OH - Lukostřelba - Jednotlivci - dopolední kvalifikace (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  10. srpna 2016   14:26

Jednotlivci - dopolední kvalifikace (ženy)

Z mé strany je to vše, díky za pozornost a přeji příjemný zbytek olympijského odpoledne.

Anastasia Pavlovová (UKR) – Ya-Ting Tan (TPE) 0:6
Program lukostřeleckých soutěží je nyní u konce. Muži i ženy budou pokračovat opět odpoledne, respektive večer středoevropského času.
Utkání skončilo.
Ano, Tan nezaváhala, opět 29 bodů a vítězí 6:0!
A je hotovo, Ukrajinka trefuje sedmičku a osmičku.
4:0 a třetí set.
Tak ve druhém setu to bylo od Tchajwanky ještě lepší a prakticky neporazitelné. Dvě desítky a devítka a výhra 29:27.
Tan využila konstantních šípů a třemi devítkami přehrála svou soupeřku 27:26. Ukrajinka trefila jednu osmičku.
Utkání začalo.
Vůbec posledním soubojem dopoledního programu na střelnici bude duel mezi Pavlovovou z Ukrajiny a Tan z Tchajwanu.
Ve čtvrtém setu si už Tan nenechala vítězství uniknout a Kanaďanku porazila hladce 28:24. Postupuje do druhého kola.
Po remíze 26:26 přichází ve třetím setu dělba bodů.
I druhý set vyhrála Tan, která tentokrát zvítězila 26:25. Těsný rozdíl.
Tan ovládla první set 29:27! Parádní střelba.
Georcy Thiffeault Picardová (CAN) – Ya-Ting Tan (TPE) je poslední duel prvního kola.
Pavlovová vítězí hladce 6:0 nad Sadijevovou.
Pavlovová na terč míří parádně, v druhém setu 29 bodů a soupeřka, i přes zlepšení na 26 bodů, prohrává 0:4.
Ukrajinka zcela ovládla první set 28:22.
Soubojem, který na střelnici následuje, je duel Ukrajinky Pavlovové a Kazašky Sajdijevové.
Na střelnici míří k dalším zápasům muži. Ženy budou pokračovat za nějakých 25 minut.
Valenciaová trefuje desítku, Anagozová devítku a Mexičanka tak postupuje do osmifinále!
Pátý set byl, co se týče nástřelu, nejslabší. Ale je to remíza! 26:26 a drama vyvrcholí rozstřelem.
Tak až ve čtvrtém setu! Mexičanka trefila 27 bodů a v tomto velkém dramatu to nestačí. Soupeřka zaznamenala 28 bodů a stav je 4:4.
Třetí set přináší dělbu bodů po remíze 28:28. Valenciaová ještě nezaznamenala horší nástřel než 28 bodů! Neskutečné.
Sedmička turecké lukostřelkyně znamená porážku ve druhé sadě 26:28! Valenciaová skutečně od třetího setu prvního kola střílí fantasticky.
A začíná to pěkně! 28:28 a remíza. Anagozová trefila osmičku, Valenciaová zase dvě devítky.
Utkání Anagozové a Valenciaové bude velmi zajímavé. Anagozová postoupila po rozstřelu, Valenciaová po obratu z 0:4.
Tak to je parádní obrat! Mexičanka Valenciaová výrazně zlepšila mušku, stále častěji trefovala desítky a v pátém setu vyhrála 29:27 a postupuje do druhého kola!
Valenciaová bojuje o obrat! Pomohla si dvěma desítkami a srovnala na 4:4!
První zaváhání Gruzínky. Ve třetím setu dala prvním šípem osmičku, nedokázala napravit desítkou a prohrála 26:27.
Osmička Valenciaové posledním šípem rozhodla, Lobženidzeová vede 4:0.
Druhý set je dramatický! 19:19 po dvou šípech...
Lobženidzeová začala nadprůměrně s 28 body, zatímco soupeřka trefila 25 bodů.
Julija Lobženidzeová (GEO) – Alejandra Valenciaová (MEX) je další utkání, které na střelnici nyní uvidíme.
Polka v rozstřelu selhala, šíp poslala do šestky. Do druhého kola jde Anagozová!
Turkyně s jednou osmičkou a dvěma devítkami prohrává 26:27 a musí do rozstřelu!
Palková se nevzdává a po dvou šípech páté sady vede 18:17.
Turkyně tak vede 5:3 a stačí jí remíza k postupu.
Tři desítky Anagozové! Tak s tím se nepočítalo poté, co turecká lukostřelkyně předváděla v průběhu zápasu.
Tentokrát 23:22 pro Polku! Obě lukostřelkyně opět zaváhaly, ale pětka Turkyně byla horší než šestka Palkové.
Druhý set se nepovedl ani jedné lukostřelkyni. Obě trefily jednou šestku a nakonec si dělí body po remíze 23:23.
Turkyně vyhrává první set 26:22.
Palková poslala jeden šíp do šestky, další do semičky.
Před terč se staví Anagozová a Lipiarská Palková.
Další ženské souboje budou probíhat zhruba za 25 minut.
7, 9, 10 od Lin a Tchaj-wanka končí. Laishramová totiž ve čtvrté sadě trefila desítku a dvě devítky.
Konečně se zdá, že Lin chytila opět fazonu z prvního kola. Ke dvěma desítkám sice přidala posledním šípem sedmičku, ale snižuje na 2:4. Laishramová trefila hned prvním šípem za sedm a k tomu jedna devítka.
Laishramová druhý set vyhrála 27:24.
Ve druhém setu tři osmičky. Lin je na pokraji vyřazení.
Trochu překvapivě se na úvod nedařilo Lin, která trefila i jednu sedmičku. První set prohrává.
Ve druhém kole si to tak za nějakých 15 minut rozdají Laishramová s Lin.
Laishramová postupuje do dalšího kola, Rakušanku porazila ve čtvrtém setu 26:24!
Druhý šíp Baldauffové jde do šestky!
Baldauffová vstoupila do třetího setu trefenou sedmičkou a celkově dosáhla jen na 23 bodů. Laishramová po nástřelu 27 bodů otáčí skore.
Druhou sadu ovládla naopak v poměru 28:24 Indka Laishramová.
Baldaufová si v prvním setu poradila s nepříjemnými podmínkami a vyhrává 27:24.
Rakušanka Baldauffová a Indka Laishramová si to rozdají o postup.
Lin nastřílela 25 bodů a vítězí 6:0!
Poslední šíp dokonce do čtyřky.
Ve třetí sadě opět jedna šestka, jedna sedmička. Mansourová končí v prvním kole.
Lin vítězí 26:21 a je krůček od postupu.
Druhá sada přináší od Egypťanky šestku, sedmičku...
Mansourová poslední šíp nezapočítává, obdržela jen nulu. To se moc často nestává, ale někdy šíp buď ulétne nebo naopak vypadne z terče. Každopádně ani desítka by ji nepomohla k zisku bodů.
Na střelnici přichází aktérky prvního souboje. Lin a Mansourová.
1. kolo
Schih-Chia Lin (TPE) – Reem Mansourová (EGY)
Laurence Baldauffová (AUT) – Bombayia Devi Laishram (IND)
Yasemin Anagozová (TUR) – Karina Lipiarská-Palková (POL)
Julija Lobženidzeová (GEO) – Alejandra Valenciaová (MEX)
Anastasia Pavlovová (UKR) – Luiza Sajdijevová (KAZ)
Georcy Thiffeault Picardová (CAN) – Ya-Ting Tan (TPE)
Střílí se na pět setů, vítězství v setu je za dva body, remíza dělí body pro oba závodníky. V každém setu proti terči vysílají lukostřelkyně tři šípy.
Vítězové prvních dvou zápasů se utkají zhruba o půl hodiny později v utkání druhého kola.
Dalším soutěžním dnes pokračuje vyřazovací část ženské lukostřelecké soutěže. V dopoledním programu středečního dne nás čeká dalších šest duelů prvního kola a tři zápasy kola druhého, které vzejdou z vítězů střetnutí předchozích, aby se urychlila plynulost soutěže. Na vítěze zápasů prvního kola tak záhy čekají duely druhého kola.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:26.