Utkání se u samého konce. 5. místo na tomto šampionátu si vybojovaly hráčky Lotyšska, které si poradily v prodloužení s Norskem.

Od 12:30 čeká reprezentaci Česka utkání o 3. místo proti Švýcarsku.

Tímto se s Vámi loučím a u dalšího mistrovského utkání na počtenou!
Nejlepší hráčky utkání

#9 Edite Bankavaová (Lotyšsko)
#15 Elisabeth Torpová (Norsko)
70:00
69:38
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
O vítězi je rozhodnuto! Lotyšky dokázaly vstřelit rozhodující branku krátce před koncem prodloužení. K dorážce do odkryté klece se dostala LIGA GARKLAVAOVÁ. Asistence: Edite Bankavaová.
69:01
Probíhá poslední minuta prodloužení.
68:18
Bankavaová si naběhla k míčku a tvrdě vypálila do chráničů Holtové.
68:07
Probíhají poslední dvě minuty prodloužení.
67:33
Na zemi zůstává po střetu ležet Isjominaová, která se drží za čelist. Zřejmě to byl nepříjemný střet se soupeřkou.
67:29
Míček je za brankou Norska, kde o něj bojují hráčky z obou týmů.
66:44
Bilinskaová chtěla projít mezi několika hráčkami, ale byla bezúspěšná.
65:41
Další rozehrávku budou mít Norky, které se snaží dostat do střelecké pozice.
65:07
Polovina prodloužení je za námi. U míčku je Norsko.
64:40
Lotyšky, které byly pod tlakem odpálily míček až k brance Holtové.
63:16
V těchto momentech jsme neviděli žádné speciální akce.
62:27
Míček přeletěl branku Holtové o pár centimetrů.
62:03
Norsko poprvé v prodloužení u míčku.
61:43
Další obrovská šance, kdy si jedna z lotyšských hráček položila Holtovou, ale přehodit ji nedokázala.
61:32
Norky se ještě nedostaly k míčku.
61:06
Visnevskaová chytá míček, který na ní letěl z hranice velkého brankoviště.
60:56
Lotyšsko rozehrává za polovinou hřiště.
60:22
Obrovský závar před brankou Holtové, kde jsme viděli hned tři dorážky Lotyšska! Bylo jen štěstí, že žádná z nich neskončila za brankovou čárou.
60:03
Lotyšsko vyhrálo buly a drží míček za svou brankou, kde postupně rozehrává.
60:01
Prodloužení začne přibližně v 11:12.
Po základní hrací době se nerozhodlo. Čeká nás prodloužení, které trvá 10 minut.
60:00
59:52
Lotyšky nikam nespěchají.
59:45
Zbývá posledních patnáct vteřin utkání!
59:37
Visnevskaová vychytala hrudí střelu od bočního mantinelu.
59:05
Odpočítává se poslední minuta třetí části.
58:13
Nadimová vystřelila mimo branku a vypadá to, že je pěkně nervozní.
58:01
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:44
Míček poskakoval brankovištěm Holtové, kde jej na poslední chvíli odpálila obránkyně Norska!
57:32
Závěr utkání bude opravdu zajímavý. Uvidíme, co nás ještě čeká.
57:03
Reprezentace Norska si vyžádala oddechový čas.
56:56
To bude ještě drama!
56:04
Je vyrovnáno! Lotyšské hráčky to zvládly a dokázaly vstřelit i třetí branku čtyři minuty před koncem třetí třetiny. Do zakončení se dostala LUIZE BILINSKAOVÁ, která si položila kličkou brankářku a zakončila bekhendem. Asistence: Liga Garklavaová.
55:27
Isjominaová zkoušela vytvořit zajímavou akci, ale s míčkem se nakonec musela vrátit zpět.
55:01
Ve hře se bude pokračovat lotyšskou rozehrávkou.
55:01
Reprezentace Lotyšska si vyžádala oddechový čas.
53:47
U míčku se drží Norky, které postupují pomalu vpřed.
53:08
Vikaová minula branku Visnevskaové o pár milimetrů.
52:41
Míček se odrazil od norské hráčky za mantinel. Rozehrávat mohou Lotyšky.
52:10
Rozehrávat od vlastní branku bude reprezentace Lotyšska, která je blízko vyrovnávací branky.
51:24
Norky se snaží znovu odskočit na rozdíl dvou branek.
50:14
Do konce třetí části zbývá posledních deset minut.
49:21
Naessová vystřelila z téměř nulového úhlu pouze do boční síťky.
48:52
Volný úder měly k dispozici Norky, které však nic z této pozice nevymyslely.
48:27
Přece jen se dočkáváme další branky z holí lotyšských hráček. DIANA ISJOMINAOVÁ se uvolnila a vybízela spoluhráčku, aby ji míček přihrála. Následnou střelu umístila ke vzdálenější tyčce Holtové. Asistence: Evelina Garbareová
47:51
Hráčky Lotyšska, které oblékly na dnešní utkání červené dresy musely spěchat zpátky k vlastní brance.
46:55
Lotyšská obrana čeká na chybu soupeřek, kterou by mohly využít.
46:25
Dnešní utkání sleduje 531 diváků.
45:59
Hráčky Norska se pokoušely využít rychlý brejk, který však končí mimo hrací plochu.
45:20
Centr norského celku, Tone Einstulenová minula zápěstím branku Lotyšska.
44:51
Lotyšky hledají skulinu v norské obraně.
44:12
Bilinskaová minula v úniku branku Holtové!
43:35
Také Norsko střídá své formace a naskakují odpočaté hráčky.
43:02
Nepříjemný zákrok na Visnevskovou, kterou soupeřka silně sekla přes prsty.
42:32
Norky rozehrály od bočního mantinelu, jelikož míček byl mimo hrací plochu.
42:06
Vikaová dostala přesnou přihrávku od obránkyně a tvrdou střelou minula o pár centimetrů lotyšskou klec.
41:27
Poprvé jsou u míčku také Norky, které kombinují na poloviny Lotyšska.
40:52
Míček stále drží Lotyšky, které se snaží o střelu na branku Holtové.
40:24
Lotyšsko střídá své řady a pokouší se projít před obranu Norek.
40:01
Přestávkový program před malou chvíli skončil. Ve druhém utkání vyhrály hráčky Bonusie 1:0.
Na hřišti se připravují ke svému exhibičnímu utkání hráčky Ostravy a Vítkovic. V první přestávce skončil zápas 0:0.
Ve druhé periodě mohli diváci vidět pohlednější hru z obou stran. Hrálo se vyrovnaných dvacet minut, ve kterých dokázalo Lotyšsko snížit na rozdíl dvou branek. Dočkáme se zdramatizování utkání o 5. místo?
Další třetina začne přibližně v 10:40.
40:00
39:39
Lotyšky byly blízko další brance, když se míček otřel o horní tyčku Holtové!
39:26
Jurusaová musela uklidňovat situaci před brankou Visnevskaové.
39:03
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:25
U míčku se drží Norky, které mají snahu o navýšení skóre.
37:52
Z této akce však nic nevzniklo. Míček jim sebraly hráčky Lotyšska.
37:45
Norky míří do protiútoku!
36:58
I na třetí pokus dokázala zabránit míčku v cestě do branky Visnevskaová a připisuje si další úspěšné zákroky.
36:26
Střela Isjominaové končí u nohy Holtové.
35:44
Isjominaová mohla běžet do rychlé akce svého týmu, ale míček radši podržela a přihrává jej vzad.
34:52
Brankářka lotyšské reprezentace si hlídá i tento pokus Norek, které se snažili o umístění míčku do protipohybu Visnevskaové.
34:41
Míček je mimo hrací plochu. Rozehrávat bude Lotyšsko.
34:28
Holtová si musela dávat pozor na střelu od poloviny hřiště, kterou vytáhla prsty za vlastní branku.
34:24
Faul za brankou Holtové přiděluje míček norskému týmu.
34:01
Další zákrok lotyšské brankářky, která vyhazuje míček mezi nohami na rozběhnutou spoluhráčku.
33:34
Visnevskaová chytá míček za svou svatyní a předává jej obránkyním.
33:00
Florbalistky lotyšského celku se také dočkaly své první branky v tomto zápase. Tomuto gólu předcházel protiútok, který následně využila EDITE BANKAVAOVÁ, která snižuje na rozdíl dvou branek. Bez asistence.
32:16
Míček přeskočil mantinel. Rozehrávat bude Lotyšsko.
31:44
Isjominová se vysunula až k obránkyním norského týmu, které nechce nechat rozehrát.
31:15
Langakerová zkoušela přihrávkou přes brankoviště najít volnou spoluhráčku.
30:44
Utkání se přehouplo do své druhé části.
29:47
Ostravská ČEZ Aréna se začíná zaplňovat fanoušky, kteří přišli na zápas české reprezentace. Nesmíme zapomenout také na diváky, kteří fandí Lotyšsku a Norsku.
29:11
V dalším záběru opět Karklinaová, která likviduje šanci soupeřek.
28:52
Knudsenová vystřelila od bočního mantinelu, ale klec Lotyšska netrefila.
28:07
Lotyšky brání tlak soupeřek a nenechávají je projít do gólové šance.
27:15
Karklinaová vysílá na branku Holtové další pokus, který však skončil těsně nad břevnem.
26:50
Norsko aktivně napadá rozehrávku Lotyšek, čímž jim způsobují velké komplikace.
26:31
Střela Norek letěla mimo branku Lotyšska.
25:37
Bankavaová se vytočila, aby mohla vystřelit. Míček proletěl kolem ruky Holtové, ale branku Norska minul.
25:04
Rozehrávat budou opět lotyšské florbalistky, které ve druhé třetině předvádějí lepší hru, než v té první.
24:41
Faul norské reprezentace přiděluje míček Lotyšsku.
23:53
Visnevskaová kryje míček před protihráčkou a může v klidu rozehrát.
23:11
Norsko opět u míčku. Na hřišti je druhá formace v čele s Einstulenovou.
22:45
Bilinskaové utekl míček a musela se velmi rychle vracet, aby své zaváhání napravila.
22:21
Lotyšky však nic nevzdávají a zkoušejí se dostat do útoku.
21:37
Norsko právě vstřelilo branku!
Lotyšský útok nevyšel a na druhou stranu se vydal norský celek, za který se prezentovala svou střelou LENA SUNDVIKOVÁ a navyšuje vedení svého týmu. Asistence: Eda Langakerová.
21:13
Velká šance Lotyšska. Kunciteová byla blízko skórování.
20:53
Visnevskaová se pokoušela chytit míček, který se odrazil od jedné z hráček.
20:21
Jurusaová zkoušela vyslat přízemní střelu na branku Holtové, která byla sražena do rohu hrací plochy.
20:02
Je to tady, druhá třetina začíná a míček získalo Lotyšsko.
20:01
Jako přestávkový program uvidíme souboj mezi FBC ČPP Bonusia Ostrava a 1. SC WOOW Vítkovice. Jedná se o utkání mladých slečen z těchto ostravských velkoklubů.
První třetina je u konce. Norky si vypracovali více šancí a drží si vedení 2:0, o které určitě nebudou chtít přijít. Uvidíme, čeho se dočkáme v další části.
Další třetina začne přibližně v 10:04.
20:00
19:38
Snad největší šanci teď měla Bilinskaová, která měla namířeno na branku Holtové. Míček však trefil norskou brankářku do hrudi.
19:16
Míček se dostal před branku Lotyšska, kde mohla jedna z Norek doklepnout míček za záda Visnevskaové.
19:03
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:58
Isjominaová dostala míček do rohu hřiště, kde jej následně ztratila.
18:35
Kunciteová vybojovala míček a Lotyšky mohou založit protiútok.
18:02
A další akce, která končí těsně před brankovou čáru Visnevskaové!
17:52
O zisk míčku se bojuje za svatyní Lotyšska.
17:03
První část hry se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Uvidíme, jestli se ještě dočkáme nějaké branky.
16:39
Rozehrávat bude Norsko, které se postupně dostává do útočné fáze.
16:05
Farnesové sjel míček z čepele, když chtěla vystřelit. Tohoto využila protihráčka, která ji vypíchla míček.
15:32
Lotyšský výběr nastřelil tyčku Holtové!
15:18
Další ohrožení lotyšské svatyně, kdy míček opět poskakoval kolem brankové čáry!
14:31
A máme tady další branku z hole norské reprezentace! Ve velkém brankovišti čekala na míček MARIANNE NADIMOVÁ, která jej dostala s naprostou přesností a zavěsila míček pod břevno. Asistence: Mia Osterhaugová.
14:01
Holtová chvíli nevěděla, kde se míček nachází. V tom ji pomohla spoluhráčka, která jej uklidila do bezpečí.
13:27
Evita Rudziteová bojovala o míček za brankou Holtové.
13:00
U míčku jsou však stále florbalistky Norska.
12:21
Nebezpečí před brankou Lotyšska! Střela do tyčky se odrazila do zad brankářky Visnevskaové, které pomohla její obránkyně. Ta odpálila míček z brankové čáry mimo nebezpečí.
11:56
Visnevskaová ukryla míček mezi svými nohami a následně vyhazuje.
11:28
Bergová drží míček, aby mohl její tým prostřídat své formace.
11:06
Pár osobních soubojů bylo k vidění za brankou Lotyšska, kde byli úspěšnější právě tyto hráčky.
10:30
Na tahu jsou Norky, které prozatím brání svou svatyni výborně.
10:08
Volný úder čeká lotyšské hráčky, které se dostávají ke střele.
10:02
První část utkání se přehoupla do své druhé poloviny.
09:31
Bilinskaová nadvakrát nedokázala překonat Holtovou.
09:06
V tuto chvíli vidíme pomalejší hru z obou stran. Lotyšsko se prozatím nedostalo k větší šanci.
08:31
Jurusaová zaváhala při rozehrávce a poté to měla velmi těžké, aby ubránila míček před dotírající soupeřkou.
07:54
Karklinaová vybojovala míček pro svůj tým a může jej přihrát na volné spoluhráčky.
07:25
Míček mají u čepelí stále florbalistky Norska, které se snaží dostat do střelecké pozice.
06:37
Skóre utkání se otevírá již v sedmé minutě, kdy se k míčku dostala KRISTINE NAESSOVÁ. Ta umístila míček tak, aby prošel až za záda brankářky Visnevskaové a Norky se ujímají vedení. Asistence: Elisabeth Torpová.
06:16
Na druhé straně musela zasahovat Holtová, které utekl míček zpod rukou.
05:55
Kristine Torpová se dostala ke střele příklepem, ale tento pokus zblokovala obránkyně Lotyšska.
05:22
Míček se dostává postupně před branku Holtové, která musí být ve střehu.
04:39
U míčku se stále drží norská reprezentace, která se snaží dostat za obranu Lotyšska.
04:04
Norky se dostaly do slibné pozice, odkud trefily pouze konstrukci branky Visnevskaové.
03:27
Hansenová mířila vysoko nad branku a tak mohou být Lotyšky v klidu.
03:02
Další útok Lotyškám také nevyšel a tak mohou jít na druhou stranu Norky.
02:23
Lotyšsko je u míčku, ale nedostává se do útoku.
01:42
První zásah si také připisuje Visnevskaová, která střelu Norska vyráží.
01:30
A to se jim podařilo, jenomže se nepřesnou přihrávkou zahnaly až k vlastní brance.
01:16
Norky bojují o míček na útočné polovině.
00:40
První zásah Holtové, která v pohodě chytila střelu od půlky hřiště.
00:10
Norský první útok však nebyl úspěšný a míček mají Lotyšky. Rozehrávají od vlastní branky.
00:01
Úvodní buly vyhrálo Norsko.
00:01
Za chvíli začne boj o páté místo na mistrovství světa ve florbale žen pro rok 2013.
Hymny zazněly a nyní se vyhlašují zahajovací sestavy.

Lotyšsko: Visnevskaová (Cemaová, Jekabsoneová) – Kunciteová, Berzinaová, M. Rudziteová, Bilinskaová, Bankavaová, Garbareová, Egleová, Ametereová, Karklinaová, Adamaneová, Liceová, Jurusaová, E. Rudziteová, Vancaneová, Isjominaová, Garklavaová, Torstereová

Norsko: Holtová (Fosmarková) – Hansenová, Sundviková, Havreová, Nadimová, Farnesová, Einstulenová, Amundsenová, K. Torpová, Langakerová, Knudsenová, Hagestandeová, Benkoová, E. Torpová, Vikaová, Osterhaugová, Bergová, Naessová, Karevoldová

Rozhodčí: Jesper Juul Gøbel , Ricky Kronow.
Lotyšský národní tým

Lotyšsko

Norský národní tým

Norsko

V onlajn přenosu jsou použity volně šiřitelné fotografie z oficiálního IFF Flickru.
Nejproduktivnější hráčky

Luize Bilinskaová (LAT) – 7+2
Karen Farnesová (NOR) – 4+3
Lotyšsko a Norsko už se jednou na šampionátu potkaly. Norsko v základní skupině deklasovalo Lotyšsko vysoko 7:0.

Německo – Norsko 1:7
Dobré ráno z ostravské ČEZ Arény. Vítám Vás u sledování online přenosu z utkání o 5. místo na MS žen ve florbale 2013. V tomto klání proti sobě nastoupí Lotyšsko a Norsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:30.