ZOH - Snowboard - Muži - Snowboard Cross (finále) -  ONLINE PŘENOS -  18. února 2014   08:43

Muži - Snowboard Cross (finále)

Zajímavý závod nakonec skončil úspěšně a i přes komplikace s odložením určitě měl svou kvalitu. Vítězem se stává Francouz Vaultier, který jezdil opravdu fantasticky, druhý Oljunin mu ovšem sekundoval. Čeští zástupci Emil Novák i David Bakeš skončili již v úvodním osmifinále. Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Poslední závod snowboard crossu na OH v Soči právě skončil!
F
Francouz nakonec potvrdil roli favorita v tomto finále, Oljunin dokonal svou sólo jízdu stříbrnou medailí. Čtrvtý je těsně jiný Francouz Henri de Le Rue, pátý Nor Sivertzen a šestý Ital Matteotti.
F
Olympijským vítězem se stává Francouz Vaultier, druhý je Rus Oljunin a třetí je Američan Deibold!
F
Na třetí místo se dostal Francouz de le Rue.
F
Vaultier vede a druhý je Oljunin, třetí Američan Deibold.
F
Oljunin jede skvěle, s ními tam je Deibold a Vaultier.
F
Podle výkonů je jední z velkých favoritů Rus Oljunin.
F
Připraveno už je velké finále o medaile, mlha stále houstne, ovšem tento závod se ještě stihne!

1
Sedmé místo obsadil Španěl, osmé Kanaďan Hill, deváté vybojoval Američan Jacob a deástý končí Rakušan Douschan. Australan Bolton nedojel.
1
Zatím vede Španěl Escobar, druhý je Kanaďan Hill.
1
Bolton si vypil kalich hořkosti až do dna a padá.
1
Jede se v pěti Visintin pochopitelně nenastoupil.
1
První finálový souboj je odstartován.
Nejprve ale musí být odvezen Visintin, který se do finále B téměř určitě nepostaví. Start finálových jízd se nám tak lehce natáhne.

Omar VISINTIN (ITA)

Vrchol této disciplíny je tu, finálové souboje za chvíli začínají.
Snowboard cross vyvrcholí nejprve bojem o 7-12. místo, v druhé rozjížďce už půjde o medaile a popere se o ní nejlepší šestice. O kompletním složením Vás budeme informovat po skončení semifinále.
Český snowboard cross zažil historický moment při nedělním závodu žen, kde teprve dvacetiletá Eva Samková vybojovala zlatou olympijskou medaili. Ovšem nyní se takový úspěch rozhodně čekat nedá, i když ve startovní listině máme hned dvojnásobné zastoupení.

Náš elitní závodník v této disciplíně Michal Novotný se těsně před vrcholem zimních sportů zranil a do Soči se tak nepodíval. Na startu pondělního závodu bude hned 39 závodníků z patnácti zemí a naší republiku bude reprezentovat Emil Novák s Davidem Bakešem. l Ani jeden ale rozhodně nemá medailové naděje, ovšem na druhou stranu jsme viděli nedělní závod žen a stát se může opravdu cokoliv.

Mezi největší favority se řadí australský závodník Alex Pullin, Rakušan Markus Schairer a též Američan Nate Holland. Z medailistů z Turína z roku 2006 bude v Soči startovat pouze Francouz Paul-Henri de le Rue, který vybojoval bronzovou medaili, z Vancouveru nebude obhajovat zlatou medaili Američan Seth Wescott. Naopak zopakovat bronzový úspěch se pokusí jiný Francouz Tony Ramoin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 8:43.