SESTŘIH: Zlín - Kometa Brno 2:3 v prodl.

Kometa předvedla parádní závěr zápasu a nakonec si domů odveze dvoubodový zisk. Zlín byl po většinu zápasu lepším celkem, ale žlutomodrým zůstal pouhý bod. Ševci byli blízko první výhře na domácím ledě, ale Kometa jim parádním finišem všechno překazila.
62:42
Kometa právě vstřelila branku!
Brno využívá přesilovku čtyři na tři a bonusový bod hostům vystřelil VOJTĚCH NĚMEC.
61:06
Martin Cibák (ZLN) minuty za podražení. Veliká šance pro Kometu skórovat.
60:01
Komete předvedla parádní třetí třetinu, když dokázala díky dvěma brankám srovnat a utkání putuje do prodloužení.
60:00
59:35
Marušák se ještě chystal ke střele, ale Hruška mu ji zblokoval a zbytek třetí třetiny se pouze dohraje.
59:06
Poslední minutka třetí třetiny.
58:28
Dnešní moravské derby mezi Zlínem a Kometou sleduje 5 368 diváků.
57:35
Závěr zápasu bude jistě hodně zajímavý. Oba týmy hrají z posledních sil na doraz.
56:26
Oldřich Horák (ZLN) – Hynek Zohorna (KOM) oba dvě minuty hrubost.
56:26
Máme srovnáno! Tlak Komety končí vyrovnávací trefou, kterou obstaral pro hosty JAN KÁŇA. Brněnský útočník se trefil přesně do šibenice z hranice levého kruhu. Asistence:
54:53
Brno se nakonec střelecky prosazuje a dotahuje se na domácí pouze na rozdíl jediného gólu. Pohotový VOJTĚCH NĚMEC dopravil puk rychle k pravé tyči Kašíkovy branky. Asistence: Hynek Zohorna.
53:44
Kašík se stačil přesunout a bravurně vytěsnil kotouč mimo branku po dorážce Hrušky.
53:33
Hruškovu dorážku Kašík vyrazil před Hynka Zohornu, který nedokázal dopravit kotouč do sítě.
53:01
Kometa si zahraje přesilovku čtyři na tři. Tomáš Žižka (ZLN) 2 minuty za podražení. Přesně minutu a devět vteřin bude trvat početní výhoda Brna.
52:10
Vojtěch Němec (KOM) – Oldřich Horák (ZLN) oba 2 minuty za hrubost.
52:10
Kašík úspěšně likviduje akci Komety a rozhodčí budou vylučovat, protože se do sebe trochu pustil Němec s Horákem.
52:03
Kometa reaguje na nepříznivý stav oddechovým časem.
52:03
Zlín právě vstřelil branku!
Přesilová hra Zlína je využita a domácí zvyšují vedení již na 2:0. Dobře postavený PETR HOLÍK u pravé tyčky Čiliakovy branky se opřel do kotouče, který se otřel o levou tyčku a zapadl za Čiliakova záda. Asistence: Roman Vlach, Robert Říčka.
50:50
První kombinace domácích skončila na Čiliakovi, následně hosté posílají puk za branku Kašíka.
50:37
Přesilová hra pět na čtyři pro Zlín. Tomáš Malec (KOM) 2 minuty za napadení + desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.
50:10
Šťastný se protlačil do zakončení, kde jen o vlásek minul volný horní růžek Čiliakovy branky.
49:40
Matějíček opouští vrátka trestné lavice a domácí jsou zase v pěti.
49:15
Kotvan vyhazuje, Zlín se velmi dobře brání přesilovce Komety.
48:17
Stehlíkovu střelu vyrazil Kašík před osamoceného Svobodu, kterého vychytal famózním zákrokem Libor Kašík. Útočník Komety mohl skórovat do prázdné branky.
47:37
Je tu veliká šance pro Kometu srovnat stav zápasu. Martin Matějíček (ZLN) 2 minuty za podražení.
47:12
Následuje buly po pravé ruce Libora Kašíka. Kometa se žene za vyrovnávací trefou.
46:15
Hruškův průnik skončil v lapačce zlínského brankáře.
45:35
Hanzlíkův nebezpečný pokus dokázal Kašík vytěsnit ke zlínskému obránci a do útoku míří Zlín.
44:28
Hruška našel před brankou Ostřížka, který trefil pouze boční síťku.
43:40
Pumelice Petra Holíka jen těsně minula odkrytou klec Komety.
43:06
Čiliak si poradil se střelou Marušáka i dorážkou Petra Holíka.
42:18
Teď jsou v laufu hráči Komety, kteří obléhali branku Kašíka, ale recept na něj nenašli.
40:38
Poslední třetinu začali aktivně hosté, Kašík si připisuje dva bezchybné zákroky.
40:01
40:00
Parádní hokejovou podívanou dnes můžou sledovat diváci na ZS Luďka Čajky ve Zlíně. Hraje se rychlý, bojovný hokej ze strany na stranu, který okořeňují parádní zákroky brankářů a gólu už jsme se také dočkali. Doslova nekonečnou neprůstřelnost Čiliaka v dnešním utkání ukončil slabší, ale prudší střelou Robert Říčka a brankáře Komety dnes poprvé nachytal na švestkách. Kometa se zatím k vyrovnání neodhodlala. Uvidíme co nám nabídne třetina číslo tři, která odstartuje v 19:15.
39:31
Zlínští to po první vstřelené brance hodně zkoušejí z dálky. Čachotského střelu Čiliak vyrazil a k dorážce se málem protlačil Okál.
38:38
Ondráčkova žabička Čiliaka nerozhodila. Buly u brněnské branky.
37:30
Domácí jdou po té nekonečné sérii šancí do vedení! Útočník ROBERT ŘÍČKA už se nejspíše nemohl dívat na své spoluhráče, jak spalují šance a rozhodl se vystřelit. Jeho pokus Čiliak trochu podcenil a kotouč doskákal až za brankovou čáru. Asistence: Petr Holík, Jiří Marušák.
36:56
Ani Zdeněk Okál v tutovce nepřekonal brankáře Brna.
36:32
Šancí je opravdu mraky, hlavně na straně domácích, ale oba brankáři dnes kralují.
36:18
Čachotský z blízkosti nepřelstil klečícího Čiliaka.
35:32
Pokus Hanzlíka končí tečován v ochranné síti. Další buly před Kašíkem.
34:54
Němec a posléze i Hruška nedokázali z dobré pozice prostřelit stojícího Libora Kašíka. Buly v obranném pásmu Zlína.
34:00
Stehlík vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.
33:57
Nádherná pasáž z obou stran. Nejprve hráči Brna překombinovali svoji pohlednou akci a na opačné straně odmítl poslat do vedení domácí Tomáš Čachotský. Útočník PSG střílel z hranice brankoviště přímo do natahujícího se Čiliaka.
33:10
Nahození Oldřicha Horáka od modré čáry zacinkalo na levou tyčku brněnské klece.
32:26
Vlach čistým hitem poslal k ledu obránce Komety Dana Spanga. Kdo by to do drobnějšího útočníka domácích řekl.
31:29
Zakázané uvolnění na straně domácích. Hra se vrací před branku Libora Kašíka.
30:48
Hynek Zohorna šikovně posunul kotouč na Káňu, který z první Kaška nepřekvapil.
30:04
Svižný pokus od Romana Vlacha pouze proletěl brněnským brankovištěm. Následně Kometa vyhazuje kotouč na icing.
29:06
Němcovu povedenou střelu dokázal Kašík vyrazit levým betonem.
28:31
Čiliak se opět prezentoval pohotovým zákrokem proti jedovce Marušáka. Poradil si také s nahozeným kotoučem Petra Holíka.
27:21
Na opačné straně kluziště se propracoval do slibné šance Káňa. Jeho tvrdý pokus skončil v Kašíkově lapačce. Oba brankáři dnes chytají doslova bez chybičky.
26:50
Kováčik se vrací na led, Kometa se dokázala ubránit i tentokrát.
26:10
Do dobré šance se dostal nikým nehlídaný Petr Holík. Jeho pumelici z levého křídla Čiliak parádně ramenem vyrazil.
25:39
Holík nabil Marušákovi, jehož povedenou střelou kryje pozorný Marek Čiliak.
24:56
Brno se hned osvobozuje, když Burian rychle vyhodil kotouč do útočného pásma.
24:41
Jozef Kováčik (KOM) 2 minuty za podražení. Je tu další přesilová hra pro žlutomodré. Berani si vynutili další faul při povedeném tlaku, který mohl dokončit Ondráček, ale toho právě fauloval vyloučený obránce Komety.
23:01
Po další chybě ve zlínské defenzívě se dostal do úniku Jan Káňa. Pozorný Kašík ale bleskově vybruslil z branky a rychlou rozehrávkou sebral útočníkovi Komety šanci.
22:30
Žižkovi střela od modré nesedla a Ostřížek osvobozuje Kometu.
22:03
Přesilová hra pro Zlín. Vyloučen je Leoš Čermák (KOM) 2 minuty krosček.
21:20
Čiliak při dorážce Okála zasahovat nemusel, ale do menší rozmíšky se pustil Spang s Okálem. Vylučovat se nebude a vhazuje se ve středním pásmu.
20:29
V úvodu druhé dvacetiminutovky si zatím oba celky přehazují kotouč ze strany na stranu, ale na vážnější šanci čekáme.
20:01
Diváci si v první třetině přišli na kvalitní hokejovou podívanou, které scházel pouze nějaký ten gól. Úvod utkání měla lepší Kometa, ale poté začali zápasu dominovat domácí, kteří velmi často zatápěli před Čiliakem. Brankář Komety si připsal několik důležitých zákroků a udržel svůj tým od inkasované branky. Na domácí straně se pohotovými zákroky také prezentoval pozorný Kašík. Zlínští už si zahráli dvě přesilovky, které ale využít nedokázali. Kometa měla početní výhodu jednu, která brankou také neskončila. Druhá část odstartuje v 18:25.
20:00
19:10
Je před námi poslední minutka první třetiny.
18:40
Stehlík se vrací zpátky do hry, Brno je kompletní.
17:53
Čermák opět vyhazuje puk do útočné třetiny. Tohle oslabení Kometa zvládá velmi dobře.
17:26
Kometě se po chvilce podařilo zachytit kotouč a vyhodit ho do bezpečí.
16:38
Zlín si zahraje druhou přesilovku. Richard Stehlík (KOM) 2 minuty za hákování.
15:33
Hruškův bekhend Kašík vyrazil a kotouč přebírají domácí.
15:03
Vlach našel v dobré pozici Říčku, kterému se ale zamotal puk mezi bruslemi a žádné drama se nekonalo.
14:20
Žižka opouští trestnou lavici, Zlín je kompletní.
14:02
Kotouč se tedy nejspíše za brankovou čáru nedostal, nebo byl dosažen neregulerně. Vhazuje se ve středním pásmu.
14:02
Zlínští dokázali dostat kotouč za Čiliakova záda. Jestli byla branka dosažena regulérně se zkoumá na videu.
13:34
Kometa má při přesilovce co dělat, aby ubránila svoje pásmo, protože Kubiš s Cibákem předvedli ukázkovou bojovnost a aktivitu při oslabení.
12:50
Brnu se první kombinace v početní převaze nevyvedla a Kotvan dělovkou přes celé hriště vyprášil Čiliakův beton.
12:24
Přizemní střela Kováčika se otřela o pravou tyčku Kašíkovy branky.
12:18
Tomáš Žižka (ZLN) 2 minuty za zdržování hry. Obránce PSG zalehl ve středním pásmu kotouč a bude za to pykat.
12:18
Zlín je v první třetině jasně lepším celkem, ale jejich stupňující tlak se zatím ve vedoucí trefu nepřetavil. Kometa si tak chvíli odpočine při komerční přestávce. Poté se bude vhazovat před Kašíkem.
11:32
Čachotský přenechal puk na modré Kotvanovi, který hrubě chyboval a nechal ho za sebou. Tím nabídl samostatný nájezd Svobodovi, který si s Kašíkem neporadil.
11:00
Po delší pauze se opět vhazuje v blízkosti Kašíka.
10:25
Brněnská pětice se v těchto minutách pořádně zapotila. Dvě střely Marušáka a několik dorážek zlínských útočníků. To bylo povedené střídání domácí první pětky.
9:41
Čiliak měl menší problémy, aby zkrotil střelu Marušáka.
9:07
Holík se sice minul branku, ale Zlín si stále drží útočné pásmo.
8:34
Čermák se při otočce zpoza branky neprosadil, protože rozhodčí hru přerušil. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
7:50
Kometa se teď soustředila hlavně na defenzívu, aby nechybovala a Hanzlík raději pošetřil vteřinky, než hosté vystřídají.
7:28
Dorážku Spanga si Kašík u levé tyčky pohlídal. Po komerční pauze se vhazuje v obranném pásmu domácích.
7:10
Čiliak nejprve neudržel pokus Veselého a vzápětí mu přes rameno přelétla i střela Matějíčka. Oba pokusy nakonec brankář Brna vyřešil.
6:31
Ševci vyhazují kotouč přes celé kluziště a píská se icing.
5:50
Nahození Horáka před branku neprošlo a Burian pouze lehce nahodil kotouč do středního pásma.
5:26
Zlínu se akce nevydařila a do útoku mohou hosté.
4:50
Zlínští sehráli hodně dobrou přesilovku, ale překonat Čiliaka se jim nepodařilo. Kometa může být rada, že tuhle dvouminutovku přečkala bez inkasované branky.
4:19
Čachotského pokus Čiliak vytěsnil a další akci domácích zabránil pozorný Ostřížek.
3:50
Až teď se kotouč dostal k Hanzlíkovi, který poprvé svůj tým v oslabení osvobozuje.
3:34
Kometa se zatím nemůže vymanit z tlaku domácích v přesilové hře.
2:47
Marek Čiliak (KOM) 2 minuty za podražení.
2:40
Kotvan nahodil puk ze středního pásma na Čilaka, který ho neudržel a šance se nabízela volnému Kubišovi. Toho však v zakončení brankář Brna fauloval a máme tu první vyloučení.
2:34
Další pozorný zásah Čiliaka a vhazuje se v obranném pásmu Komety.
2:10
Čiliak už si dvakrát osahal kotouč a v obou případech byl úspěšný.
1:47
Kaberle se vydal do útoku, kde nabil Tomáši Svobodovi, jehož pokus Kašík vytěsnil do bezpečí. Akci zakládají domácí.
1:20
Rozhodčí hru přerušují, protože útočná trojice Komety se ocitla v ofsajdu.
1:09
Berani vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
0:56
Hynek Zohorna se natlačil do šance, ale Kašíka nepřekvapil.
0:39
Branka Libora Kašíka byla vychýlena ze svého obvyklého postavení a na led musí ledaři.
0:24
Kometa vstoupila do utkání aktivně. Spangovu tvrdší střelu Kašík zneškodnil a připisuje si první úspěšný zákrok.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Urbanec, Marušák, Žižka, Matějíček, Horák, Kotvan – Kubiš, Cibák, Čachotský – Říčka, Holík, Okál – Veselý, Vlach, Šťastný – Čech, Sedláček, Ondráček.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kaberle, Spang, Hanzlík, Kováčik, Malec, Stehlík, Štindl – Ostřížek, Hruška, Němec – Kána, H. Zohorna, Vondráček – Čermák, Svoboda, R. Zohorna – Raška, Dočekal.

Rozhodčí: Šír, Úlehla – Bryška, Lukš.
Moravské derby mezi Zlínem a Kometou Brno je tady! Poprvé v letošním ročníku Tipsport extraligy se střetnout dva rivalové z Moravy. Trapící se hokejisté Zlína mají velikou šanci odčinit nezdary a porazit na domácím ledě silnou Kometu. Berani prohráli již čtyři zápasy v řadě. Z toho si ovšem připsali alespoň jeden bod po prohře na nájezdy v Plzni. Zlínští se krčí až na třinácté pozici a právě dnes proti Kometě by se chtěli před domácím publikem vytáhnout. Vždyť domácí ještě letos na ZS Luďka Čajky nezvítězili. Dobrou zprávou pro domácí je návrat obránce Marušáka po dlouhém zranění. Kometu letos převzal Alois Hadamczik a bílomodrým se daří velmi dobře. Do Brna přišlo několik nových hráčů a spolehlivé výkony vyhouply Kometu na čtvrtou příčku. V případě výhry za tři body by se mohli brněnští hokejisté posunout na druhou příčku.

Moravské derby mezi Zlínem a Kometou startuje v 17:30. Všichni jste zváni ke sledování tohoto online přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.