OH - Plavání - 100m volný styl - finále (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  12. srpna 2016   04:29

100m volný styl - finále (ženy)

04:18 finále
USA 1. S. Manuelová
CAN 1. P. Oleksiaková
SWE 3. S. Sjöströmová

Manuelová se tak stává první afro-americkou ženou, která vyhrála olympijské zlato.

8. Janette Ottesenová (DEN) 53,36
Dvě vítězky jednoho závodu tak to se mezi ženami ještě nestalo, navíc obě vítězky překonaly o setinu olympijský rekord Campbellové. Bronz si tak bere Sjöstrmövá. Švédka zkompletovala sbírku všech kovu z těchto Her.
Manuelová jim ale kazí plány a společně s Oleksiakovou zaplavaly stejný čas, tak je neskutečné a nevídané. Navíc je čas 52,70 nový olympijský rekord. Obě sestry Campbellovy nakonec zůstaly bez medaile.
50M
Na obrátce jsou první sestry Campbellovy.
Nejrychlejší startovní reakci měla Ottesenová.
Finále právě začalo.
Jednotlivé aktérky přicházejí, jak je zvykem, každá postupně. Začíná se v krajních drahách.

8. dráha Abbey Weitzeilová (USA)
I další finále nabídne obhajování zlaté medaile z Londýna, o které se bude snažit Ranomi Kromowidjojová z Nizozemska. Do finále se ale kvalifikovala až posledním časem 53,42. Nejrychlejší byla Australanka Cate Campbellová, která byl o vteřinu rychlejší než Penny Oleksiaková z Kanady.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 04:18.