To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (18:17)
Za Ukrajinu nastřílely Borščenkovová a Glibkovová čtyři branky a byly nejlepšími střelkyněmi svého týmu. I přesto to na vítězství nestačilo a Ukrajina opouští turnaj se třemi porážkami. (18:17)
Norsko vedla za vítězstvím skvělá Sullandová, která nastřílela šest branek.
(18:17)
Dnešní zápas je u konce, Norsko stejně jako v předchozím utkání s Českou republikou, dokázalo zvrátit průběh utkání ve svůj prospěch a potřetí vyhrává, čímž si pojistilo první místo ve skupině. (18:17)
60
Konec zápasu. (18:17)
60
Oddechový čas pro Ukrajinu, které po jeho skončení bude útočit. (18:17)
60
A z protiútoku se prosazuje Sullandová! Norsko opět ve vedení! (18:17)
60
Vaščukovová dostává červenou kartu a pro Ukrajinu je to kritická situace, hraje bez dvou svých hráček! (17:17)
59
Glibkovová je vyloučena, šance pro Norky! (17:17)
58
Börgersenová a posléze i Managarovová jsou neúspěšné při svých střeleckých pokusech. Do konce utkání zbývá zhruba minuta a půl. (17:17)
57
Managarovová se prosazuje z pravé strany a je vyrovnáno. To bude ještě drama! (17:17)
56
A pozor, vyloučena je další Norka, Frafjordová, Ukrajina bude hrát dvojnásobnou přesilovku! To je šance na vyrovnání. (17:16)
55
Managarovová ještě snižuje stav utkání přesnou střelou z pravé strany. (17:16)
55
Poměr sil na hřišti se vyrovná, rozhodčí posílá na dvě minuty Breivangovou. (17:15)
54
Navíc byla faulována Šutskou, která tak putuje opět na trestnou lavici. (17:15)
54
A ten zakončuje úspěšně Lokeová, která tak dává další hřebíček do "rakve" týmu Ukrajiny. (17:15)
54
Pidpalovová neúspěšná při střele z levé strany a Norky jdou do rychlého brejku. (16:15)
52
Ukrajina si, pochopitelně, bere oddechový čas. (16:15)
52
A je to tady, další chybu soupeřek trestá Börgersenová a Norky otáčí zápas! (16:15)
52
Sullandová využívá zaváhaní obrany Ukrajiny po předchozí ztrátě míče a vyrovnává stav utkání! (15:15)
51
Soupeřky se ale dostávají k míči. (14:15)
51
Norky v útoku, mají šanci na vyrovnání. (14:15)
50
Norsko si bere oddechový čas. (14:15)
50
Blíží se další obrat tak, jak jsme ho sledovali v utkání s Českou republikou, kdy se Norky v závěru dokázaly dostat do vedení a utkání nakonec dovedly do vítězného konce? (14:15)
48
Björndalenová proměňuje útočnou akci střelou z pravé strany a Norky snižují na rozdíl jedné branky. (14:15)
48
Ukrajinky se dokázaly ubránit a stále vedou o dvě branky. To může být klíčový okamžik utkání! (13:15)
47
Ještě dvacet vteřin a na palubovku se vrátí první vyloučená hráčka Ukrajiny. (13:15)
46
Björndalenová sedmimetrový hod nedává. (13:15)
46
A pozor, Redkaová fauluje, je z toho sedmimetrový hod pro Norsko, ale zároveň je vyloučena! Je tak druhou vyloučenou hráčkou Ukrajiny. (13:15)
45
Pidpalovová se sice snaží všemožně zastavit Oftedalovou, ale ta nakonec přece jen dává branku. Ukrajinka je vyloučena na dvě minuty. (13:15)
44
Střelu Borščenkovové z devíti metrů chytá Solbergová. (12:15)
43
Ukrajinky v útoku, jejich střelecká efektivita je výborná - 50%, oproti 44% soupeřek! (12:15)
42
Lokeová dává po pěkné kombinaci s Jakobsenovou branku i přes urputné bránění Šutské, která je nakonec za nedovolený zákrok vyloučena na dvě minuty. (12:15)
41
Na další branku stále čekáme, hra je nyní trochu nervóznější, oba týmy míče až příliš často ztrácejí. (11:15)
39
Špatná rozehrávka brankářky Solbergové, míč získává soupeř. (11:15)
38
Pidpalovová se ale prosazuje z rychlého protiútoku a náskok Ukrajiny je opět čtyřbrankový. (11:15)
36
Glibkovová zakončuje dobrý útok Ukrajiny střelou z pivota a je z toho čtrnáctá branka Ukrajiny. (10:14)
35
Norkám nyní odpískána pasivita, míč mají soupeřky. (10:13)
34
Burlačenkovová fauluje při bránění a dostává dvě minuty, Norky budou hrát v přesile. (10:13)
34
Ale z protiútoku dává třináctou branku Ukrajiny Nikolajenkovová. (10:13)
33
Jakobsenová se prosazuje střelou z pravého křídla a Norsko dává desátou branku. (10:12)
33
Pidpalová se nakonec odhodlala ke střele z devíti metrů a je úspěšná! (9:12)
32
Ukrajinky se snaží překvapit obranu Norska. (9:11)
31
Z levé strany se prosazuje v první útoku druhého poločasu Lokeová. (9:11)
31
Začal druhý poločas. (8:11)
Sledujte i dál náš on-line přenos, druhý poločas začně přibližně v 19:02 hodin. (8:11)
Nejlepšími střelkyněmi byly - na straně Norska Sullandová, která dala polovinu branek svého týmu, tedy čtyři.
Ukrajinu střelecky nejvíce podpořila Borščenkovovoá, která zatížila konto soupeřek také čtyřmi brankami. (8:11)
V prvním poločase jsme sledovali dobrou házenou, kterou kazilo snad jen množství chyb na obou stranách. Norky, stejně jako v předchozím utkání s Českem, nevstoupily do utkání dobře a od samého začátku utkání pouze dotahují náskok soupeřek. (8:11)
30
První poločas skončil. (8:11)
30
A ještě čtyři vteřiny před koncem padá gól, a to do sítě Norska - Borščenkovová uniká soupeřkám a samostatný únik zakončuje přesnou střelou! (8:11)
29
Sullandová se prosazuje a snižuje na rozdíl dvou branek. (8:10)
28
Natalija Turkalová se řítí neohroženě na bránu Norska a dává devátý gól svého týmu! (6:9)
27
Glibkovová střílí z pravé strany a je úspěšná! Náskok Ukrajiny je opět dvougólový. (6:8)
26
Přesilovku si nyní zahrají i Ukrajinky, na lavici jde Lokeová za obranný faul. (6:7)
25
Ale další rychlý brejk, který Ukrajinky nezachycují a Sullandová snižuje. (6:7)
24
Redkaová prostřeluje obranu i brankářku Solbergovou a zvyšuje vedení Ukrajiny. (5:7)
24
Herremová trefuje při střelbě z levého křídla pouze tyč, Ukrajina jde do útoku. (5:6)
23
Managarovová fauluje a je vyloučena na dvě minuty, další přesilovka pro Norsko. (5:6)
22
Ukrajinský kouč opět nesmíreně emotivní při udílení pokynů svým svěřenkyním, které si zatím proti favoritkám vedou více než dobře. (5:6)
22
Norsko má oddechový čas. (5:6)
20
Ale další dobrá střela z pravé strany, tentokrát Glibkovová přesně zakončuje. (5:6)
20
Redkaová se prosazuje z pravé strany, ale radost Ukrajiny z rychlého protiútoku kazí Edinová. (5:5)
18
Alstadová se dopouští útočného faulu, u míče Ukrajina. (4:4)
17
Totéž i Korenová, která překonává Parchomenkovou z pravého křídla. (4:4)
16
Následně se z pravého křídla prosazuje Glibkovová. (3:4)
16
Parchomenková se nyní blýskla proti střele Gosseové z levé spojky výborný zákrok! (3:3)
15
A Sullandová střelou z pivota překonává vše, co jí stojí v cestě, vyrovnáno. (3:3)
14
Irina Šutská je vyloučena za hrubý faul při bránění soupeřek. Norky budou v přesile. (2:3)
12
Úvod utkání je až příliš provázen spoustou nepřesností na obou stranách. Nyní jsou v útoku Norky. (2:2)
11
Ani střela z levého křídla nenašla cestu za záda Solbergové, stále vyrovnáno. (2:2)
10
Ukrajinky a následně i Norky ztrácí míč, prvně jmenované jdou do protiútoku. (2:2)
9
A vzápětí je právě Korenová potrestána žlutou kartou za obranný faul. (2:2)
7
Sedmimetrový hod Norek po faulu na Börgersenovou, je z toho sedmimetrový hod. (1:2)
6
Sérii nepřesností končí až úspěšným střeleckým pokusem Borščenkovová, Ukrajina jde do vedení. (1:2)
4
Managorovová pěkným obloučkem překonává brankářku soupeře, Ukrajinky vyrovnávají. (1:1)
3
Ukrajinky sice měli dlouhou dobu na zakončení, ale branku dává soupeř, rychlý protiútok zakončuje přesnou trefou Breivangová. (1:0)
1
První útok mají Ukrajinky. (0:0)
1
Utkání právě začalo. (0:0)

Norsko: Solbergová (Haraldsenová) - Naessová, Oftedalová, Alstadová, Lokeová, Breivangová, Lunde-Borgersenová, Edinová, Frafjordová, Björndalenová, Sullandová, Korenová, Gosseová, Jakobsenová, Herremová

Ukrajina: Parchomenková (Vlasenková, Tymošenková) - Lajuková, Pidpalová, Šutská, Managarovová, Borščenkovová, Cybulenková, Vasčuková, Turkalová, Nikolajenkovová, Redkaová, Glibkovová, Burlačenkovová, Stelmachová

Rozhodčí: Stolarovs, Licis.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, hrají hymny, utkání za malou chvíli začne. (0:0)
Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání házenkářského Mistrovství Evropy žen, v němž se v rámci posledního kola základní skupiny A utká Norsko s Ukrajinou.
Norsko
Norky zatím potvrzují roli favoritek celého turnaje, když v obou již odehraných zápasech neztratily ani bod. V prvním utkání přehrály házenkářky Srbska 28:26 a v tom druhém pak, i přes nepříznivý vývoj, dokázaly otočit zápas proti Česku a připsaly si za vítězství 21:19 druhou výhru. Je zřejmé, že norský tým bude favoritem dnešního utkání, i přesto, že postup do další fáze má již zajištěný.
Mezi největší hvězdy Norska na turnaji patří Heidi Løke, Linn-Kristin Riegelhuth Koren a šestadvacetiletá Marit Malm Frafjord.
Ukrajina
Ukrajinské házenkářky mají zcela opačné starosti, než jejich dnešní soupeř. Po dvou prohrách s Českem 22:25 a Srbskem 23:25 jsou na posledním místě a vzhledem k tomu, že Norsko již v tabulce přeskočit nemohou a s dalšími dvěma týmy Ukrajinky prohrály, budou tak v dnešním utkání bojovat pouze o čest a o dobrý výsledek proti úřadujícím olympijským vítězskám, mystryním světa i Evropy.
Mezi největší hvězdy Ukrajiny na turnaji patří třicetiletá Anastasiia Pidpalova, třiatřicetiletá veteránka Natalya Parhomenko a čtyřiadvacetiletá Iulia Managarova.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.