouhá minuta.
Yuko dostal Hisajoši Harasawa, takže se jeho pozice ještě o něco vylepšila, ale přesto musí zůstat na pozoru.
Jenže Abdullo Tangrijev obdržel od sudího další varování shido, takže na tom je momentálně lépe Japonec.
Ovšem nyní přichází i shido pro japonského judistu za vykročení mimo žíněnku, takže stav je vyrovnaný.
První shido je uděleno Tangrijevovi, takže Uzbek bude muset ke svému soupeři přistoupit trochu aktivněji.
V druhém semifinále se představuje Japonec Hisajoši Harasawa a Uzbek Abdullo Tangrijev.
Teddy Riner postupuje díky závěrečnému Waza-Ari do finálového souboje.
Ovšem výhoda Francouze je pryč, protože i on dostává varování shido.
Izraelský judista má na kontě první varování kvůli bojové neaktivitě.
Muži se vrací na tatami a utká se Izraelec Sasson a Franouz Teddy Riner.
Přichází střídání stráží, místo mužů se opět na tantami představí ženské judistky nad 78 kg.
Za velkého aplausu publika končí zápas vítězně pro Kubánce Garcia Mendeze.
Jako druhý přijdou na tantami Kubánec Garcia Mendez proti soupeři Krakovetskiimu z Kyrgyzstánu.
A tento souboj nakonec k radosti domácích tribun končí příznivě pro domácího borce Rafaela Silvu!
První souboj odpoledního programu obstará souboj domácího Brazilce Silvy s Nizozemcem Meyerem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 20:30.