OH - Lukostřelba - Jednotlivci - kvalifikace (muži) -  ONLINE PŘENOS -  12. srpna 2016   14:00

Jednotlivci - kvalifikace (muži)

14:00 kvalifikace

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek olympijského dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!

Zach Garrett (USA) – Brady Ellison (USA) 4:6
Osmifinálové boje lukostřelců jsou u konce, osm nejlepších si to od 20:00 rozdá nejdříve ve čtvrtfinále a následně také o cenné kovy!
(29:29, 28:29, 29:28, 21:28, 29:29)
8
Závěrečné utkání skončilo.
8
Zach Garrett ovšem ještě zabojoval a už to vypadalo, že zápas parádním ziskem 29 bodů pošle do náhlé smrti! Rozhodčí ovšem přezkoumali jeden ze střel Bradyho Ellisona a nakonec pátá sada končí remízou 29:29 a do čtvrtfinále tak po vítězství 6:4 postupuje zkušenější Ellison!
8
Zach Garrett absolutně nezvládl čtvrtý set, který začal střelou za sedm bodů a poté přidal dokonce šíp jen za čtyři body. Zkušenější Ellison si své pokusy pohlídal a získává čtvrtou sadu 28:21. Celkoě tak vede 5:3 a je velmi blízko postupu do čtvrtfinále!
8
Vysoké počty u obou amerických lukostřelců pokračují, Zach Garrett získává třetí set v poměru 29:28 a srovnává tak stav zápasu na 3:3. Poslední Ellisonův šíp byl ale velmi těsný, po přezkoumání rozhodčí potvrdili jen devět bodů.
8
Druhý set získává ve svůj prospěch Brady Ellison, který nastřílel znovu parádních 29 bodů! Garrett už před posledním šípem měl šanci jen na srovnání, trefil ale o bod méně. Ellison se tak ujímá vedení 3:1 na sety.
8
První set přinesl velmi vyrovnaný souboj, který nakonec končí vysokou remízou 29:29. Oba střelci si tak připisují po jednom bodu.
8
Poslední osmifinálové utkání začalo.
8
Do lukostřelecké arény Sambódromo nastupují poslední dva účastníci dnešních vyřazovacích bojů. V rámci souboje dvou amerických krajanů nastoupí Zach Garrett a Brady Ellison.
(27:27, 29:27, 28:26, 25:27, 29:28)
7
Zápas skončil.
7
Japonec postupuje po skvělém výkonu v pátém setu do večerních bojů o medaile! Furukawa vystřelil v poslední sadě celkem 29 bodů, Španěl sice jen o jeden bod méně, ale Rodriguez musel bezpodmínečně vyhrát. Furukawa vítězí v poměru 7:3 na sety!
7
Zápas ještě pokračuje, Španěl třemi devítkami zapisuje dohromady 27 bodů, Japoncovi se vůbec nedařilo a zaznamenal o dva body méně. Furukawa tak před pátou sadou vede 5:3.
7
Rodriguez začal třetí set jen sedmibodovou střelou a celkových 26 bodů nemohlo stačit na Japoncův zisk, který zapsal bilanci 10-9-9 a výrazně se při vedení 5:1 na sety přibližuje postupu.
7
Takaharu Furukawa se drží na parádní vlně a druhý set získává 29 body. Španěl už před poslední střelou neměl nárok ani na remízu, závěrečnou střelou alespoň trefil střed. Japonec vede 3:1 na sety.
7
Japonec sice nevstoupil do utkání dobře, nakonec ale zabojoval trefenou desítkou při posledním šípu. Španělovi i tak k vítězství v setu stačilo 9 bodů, Rodriguez trefil ale jen osmičku a první sada tak končí nerozhodně 27:27.
7
Utkání odstartovalo.
7
K sedmému souboji osmifinálového programu už nastupují Japonec Takaharu Furukawa a Španěl Juan Ignacio Rodriguez Liebana.
(28:29, 26:26, 28:27, 26:30, 29:29)
6
Konec utkání.
6
Korejec chytil v závěru utkání výtečnou formu a 29 body v pátém setu si zajišťuje postup do čtvrtfinále! Floto sice trefil shodný počet bodů, remíza v páté sadě mu ale k prodloužení zápasu nestačí, Lee vítězí 6:4 na sety!
6
Korejce ztracená třetí sada nikterak nerozhodila a ve čtvrtém setu trefuje tři středy a přibližuje se tak postupu do večerních bojů! Němec zaznamenal jen 26 bodů a Lee tak vede 5:3.
6
Florian Floto bojuje a zaslouženě získává třetí set ve svůj prospěch! Němec nasbíral 28 bodů, tedy o jeden více než jeho korejský protivník a je tak srovnáno na 3:3.
6
Korejec sice ustřelil druhou ranou na hranici sedmi bodů, nakonec ale vybojoval alespoň remízu 26:26 a stále tak udržuje dvoubodové vedení.
6
Bonchan Ku začíná osmifinále parádním ziskem 29 bodů, Němec se sice statečně držel a posledním šípem ještě bojoval alespoň o remízu, nakonec ale zaznamenal o bod méně.
6
Zápas začal.
6
Do arény přicházejí další dva soupeři – Němec Florian Floto si to o postup mezi osm nejlepších rozdá s velkým favoritem Bonchanem Ku z Jižní Koreje.
(26:27, 27:27, 26:27, 29:26, 27:29)
5
Utkání skončilo.
5
Španěl zaznamenal tři devítky, Australanovi stačilo při posledním šípu trefit 8 bodů, Worth ovšem trefil čistý střed a v pátém setu tak vítězí 29:27, celkově pak 7:3 na sety a může se těšit na večerní boje o medaile!
5
Španěl zabojoval o pokračování zápasu a vítězí ve čtvrté sadě 28:26. Worth už před posledním šípem neměl šanci ani na srování. Fernandez tak snižuje na 3:5 a bude usilovat o prodloužení zápasu v pátém setu.
5
Australan je velmi blízko postupu do čtvrtfinále, čtvrtý set totiž získává poměrem 27:26 a ujímá se tak vedení 5:1 na sety. Jediný bod chybí Worthovi k postupu.
5
Taylor Worth se mohl ujmout vedení už 4:0 na sety, posledním šípem potřeboval trefit k vítězství alespoň 9 bodů. Australan ale trefil jen osmičku a druhá sada tak končí remízou 27:27. Za stavu 3:1 pro Wortha tak jdeme do třetího setu.
5
První set získává po těsném souboji nakonec Australan, který trefil o jeden bod více než jeho španělský soupeř a vítězí 27:26.
5
Souboj začal.
5
Divákům se na Sambódromu představují aktéři už pátého utkání osmifinálového programu – Antonio Fernandez ze Španělska a Taylor Worth z Austrálie.
(25:29, 27:29, 26:27)
4
Duel skončil.
4
Ital ukončuje zápas stejně jako Francouz před malou chvílí, v nejkratším možném času na devět vystřelených šípů. Nespoli ve třetím setu trefil 27 bodů, což bylo o jeden více než u Ega Agathy a italský reprezentant tak postupuje do čtvrtfinále po jednoznačném vítězství 6:0!
4
Mauro Nespoli pokračuje ve famózním představení a 29 body získává i druhou sadu utkání, 27 bodů Indonésana na bodový zisk nestačilo.
4
Ital začíná osmifinále výtečným ziskem 29 bodů, Ega Agatha už před posledním šípem neměl nárok ani na remízu v prvním setu.
4
4
Debakl v podání francouzského reprezentanta trochu uspíšil program a na řadu tak přichází čtvrtý osmifinálový souboj mezi Riau Egou Agathem z Indonésie a Maurem Nespolim z Itálie.
(26:29, 26:29, 28:29)
3
3
Zápas je u konce nejrychlějším možným způsobem – 6:0 na sety pro Francouze Valladonta! Závěrečným šípem potřeboval Francouz k vítězství ve třetím setu trefit střed, což se mu také povedlo a vítězí 29:28!
3
Francouzský lukostřelec získává i druhou sadu ve stejném poměru 29:26. Thamwong sice dostal Valladonta pod tlak deístkou při druhém šípu, posledním pokusem ale Thajec trefil jen sedm bodů. Valladont tak vede už 4:0!
3
Francouz získává suverénně první set v poměru 29:26, rozhodující moment přišel při druhých šípech, kdy Valladont trefil střed, zatímco Thajec jen osmičku.
3
Duel odstatroval.
3
Kvůli vyrovnaným duelům jsme se dostali do menšího časového skluzu, divákům v aréně se nicméně už představují Witthaya Thamwong z Thajska a Francouz Jean-Charles Valladont, soupeři třetího osmifinále.
(28:30, 30:28, 27:27, 27:28, 28:28)
2
Zápas je u konce.
2
Do čtvrtfinále postupuje Seungyun Lee! Pátý set totiž končí remízou 28:28, což znamená, že Korejec vítězí v poměru 6:4 na sety!
2
Korejec získává čtvrtý set v poměru 28:27 a ujímá se tak vedení 5:3. Lee posledním šípem trefil desítku a dostal tak svého soupeře pod velký tlak, který Ind neustál.
2
Fantastický souboj pokračuje remízou ve třetím setu 27:27. Ind měl velkou šanci ujmout se vedení, když mu poslední ranou stačilo trefit 9 bodů, zaznamenal ale osmičku a po třetí sdě je tak srovnáno 3:3.
2
Ind se rovněž ukázal vynikajícím výkonem a trefuje maximální počet bodů, tedy 30. Korejec ho mohl posledním šípem dorovnat, trefil ale jen osm bodů. Je tak srovnáno na 2:2.
2
Korejec Lee vstupuje do utkání fantasticky a zapisuje tři desítky, na které bylo Indových 28 bodů málo.
2
2
Lukostřeleckou arénu nadále skrápí déšť, s mírným zpožděním nastupují ke svému souboji Atanu Das z Indie a Seungyun Lee z Jižné Koreji.
(27:27, 26:29, 28:29, 30:28, 28:26, 9:9, 9:9*)

* terč zasažen blíže středu než soupeřův
1
První utkání skončilo.
1
Je rozhodnuto, do čtvrtfinále postupuje Sjef van den Berg! Při druhém pokusu v náhlé smrti sice oba lukostřelci trefili znovu shodně 9 bodů, Nizozemec byl ale mnohem blíže středu!
1
Prvními šípy trefují oba lukostřelci 9 bodů, souboj tak bude pokračovat i nadále!
1
Ricardo Soto předvedl výborný závěr a vítězí i v pátém setu v poměru 28:26 a srovnává tak na 5:5! O postupujícím tak rozhodne náhlá smrt.
1
Chilan zabojoval a třemi desítkami získává suveréně čtvrtý set pro sebe, Nizozemec trefil slušných 28 bodů, zápas ale bude pokračovat za stavu 5:3 pro van den Berga.
1
Nizozemec prokázal nervy ze železa, když při posledním pokusu potřeboval trefit alespoň 9 bodů k remíze, van den Berg ale trefil rovnou střed a vítězí tak i ve třetím setu v poměru 29:28 a vede již 5:1!
1
V Brazílii začíná pršet, což určitě znepříjemňuje lukostřelcům soustředění.
1
Nizozemec získává druhý set výborným výkonem 29 bodů a už před poslední ranou Sota bylo rozhodnuto o jeho vítězství ve druhé sadě. Chilan trefil jen 26 bodů a van den Berg se tak ujímá vedení 3:1.
1
První set končí remízou 27:27, Chilan trefil tři devítky, Nizozemec zachránil plichtu středem při posledním šípu. Stav je tak po první sadě 1:1.
1
První zápas začal.
1
Do arény Sambódromo přichází první osmifinálová dvojice – Ricardo Soto z Chile a Sjef van den Berg z Nizozemska.
Bodová pravidla:

Duely se hrají na 5 setů, za vítězství v setu jsou dva body, za remízu si připisují obě střelkyně po jednom bodu. V každém setu má každá žena k dispozici tři šípy.
Celkem dnes odpoledne budeme sledovat osm zápasů osmifinálového kola. Vítězové duelů se pak večer našeho času představí ve čtvrtfinále a následně v bojích o cenné kovy. Předpokládaný časový harmonogram osmifinále mužů vypadá následovně:

14:00 Ricardo Soto (CHI) – Sjef van den Berg (NED)
14:13 Atanu Das (IND) – Seungyun Lee (KOR)
14:26 Witthaya Thamwong (THA) – Jean-Charles Valladont (FRA)
14:39 Riau Ega Agatha (INA) – Mauro Nespoli (ITA)
14:52 Antonio Fernandez (ESP) – Taylor Worth (AUS)
15:05 Florian Floto (GER) – Bonchan Ku (KOR)
15:18 Takaharu Furukawa (JPN) – Juan Ignacio Rodriguez Liebana (ESP)
15:31 Zach Garrett (USA) – Brady Ellison (USA)
Základní informace

Střílí se ze vzdálenosti 70 metrů na terč, který nabízí celkem 10 hodnot (bodově od 1 do 10). Zasáhnutí šípu nejblíže středu je ohodnoceno samozřejmě nejlépe (10 bodů). V úplném středu se nachází ještě 11. kruh, který má hodnotu rovněž 10 bodů, ale jeho zasáhnutí rozhoduje pak při shodném počtu bodů.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky olympijského sportu! Hry v brazilském Riu jsou v plném proudu, dnes odpoledne pokračuje mužská část lukostřelby osmifinálovými zápasy. První duel začne ve 14:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:00.