OH - Lukostřelba - Jednotlivci - dopolední kvalifikace (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  9. srpna 2016   14:26

Jednotlivci - dopolední kvalifikace (ženy)

Z mé strany je to vše, díky za pozornost a přeji krásný zbytek dne.

Lidija Sičenikovová (UKR) – Hyejin Changová (KOR) 2:6
Lukostřelecký dopolední blok je u konce.
Utkání skončilo.
Changová vítězí 28:25 a postupuje do osmifinále!
Ukrajinka dvěma osmičkami prakticky ztrácí šanci na prodloužení zápasu.
Changová selhala, trefila sedmičku! Musí se jít do čtvrté sady.
19:19, tak poslední šípy nesmírně důležité.
Třetí set začíná. 10:9 pro Changovou.
Stav 4:0 pro Korejku.
Druhý set byl opět vyrovnaný, Sičenikovová se zlepšila na 28 bodů, ale Changová vše vyšperkovala dvěma desítkami a 29 body!
Changová uspěla v prvním setu 28:27!
Utkání začalo.
Poslední střelecký duel dopoledního programu je před námi. Ukrajinka nebo Korejka?
Sičenikovová se s Changovou za pár minut utkají v druhém kole, záhy po skončení mužského duelu.
Ani ve třetím setu Tatafuová nedokázala nijak překvapit vyšším nástřelem, stejně jako v první sadě dala 23, zatímco Korejka 26 a Utkání tak skončilo hladce výhrou Changové 6:0.
V druhém setu Tatafuová trefila šestku a posledním šípem jedničku! Velké selhání, to se moc často nevidí. 0:4.
První set vyhrála Korejka hladce 28:23.
Tonžská reprezentantka začala pětkou.
Poslední utkání 1. kola mezi Tatafuovou z Tongy a Korejkou Changovou začne za pár okamžiků.
Důležité dvě desítky a sedmička na závěr od Ukrajinky nakonec znamenají remízu 27:27 ve čtvrtém setu a Sičenikovová slaví postup do druhého kola po výhře 6:2!
Ve třetím setu začala Narimanidzeová sedmičkou a svou ztrátu už nedokázala stáhnout. S 24 body prohrála a Ukrajinka s 27 body jde do vedení 5:1!
Ačkoliv Sičenikovová trefila jen sedmičku posledním šípem, Gruzínka toho nevyužila. Ukrajinská lukostřelkyně po výhře 25:24 vede 3:1.
Remíza na úvod. Obě soupeřky trefily jednu sedmičku ke dvěma devítkám.
Jako první se představí Ukrajinka Sičenikovová a Gruzinka Narimanidzeová.
Po mužích se k posledním zápasům prvního kola chystají čtyři lukostřelkyně.
Švédka ani ve čtvrtém setu netrefila desetibodový kroužek a po prohře 25:27 v turnaji končí! Kangová vítězí 6:2.
Švédka kazí třetí set. Dvě osmičky, jedna sedmička, zatímco Kangová nastřílela 25 bodů a otáčí zápas. Severokorejka vede 4:2.
Obě závodnice si své nástřely v druhém setu otočily. Kangová tak vyrovnává na 2:2.
Do druhé sady vstoupily obě lukostřelkyně osmičkami.
Kangová dvěma osmičkami dala šanci Bjerendalové k zisku sady a Švédka toho využila. Desítku jsme sice neviděli, ale výhra 26:25 se počítá.
Mužské druhé kolo střídá utkání ženského druhého kola. Na terč budou střílet Kangová s Bjerendalovou.
Jedna osmička a dvě desítky Bjerendalové! To znamená postup po vítězství 28:27 ve čtvrtém setu.
Kolumbijská lukostřelkyně kazí třetí set dvěma sedmičkami a desítka, kterou trefila druhým šípem vychází vniveč. Bjerendalová si s nástřelem 26 bodů zajišťuje vedení.
A přesně to trefuje! Vítězí 25:24 a srovnává na 2:2.
Kolumbijka v druhém setu trefila dvě sedmičky. Švédce stačí posledním šípem osmička...
Švédka v prvním setu netrefila ani jednu desítku a jen jednu devítku. S Rendonovou prohrává úvodní dějství 25:27.
Další souboj na střelnici obstarají Švédka Bjerendalová a Kolumbijka Rendonová.
Ve třetím setu ke dvěma osmičkám jedna šestka od Nikitinové, Kangová vítězí ve třech setech 6:0! Sama měla nástřel 27 bodů.
Kangová si, podle očekávání, nenechala ujít tuto příležitost a vyhrává druhý set. Ačkoliv Brazilka dalšími dvěma šípy zlepšila své skóre, s pětkou se zkrátka nevyhrává. 0:4.
Druhý set začala Nikitinová pětkou! To je hodně špatné!
To snad není možné, Nikitinová měla vše ve svých rukou, stačila ji osmička, jenže trefila šestku! Prohrává 24:25!
Kangová druhým šípem sedmička. První set ji moc nevychází.
Na střelnici přichází Severokorejka Kangová a domácí Nikitinová.
Po dvou zápasech mužských prvních kol přijdou na řadu další dva ženské duely. Zhruba za 25 minut.
Folkardová vítězí 29:26, celkově 6:0 a po drama v prvním kole si zapisuje hladký postup!
Do třetího setu vstupuje Kawanakaová osmičkou. Folkardová naopak desítkou.
Folkardová 9, 10, 9 a vítězí 28:26.
Ani druhý set Kawanakaové moc nevychází. Devítka, osmička.
Folkardová tak nástřelem 26 bodů získává první set.
Japonka trefuje druhým šípem dvojku, něco ji výrazně vyrušilo a šíp ji uletěl zcela mimo.
Po mužském utkání druhého kola se na střelnici k terčům staví ženské lukostřelkyně.
Na zápas druhého kola se už chystají Folkardová s Kawanakaovou.
Řekyně druhým šípem v pátém setu trefila sedmičku. Japonka dvě desítky a posledním šípem ji stačila k postupu pětka. Dala devítku, vyhrála 29:25 a celý zápas 7:3!
Jenže Japonka posledním šípem trefila také sedmičku a nabídla možnost soupeřce na vyrovnání. Psarraová toho nevyužila, potřebovala desítku, dala devítku a prohrála 25:26. Celkově prohrává 3:5.
V další sadě Psarraová chybuje. První šíp pouze do sedmičkového kruhu.
Desítka už nepomohla. Řekyně srovnává na 3:3.
Psarraová vyrovná. Nastřelila 27 bodů a Kawanakaová nemá šanci dotáhnout. Po dvou šípech má 16 bodů.
Třetí set zahájila Kawanakaová sedmičkou! Psarraová osmičkou...
Psarraová pokračuje v podobném výkonu, jako v první sadě, ale tentokrát to nestačí. Japonská závodnice vítězí 29:26 a ujímá se vedení 3:1.
Japonka v druhé sadě trefila dvě desítky.
První set končí remízou 25:25. Obě lukostřelkyně tak získávají jeden bod.
Další zápas obstarají Psarraová z Řecka a Kawanakaová z Japonka.
Indonésanka selhala, trefila sedmičku a svůj obrat nedotáhla! Folkardová odpověděla devítkou a postupuje do dalšího kola.
Ale dává za 9 a zápas půjde do rostřelu! Stav utkání je 5:5!
Devítka Indonésanky a Folkardová musí trefit desítku.
Rochmawatiová za 9, Folkardová za 9.
Britka devítku.
V rozhodujícím sadu trefuje prvním šípem Indonésanka desítku!
Rochmawatiová na závěr 10 a vyhrává čtvrtý set 26:24! Snižuje na 3:5.
Ale Folkardová druhým šípem jen 6! Tak to je zápletka!
Indonésanka čtvrtý set kazí. Dvě osmičky.
Také dvě desítky nakonec od Folkardové. Indonésanka závěrečným šípem devět a je tu remíza. Folkardová vede 5:1.
Bitka má po dvou šípech 19 bodů...
Rochmawatiová se nevzdává! Dvě desítky!
No a Folkardová si závěrečným šípem pojistila výhru trefou na střed a vítězí 27:25. Zápas vede 4:0 a postup na dosah.
Druhý set není příliš přesný. Indonésanka prvním šípem sedmičku, Britka osmičku.
Britka trefila posledním šípem desítku a díky tomu vyhrála první set 28:27! Indonésanka doplatila na to, že na závěr trefila osmičku.
Prvním soubojem na střelnici mezi ženami bude duel Britky Folkardové s Rochmawatiovou z Indonésie.
Střílí se na pět setů, vítězství v setu je za dva body, remíza dělí body pro oba závodníky. V každém setu proti terči vysílají lukostřelkyně tři šípy.
Vítězové prvních dvou zápasů se utkají zhruba o půl hodiny později v utkání druhého kola.
Dvojice prvního kola
Naomi Folkardová (GBR) – Ika Rochmawatiová (INA)
Evangelia Psarraová (GRE) – Kaori Kawanakaová (JPN)
Un Ju Kangová (PRK) – Sarah Nikitinová (BRA)
Christine Bjerendalová (SWE) – Ana Maria Rendonová (COL)
Lidija Sičenikovová (UKR) – Khatuna Narimanidzeová (GEO)
Karoline Lusitania Tatafuová (TGA) – Hyejin Changová (KOR)
Dalším soutěžním dnes pokračuje vyřazovací část ženské lukostřelecké soutěže. V dopoledním programu úterního dne nás čeká dalších šest duelů prvního kola a tři zápasy kola druhého, které vzejdou z vítězů střetnutí předchozích, aby se urychlila plynulost soutěže. Na vítěze zápasů prvního kola tak záhy čekají duely druhého kola.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:26.