OH - Lukostřelba - Jednotlivci - o medaile (muži) -  ONLINE PŘENOS -  12. srpna 2016   20:00

4. Sjef Van der Berg (NED)
Soutěže v lukostřelbě tedy na letošních olympijských hrách skončily. Zlatá olympijská medaile přeci jen poputuje do Jižní Korey zásluhou Ku Bon-čana. Stříbro bere překvapivě Francou Jean-Charles Valladont a bronz získal Američan Brady Ellison, který v zápase o třetí místo porazil Sjefa Van der Berga z Nizozemska.
Desítka Valladonta dostala sice Korejce pod tlak, ale ten trefil osmičku a vítězí. Stává se tak olympijským vítězem pro rok 2016.
Další osmička Valladonta, naopakKorejec střílí desítku a posledním šípem musí zasáhnout sedmičku k vítězství.
Závěrečnou sadu načíná Francouz osmičkou. Ku trefuje devítku a vede.
Francouzovi stačila i devítka k vítězství a tím pádem ještě prodlužuje zápas.Ku trefil další devítku a prohrál čtvrtou sadu 28:29. Nicméně stále vede, ale už jenom 5:3.
Vzápětí přidávají oba desítku.
Desítka pomáhá Valladontovi.Korejec trefuje pouze devítku.
Oba namířili šíp ještě do desítky a zápas tak ještě nekončí po remíze 29:29 ve třetím setu vede Korejec 5:1.
Následně oba zasahují desítku.
Ku ji trefuj také.
Třetí sadu začíná Valladont devítkou.
Valladont zasáhl pouze sedmičku a vzdaluje se mu zlatá medaile. Desítka Korejce znamená vítězství 28:26 ve druhém setu a vedení 4:0.
A stejně tak i napodruhé.
Do druhého setu vstupují oba devítkou.
Ku i napotřetí a bere pro sebe první set. Valladont navíc zasáhl další devítku.
Poté oba trefují desítku.
Korejec zahajuje desítkou, Francouz devítkou.
Teď už je ale na řadě finále a v něm se utkají Francouz Valladont a Korejec Ku.
Brayd Ellison je bronzový! Závěrečná devítka potvrdila jeho výhru a stačila jako odpověď proti osmičce Nizozemce. Na něho po porážce 2:6 zbylo nešťastné čtvrté místo.
Oba poté přidali desítku. Stále vede Američan o dva body.
Devítkou se přibližuje Ellison k vítězství, poněvadž Van der Berg trefil pouze sedmičku.
Na závěr oba trefili desítku. Američan vítězí 30:28 a vrací se do vedení, tentokrát 4:2.
Stejné hodnoty trefili oba i napodruhé.
Ve třetí sadě zahájil Ellison desítkou. Van der Berg odpověděl devítkou.
V závěrečné sérii přidali oba devítku. Van der Berg srovnává na 2:2 díky výhře 27:26.
Van der Berg přidal další devítku. Ellison nasměroval šíp pouze do osmičky.
Do druhé sady vstoupil Van der Berg devítkou, stejně tak i Američan.
Ve třetí sérii přidali oba desítku a Ellison se po výhře 27:26 ujímá vedení 2:0.
V druhé sérii ob a zabrali. Američan zasáhl devítku a Nizozemec dokonce desítku.
Ellison začal osmičkou. Van de Berg ale pouze šestkou.
Boj o bronz

Sjef Van der Berg (NED)
Brady Elllison (USA)
V něm vítězí Korejec Ku. Ellison trefil pouze osmičku a Korejci stačila devítka. Postupuje tak do finále proti Valladontovi na Ellisona čeká Van der Berg v boji o bronzovou medaili.
V závěrečné sérii zasáhl Ellison desítku a Korejec devítku. Ellison tak vítězí v závěrečné sadě 29:28 a oba lukostřelce čeká rozstřel.
Ve druhé oba trefili desítku.
Poslední sadu načíná Američan devítkou, stejně tak i Ku.
Amerčian trefil devítku, ale Korejec se dokázal zkoncentrovat a zasáhl desítku. Ujímá se vedení 5:3. Čtvrtou sadu ovládl 27:26.
Devítka Ellisonovi pomáhá. Ku namířil šíp do sedmičky.
První osmička pro Američana, kterou Korejec trestá desítkou.
Posledním šípem oba trefili desítku a i třetí sada skončila nerozhodně, tentokrát 29:229. Stav zápasu je rovněž vyrovnaný 3:3.
Ve druhé séii si ale vyměnili body a je srovnáno.
Třetí sadu načíná Ellison devítkou a Ku zamířil šíp do desítky.
Ve třetí sérii přidali devítku a i druhý set skončil nerozhodně.
Ve druhé sérii oba zasáhli devítku.
Ellison opět vstupuje do setu desítkou. Stejně tak i Korejec.
V poslední sérii si oba body vyměnili a první sada končí remízou 29:29.
Ellison se nemýlil ani napodruhé. Ku přidal pouze devítku.
Oba poslali první šíp zápasu do desítky.
Druhou semifinálovou dvojici tvoří Korejec Ku a Američan Ellison.
Na záě r trefily oba desítku. Do finále ale postupuje Valladont. Van der Berg bude bojovat o bronz.
Ve druhé sérii sice trefil Nizozemec také desítku, Francouzovi však stačí i devítka.
Šestka Van der Berga. Valladont má desítkou nakročeno do finále.
S třemi osmičkami nemohl Van der Berg pomýšlet na vítězství. Valladontovi stačilo i 26 bodů na vítězství a vede už 5:3.
Stejný bodový zisk si připsali oba i ve druhé sérii.
Vander Berg je z formy a trefuje další osmičku. Valladontovi tak stačí i devítka.
Desítka pro Francouze znamená, že vyhraje třetí set a srovná skóre na 3:3. Nizozemec trefil závěrečným šípem pouze osmičku, třetí set tak prohrál 25:28.
Francouz přidal ve druhé sérii další. Van der Berg trefil pouze osmičku.
Do třetí sady vstupuje Valladont devítkou, stejně tak i Van der Berg.
Tak to je neskutečné. Valladont trefil devítku a už směřoval za výhrou ve druhém set, ale Van der Berg trefil desítku a na poslední chvíli zachránil remízu.
I druhá série byla nevydařená. Francouz sice trefil devítku, ale Van der Berg trefil sedmičku.
Valladont se nemůže trefit pořádně do terče a trefil sedmičku. Nizozemec ale jeho zaváhání nevyužil a trefil osmičku.
Nizozemcci stačila osmička na vítězství v prvním setu 28:26. Francouzovi nepomohla ani závěrečná devítka.
Další desítka pro Van der Berga. Valladont se zlepšil, ale přidal pouze devítku.
Zápas zahájil Nizozemec a to hned desítkou. Francouz poslal šíp do osmičky.
Semifinále

Jean-Charles Valladont (FRA)

Bon-čan Ku (KOR)
Brady Ellison (USA)
Desítka Furukawy sice dala Japonci naději, ale stejný kruh zasáhl i Ellison a postupuje do semifinále. Zápas vyhrál celkově 6:2. Čtvrtá sada skončila nerozhodně 29:29.
Po druhé sérii je srovnáno 19:19.
Furukawa poslal šíp do devítky. Ellison byl přesnější a má deset bodů.
Osmička Japonci nestačí. Ellison zasáhl devítku a vyhrál třetí set 28:27. Vede už 5:1 a jediný bod ho dělí od postupu.
V druhé sérii si oba body vyměnili.
Ellison kontruje devítkou.
Japonec tentokrát trefil desítku.
Devítka na závěr druhé sady pro Ellisona, Furukawa trefil znovu pouze osmičku. Američan vítězí 28:25 a vede 3:1.
Nasazená dvojka míří do desítky. Japonec přidává další osmičku a ztrácí tři body.
Američan znovu trefil devítku. Furukawa ale poslal šíp pouze do osmičky.
Desítka zachránila Ellisona, poněvadž jeho sok trefil osmičku a první set končí nerozhodně 27:27.
Ellison poté přidává osmičku, kdežto Japonec míří opět do devítky.
Oba zahajují devítkou.
Poslední čtvrtfinálový duel obstarají Američan Ellison a Japonec Furukawa.
Korejec Ku trefil desítku, Worth pouze devítku a tak končí ve čtvrtfinále.
V poslední sérii si ale oba roli vyměnili a pátý set skončil nerozhodně 26:26. Jde se na rozstřel.
osmička Ku dala šanci Australanovi a ten ji využil. devítkou jde do vedení o bod a jediný šíp ho dělí od semifinále.
Korejec začíná rozhodující sadu devítkou. Stejně tak i Worth.
Tři desítky Korejce znamenají vítězství 30:27. Je tak srovnáno 4:4 a jde se do posledního setu.
Ku trefil opět desítku, zatímco Worth přidal osmičku.
Na tu reaguje Worth stejnou hodnotou.
Ku ale načíná čtvrtou sadu desítkou.
Reprezentant Austrálie vede 4:2 a jediný vítězný set ho dělí od postupu.
Sedmička Korejce zhatila naděje Ku na zisk setu. Worth přidal devítku, která mu stačila na vítězství 29:27.
Ve druhé oba zasáhli desítku. Australan stále o bod vede.
Korejec začíná třetí sadu devítkou. Worth ale trefuje desítku.
Zvláště,kdy Ku přidá třetí desítku v sérii. Na jeho vítězství ve druhé sadě nezměnila nic ani desítka Australana.
Další desítka Korejce. Australan se sice zlepšil, ale devítku mu nestačí.
Ku se poprvé ve čtvrtfinále trefuje do desítky. Worth naopak premiérově zasahuje osmičku.
Ku poté poslal šíp do osmičky, Worth ale do desítky a bere pro sebe první set 28:26. Ujímá se vedení 2:0.
Stejně tak i napodruhé.
Oba ale na úvod trefili devítku.
Duel načne Korejec.
Po nich se utkají Australan Worth a Korejec Ku.
V rozstřelu byl nakonec úspěšnější Valladont zásahem do desítky. Nespoli trefil pouze osmičku a s olympijskou soutěží se loučí ve čtvrtfinále.
Další desítka Nespoliho posílá zápas do rozstřelu, poněvadž Valladont trefil devítku. Pátý set skončil vítězstvím Itala 29:28 a po pěti sadách je skóre nerozhodné 5:5.
Ital přidal desítku, Francouz také.
Pátý a poslední set zahajuje Nespoli. Začal devítkou stejně tak i Valladont.
Desítka Francouzovi ale stačí. Nespoli trefil pouze osmičku. Valladont bere čtvrtý set 29:26 a vede 5:3.
Přesný střed trefil tentokrát i Francouz. Ital poslal druhý šíp pouze do osmičky.
Francouz tentokrát prvním šípem zasáhl devítku, Nespoli byl lepší a má deset bodů.
Devítka Francouzovi stačí, aby vyhrál třetí set. Ital devítkou pouze upravil skóre sady na 29:27.
Ovšem Nespoli odpovídá rovněž desítkou.
Další desítka Valladonta, ten útočí na srovnání skóre.
Valladont opět vstupuje do sady desítkou. Nespoli trefuje pouze osmičku.
Trefuje však devítku a druhý set skončil nerozhodně 27:27. PO druhém setu ale vede 3:1.
Pouze sedmička Valladonta. Nespoli má šanci jít do vedení 4:0.
Ital má znovu jenom devítku.
Další desítka pro Francouze.
Nespoli byl v přesnosti horší a poslal šíp do devítky.
Valladont vstupuje do druhé sady lépe, desítkou.
Osmička zmařila naděje Valladontovi na zisk první sady. Nespoli trefil desítku a vítězí v první sadě 27:25.
V druhé sérii trefili oba devítku.
Francouz zahajuje osmičkou, zatímco Ital trefuje desítku.
Valladont načne druhé čtvrtfinále.
Jako druhý se utkají Ital Nespoli a Francouz Valladont.
Nizozemec Van der Berg poráží v prvním čtvrtfinále Korejce Leeho 6:4. Velké překvapení na úvod finálového programu.
Třetí desítka Van der Berga rozhoduje první čtvrtfinále, poněvadž Korejec Lee namířil šíp pouze do devítky. Další Korejec je ze hry venku.
Stejně tak i napodruhé. Rozhodnou páté rány.
Na úvod páté sady oba trefují desítku.
O vítězi bude muset rozhodnout pátý set. V případě remízy se půjde na rozstřel.
Devítky trefily oba i na poslední šípy a to znamená jediné. Korejec ovládl čtvrtou sadu 28:27 a srovnává skóre. Nesmírně vyrovnané je první čtvrtfinále.
Tentokrát trefili devítku oba. Nicméně Lee stále o bod vede.
Korejec načal čtvrtý set desítkou. Van der Berg má o bod méně.
Desítka Nizozemci stačí., poněvadž Lee trefil devítku a Van der Berg uzmul pro sebe třetí set poměrem 28:27 a vede 4:2.
Podruhá trefil Nizozemec devítkový kruh, Korejec následně namířil šíp pouze do osmičky.
Do třetí sady vstupuje Van der Berg devítkou. Lee střílí desítku.
Devítku trefuje opět i Lee a je srovnáno 2:2. Van der Berg vyhrál druh ste stejným poměrem, jako ten první prohrál.
Devítka Nizozemci zajišťuje minimálně remízu.
Stejn
Ve druhé sérii trefil Nizozemec desítku znovu, Korejec přidává devítku.
Van der Berg trefuje na začátku druhé sady opět desítku, stejně tak i Lee.
Van der Berg následně ale přidal pouze osmičku, zatímco Lee devítku a vítězí v prvním setu 29:28.
Oba se nemýlili ani napodruhé.
Lee odpovídá stejnou hodnotou.
Jako první vystřelil šíp Nizozemec a mířil přesně do desítky.
Čtvrtfinále právě začalo.
Jako první se o semifinále utkají Korejec Lee a Nizozemec Van der Berg.
Čtvrtfinálové dvojice

Mauro Nespoli (ITA)

Seungjun Lee (KOR)

Taylor Worth /AUS)
Bončan Ku (KOR)

Takaharu Furukawa (JPN)
Oproti ženám se ale mezi muži představí pouze dav Korejci. Woojin Kim, který v kvalifikaci nastřílel nový světový rekord 700 bodů, skončil totiž ve druhém kole.
Příjemný páteční večer. Zápolení v lukostřelbě dnes vyvrcholí závěrečnými souboji mezi jednotlivci. Stejně jako včera je na programu čtvrtfinále, semifinále a boje o medaile.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 20:00.