SESTŘIH: Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň 7:5

Byla to nádherná podívaná a mně nezbývá než poděkovat za vaši přízeň.

Dávejte pozor na sebe i na ostatní a u dalšího přenosu na Onlajny.com se budu těšit na shledanou.

Příjemný zbytek večera!
Piráti poprvé v sezóně vstřelili více než čtyři branky, poprvé v sezóně se trefil obránce Pirátů a vůbec poprvé v kariéře se extraligovým gólem zapsal David Kaše. Utkání nabralo po úvodní oťukávané obrovské tempo. Hosté byli naposled ve vedení po druhé brance Johnsona, pak už bylo utkání v režii Pirátů. Dvě branky si připsal David Kämpf a zaslouženě se stal hvězdou zápasu.
59:32
Domácí tribuny se radují a ani hostující sektor neklesá na mysli. Dvanáct branek v extraligovém utkání se nevidí každý den.
59:17
Piráti právě vstřelili branku!
Hosté odvolali Machovského a Pirátům se se štěstím podařilo skórovat do prázdné brány. Přes celé kluziště se trefil JIŘÍ DRTINA! Bez asistence.
58:47
Piráti skvěle napadají, Pospíšilova střela byla sražena mimo.
Michal Straka si vyžádal oddechový čas pro Plzeň.
58:35
Oba týmy už jsou v pěti a Červenka vybojoval pro Piráty buly v útočné třetině.
57:50
Kämpf to vzal od vlastní brankové čáry na sebe a protáhl se až před Machovského, zakončit ovšem nedokázal.
57:13
Blesková střela zápěstím Jiřího Drtiny a Machovského zákrok.
56:14
Jenže ani hostům nevydržely nervy. Petr Kadlec podržel unikajícího soupeře a síly na ledě se srovnají.
55:49
Hosté se končeně dostali do útočného pásma a Piráti jdou okamžitě do čtyř. Roman Červenka (CHM) na dvě minuty oslabí svůj tým.
55:12
Domácí stále drží puk za Machovským. Plzeň už by se potřebovala osvobodit a vytvořit si tlak.
54:45
Machovský skočil po volném puku a přerušuje hru.
53:47
Piráti zamkli soupeře v obranném pásmu. Růžička vypálil od modré moc vysoko.
52:19
Domácí jsou v plném počtu.
52:10
Skvěle se uvolnil Marcel Hossa, jeho zakončení se štěstím kryje Strmeň.
51:16
A Piráti jsou v oslabení aktivní. Hostující brankář musel být opět ve střehu a přikryl kotouč.
51:06
Hra se rychle přelila na druhou stranu a Kämpf opět prověřuje Machovského, ovšem jen střelou doprostřed brány.
50:56
Hossa vypálil z otočky mimo.
50:17
Pirátům začnou horké chvilky. Ondřej Dlapa (CHM) je na trestné lavici za vysokou hůl.
49:36
Lev držel sám v útočném pásmu kotouč, než ho o něj připravil Szathmáry, ale jen za cenu vyhození.
48:35
Machovský uklidil puk do lapačky a přerušil hru.
48:22
Hosté jsou kompletní, o puk se za bránou stará Hřebejk.
47:48
Hřebejk nebezpečně dorážel před Machovským, ale ten si vypadlý kotouč pohlídal a přikryl ho.
47:22
Domácím se v přesilovce nedaří ohrozit plzeňskou branku, Hovorkova střela byla sražená mimo.
46:14
Hossa se zapletl se Strmeněm a inkasuje dvouminutový trest za nedovolené bránění.
45:27
Skleničkova střela byla tečována těsně mimo, následný pokus o dorážku přikryl gólman Pirátů.
45:13
Zakázané uvolnění Chomutova, bude se pokračovat ve hře před Strmeněm.
44:53
Hostující kotel už vyskočil nadšením, ale Indrák trefil pouze boční síť.
44:20
Domácí jsou kompletní a o puk se bojuje ve středním pásmu.
43:35
Pulpán svou přihrávkou nikoho nenašel a Piráti se opět osvobozují.
42:43
Roman Červenka se dostal do samostatného úniku a vybral si dlouhý blafák do bekhendu, proti kterému se perfektně roztáhl Machovský a drží šance Škodovky!
42:13
Kadlec napálil od modré čáry Tomicu a ten odbelhal na střídačku.
42:03
Tomáš Pospíšil (CHM) vyhodil puk ze hřiště a odjíždí na trestnou lavici. Šance Plzně na vyrovnání!
40:32
Plzeň právě vstřelila branku!
Druhá formace Škodovky naprosto rozebrala domácí obranu. Jakub Jeřábek naznačil střelu od modré čáry, ale přihrál křížně na JAROSLAVA KRACÍKA. Ten si bruslí sklepl kotouč do osy a naprosto tím rozhodil domácího gólmana, který proti jeho následnému zakončení neměl šanci zasáhnout. Asistence: Jakub Jeřábek.
40:01
Dnešní zápas opravdu nepatří gólmanům. Ve 40 minutách se stav měnil už desetkrát a třetí třetina slibuje dramatickou koncovku. Zápas bude pokračovat v 19:18. Tak buďte při tom!
Neskutečně divoká druhá třetina, ve které padlo celkem sedm gólů, je ze námi. Pirátům se nejdříve podařilo srovnat na 2:2, když se prosadil Kämpf. Stejný hráč srovnával i na 3:3 po gólu Johnsona a pak se Piráti trefili ještě třikrát zásluhou Jánošíka, Hovorky a Kašeho. V závěru třetiny propadla Strmeňovi střela Jeřábka z poloviny hřiště a stav je tak 6:4 pro domácí.
40:00
39:51
Po šestém gólu Chomutova nastal kuriózní moment ne druhé straně kluziště. Na středovém puntíku se napřáhl JAKUB JEŘÁBEK a z pětadvaceti metrů překvapil Strmeně natolik, že dalekonosnou ránu pustil za svá záda. Bez asistence.
39:43
Další přesilovka Pirátů a šestý gól! Svou první extraligovou trefu si připisuje DAVID KAŠE! Velký moment osmnáctiletého Piráta přišel ve zmatku před Machovským, kdy ho perfektně našel David Kämpf a Kaše neměl problém puk do odkryté brány uklidit. Asistence: David Kämpf, Adam Jánošík.
39:14
Hollweg vyhodil puk přes všechny čáry a hosté si mohou oddechnout.
38:12
Roman Červenka měl na holi šestý gól, ale z dorážky netrefil bránu. Následně je vyloučen Petr Kadlec (PLZ) za nedovolené bránění a tlak Pirátů může pokračovat.
38:03
Drtina, podobně jako Kämpf před několika minutami, napřáhl hned za modrou čarou a prověřil Machovského z dálky. Hostující brankář vyrazil puk do ochranné sítě.
36:58
V SD ARÉNĚ odbila pátá! Roman Červenka důrazně zabojoval za bránou a předložil neodmítnutelný pas MARKU HOVORKOVI, který neomylně vystřelil pod břevno a poslal Piráty do dvoubrankového vedení. Asistence: Roman Červenka.
36:04
Drobná strkanice před Strmeněm, vše se obejde bez trestů.
35:38
David Kämpf má očividně chuť po hattricku. Vyrazil do brejku a velmi tvrdě vypálil hned za modrou čarou. Machovský chytá.
34:40
Pospíšil vyzkoušel Machovského pozornost střelou od mantinelu. Hostující gólman se nachytat nenechal.
34:09
Antonín Dušek nahodil puk na Machovského a hra je přerušena. Následuje pauza na čištění ledu.
30:06
Domácí se vrací do vedení! ADAM JÁNOŠÍK dostal kotouč na modrou čáru, vycouval do osy hřiště a vypálil do levého horního rohu Polívkovy brány. Hostující gólman už toho má dnes také dost a střídá ho tak Matěj Machovský. Asistence: Roman Červenka, Štěpán Hřebejk.
29:00
V obrovské šanci před odkrytou bránou byl Lukáš Pulpán, ale domácí obránci mu vyrazili kotouč z hole.
28:00
Kämpf se uvolnil za bránou a poslal pas do brankoviště, Marek Tomica ale puk nedokázal zkrotit.
26:30
Domácí publikum připravilo choreo pro Lukáše Pulpána a hlasitě mu děkují za vše, co pro chomutovský hokej udělal.
25:59
Piráti se štěstím vyrovnávají! Nepozornost Polívky v hostující bráně využil DAVID KÄMPF, který vypálil odražený kotouč zpoza brány a dostal puk za brankovou čáru! Asistence: Marek Tomica.
25:35
Kracíkovi to z ostrého úhlu už jednou vyšlo, teď to zkoušel i na Strmeně. Tentokrát na domácího gólmana nevyzrál.
25:07
Sudí si zavolal oba kapitány a řeší se zřejmě podivný trest pro Tomicu. Domácí útočník už opustil trestnou lavici, a to ještě před vypršením čtyřminutového trestu. Piráti tak zřejmě hráli oslabení déle, než bylo třeba.
25:07
Drtina schytal tvrdou ránu od Kubalíka a vzápětí jsou hosté vykázání do středního pásma.
24:34
Teď se ovšem podařilo uniknout Kämpfovi a alespoň na chvilku uklidnit domácí fanoušky.
23:54
Trest byl dodatečně prodloužen na čtyři minuty, takže mají Plzeňští ještě spoustu času v početní výhodě.
22:29
A nebezpečí pro Piráty přetrvává, je totiž vyloučen Marek Tomica (CHM). Druhá přesilovka hostů.
22:19
Jan Strmeň se ani nestačil zahřát a už musí lovit puk z brány. Ondřej Kratěna se po levém mantinelu prosmýkl přes modrou čáru a přihrál volnému NICHOASI JOHNSONOVI, který střelou pod Strmeňovu lapačku přidává svůj druhý gól večera. Asistence: Ondřej Kratěna.
21:03
Domácí využívají přesilovku a vyrovnávají na 2:2! DAVID KÄMPF srazil Jánošikovu střelu od modré, z otočky vystřelil pod víko a nedal Polívkovi šanci zasáhnout! Asistence: Adam Jánošík, Tomáš Pospíšil.
Miroslavu Kopřivovi dnešní zápas zřejmě nesedl a v bráně domácích ho vystřídal Jan Strmeň.
20:01
Druhé dějství začne zhruba v 18:17. Zůstaňte s námi!
Přes 14 minut hráli týmy oťukávanou bez větších šancích, ale pak si hokejoví fanoušci přišli na své. Do vedení se díky šikovnému usměrnění puku v podání Romana Červenky dostali domácí, ale Plzeňští skóre bleskově otočili. Nejdříve využil přesilovku Nicholas Johnson a pak procpal Jaroslav Kracík kotouč úzkou skulinou mezi Kopřivovými chrániči. Skóre je tedy 1:2 z pohledu domácích po první třetině.
20:00
19:34
Přesilovku si krátce v první třetině zahrají i domácí. Vyloučen je Mario Bližňák (PLZ) za držení protihráče.
18:25
Plzeň jde do vedení! Bleskový obrat Škodovky zařídil JAROSLAV KRACÍK, když objel bránu a střelou zápěstím našel mezírku v Kopřivově výstroji. Asistence: Dominik Kubalík.
16:41
v první přesilovce zápasu si hosté vytvořili tlak a ten jim přinesl vyrovnávací branku. Marcel Hossa v klidu držel puk na pravém kruhu a pak z nenadání vystřelil kolem clonících hráčů na vzdálenější tyč. Gólovou nabídku neodmítl NICHOLAS JOHNSON, který kotouč šikovně tečoval a vyrovnal na 1:1. Asistence: Marcel Hossa.
15:43
Dlapa zablokoval ránu Kadlece od modré a Červenka vyhodil. Oba týmy střídají.
15:09
Kopřiva lapil nahození a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
14:46
Plzeňští se ale po obdržení gólu rychle oklepali a vyrazili do brejku, kde si vynutili faul. Vladimír Růžička (CHM) je vyloučen za hákování.
14:12
Domácí získali odražený puk v útočném pásmu a Michal Vondrka z otočky poslal puk na bránu. Do dráhy puku vložil hůl ROMAN ČERVENKA a usměrnil kotouč mimo dosah Polívky. Piráti vedou 1:0! Asistence: Michal Vondrka.
13:05
V útočné třetině si teď s Piráty pohrávají Kubalík, Indrák a Kracík, ale opět je to bez střely na bránu. Zápas zatím trpí nedostatkem gólových šancí.
11:24
Další nepřesný pas a zakázané uvolnění Pirátů.
10:23
Vondrka se hladce dostal do útočného pásma, jenže pak nepřesnou přihrávkou málem poslal do šance hostující útočníky.
09:35
Indrák se pohledně prokličkovával až před Kopřivu, na poslední chvíli ho ale důrazně zastavil Jakub Trefný.
08:40
Hovorka si vybruslil do své oblíbené střelecké pozici na levém kruhu a vypálil. Kotouč Polívkovi vypadl, ale pozorná obrana puk odrazila do rohu.
07:07
Čtvrtá formace Plzně vybojovala nehozením vhazování v útočném pásmu.
06:18
David Kämpf se díky skvělému pasu dostal za obranu, ale neměl dostatečnou rychlost na kličku. Střelu bekhendem si Polívka pohlídal.
05:34
Piráti se teď opravdu perou s rozehrávkou nebo alespoň s vyhozením, vznikly z toho dvě nebezpečné situace, Kopřiva ovšem zůstal bez práce.
04:45
Nicholas Johnson byl v dobré pozici mezi kruhy, ale nestihl se včas zorientovat.
03:58
První formace Pirátů míchala s kotoučem kolem brány Polívky, dokud se do toho nevložil David Sklenička a nevyvezl puk.
03:10
Zakázané uvolnění Plzně. Piráti dobře napadali a rozehrávka se hostům vůbec nepovedla.
02:47
Akce Škodovky skončila na modré čáře postavením mimo hru.
01:29
V pásmu se teď na několik desítek sekund usadil druhý útok Chomutova a z tlaku vzešla rána Rýgla, kterou Polívka vyrazil mimo nebezpečí.
00:09
Hosté okamžitě vyrazili do útočné třetiny a Kopřiva má první práci. Střelu Ondřeje Kratěny od mantinelu bez potíží chytil.
00:01
Za potlesku solidně zaplněné arény nastupují na led domácí hokejisté. Utkání může začít.
V plzeňské sestavě oproti poslednímu utkání proti Zlínu chybí Jan Schleiss, kterého v první formaci nahradí Američan Nicholas Johnson. Elitní útok nezůstal beze změny ani mezi Piráty. K Červenkovi a Vondrkovi se přesunul osmnáctiletý talent David Kaše.
Domácí trenéři dnes poprvé od 13. září zařadili do sestavy dvacetiletého obránce a juniorského mistra Šimona Szathmáryho. Po dlouhé době se na domácím ledě představí také Jakub Trefný a jak už bylo zmíněno, domácí tribuny se mohou těšit také na plzeňského beka Lukáše Pulpána, který zde strávil podstatnou část své kariéry.
Příjemné odpoledne z chomutovské SD ARÉNY! Už za pár minut odstartuje utkání 13. kola mezi Piráty a Škodou Plzeň.

Piráti Chomutov: Kopřiva – Drtina, Rutta, Dlapa, Rýgl, Jánošík, Szathmáry, Trefný, Blaha – Vondrka, Červenka, Kaše – Sklenář, Růžička, Pospíšil – Hřebejk, Dušek, Hovorka – Tomica, Kämpf, Květoň.

HC Škoda Plzeň: Polívka – Sklenička, Kadlec, Moravčík, Jeřábek, Pulpán, Kubka – Johnson, Bližňák, Kratěna – Kubalík, Kracík, Indrák – Hossa, Lev, Sýkora – Poletín, Preisinger, Hollweg.

Rozhodčí: Čech, Hribik – Komárek, Ondráček..
Příjemný pátek z Chomutova!

13. kolo Tipsport extraligy znamená konec první čtvrtiny základní části letošního ročníku. Ten je zatím mimořádně vyrovnaný a to dokazuje i fakt, že po dvanácti zápasech dělí Plzeň a Piráty, tedy třetí a devátý tým tabulky, pouhých šest bodů.

Právě tyto dva týmy čeká v SD ARÉNĚ letošní první vzájemný zápas a Chomutovští Piráti v něm budou usilovat o třetí domácí vítězství v řadě. Po slibném startu do sezóny sice jejich forma mírně ustoupila a především v posledním utkání na ledě Sparty trpělo zakončení, ale přesto není radno Růžičkovu družinu podceňovat. A to už jen kvůli hvězdné první lajně.

HC Škoda Plzeň odehrála rovněž velmi dobrou sérii utkání, a to především od pátého do osmého kola, kdy ztratila jediný bod na úkor mistrovského Litvínova. Dvě tříbodová vítězství navrch ale staví Indiány o šest příček výš. V posledním kole pak přetlačili předposlední Zlín až 3:2 po nájezdech, což nechává nadcházející zápas zcela otevřený.

Chomutovský stadion se ale těší také na návrat Lukáše Pulpána. Třicetiletý ofenzivní obránce Plzně odehrál na severu Čech plných šest sezón a výrazně se podepsal pod všechny úspěchy týmu. Zpět ke svým hokejovým kořenům, tedy do západočeské metropole, se přesunul po sestupové sezóně 2013/2014.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.