Já se s Vámi pro dnešek loučím a u zítřejšího posledního dne z Brna se budu těšit na shledanou.
Skončil nám poslední zápas třetího hracího dne a zároveň poslední zápas základních skupin, ve kterém se potkaly naše reprezentantky s reprezentací Lotyšska. Naše holky v zápase kralovaly, soupeře rozstřílely a zaslouženě vyhrály 12:1.
V zápase kralovala svými zákroky Kristýna Provázková: "Zápas jsem si užila, jsem ráda že jsem se dostala do branky. Škoda jen toho vlastního gólu, ale společně s Kristínou Jílkovou jsme se tomu zasmály." řekla po utkání naše brankářka.
Dnešní utkání sledovalo 1572 diváků.
-Celkový počet střel 8-33.
Nejlepší hráčky: Luize Bilinská (Lotyšsko) – Gabriela Žůrková (Česko)
60:00
59:45
Zápas končí útočným faulem Češek.
59:01
Hala bouří a děkuje Češkám ve stoje!
58:45
Provázková dneska v brance čaruje! Vychytala teď samostatný únik soupeřek.
58:01
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:25
Jejich střela byla ale zblokovaná.
57:00
Lotyšsko teď bude mít výhodu standardní situace.
56:30
Češky jsou znovu u míčku a snaží se kombinační hrou dostat do zakončení.
55:00
Diváci si zápas užívají.
54:45
Češky se teď snaží kombinační hrou přidat další branku.
54:12
Česko právě vstřelilo branku!
české hráčky se prosazují i v přesilové hře. Po kombinační hře a skvělé přihrávce od Bočanové se střelou z první prosazuje KRISTINA JILKOVA. Asistence: Adéla Bočanová.
53:40
Češky uzavřely Lotyšky na jejich polovině.
53:10
Češky si teď mohou vyzkoušet přesilovou hru.
52:50
Vyloučena Rudziteová na dvě minuty za vražení.
52:20
Lotyšky se teď dostaly k míčku a snaží s ním dostat dopředu.
51:30
Hra má zatím rychlé tempo.
50:55
Lotyšky zatím nedokážou vyzrát na naší brankářku.
50:45
Výborný zákrok Provázkové !
50:20
Češky teď drží míček na polovině soupeře.
50:05
Nepřesnou přihrávkou ovšem o míček přišly.
49:45
Lotyšky se snaží okamžitě toho využít a jdou dopředu k naší brance.
49:10
Češky teď ztratily míček na polovině soupeře.
48:40
Nyní střílela nepřesně Hyršlová.
48:10
Jarolímová nepřesně.
47:30
Češky jsou teď u míčku a snaží se dostat dopředu kombinační hrou.
46:45
Nyní opět vidíme sérii nepřesných přihrávek.
46:20
Před dobíhajícími českými florbalistkami teď uklidňuje hru lotyšská brankářka.
45:58
Nepřesná přihrávka Češek.
45:30
Lotyšky šetří čas a standardní situaci zahrály tak, že s míčkem zašly až za vlastní branku.
45:10
Češky si pomohly faulem. Lotyšsky budou zahrávat standardní situaci.
44:27
Češky přidávají další branku. Střelu z dálky dokázala přesně zamířit ZUZANA HALFAROVÁ. Asistence: Zuzana Macurová.
43:45
Nepřesnou přihrávkou ovšem o něj přicházejí.
43:10
Lotyšky teď získaly míček a snaží se s ním dostat dopředu.
42:45
nepřesnou přihrávkou ovšem přicházejí o míček.
42:00
Kombinují na polovině Lotyšska.
41:10
České hráčky se snaží i nadále útočit.
40:41
Diváci v hale Vodova se dočkaly. Desátou branku České republiky dává z otočky TEREZA URBÁNKOVÁ. Asistence: Eliška Krupnová.
40:25
Češky se okamžitě dostaly na polovinu Lotyšek.
40:01
Buly ve třetí třetině vyhrály hráčky Česka.
40:01
Střely v druhé třetině 3-12.
Skončila nám druhá třetina, ve kterém český tým přidal tři branky. Dvě do sítě Lotyšek a jednu do sítě Lotyšek. Druhá třetině nám začne zhruba za dvě minuty.
Divácká radost o přestávce po druhé třetině

topkasok

40:00
39:47
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
České florbalistky si v závěru druhé třetiny dávají vlastní branku. Autorka vlastní branky: KRISTÝNA JÍLKOVÁ.
39:40
Vymyslely jen útočný faul.
39:20
Naše holky zkouší ještě něco vymyslet na polovině Lotyšska.
39:01
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
39:00
Hra je přerušena. Jarolímová potřebuje ošetřit.
38:45
Češky se okamžitě vrací na polovinu Lotyšska.
38:20
Lotyšky se teď dostaly na naší polovinu, ale dlouho se tam neudržely.
37:30
Lotyšky se teď osvobozují vyhozením za naší branku.
37:00
Češky opět uzavřely Lotyšky na jejich polovině.
36:40
Diváci si žádají deset ! deset !
36:10
Češky jsou znovu na polovině Lotyšska.
35:45
Češky přidávají další branku dorážkou před bránou. Brankářka Jekabsoneová opět míček neudržela, na co si počkala GABRIELA ŽŮRKOVÁ a překonala ji devátou brankou. Asistence: Anna Niemcová.
32:45
Lotyšky jsou teď u míčku a zkouší se dostat dopředu z vlastní poloviny.
32:20
Nyní je k vidění opět série nepřesností na obou stranách.
31:50
Lotyšky se teď dostaly na naší polovinu, ale branku Provázkové neohrozily.
31:30
České florbalistky se okamžitě dostaly znovu na polovinu soupeře.
31:20
Další výborný zákrok Provázkové.
30:50
české florbalistky přidávají díky svému důrazu před bránou další branku. Před bránou si počkala na odražený míček JANA VOJÁČKOVÁ. Asistence: Gabriela Žůrková.
30:30
Bankavaová naší brankářku Provázkovou nepřekvapila.
30:01
Zápas se nám přechýlil do druhé poloviny.
29:45
Nyní je to pro změnu o nepřesnostech na obou stranách při rozehrávce.
29:20
Dominika Šteglová teď vyzkoušela pozornost Jekabsoneové.
28:45
Češky budou teď rozehrávat standardní situaci z rohu.
27:10
Češky budou mít výhodu standardní situace.
26:45
Lotyšky jim ovšem míček hned vzápětí přenechaly.
26:20
Vymyslely útočný faul.
25:40
Češky se teď znovu dostaly až za bránu Lotyšska, kde vymýšlejí co provedou.
25:10
nyní se nám hraje nahoru dolů, s nepřesnými přihrávkami na obou stranách.
24:45
Nepřesnou přihrávkou ovšem o míček přicházejí.
24:20
Češky jsou už znovu na polovině Lotyšska.
23:44
Lotyšky jsou v druhé třetině jako vyměněné. další šanci Bilinské likviduje Provázková..
23:10
Další šanci Lotyšska zblokovala česká obrana.
20:50
První šanci Lotyšska od Bilinské likviduje Provázková.
20:30
Češky se okamžitě usadily na polovině soupeře.
20:01
Buly v první třetiny vyhrály florbalistky Česka.
20:01
První přestávka je u konce, zápas nám bude za pár sekund pokračovat.
Přímo pode mnou fandí i českým florbalistkám i čeští rozhodčí Tomáš Podlesný a Martin Petřík.
Počet střel na bránu v první třetině: 0 – 14 !
Skončila nám první třetina posledního zápasu našich reprezentantek ve skupině B, ve kterém naše florbalistky hrají proti Lotyškám. České florbalistky v první třetině jasně nominovaly, své soupeřky rozstřílely sedmi góly. Druhá třetina začne přibližně v 20:46.
Radost našich florbalistek při šestém gólu

topkasok

20:00
19:35
Češky přidávají v samém závěru ještějednu branku. Po rychlé akci se prosazuje TEREZA URBÁNKOVÁ. Asistence: Adéla Bočanová.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
19:00
České florbalistky přidávají šestou branku. Po rychlém protiútoku se prosazuje z pravé strany LUCIE PAULOVIČOVÁ. Asistence:Gabriela Žůrková.
18:20
Lotyšsky jsou proti naším florbalistkám v první třetině bezmocné.
17:45
Tentokráte ovšem nic nevymyslely.
17:00
A naše florbalistky to zkouší okamžitě znova.
16:30
Češky přidávají další branku. Na přihrávku Hany Sládečkové si skvěle naběhla HANA SLÁDEČKOVÁ, která přesnou střelou překonává Jekabsoneovou. Asistence: Hana Sládečková.
16:10
Naše florbalistky se dostaly znovu až na polovinu Lotyšska. Kde vymýšlí další šanci.
15:45
A tak to musíme zkusit znovu od vlastní branky.
15:20
Jekabsoneová je teď opět pod náporem střel, ale nyní je pozorná.
14:55
Češky ho ovšem rovněž zratily a odešly střídat.
14:20
Díky nepřesné přihrávce zpoza naší brány o něj přišly.
13:55
Lotyšky si teď vybojovaly míček a snaží se dostat dopředu.
13:20
Lotyšky ovšem s míčkem došly až před naší bránu, ale tam nedokázaly ho zpracovat a o něj přišly.
12:55
Češky ovšem rovněž nepřesně rozehrály a přišly o něj.
12:30
Lotyšsky se s ním ale nedostaly ani z vlastní poloviny a přišly o něj.
11:55
Nepřesnou přihrávkou ovšem o něj přišly.
11:30
A ihned po gólu se české florbalistky zmocnily míčku.
11:18
Chybu při rozehrávce Lotyšska využívá přesnou střelou z pravé strany TEREZA URBÁNKOVÁ. Bez asistence.
11:10
Češky znovu uzavřely Lotyšky na jejich polovině.
10:40
Češky si teď pomohly útočným faulem a přišly o míček.
10:15
Z další standardní situace vystřelila Hanka Sládečková, ale Jekabsoneová byla pozorná.
09:45
Češky ji zkouší postupným útokem.
09:20
Standardní situace pro naše hráčky.
08:50
Lotyšky za devět minut ještě pořádně ani nevystřelily na naší branku. Češky po většinu zápasu drží míček pod kontrolou.
08:35
Jekabsoneová teď neví kam dřív skočit. Češky na ní střílí ze všech stran.
08:35
Lotyšky získaly míček díky naši nepřesné přihrávce, ale hned vzápětí nám ho opět přenechaly.
08:20
Lotyšky nám ho ovšem hned vzápětí vrátily.
08:15
Nakonec jsme ovšem o míček přišly.
07:45
Češky opět kombinují na polovině Lotyšska jak při přesilové hře. Lotyšky nevědí co si s našimi hráčky počít-
07:38
Pomohly si ovšem útočným faulem a o míček přišly.
07:00
Lotyšky jsou nyní u míčku.
06:35
Ihned po vhazování se české florbalistky dostaly znovu na polovinu Lotyšska.
06:02
Češky přidávají další branku. Nehlídaná GABRIELA ŽŮRKOVÁ se dokázala prosadit dorážkou před bránou. Asistence: Anna Niemcová.
05:35
České florbalistky jsou i nadále aktivní a znovu uzavřely florbalistky Lotyšska na jejich polovině.
05:07
České florbalistky přidávají další branku. V závaru před bránou se nejlépe zorientovala DOMINIKA ŠTEGLOVÁ. Asistence: Eliška Krupnová.
04:50
04:20
Lotyšky jsou teď u míčku a snaží se kombinační hrou dostat dopředu.
03:50
Češky teď uzavřely Lotyšky na jejich polovině.
03:35
A další příležitost českých florbalistek, ale ani tentokráte neuspěly.
03:05
Bočanová na pravé straně branku Lotyšska netrefila.
02:45
Češky mají od prvních minut v zápase tlak.
02:20
Hašová v obrovské šanci před brankou, ale tentokráte Češky na lotyšskou brankářku nevyzrály.
01:45
01:20
Češky jsou teď znovu u míčku a snaží se kombinační hrou znovu ohrozit branku Lotyšska.
00:56
Trestné střílení proměňuje DENISA BILLÁ.
00:56
Trestné střílení pojede Denisa Billá.
00:56
Češky budou mít výhodu trestného střílení!
00:15
Lotyšky stále drží míček a snaží se kombinační hrou dostat dopředu.
00:01
Úvodní buly vyhrály florbalistky Lotyšska.
00:01
Představení zahajovacích pětek máme za sebou, zápas nám za pár sekund začne.
Nástup aktérek na hrací plochu

topkasok

Hymny máme za sebou, nyní budou následovat představení zahajovacích pětek obou týmů.
Za pár okamžiků nám aktérky nastoupí na hrací plochu a po formalitách nám zápas pak začne.
Zahajovacíí sestavy:

Lotyšsko: Jekabsoneová – Bilinská, Jurusaová – Garklavaová, Bankavaová, Líceová

Česko: Provázková – Vojáčková, Niemcová -Žůrková, Paulovičová, Halfarová

Lotyšsko: Jekabsoneová (Cemaová, Visnevská) – Kunciteová, Berzinaová, Rudziteová, Bilinska, Bankavaová, Garbareová, Egleová, Karklinaová, Adamaneová, Liceová, Jurusaová, Rudziteová, Vancaneová, Isjominaová, Garklavaová, Torstereová

Česko: Provázková (Christiánová) – Vojáčková, Niemcová -Žůrková, Paulovičová, Halfarová; Štéglová, Jílková – Bočanová, Urbánková, Krupnová; Macurová, Čapková – Hašová, Sládečková, Černá; Hyršlová, Billá – Jarolímová

Rozhodčí: Tom Kirjonen, Jyrki Sirkka.
Holky se poctivě připravují na velmi důležitý zápas

topkasok

Hezký den. Vítám vás u sledování posledního zápasu naších reprezentantek v základní skupině B, ve kterém přivítají florbalistky Lotyšska. Zápas nám začíná v 20:00.
Česko se aktuálně nachází na druhém místě skupiny B a pokud dnes uspějí proti Lotyškám, tahle příčka jim zůstane. V prvním zápase jsme hrály proti Norkám, které naše hráčky porazily 6:1, v druhém zápase neměly moc štěstí a podlehly v repríze zápasu o 3.místo na minulém mistrovství světa proti Švýcarkám 1:2.
"Nedokázaly jsme proměňovat dneska šance a to rozhodlo." řekla po zápase se Švýcarkami Anna Niemcová. "V zápase s Lotyšskem musíme zabrat a zlepšit proměňování šanci. Když tohle zlepšíme, myslím si že bychom se mohly dostat hodně daleko" dodala ještě závěrem k poslednímu zápasu ve skupině.
Lotyšsko se aktuálně nachází na posledním místě skupiny B a z největší pravděpodobností na tomhle místě skončí. Teoreticky mohou ještě povyskočit výše, ale tahle možnost je hodně nepravděpodobná. Lotyšky v prvním zápase hrály proti Švýcarkám, kterým podlehly 1:6. Ve druhém narazily na florbalistky Norska, kteréým podlehly Norkám 0:7.
topkasok
V přenosu byly použity volně šiřitelné fotografie z oficiálního IFF Flickru.
Hezký den, Vítáme Vás u sledování posledního zápasu našich florbalistek ve skupině B, ve kterém budou hostit florbalistky Lotyšska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.