To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (23:23)
Švédský tým střelecky nejvíce podpořila Linnea Torstensonová, která dala branek osm. (23:23)
Nejlepšími střelkyněmi Srbska v tomto utkání byla Sanja Rajovičová, která dala pět branek. (23:23)
Nakonec se oba týmy musejí spokojit s bodem za bezbrankovou remízu 23:23. Nutno dodat, že body ztratily spíše Srbky, než jejich soupeřky, neboť těm se podařilo vyrovnat až v samém závěru utkání. (23:23)
Skončilo dnešní utkání, které se nejprve vyvíjelo lépe pro Švédsko, jenž také vyhrálo první poločas 14:13, ale díky zlepšené hře v obraně se nakonec skóre ve druhém poločase začalo vyvíjet lépe pro Srbsko. (23:23)
Konec utkání. (23:23)
60
Ale ani Popovičová netrefuje branku. Oddechový čas pro Švédsko, kterému bude zbývat posledních deset vteřin do konce utkání. Pokud se mu podaří dát branku, vyhraje v dnešním utkání. (23:23)
60
Běží poslední minuta hry, střela Švédek nepřesná, do útoku postupují soupeřky! (23:23)
59
Švédská obrana je skvělá a v těchto chvílích nepouští soupeřky do zakončení. (23:23)
58
To je pořádné drama! Do konce zbývají již pouhé dvě minuty a stav je stále vyrovnaný. (23:23)
58
Další střela Popovičové zblokována obranou Švédska. (23:23)
57
Oddechový čas pro Srbsko. (23:23)
57
A je vyrovnáno! Opět Torstensonová, která trestá další chybu Srbek v rozehrávce. (23:23)
57
Srbky začínají ztrácet půdu pod nohama, Švédky jsou "na koni" a díky brance Torstensonové snižují na rozdíl jediné branky. (23:22)
56
Skvělá práce Agrenové, která dokázala zachytit přihrávku brankářky Srbska, kterou následně překonává a snižuje na rozdíl dvou branek. (23:21)
55
Po oddechovém čase v útoku Srbsko, ale Popovičová ztrácí míč a soupeřky mohou zaútočit na jedenadvacátý gól! (23:20)
55
A pozor, Torstensonová dává gól po střele z pravé strany z devítimetrové hranice a lavička Srbska si bere oddechový čas. (23:20)
54
Agrenová se prosazuje střelou ze šestimetrové hranice a snižuje vedení Srbska. (23:19)
53
Ze zpomalených záběrů je patrné, jak moc je házená kontaktní sport a jak moc "bolí". (23:18)
53
Následně se ale z dalšího brejku prosazuje Lekičová. (23:18)
51
Westbergová snižuje střelou z pravého křídla. (22:18)
51
Krásným lobem překonává Rajovičová brankářku Švédska. (22:17)
49
Švédkám se v těchto fázích nedaří najít cestu přes výbornou obranu soupeřek a ztrácí neskutečně mnoho míčů. (21:17)
48
Z pravé strany se střelou z devíti metrové hranice prosazuje Popovičová, Srbsko vede již o čtyři branky. (21:17)
45
Z dalšího rychlého protiútoku se prosazuje Lekičová a Srbky opět odskakují na rozdíl tří branek. (20:17)
45
Miloševičová fauluje Agrenovou, Švédsko bude zahrávat sedmimetrový hod. (19:16)
45
Oddechový čas pro Švédky. Předtím nedokázaly zakončit další z řady útočných akcí. (19:16)
44
Opět slabší pasáž, během které již více než tři minuty nepadla žádná branka. (19:16)
42
Tomaševičová drží Srbky skvělými zákroky a po dalším takovém se domácí hráčky dostávají do útoku a mohou již výrazně odskočit ve skore. (19:16)
41
Chybu Švédek v rozehrávce trestá Damnjanovičová, to je nepříjemné pro Švédsko! (19:16)
39
Ognjenovičová vrací domácímu týmu dvoubrankové vedení. (18:16)
39
Hawia Svenssonová snižuje střelou z pravé strany. (17:16)
38
Rajovičová vzápětí dostává domácí halu do varu, Srbsko vede o dvě branky! (17:15)
37
Damnjanovičová úspěšnou střelou dostává Srbsko do vedení. (16:15)
36
Krpezová vyloučena na dvě minuty. (15:15)
35
Krpezová vyrovnává z pravé strany z těžké pozice, bráněna soupeřkou. (15:15)
34
Torstensonová se prosazuje střelou z levé strany. (14:15)
33
Rozhodčí vylučují na dvě minuty hráčku Srbska, konkrétně Stojlkovičovou. Švédsko bude hrát přesilovku. (14:14)
31
Popovičová vyrovnává! Výborný vstup Srbska do druhého poločasu. (14:14)
31
Začal druhý poločas. (13:14)
Sledujte i dál náš on-line přenos, druhý poločas začne přibližně ve 21:00 hodin. (13:14)
Švédský tým střelecky nejvíce podpořila Isabelle Gulldenová, která dala branek pět. (13:14)
Nejlepšími střelkyněmi Srbska v prnvím poločase byly se třemi brankami Jelena Ericová a Sanja Rajovičová. (13:14)
Skončil první poločas v němž oba týmy v úvodu doslova abdikovaly na obrannou činnost a branky padaly ve velmi rychlém sledu. Během této fáze se vytvořily náskok Švédky, ale Srbkám se v závěru poločasu podařilo náskok soupeřek skoro vymazat a do druhého poločasu tak vstupují oba týmy s vyrovnanými šancemi. (13:14)
30
První poločas skončil. (13:14)
29
Ale Srbky se nevzdávají, Stojlkovičová snižuje opět na jednobrankový rozdíl. (13:14)
28
Vzápětí ale další rychlý kontr a Jacobsenová dává čtrnáctou branku Švédska. (12:14)
28
Popovičová snižuje na rozdíl jediné branky. (12:13)
25
Jacobsenové odpískán útočný faul, zároveň udělena žlutá karta. (11:13)
25
Krpezová střílí z pravé strany, ale neúspěšně. (11:13)
25
Brankostroj se přece jenom trochu zbrzdil. Na další branku čekáme již bezmála tři minuty. (11:13)
22
Torstensonová se dopouští technického faulu a u míče jsou domácí házenkářky, ale i ony chybují. (11:13)
22
Oběma týmům se daří rychlé brejky, další takový proměňuje Srbka Ericová. (11:13)
22
Dmitrivočiová neúspěšná, rychlý protiútok zakoknčuje třináctou brankou Švédska Agrenová. (10:13)
20
Torstensonová z pravé strany zvyšuje vedení Švédska. (10:12)
19
Wallenová se doupouští technického faulu a z protiútoku snižuje Ericová na rozdíl jediné branky. (10:11)
19
Rajovičová dává z pivota devátou branku Srbska. (9:11)
19
Neskutečný gólostroj, obrany jakoby ani neexistovaly! (9:11)
18
Švédky okamžitě po oddechovém čase dávají svou jedenáctou branku. (8:11)
17
Oddechový čas pro Švédsko. (8:10)
16
Nyní Agrenová fauluje Damnjanovičovou a sedmimetrový hod mají pro změnu Srbky. (7:10)
16
Damnjanovičová fauluje Agrenovou a Švédsko bude mít sedmimetrový hod. (6:9)
15
Rajovičová snižuje. (6:9)
15
Torstensonová vzápětí z pravé strany zvyšuje opět na rozdíl čtyř branek. (5:9)
14
Ognjenovičová snižuje střelou z levé strany. (5:8)
13
Pop-Lazovičová fauluje Gulldenovou a Švédky budou zahrávat sedmimetrový hod. (4:7)
13
Lisčevičová se prosazuje z rychlého protiútoku poté, co ztratila míč Jacobsenová a rozdíl ve skóre je již pouze třígólový. (4:7)
12
Z pravé strany se prosazuje Ericová, Srbky snižují. (3:7)
11
A tento rychlý brejk zakončuje úspěšnou střelou Hawia Svenssonová. (2:7)
10
Na druhé straně ztrácí míč Lekičová a je z toho rychlý brejk soupeřek. (2:6)
10
Pop-Lazovičová dostává za faul na Agrenovou žlutou kartu a Švédsko bude mít navíc výhodu sedmimetrového hodu. (2:5)
9
Na druhé straně se přes nezformovanou obranu prosazuje Srbka Krpezová. (2:5)
8
Gulldenová z pravé strany opět překonává obranu domácího týmu. (1:5)
8
První potrestanou hráčkou Srbska je Damnjanovičová, která za obranný faul dostává žlutou kartu. (1:4)
8
Úspěšná obrana Srbska, ale Švédky opět v útoku. (1:4)
7
Agrenová však z rychlého brejku zvyšuje a domácí lavička si bere oddechový čas. (1:4)
6
Hawia Svenssonová dostává první žlutou kartu v utkání za obranný faul. (1:3)
5
Damnjanovičová konečně překonává Grubbströmovou v bráně Švédska a snižuje. (1:3)
4
Další rychlý protiútok Švédek končí úspěšnou střelou Agrenová. To je nástup! (0:3)
4
Torstenstonová proměňuje střelu z pravé strany a Švédky vedou o dvě branky. (0:2)
3
Útok domácího Srbska neúspěšný, soupeřky mohou zvýšit své vedení. (0:1)
2
Gulldenová první střelkyní utkání, Švédsko vede. (0:1)
1
Utkání právě začalo. (0:0)
Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání házenkářského Mistrovství Evropy žen, v němž se v rámci prvního kola druhé fáze turnaje ve skupině II utká Srbsko se Švédskem.

Srbsko: Risovičová Tomaševičová - Krpezová, Popovičová, Lekičová, Damnjanovičová, Ericová, Rajovičová, Pop-Lazovičová, Ognjenovičová, Filipovičová, Nisavičová, Miloševičová, Stojlkovičová, Lisčevičová, Dmitrivočiová

Švédsko: Olssonová Grubbströmová - Agrenová, Flognmanová, Fogelströmová, Blohmová, Robertsová, Sandová, Hawia Svenssonová, Westbergová, Ahlmová, Torstensonová, Gulldenová, Hellbergová, Wallenová, Jacobsenová

Rozhodčí: Stolarovs, Licis.
Srbsko
Srbské házenkářky nevstupují do této fáze s plným bodovým počtem, ale pouze s polovičním, když se jim započítal pouze výsledek proti České republice, kterou dokázaly v základní skupině porazit 28:24. S dalším postupujícím týmem, Norskem, Srbky na úvod celého turnaje prohrály 26:28, proto mají na svém kontě na startu druhé fáze turnaje "pouze" dva body. V základní skupině pak ještě dokázaly Srbky porazit Ukrajinu 25:23, ovšem tento výsledek se, vzhledem k tomu, že Ukrajina skončila poslední a postup do další fáze si nevybojovala, do další fáze nezapočítává.
Mezi největší hvězdy Srbska a kouče Sašu Boškoviče na turnaji patří Andrea Lekičová, Biljana Filipovičová a pětadvacetiletá Sanja Damnjanovičová.
Švédsko
Švédsko vstupuje do další fáze turnaje se stejnou bilancí, jako jejich dnešní soupeřky, když v základní skupině dokázalo porazit Dánsko 27:26, ale pak prohrálo s Francií 17:24. Zbylé dva body pak Švédky získaly v souboji s poslední Makedonií, tyto body se ovšem do další fáze nezapočítávají. Postup ze třetího místa a zisk dvou bodů tak před dnešním zápasem staví švédský tým do stejné pozice, jako jeho soupeře.
Mezi největší hvězdy týmu na turnaji patří Linnea Torstenson, Isabelle Gulldén a Johanna Ahlm.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:10.