SESTŘIH: 14. kolo extraligy, HC PSG Zlín - HC Verva Litvínov 3:2 po nájezdech

Dnešní vyrovnané utkání mezi Zlínem a Litvínovem nakonec dospělo až k samostatným nájezdům, které vyhráli úspěšnější domácí hokejisté. O druhém bonusovém bodu pro svůj celek rozhodl neomylný Tomáš Čachotský. Berani si navíc připsali 1 000. výhru v nejvyšší soutěži. Pro dnešek je to ze Zlína všechno, hezký zbytek večera.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým PSG Zlín.
Vítěznou trefu a druhý bonusový bod obstaral pro svůj celek FILIP ČECH.
Je rozhodnuto! O výhře domácího celku rozhodl úspěšným bekhendem Tomáš Čachotský.
Lukeš netrefil branku a Zlín je blízko výhře na nájezdy.
Filip Čech posílá Zlín do vedení, když vymetl horní růžek.
Za hosty neproměnil Viktor Hübl.
Pavel Kubiš to zkusil na Januse z pravé strany a poté střílel mezi betony, ale neuspěl.
Jako první začnou domácí, konkrétně Pavel Kubiš.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení jsme branku neviděli a po úpravě ledu příjdou na řadu samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:40
Kotvanovu rozehrávku Hořava přečetl a Zlín ztrácí útočné pásmo.
64:06
Teď bude zažívat krušné chvilky litvínovská trojice, protože hosté jdou do čtyř. Robin Hanzl (LIT) je potrestán na dvě minuty za hákování.
63:53
Verva je v prodloužení lepším celkem a opět kombinuje před Kašíkem.
63:11
Branka za Janusem je řádně upevněná a pokračuje se ve hře. Na kotouči jsou hosté.
62:38
Rozhodčí si všimli zhruba po minutě, že branka za Janusem je posunuta. Hra je přerušena.
61:27
Obrovskou šanci teď nevyužili domácí hokejisté. Čachotský v dobré pozici posunul na lépe postaveného Kubiše, který nahrávku nečekal a ševci se připravili o velikou šanci.
60:51
Horák je zpátky na ledě, Zlín je kompletní.
60:26
Odražený puk se odrazil od Kašíka mezi kruhy, kde stál osamocený Robin Hanzl, který nedokázal překonat Kašíka z veliké blízkosti.
60:20
Litvínov bude dohrávat přesilovku při vyloučení Horáka.
60:01
Oba celky si rozdělí po jednom bodu a o ten bonusový se bude bojovat v prodloužení, případně samostatných nájezdech. Zlín hraje prodloužení podruhé v řadě.
60:00
59:15
Je tu poslední minutka třetí třetiny.
58:51
Zlínští nabízejí v závěru utkání přesilovou hru litvínovským. Oldřich Horák (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.
58:18
Zlínští převzali kotouč za vlastní brankou a směřují do útoku.
57:08
Marušák se nechal obrat Hanzlem o kotouč. Útočník Vervy se ale ke střele nedostal, protože mu puk uskočil.
56:20
Trávníčkova střela končí v ochranné síti. Buly u Kašíkové branky.
54:51
Před Janusem se strhla menší rozmíška mezi Frolem a Cibákem. Vše zůstane opět bez vyloučení.
54:40
Čachotský přebruslil vracejícího se Hořavu, vzápětí si Janus pohlídal žabičku Ondráčka.
54:16
Kotvan ještě pro Zlín udržel útočné pásmo, ale domácí nic nevymysleli a dopředu míří Litvínov.
53:22
Jánského povedená střela zápěstím skončila sražena v ochranné síťce. Vhazovat se bude před Kašíkem.
53:06
Před brankou Januse se do sebe pustili Frolo s Kubišem. Nic převratného z toho nebylo, spíše slovní přestřelka a vylučovat se tak nebude.
52:35
Matějíčkovu tvrdou střelu zblokoval Hanzl a Verva nahazuje kotouč do středního pásma.
52:08
V dobré šanci se zjevil litvínovský František Lukeš. Jeho střelu z mezikruží stačil Kašík se štěstím vyrazit.
51:22
Po chvilce hry bez přerušení se píská ofsajd Zlína. Vhazuje se ve středním pásmu.
50:19
Kubátova střela se odrazila od Kašíkova betonu a před zlínskou brankou bylo chvíli pořádno rušno.
49:44
Zakázané uvolnění na straně Litvínova. Buly v oblasti litvínovské branky.
48:38
Zlínští obstřelují litvínovskou klec z leva i z prava, ale Janus zatím odolává.
48:09
Říčka nabil puk Marušákovi, který střelou z první zasáhl pouze nastavenou Janusovu lapačku.
47:33
Zlínští teď sehráli dobrou pasáž hry, kterou ocenilo i publikum.
46:26
Kubiš objel branku Litvínova, kotouč ovšem do ní dostat nedokázal. Nepřesně poté mířil Matějíček.
45:46
Cibák je zpátky ve hře, Berani hrají v pěti.
45:41
Filip Čech obral Piroše o kotouč a Zlín se osvobozuje.
45:10
Zlín se zatím v klidu brání přesilovce Vervy.
44:24
Kašík vytáhl nejspíše zákrok večera, když na poslední chvíli vytáhl z brankové čáry dorážku Pavelky.
43:46
Výhoda přesilové hry pro Litvínov. Martin Cibák (ZLN) 2 minuty za sekání.
43:06
Martynkova teč prolétla Kašíkovy mezi betony a málem skončila za jeho zády.
42:40
Marušák branku minul a hosté hrají v plném počtu.
41:28
Tomáš Čachotský se propracoval postupnými krůčky až před Januse, kde trestuhodně z veliké blízkosti nastřelil pouze plexisklo za brankou litvínovského brankáře.
40:56
Zlínu dnes vůbec přesilovky nejdou a ani tahle není vyjímkou.
40:34
Hned z kraje třetí třetiny si zahrají domácí přesilovku. František Lukeš (LIT) 2 minuty za vysokou hůl.
40:01
Čtyřicet minut dnešního duelu mezi Zlínem a Litvínovem uplynulo a stav je nerozhodný 2:2. V této třetině jsme viděli pouze jediný gól a to z hokejky domácího Ondráčka. Hra se hodně kouskovala, ale šancí neubylo. Oba celky mají do poslední třetiny co zlepšovat.
40:00
39:20
Unikající Vlach se snažil střelou na přední tyč překvapit brankáře hostí. Janus se ale nalepil na levou tyčku a kotouč chytil do lapačky.
39:03
Kašík úspěšně chytá kombinaci Litvínova a bude se vhazovat v oblasti branky PSG Zlín.
38:50
Piroš opouští vrátka trestné lavice, Litvínov je zase v plném počtu.
38:18
Kotvanovu přizemní střelu dokázal Janus ztlumit a Verva se osvobozuje.
37:54
Kotouč končí v hledišti a bude se vhazovat před brankou Jaroslava Januse.
37:18
Dvě střely obránce Matějíčka a obě branku netrefily. Zlín opět kombinuje.
36:44
Přesilovka pro domácí. Kamil Piroš (LIT) 2 minuty nedovolené bránění.
36:40
Pavel Kubiš se propracoval ke střelbě z hranice brankoviště, kde ho Janus lapačkou vychytal.
36:23
Berani vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Následuje buly u Kašíka.
35:26
Hraje se delší dobu ve středním pásmu bez přerušení.
34:16
Pořádné rušno se odehrávalo před Liborem Kašíkem. Obrana Zlína společně se zlínským brankářem odolali menšímu tlaku litvínovských.
33:28
Hra je přerušena, bude se vhazovat ve středním pásmu.
32:44
Zlín právě vstřelil branku!
JIŘÍ ONDRÁČEK dostal parádní pas do jízdy od Romana Vlacha, který proměnil ve vyrovnávací trefu. Zlínský útočník propálil Januse mezi jeho levou rukou a lapačkou. Asistence: Roman Vlach, Jiří Marušák.
31:50
Robert Říčka spálil obrovskou šanci. Útočník PSG si položil Januse na led a chtěl si ho vychutnat přehozením kotouče přes jeho beton. To mu brankář Litvínova přečetl a předvedl parádní zákrok.
31:10
Útočící Cibák se srazil s Janusem, který opustil brankoviště. Oba se rychle zvedli z ledu a pokračují ve hře.
30:29
Povedená střela Horáka od modré skončila na Janusově betonu. Šťastný už se k dorážce nedokázal protlačit.
30:01
Ondráček vybídl do šance Romana Vlacha, ale útočníkovi Zlína na poslední moment uskočil kotouč a z nadějné kombinace žlutomodých sešlo.
29:12
Žižka vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění. Hra se ve druhé části hodně kouskuje.
28:52
Hořava seknul do Kašíkovy lapačky, ale bude to bez vyloučení. Buly před brankou domácích.
28:35
Střelu Martynka Kašík v pohodě chytá a Zlín je kompletní. Litvínovu se přesilovka vůbec nepovedla. Bylo v ní hodně nepřesností včetně špatné rozehrávky.
28:03
Janský se ocitl v ofsajdovém postavení. Buly ve středním pásmu.
27:26
Lukeš nepřesně rozehrál na Kubáta a hosté ztrácejí útočné pásmo.
27:00
Hübl je zpátky na ledě, Litvínov hraje v plném počtu.
26:31
Martin Matějíček (ZLN) 2 minuty za podražení.
26:10
Trávníček našel před brankou osamoceného Pavlíka, který byl faulován a přesilovku si za malou chvíli zahrají hosté.
25:49
Pavlík dělovkou o mantinel posílá puk za Kašíkovu klec. Berani začínají zpoza vlastní branky.
25:22
Čachotský se střetl s brankářem Janusem a hra je přerušena.
25:10
Frolo okamžitě vyhazuje kotouč do bezpečí.
25:00
Výhoda přesilové hry pro Zlín. Viktor Hübl (LIT) dvě minuty za hákování.
24:40
Domácí jsou v plném počtu.
23:20
Frolo se vrací do hry a přesilovku si teď zahrají hosté.
22:39
Oldrich Kotvan (ZLN) 2 minuty za držení protihráče.
22:34
Kubát osvobozuje Litvínov vyhozením kotouče přes celé kluziště.
22:10
Kotvan při střele zlomil hokejku a Zlín přichází o útočné pásmo.
21:45
Žižkovu sraženou střelu dorážel Čachotský, Janus byl včas na místě.
21:20
Tomáš Frolo (LIT) 2 minuty za hru vysokou holí.
20:40
Berani se usadili v útočném pásmu a bude z toho přesilová hra.
20:01
První třetinu utkání mezi Zlínem a Litvínovem vyhráli hosté, kteří dokázali Kašíka překonat hned dvakrát. Do vedení se přitom dostali domácí, když chyby v hostující rozehrávce využil Kubiš a rozjásal zlínské publikum. Poté ale přišla zlepšená hra Litvínova a zásahy Smolky a Tomáše Frola. Druhá třetina odstartuje v 16:21.
20:00
19:32
Následuje buly po levici Libora Kašíka.
19:18
Před námi je poslední minutka první třetiny.
18:44
Litvínov právě vstřelil branku!
Povedená akce Litvínova končí gólem v sítí Libora Kašíka. Viktor Hübl mohl střílet, ale všiml si v dobré pozici rozjetého TOMÁŠE FROLA, kterému předložil kotouč a obránce slovenské národnosti poslal puk do horního růžku. Asistence: Viktor Hübl, František Lukeš.
18:16
Prudká střela Hořavy byla Kašíkem vyražena do ochranné sítě.
18:16
17:19
Kubišovi se rýsovala zajímavá situace, ovšem kotouč nakonec změnil směr a dopředu mohou zase hosté.
16:57
Další kombinace Zlína končí v moci pozorného Januse.
16:19
Před branku Januse se důrazně tlačil Petr Holík, který ale puk za záda litvínovského brankáře nedotlačil.
15:44
Hosté v útoku nic vymyslet nedokázali a dopředu míří domácí pětice.
15:16
Verva opět nastěhovaná v útočné třetině.
14:18
Okál našel dobrým pasem rozjetého Roberta Říčku, který ale byl rychlejší než kotouč a píská se ofsajd.
13:50
Žižka nejspíše zamíří na šití, ale není to nic vážného. Buly u Kašíka.
13:18
Menší tlak Litvínova je přerušen, protože Žižka dostal kotoučem do obličeje.
12:41
Verva se snažila vymyslet zajímavou kombinaci v útočné třetině. Kotouč ale Pirošovi poskočil a je z toho ofsajd. Buly ve středním pásmu.
12:07
Kašík byl včas u levé tyče a likviduje prudkou dorážku Trávníčka. Po komerční přestávce se bude vhazovat před brankou domácích.
11:47
Litvínov se usadil v útočném pásmu a kombinuje.
11:03
Zakázané uvolnění na straně domácích.
10:24
Do samostatného úniku se dostal Jiří Ondráček, který to zkusil střelou do levé části branky, kde Januse zachránila tyčka.
9:58
Chaloupka se vrací z trestné lavice. Litvínov se dokázal i tentokrát ubránit.
9:44
Cibák sice zatáhl kotouč do útočného pásma, ale tam byl pozorný Sklenička a Litvínov opět posílá kotouč do bezpečných prostor.
9:04
Marušákovu střelu Janus vyrazil a Verva se opět osvobozuje.
8:28
Lukeš vystihl zlínskou rozehrávku a Litvínov vyhazuje puk za branku Kašíka.
7:52
Sotva se hosté ubránili, jdou opět do čtyř. Petr Chaloupka (LIT) je potrestán dvěma minutami za podražení.
7:40
Říčkova střela branku minula, ale Zlín bude hrát další přesilovku.
6:49
Říčkova střela z mezikruží byla sražena obráncem Litvínova. Zlín pokračuje v kombinaci.
6:18
Kotvan nepřesně rozehrál a hosté se v oslabení rychle osvobozují.
5:46
První početní výhoda pro domácí. Zbyněk Sklenička (LIT) je potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění.
5:25
Hosté se po obdržené brance vzchopili a podařilo se jim vyrovnat. Gerhátovo nahození usměrnil za Kašíkova záda dobře postavený PAVEL SMOLKA. Asistence: František Gerhát, Karel Kubát.
5:03
Berani jsou kompletní, Žižka se vrací zpátky do hry.
4:19
Obětavý Marušák skočil do střílené přihrávky Kubáta a zachránil možna jistý gól Litvínova.
3:48
Domácí se podruhé osvobozují. Litvínovu se přesilovka zatím příliš nedaří.
3:28
Marušák rychle sebral soupeři kotouč a poprvé svůj celek v oslabení osvobozuje.
2:55
První přesilová hra pro hokejisty Litvínova. Potrestán je Tomáš Žižka (ZLN) na dvě minuty za podražení.
2:55
Zlínští využívají chybné rozehrávky v obraně Litvínova a jdou do vedení! Mezi kruhy puk zachytil PAVEL KUBIŠ a nechytatelně ho poslal do horního rohu Janusovy branky. Bez asistence.
1:48
Třetí zakázané uvolnění v řadě hostujících hokejistů.
1:44
Je tu další zakázané uvolnění hokejistů Litvínova.
1:15
Verva vyhazuje kotouč přes všechny čáry a píská se zakázané uvolnění.
0:36
Zatím vlažný začátek obou mužstev.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Řezníček, Marušák, Žižka, Matějíček, Horák, Kotvan – Kubiš, Cibák, Čachotský – Říčka, P. Holík, Okál – Veselý, Vlach, Šťastný – Čech, Sedláček, Ondráček.

HC VERVA Litvínov: Janus (Petrásek) – Kubát, Chaloupka, Frolo, Pavlík, Pavelka, Gula, Sklenička – Lukeš, Hübl, Jánský – Trávníček, Hanzl, Martynek – Hořava, Piroš, Jurčík – Gerhát, Smolka, Kučera.

Rozhodčí: Hradil, Hribik – Jindra, Zíka.
Hezké nedělní odpoledne ze Zlína. Dnes se v netradičním brzkém čase 15:30 utkají zlínští hokejisté s Vervou Litvínov. Tipsport extraliga pokračuje už čtrnáctým kolem a zlínští hokejisté stále čekají na první výhru na domácím ledě. V pátek s Kometou tomu byli velmi blízko, ale dobře rozjeté utkání nakonec nezvládli a získali pouhý bod. Litvínov letos zažívá mistrovskou kocovinu a v tabulce se nachází těsně před Zlínem. Litvínov dokázal v posledních čtyřech duelech třikrát bodovat. V dnešním duelu nebude o bojovnost a pěkný hokej nouze, protože oba celky potřebují každý bod jako sůl. Zápas startuje v 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.