SESTŘIH: 14. kolo extraligy, HC Olomouc - HC Sparta Praha 1:3

Z tohoto utkání je to tedy vše. Já se s vámi loučím a u dalšího on-line přenosu zase někdy na počtenou.

Využití: 0:0
Sparta Praha tedy dokázala porazit Olomouc i ve druhém měření sil, když hosté rozhodli o své výhře v poslední části, kde vstřelil rozdílový gól Hrbas. Hosté už si v závěru jen pohlídali své vítězství díky brance Hlinky a z Hané si odvážejí velmi cenné tři body.
59:50
Sparta drží puk na svých hokejkách a hosté už jen čekají na konec utkání.
59:37
Knotek poslal puk přes celé kluziště.
59:29
Polášek vyslal od modré čáry další pumelici, která tentokrát skončila ve výstroji domácího brankáře.
59:18
Mora následně vyvezla puk až do svého útočného pásma.
59:00
Poláškovu střelu do modré čáry vyráží Konrád za svou bránu.
58:55
Navíc je tu vyloučení na domácí straně, když dvě minuty za vysokou hůl dostává Tomáš Valenta (OLO).
58:50
Hosté drží puk v rohu kluziště, kde o něj bojuje hned čtveřice hráčů.
58:28
Kumstát parádně zablokoval Jaroměřského a následně poslal puk do středního pásma.
58:08
Sparta právě vstřelila branku!
Navíc přichází rychlý protiútok hostů, kteří se hnal ve dvou na brankáře Konráda a Přibyl přihrál JAROSLAVU HLINKOVI, jenž prostřelil domácího brankáře bez větších potíží. Asistence: Daniel Přibyl.
57:53
Domácí se nemohou dostat do svého útočného pásma.
57:28
Hosté však následně poslali puk na icing a hra se přesune před Lukáše.
57:23
Která končí na sparťanském obranném valu, který hosté vystavěli na modré čáře.
57:09
Mora zakládá další útočnou akci až do své brány.
56:51
Řípa vystřelil od modré čáry, jenže jeho střela letěla jen kolem brány Sparty.
56:22
Sparta jen poslal puk přes celé kluziště za cenu zakázaného uvolnění.
56:14
Mikúšova střela z pravého kruhu trefuje Kafku za bránou Sparty, jenž zasáhl puk vysokou holí, a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
56:03
Domácí kombinují kole brány Sparty, jenže finální přihrávka né a né přijít.
55:16
Hosté však vystihli jejich rozehrávku a puk je opět ve středním pásmu.
55:01
Mora už je znova ve své útočné třetině.
54:30
Rašner od modré nastřelil obětavého hráče Sparty, od kterého se touš odrazil do středního pásma.
54:07
Petr Kumstát (SPA) oslabuje svůj celek, protože dal Jaroměřskému loktem a za svůj úder dostává dvě minuty.
53:54
Pekr přihrával před bránu Hermanovi, jenže před ním puk zblokoval Polášek, a ten se následně proletěl až do ochranné sítě.
53:30
Kucharczyk se protlačil do zakončení z hranice pravého kruhu, ale proti byla vyrážečka Lukáše.
53:22
Nedělní utkání sleduje vyprodaná olomoucká plecharéna, do které si našlo cestu 5 500 diváků.
53:22
Následuje komerční přestávka.
53:22
Po střele Staňka se k odraženému kotouči protlačil Eberle, jenže ani on jej nedokázal dostat za záda Lukáše.
53:06
Spartě nevyšla útočná rozehrávka a hostům je odpískáno zakázané uvolnění.
52:49
Staněk byl vytlačen z útočného pásma, a tak druhá formace Olomouce odchází střídat.
52:22
Mikúš nastřelil břevno hostující brány!
52:03
Ani Kafkova další střela si cestu mezi tři tyče nenašla.
51:45
Sparta získala puk a hosté jej drží za svou bránou.
51:22
Valenta dostal nabito na modrou čáru, jenže jeho střela letěla příliš nad bránu hostí.
50:56
Mora už se hnala do zajímavého útoku, jenže domácím je tentokrát odpískána přihrávka rukou.
50:37
Olomouci je nyní odpískán hodně přísný ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
50:22
Domácí však následně poslali puk přes celé kluziště, a tak je Olomouci odpískán icing.
50:15
Klimek se neprocpal do zakončení, protože jej skvěle pohlídal domácí Houdek.
49:51
Houdek nahodil touš na Lukáše, který jej raději udržel ve své lapačce.
49:27
Ondrušek vystihl rozehrávku Sparty a následně poslal puk do středního pásma.
49:08
Spartě nebylo znova odpískané zakázané uvolnění, když byl u puku dříve domácí obránce než najíždějící útočník hostí.
48:57
48:57
Z pravé strany zkusil pozornost Lukáše Pekr, ale sparťanský brankář má touš ve své výstroji.
48:35
Pech chtěl přihrát na modrou Čajkovskému, jenže tento pas dokázali zblokovat domácí hokejisté.
47:58
Řípa vystřelil od modré čáry a jeho střela jen trefila hned prvního hráče Sparty.
47:08
Mikúš vyslal schovanou střelu směrem na bránu Lukáše a puk jen proletěl kolem pravé tyče hostující klece.
46:30
Přibyl dostal přihrávku na středu útočného pásma a jeho střelu zblokoval Houdek do protipohybu Konráda, ale puk naštěstí pro domácí minul bránu Olomouce.
46:01
Hostům se podařilo vyvézt puk do svého útočného pásma, a tak mohou pražští hokejisté odejít střídat.
45:38
Sparta jen poslala puk přes celé kluziště na zakázané uvolnění a hra se přesune zpět před Lukáše.
44:58
Kudrna se protlačil do zakončení zpoza brány, které jen přeměřilo brankoviště Konráda.
44:34
Hosté se následně dostali do přečíslení, na jejímž konci byl Hamilton, ale sparťanského útočníka vychytal Konrád.
44:22
Ondrušek nahrával před olomouckou bránu Řípovi, kterého však skvěle pohlídal jeden z hostující obránců.
44:11
Řípa poslal puk do útočného pásma, jenže u puku byli dříve hosté, a tak je Olomouci odpískán icing.
43:41
MAREK HRBAS dostal přihrávku na modrou čáru, kde se před ním otevřel prostor, a tak si sparťanský obránce popojel a následně poslal puk do pravého růžku domácí brány. Asistence: Jaroslav Hlinka, Daniel Přibyl.
43:22
Buc jen odevzdal puk hostující obraně a oba týmy odcházejí střídat.
42:48
Kotouč je zaklíněný za bránou Sparty a hosté jej následně dokázali poslat do středního pásma.
42:18
Lukáš vyrazil před sebe střelu Kucharczyka, kde se k puku dostal Herman, který však poslal puk nad bránu Sparty.
41:58
Mora se následně dostala do postavení mimo hru a vhazovat se bude ve středním pásmu.
41:46
Hamilton vystřelil ihned po přejezdu modré čáry, jenže jeho pokus zblokovala domácí obrana.
41:22
O puk se bojuje mezi střídačkami týmů, kde jej nakonec vydolovali domácí hokejisté.
40:45
Sparta už je kompletní, a hosté tak přežili i další oslabení bez inkasované branky.
40:22
Mora dostala puk od svého útočného pásma, ale domácí zatím spíše honí puk kolem mantinelu.
40:01
Ve druhé třetině jsme tedy neviděli ani jednu branku, když blíže k rozdílové trefě byla Olomouc, jenž spálila pár dobrých příležitostí a navíc nebyl domácím uznán gól, protože Lukáš vychýlil branku ze své základní pozice. Bitva o druhé místo se tedy bude muset rozhodnout v poslední dvacetiminutovce nebo případném prodloužení a nájezdy.
40:00
39:53
Sabolič poslal puk co nejdále od Lukáše a ve druhé třetině už se nic zajímavého nestane.
39:28
Hermanova střela ze středu útočného pásma jen proletěla kolem brány Sparty.
38:58
Staňkovi nesedla jeho střela a touš se jen odklouzal do rohu kluziště.
38:38
Je tu však další oslabení pro tým z hlavního města, protože dvě minuty za podražení dostává Jaroslav Hlinka (SPA).
38:26
Přesilovka Olomouce končí nepřesnou přihrávkou na beka Jaroměřského.
37:55
Střelu Zemana vyrazil Lukáš před sebe, kde chtěl dorážet Kafka, ale Polášek odpálil touš pryč.
37:40
Domácí už kombinují ve své útoční třetině.
37:14
Spartě se navíc následně podařilo dostat puk až za bránu Olomouce.
36:47
Vyrůbalíkovu střelu od modré čáry blokuje jeden z bránících hráčů Sparty.
36:25
A tak místo branky Olomouce je tu trest pro Jana Lukáše (SPA), jenž vytlačil branku ze své pozice, a dostává tak dvě minuty ze zdržování hry.
36:02
Pekr přihrál před Lukáše Hermanovi, kterému však přeskočil puk přes jeho hůl, a tak olomoucký útočník nemohl poslat domácí tým do vedení.
35:39
Mikúš poslal přihrávku na slepo, kterou zachytili hosté, jenže se ihned ženou do své útočné třetiny.
35:09
Sparta vytlačila Moru do středního pásma, která tak musí vyklidit útočnou třetinu.
34:55
Znovu je v akci lapačka sparťanského brankáře, který tentokrát lapil střelu Eberleho.
34:31
Laš se dostal do zakončení od modré čáry a Lukáš jeho střelu dokázal zkrotit do své lapačky.
34:11
Vyrůbalík poslal hodně nepřesnou přihrávku, která končí až na zakázaném uvolnění.
34:04
Ondrušek poslal hodně nepřesnou přihrávku na Pekra, který se tak dostal do ofsajdu a vhazovat se bude ve středovém kruhu.
33:41
Obrana Sparty nyní absolutně propadla a u Lukáše se zjevili hned dva domácí hráči, když Kafka nakonec vzal zodpovědnost na sebe, ale jeho střela končí přesně v lapačce Lukáše.
33:28
Rašnerovi se podařilo vyvézt puk až do útočné třetiny Olomouce.
33:22
A Mora se znovu vysvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.
33:12
Domácím se podařilo vytlačit Spartu ze svého obranného pásma, ale hosté ihned poslali puk zpět.
32:50
Jenže Mora poslala touš přes celé kluziště na zakázané uvolnění, takže se bude vhazovat před bránou Konráda.
32:36
Kudrna se trochu naivně pokoušel procpat hned před dvojici domácích hráčů, a tak hostující útočník o puk přišel.
32:21
32:21
Mikuš nakonec ukončil celou akci hostů svou střelou od modré čáry a Konrád vyrazil puk mimo hrací plochu.
32:02
Sparta se však nadále drží ve svém útočném pásmu.
31:40
Hamilton přihrával před bránu Olomouce, jenže jeho pas zastavil hned první hráč domácích.
31:15
Herman nyní zastavil pas Kumstáta na zcela volného Pecha a puk se odrazil až do ochranné sítě.
31:01
Jeden z domácích hráčů byl natlačen do brankoviště a rozhodčí ihned možná trochu úzkostlivě pískají postavení útočícího hráče v brankovišti.
30:32
Sparta tedy ubránila své první oslabení a hosté mohou znova pomýšlet na své ofenzivní choutky.
30:13
Staňkova střela byla sražena do ochranné sítě, takže se bude znova vhazovat před bránou Sparty.
29:40
Hrbas vyhrál souboj se Zemanem a hostující obránce následně znova posílá puk přes celé kluziště.
29:18
Jaroměřský vystřelil z pravé strany a Lukáš jeho střelu vyrazil svým betonem. Sparta následně vyhazuje puk.
29:00
Puk je sražen do ochranné sítě za bránou Sparty, a vhazovat se tak bude po pravici Lukáše.
28:46
Spartě se však podařilo získat puk a následně jej hosté poslali alespoň do středního pásma.
28:32
Domácí zatím kombinují ve své útočné třetině.
28:19
Je tu první vyloučení v utkání, když je na dvě minuty vyloučen Michal Barinka (SPA), jenž dostává trest za zdržování hry.
28:10
Hermanova střela ze středu útočného pásma jen proletěla kolem Lukášovy brány.
27:47
Sparta vyhodila puk přes všechny čáry, jenže rozhodčí nepochopitelně nepíská icing.
27:20
Ihned po vyhraném vhazování pálil Ondrušek a Lukáš puk vyrazil za svou bránu.
27:17
Kotouš je nyní v moci Lukáše, který raději přerušuje hru a následuje komerční přestávka.
26:55
Sparta má nyní obrovské štěstí, když domácí nevyužili hned dvě gólové šance, protože Zeman a následně ani Vodný nedokázali ve vyložených šancích trefit hostující bránu!
26:10
Mora zatlačila na sparťanskou obranu, která nemůže dostat puk ze svého obranného pásma.
25:45
Hosté jej nakonec získali a vyvezli do útoku, kde od modré pálil Čajkovský, jehož střelu Konrád vyrazil.
25:29
O puk se bojuje v rohu obranného pásma Sparty, kde je hned čtveřice hráčů.
25:11
Perkovo další zakončení zblokovala hostující obrana přímo k Lukášovi, který raději přikryl puk svou lapačkou.
24:52
Eminger vystřelil od modré čáry, avšak jeho střela letěla hodně mimo bránu Olomouce.
24:22
Lukáš nyní drží svůj tým, když vykryl i velmi nebezpečnou střelu Jaroměřského, který dostal nabito mezi kruh.
23:48
Jenž se ihned přesunuli před bránu Lukáše, kde zakončoval Mikúš, avšak brankář Sparty má touš ve své výstroji.
23:34
Sparta poslala puk do svého útočného pásma, kde si jej bleskově přebírají domácí.
23:04
Laš si parádně narazil s Bucem, který mu přihrál před Lukáše, jenže olomouckému útočníkovi nakonec sjel puk z hole.
22:37
Nyní už se Pekr dostal do zakončení, které zřejmě zastavil stínující hráč Olomouce před bránou Lukáše.
22:18
Pekr přihrával před bránu Sparty, avšak zde nebyl ani jeden hráč v bílém dresu.
22:01
Po souboji Vodného s Čajkovským se puk odrazil do hlediště a hra bude pokračovat ve středním pásmu.
21:48
Vodný nezpracoval těžkou přihrávku od Ondruška a puk se následně odklouzal až na zakázané uvolnění.
21:29
Eminger nedokázal udržet puk v útočné třetině, a tak je hostům odpískán ofsajd.
21:01
Buchtele dostal nabito mezi kruhy, odkud ihned vystřelil, avšak Konrád předvedl parádní reflexní zákrok.
20:38
Kotouč je sražen mimo hrací plochu, a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
20:20
Sparta se na krátký okamžik dostala do svého útočného pásma, avšak domácí jej odtud velmi rychle vyhnali.
20:01
20:00
19:54
Zřejmě poslední střelu v první třetině nyní vyslal Buc a Lukáš jeho pokus vyrazil do rohu kluziště.
19:48
Mora nakonec vytlačila svého soupeře do střední třetiny.
19:29
Sparta drží puk ve svém útočném pásmu, jenže se hosté nemohou dostat do nějakého zakončení.
18:58
Herman zachytil rozehrávku Sparty, jenže do pásma nemohl, protože zde ještě byl zapomenutý Kucharczyk.
18:08
Buchtele přihrával zpoza brány před Konráda, avšak domácím se podařilo tento pas zastavit.
17:51
Pech se dostal do dalšího zakončení z levého křídla, které sice Konrádovi vypadlo, avšak domácí brankář následně rychle přikryl puk svou lapačkou.
17:25
Mikúš získal puk v obranné třetině Olomouce a následně jej poslal za svou bránu, aby uklidnil hru.
16:55
Polášek chtěl udržet puk v útočné třetině, a tak jej sklepl rukavicí, jenže ke kotouči se poté dostal Hlinka, a tak je hostům odpískána přihrávka rukou.
16:35
Buchtele dostal přihrávku mezi kruhy, jenže jeho střela mu vůbec nesedla, a tak si Konrád připisuje velmi snadný zákrok.
16:04
Sparta nyní uklidňuje hru ve vlastním obranném pásmu, odkud se hosté pokusí rozjet další útočnou akci.
15:40
Dragoun zkusil střelu z hodně velkého úhlu, avšak jeho střela letěla mimo bránu Olomouce.
15:04
Hosté nahodili puk do útočného pásma, kde jej v rohu vybojoval Hamilton, jenž nahrál do pravého kruhu Cingelovi, který ještě nabil na modrou VLADIMÍRU EMINGEROVI, jehož dělovku ještě přizvedl bránící Eberle a touš zaplul až do domácí brány. Asistence: Lukáš Cingel, Curtis Hamilton.
14:28
Hamilton nahodil puk do útočného pásma, jenže zde si jej přebírají domácí hokejisté.
14:21
Kotouč je sražen mimo hrací plochu a po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
14:06
Valenta dostal parádní pas na levé křídlo, kde si skvěle vykoupal hostujícího obránce a následně přestřelil sparťanskou bránu.
13:26
Přibyl přihrával zpoza brány na modrou čáru, jenže Polášek jeho pas nedokázal zpracovat.
12:58
Vyrůbalíkovu střelu od modré zblokoval domácí Laš a puk se poté odklouzal do rohu kluziště.
12:55
Spartě nevyšla útočná rozehrávka, a tak je hostujícím odpískáno zakázané uvolnění.
12:43
Kohouti následně odevzdali puk za bránu Sparty a oba týmy odcházejí střídat.
12:17
O puk se nyní bojovalo v obranném pásmu Olomouce, odkud jej nakonec domácí dokázali vyvézt.
11:11
Ondrušek zavezl puk do útočného pásma, kde jej přenechal Kafkovi, avšak jeho pas na modrou nedokázal zpracovat Valenta.
10:35
Až nyní se na krátký okamžik hosté dostali do útočné třetiny, jenže jejich útok neměl dlouhého trvání.
10:05
Lukáš měl znova velké problémy s nahozením Kohoutů a nyní bylo při sparťanském brankáři i trochu štěstí, když Laš netrefil puk před prázdnou bránou.
09:39
Sparta se nemůže vymanit z menšího tlaku Olomouce, která nyní svého soupeře tlačí.
09:24
Hostující obrana nyní zapomněla na zcela volného Eberleho, jenž se z pravé strany hnal na Lukáše, který jeho střelu vytěsnil do ochranné sítě.
09:12
Vodný nahrával naslepo před bránu Sparty, kde však nebyl ani jeden z domácích hráčů.
08:48
Řípa se dostal k odraženému puku a jeho střelu tlumí ihned první bránící hráč Spart.
08:40
Vodnému je odpískáno postavení v brankovišti Sparty, a tak se hra přesune do středního pásma.
08:25
Zeman dostal puk do jízdy na pravé křídlo, odkud i vystřelil a Lukáš jeho střelu vyrazil před sebe, odkud jej Polášek poslal na zakázané uvolnění.
07:49
Kumstát ještě udržel puk v útočné třetině, jenže Mora vystihla jeho rozehrávku, a tak se ke kotouči dostávají domácí.
07:20
Buc vystřelil z pravé strany, avšak do jeho střely se položil jeden z obránců Sparty.
07:03
Sparta si však na druhé straně vedla úplně stejně, když puk jen proletěl pásmem.
06:47
Mora jen nahodila puk do útočného pásma, kde se k němu rychle dostávají hosté.
06:35
Domácí nahodili puk směrem na Lukáše, který jej raději ukryl pod svou lapačkou. Následuje komerční přestávka.
04:44
Olomouc právě vstřelila branku!
Domácí tým se dostává do vedení!!! Z pravé strany nahodil Kucharczyk puk na Lukáše, který jen vyrazil touš před sebe, kde byl zcela volný JAKUB HERMAN, jenž už z bezprostřední blízkosti hostujícího brankáře překonal. Asistence: Radim Kucharczyk, Jiří Ondrušek.
03:18
Kumstát byl v útočném pásmu dříve než puk, a tak je hostujícím hokejistům odpískán ofsajd.
02:46
Lukáš měl nyní ve své bráně co dělat, aby zkrotil puk, jenž nebezpečně skákal pod jeho betony.
01:28
Buchtele, jako první vyzkoušel pozornost Konráda, který jeho střelu drží ve své výstroji.
00:28
První útočný výpad Olomouci nevyšel dle představ, a tak je kotouč opět v obranném pásmu Kohoutů.
00:10
Úvodní vhazování patřilo domácím, jenž zavezli puk za svou bránu.
00:01
Obě úvodní pětky už jsou připravené, a tak utkání za malou chvíli začne.
Ze své šatny už se nyní trousí i hostující hokejisté.
Domácí hokejisté již nastupují na ledovou plochu za hlasité podpory domácích tribun.

HC Olomouc: Konrád (Vošvrda) – Vyrůbalík (C), Rašner, Jaroměřský, Valenta, Ondrušek, Staněk, Houdek – Laš, Knotek, Buc – Mikúš, Zeman, Kafka – Vodný, Řípa, Eberle – Kucharczyk, Herman, Pekr.

HC Sparta Praha: Lukáš (Pöpperle) – Barinka, Čajkovský, Polášek, Eminger, Mikuš, Hrbas, Kalina, Švrček – Kumstát, Pech, Sabolič – Buchtele, Hlinka (C), Přibyl – Klimek, Cingel, Hamilton – Dragoun, Černoch, Kudrna.

Rozhodčí: Mrkva, Šír – Tošenovjan, Hlavatý.
Zajímavost utkání:

Mimo Réwayovu kauzu bych se v tomto utkání spíše zaměřil na pozici brankáře. V Olomouci zatím skvěle vyniká Branislav Konrád, jenž patří k extraligové elitě co se týče statistik a je jedním z hlavních důvodů olomouckého umístění v tabulce. Avšak tato situace je ve Spartě zcela opačná, o čemž i z dlouhodobého hlediska hovoří statistika v počtu brankářů, kterých se za posledních deset let objevilo mezi třemi tyčemi hned dvacet! Nyní tato pozice patří velkému navrátilcovi Tomáši Pöpperlemu, jenž se však zatím v letošní sezóně hodně trápí, když má po 15 zápasech úspěšnost 89,84 %. Jeho olomoucký protivník má totiž 94,74%.
Vzájemné zápasy:

Ihned v úvodu soutěže se odehrálo první měření sil mezi Spartou a Olomoucí a lépe z něj vyšli tehdy domácí hokejisté Sparty, kteří se poprvé v extralize představili svým divákům v O2 aréně, kde nakonec porazili Kohouty 4:1.

11.9. Sparta – Olomouc 4:1
HC Sparta Praha

Jedinému pražskému týmu v soutěži patří zatím druhé místo. Sparta má zatím bezkonkurečně nejlepší útok v soutěži, protože dohromady nastříleli 57 branek, jenže hokejistům s hlavního města zatím příliš nejde skloubit parádní ofenzívu s defenzívou, protože i v počtu inkasovaných branek patří Sparťanům první místo společně s Karlovými Vary. Navíc má nyní Sparta problémy se svým mladým slovenským útočníkem Martinem Réwayem, jehož po neshodách poslala do Benátek nad Jizerou.

HC Olomouc

Mora má za sebou parádní první čtvrtinu soutěže, která Hanáky vynesla až na třetí místo tabulky extraligy, kde na vedoucí liberecké Tygry ztrácí jen čtyři body. Kohouti se především vezou na bodové vlně, protože olomoučtí hokejisté už bodovali v deseti utkáních za sebou. Jako poslední to doslova schytali finalisté z minulého ročníku, a to Oceláři z Třince, kteří přijeli na Hanou, jako favorité, avšak zpět odjížděli s velkým debaklem, protože s domácím týmem prohráli 6:0.

Olomouc – Třinec 6:0
Litvínov – Olomouc 3:2 sn.
Olomouc – Vítkovice 2:3 pp.

Martin Vyrůbalík – 10 bodů (3+7)
Pavel Skrbek – 8 bodů (2+6)
Michal Vodný – 6 bodů (1+5)
Vítám vás u on-line přenosu z olomoucké plecharény, kde domácí HC Olomouc přivítá Spartu Praha, a bude se tak jednat o souboj mezi třetím a druhým tabulky. Zápas startuje v 17 hodin.