OH - Lukostřelba - Jednotlivci - dopolední kvalifikace (muži) -  ONLINE PŘENOS -  10. srpna 2016   14:00

Jednotlivci - dopolední kvalifikace (muži)

Z mužské části lukostřelecké soutěže je to pro tuto chvíli vše. Dopolední program vyvrcholí zápasem ženského druhého kola. Přeji hezký den.

Dopolední program skončil.
Fernandez se dvěma desítkami a 29 body poráží ve čtvrté sadě Pasqualucciho 29:28 a postupuje do osmifinále!
Ve třetím dějství naopak zaváhal Ital. Dvě osmičky k jedné devítce a vítězství si připisuje Fernandez.
Druhou sadu pro sebe uzmul bez výraznějších problém Pasqualucci po výhře 29:24.
Italovi ulétl druhý šíp do sedmičky a Fernandez vítězí 28:27.
Oba začínají desítkami. Toto střetnutí slibuje velké drama až do posledního šípu.
Utkání začalo.
Čeká nás poslední souboj mužského programu v dopoledním bloku. Druhé kolo a Pasqualucci proti Fernandezovi.
Utkání skončilo.
Pavlovová postupuje hladce do druhého kola! Třetí set ovládla 29:24!
Následují dva zápasy žen a poté poslední mužský zápas druhého kola.
Fernandez zcela ovládl zápas s Kaem a ve třetím setu ho porazil 28:24!
I druhou sadu pro sebe získává Španěl, tentokrát po nástřelech 26:23.
Fernandez na úvod potvrzuje, že v zápasu by měl být mírným favoritem. Vítězí 28:25.
Posledním utkáním prvního kola je souboj Fernandeze ze Španělska a Tchajwance Kaa.
Třetí set vyhrál Ital 27:21 a bez problémů postupuje do osmifinále.
Pasqualucci si dovolil druhým šípem pětku! Ale nevadí, protože vítězí 22:17.
David trefuje šestku, čtyřku a sedmičku.
Malawijev David patřil v kvalifikaci k těm horším ve startovním poli. Ital vítězí v prvním setu 27:23.
Další souboj mezi muži obstarají David Pasqualucci (ITA) – Areneo David (MAW).
Utkání skončilo. Po krátké přestávce a ženském utkání budou na programu poslední dva zápasy prvního kola.
Furukawa ale trefil devítku a vítězí 29:28! Postupuje do osmifinále.
Nesteng desítka a 28 bodů.
Nesteng po desítce jedna osmička... Furukawa dvě desítky.
A devítka. Výhra 29:27.
Dvě desítky Japonce ve druhém setu.
Nesteng se dvěma sedmičkami neměl naději na úspěch. Tak výrazné chybování se od Furukawy snad ani čekat nemůže.
Na střelnici se vrací Furukawa a Nesteng. Souboj o osmifinále!
Nyní jdou na střelnici ženy.
Je to Nesteng! Šíp poslal do desítky, zatímco Yu do osmičky a Nor jde do druhého kola!
Čí šíp bude blíže středu?
5:5! Nesteng selhal, dal sedmičku a jde se do rozstřelu.
Před posledními šípy vyrovnáno. Osmička, devítka na obou stranách.
Ne, také dvě osmičky k jedné desítce a body se dělí! 5:3 pro Nestenga před posledním setem.
Nor k postupu potřebuje posledním šípem devítku.
Jenže dvě osmičky ve čtvrtém setu...
Yu stahuje. Konečně mu vyšla sada dle představ a zvítězil 28:26.
To Nesteng 9, 10 a 7, poslední šíp mu ulétl, ale výhra a vedení 4:0!
Ani ve druhém setu nedokázal Tchajwanec prakticky nic předvést. Trefil 8, 7 a 9.
Yu sice v prvním setu trefil desítku, ale také dvě osmičky a vyrovnaná série Nestenga se třemi devítkami stačí k výhře.
Další souboj obstarají Tchajwanec Yu a Nor Nesteng.
Japonec vyhrál 28:23 a postupuje po vítězství 7:1 do druhého kola.
Čtvrtý set. První šíp od obou lukostřelců přináší vedení Furukawy 10:7.
Furukawa sice také zrovna nestřílel sebejistě, ale vítězí 24:21.
Pětka a sedmička Dielemanse vyřazuje z boje o třetí set.
Osmička, kterou trefil druhým šípem Japonec, nakonec znamená dělbu bodů po remíze 27:27.
Furukawa bez desítky, se třemi devítkami, ale Dielemans hned prvním šípem strefil šestku a ztrátu dohnat už ani nemohl.
Na střelnici přichází jeden z favoritů, Takaharu Furukawa z Japonska. Soupeřem mu bude Nizozemec Dielemans.
Tak to je závěr zápasu jako hrom! Mohamad trefil dvě desítky a devítku, zatímco Floto napálil všechny šípy do desítkového kroužku a postupuje do osmifinále po obratu z 0:4 na 6:4!
A Floto přitláčí na pilu! Nastřílel 28 bodů oproti 25 bodům soupeře a srovnává na 4:4!
Mohamad po dvou desítkách jen sedmička a prohrává třetí dějství.
Floto se výrazně zlepšil, dvě desítky a 29 bodů ve třetí sadě!
27:23 pro Mohamada, který je velmi blízko postupu do osmifinále.
Floto na úvod druhé sady pálí šíp do šestky!
Mohamad sice trefil druhým šípem osmičku, ale Floto toho nedokázal využít a prohrává první set 26:27.
K utkání druhého kola se chystají Floto s Mohamadem.
Na střelnici se nyní ke dvěma zápasům prvního kola vydávají ženy.
Pila za sedm a Mohamad desítkou zakončil zápas výhrou 28:25 ve třetím setu.
Druhými šípy si oba obrátili nástřel.
První desítka Kolumbijce přichází v pravý okamžik! Malajsijec odpovídá osmičkou.
A prohrává 0:4. Druhý set ovládl Mohamad 25:22.
Pila má hodně špatně seřízená mířidla. Šestka, sedmička...
Pila trefil jen tři osmičky a prohrál první sadu těsně 24:25.
Druhým soubojem na střelnici bude střetnutí Kolumbijce Pily Malajsijce Mohamada.
Floto 29, 29, 28... Výborný zápas a Fina Piippa poraží hladce 6:0!
Stav třetího setu 19:16.
I ve druhém setu Floto dominoval. Stejný nástřel, opět dvě desítky a Finovi nepomohlo ani zlepšení na 26 bodů.
Němec Floto předvedl výborný první set. Jedna devítka, dvě desítky a vítězství 29:24.
Utkání mezi Flotem a Piippem začalo.
1. kolo
Florian Floto (GER) – Samuli Piippo (FIN)
Andres Pila (COL) – Khairul Anuar Mohamad (MAS)
Takaharu Furukawa (JPN) – Mitch Dielemans (NED)
Guan-Lin Yu (TPE) – Baard Magnus Nesteng (NOR)
David Pasqualucci (ITA) – Areneo David (MAW)
Antonio Fernandez (ESP) – Hao-Wen Kao (TPE)
Střílí se na pět setů, vítězství v setu je za dva body, remíza dělí body pro oba závodníky. V každém setu proti terči vysílají lukostřelci tři šípy.
Vítězové prvních dvou zápasů se utkají zhruba o půl hodiny později v utkání druhého kola.
Dalším soutěžním dnes pokračuje vyřazovací část mužské lukostřelecké soutěže. V dopoledním programu středečního dne nás čeká dalších šest duelů prvního kola a tři zápasy kola druhého, které vzejdou z vítězů střetnutí předchozích, aby se urychlila plynulost soutěže. Na vítěze zápasů prvního kola tak záhy čekají duely druhého kola.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:00.