SESTŘIH: 15. kolo extraligy, HC Kometa Brno - HC Vítkovice Steel 2:3

Ode mě je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek pátečního večera.
Utkání tedy nakonec překvapivě vítězí hokejisté Vítkovic, kteří se poprvé v zápase dostali do vedení až v 58. minutě po samostatném úniku Jiřího Burgera, kdy už to vypadalo, že utkání spěje do prodloužení. Brněnští fanoušci, kteří dnes vyprodali DRFG Arenu, odcházejí domů rozladění o to víc, že utkání se vyvíjelo pro domácí Kometu víc než dobře. Modrobílí ovládli první třetinu poměrem 2:0, v následujících dvou periodách ale branku nepřidali a sami naopak inkasovali. Kometa tak prohrála s Vítkovicemi šesté vzájemné soutěžní utkání v řadě.
59:56
Kotouč je ve středním pásmu a je rozhodnuto.
59:45
Káňa to zkusil z úhlu, Dolejš zakročil.
59:20
Modrobílí jsou usazení v útočném pásmu, zatím se však nepropracovali ke střele.
58:51
Marek Čiliak zůstává na střídačce, Kometa to zkouší v šesti.
58:51
Logické rozhodnutí trenéra Aloise Hadamczika, který si bere oddechový čas.
58:51
Po zakázaném uvolnění Vítkovic dostávají domácí šanci na to vytvořit si tlak.
58:25
Fanoušci Komety ženou své oblíbence za vyrovnáním, ale těm se zatím vůbec nedaří dostat se do blízkosti Dolejše.
58:04
Vandas si najel na pravý kruh a vypálil, Čiliak byl se svým pravým betonem připravený.
58:00
Začaly se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:41
Vítkovice právě vstřelily branku!
Dvě minuty před koncem normální hrací doby hosté obracejí stav utkání a poprvé dnes vedou. JIŘÍ BURGER se dostal do samostatného brejku, který zakončil střelou mezi Čiliakovy betony.
56:58
Oleszovi se nejen povedlo vyvézt puk z vlastního obranného pásma, a dostat tak svůj tým z tlaku, ale následně se i dostal k ohrožení Čiliakovy brány. Vecpal se před brankáře Komety, jehož ovšem nepřekonal.
56:10
Kometa v tlaku. Kuboš dvakrát napřáhl na modré, ale ani jednou jeho střela k Dolejšovi přes hradbu těl neprošla.
55:26
Vondráček se sice protáhl přes Vandase, následný střelecký pokus mu ovšem nesedl.
Dnešnímu utkání přihlíží vyprodaná DRFG Arena (7700 diváků).
54:48
Spang nabízel puk před bránu, kde se jej nikdo neujal. O malou chvíli později vypálil Hanzlík, Dolejš si poradil.
54:07
Štich napřáhl na modré a vystřelil mimo bránu.
53:43
Malcovu střelu někdo před Dolejšem hodně šikovně tečoval, vítkovický gólman si však připsal ještě lepší zákrok.
52:30
A znovu Kolouch, tentokrát pálil v jízdě z levého kruhu. Čiliakovi puk vypadl, ale vítkovický útočník se k dorážce nepropracoval.
51:55
Kolouch dostal přihrávku na pravý kruh, do jeho zakončení se obětavě položil Kaberle.
51:33
Ani Svobodův projektil nemusel Dolejše trápit, protože k němu neprošel.
51:00
Kaberle našel dlouhým pasem Svobodu, který se ovšem přes posledního bránícího hráče Kováře nedostal.
50:27
Obě mužstva hrají v plném počtu. Jak Malec, tak Zdráhal se vrátili na ledovou plochu.
49:53
Kudělka vystřelil, ovšem svým projektilem zasáhl jen brusli vracejícího se hráče Komety.
48:27
Tomáš Malec fauloval Patrika Zdráhala, který ale následně značně zdramatizoval zákrok. Rozhodčí tak kromě nedovoleného bránění brněnského obránce potrestal také filmování mladého vítkovického útočníka. Bude se hrát čtyři na čtyři.
48:16
Vondráček se prolétl po pravém křídle a svůj výpad zakončil střelou z pravého kruhu, kterou vyškrábl do rohu pravým betonem Dolejš.
48:08
Malec nahazoval kotouč do útočné třetiny zpoza červené čáry. Rozhodčí tedy odpískal zakázané uvolnění.
47:01
Svoboda zavezl kotouč do útočného pásma a když viděl dvojnásobnou převahu hráčů Vítkovic, počkal až mu z druhé vlny dojede Hruška. Do jeho střely vložil hůl jeden z hráčů hostujícího celku a Dolejš zasahovat nemusel.
46:30
Hosté se usadili v útočném pásmu.
45:48
Hodně zajímavé momenty na obou stranách. Nejprve Vandas napálil tyčku Čiliakovy brány. Na druhé straně se mohl prosadit v přečíslení dva na jednoho Mrázek, který měl před sebou odkrytou klec. Brněnskému mladíkovi chvíli trvalo než zpracoval kotouč, čímž přišel o šanci.
45:08
Vítkovice hrají v plném počtu. Nejen, že se bez problémů ubránily oslabení, ale samy se dokázaly prosadit.
44:38
Domácím přesilová hra po faulu Balána vůbec nevychází.
43:19
Hosté se v oslabení nečekaně prosazují a srovnávají stav zápasu. LUKÁŠ KUCSERA najel do útočného pásma a svým střeleckým pokusem zpoza pravého kruhu vymetl pravý horní růžek Čiliakovy brány. Asistence: Tomáš Pastor, Petr Kolouch.
43:08
Balán dostal osobní trest do konce utkání za vysokou hůl poté, co se mu nelíbil dvouminutový osobní trest za vysokou hůl. Kometu čeká přesilovka o dvou mužích.
42:25
Obrovská šance Vítkovic, v níž se ocitl Burger. Na útočníka hostujícího celku zívala odkrytá brána, Čiliak se však dokázal přemístit a zachytit puk.
41:59
Další pobyt vítkovické přesilovkové formace rázně utnul Malec, který vyhodil puk.
41:38
Poprvé v oslabení se povedlo domácím dostat kotouč za hranici vlastní modré čáry.
41:22
Kudělkovi střela od modré čáry příliš nesedla. I proto však byl paradoxně skákavý puk celkem obtížnou záležitostí pro Čiliaka, který si ale poradil.
41:18
Přesilová hra pro Vítkovice. Dvě minuty za sekání obdržel Vojtěch Němec.
40:49
Modrobílí se rovněž dostali ke své první útočné akci ve třetí třetině. Z úhlu to zkusil tvrdou ránou Hruška, Dolejš byl u své tyče připraven.
40:37
Další práce pro brněnského brankáře. Tentokrát zasahoval proti tvrdé střele Slobody od modré čáry.
40:28
Olesz operoval s kotoučem za bránou. Nakonec se rozhodl pro přihrávku na volného Szturce, který zblízka Čiliaka nepřekonal.
40:01
Ve druhé třetině se povedlo Vítkovicím srovnat hru a hosté nebyli daleko od toho, aby se jim povedlo vyrovnat i skóre. Zatím jediným, kdo dokázal dnes překonat Marka Čiliaka v bráně Komety, je Roman Szturc, který se trefil ve 29. minutě. Ačkoliv měli hosté místy více ze hry, Čiliaka znovu nepřekonali. A tak to byli modrobílí, kteří se mohli prosadit. Ve druhé třetině si ovšem na Dolejše nepřišli. Třetí perioda, která začne zhruba v 19:41, tedy může nabídnout pořádné drama.
40:00
39:05
Na druhé straně se Kaberle ke střele dostal, Dolejš vyrazil puk do rohu.
38:35
Zdrahál si hledal výhodnou pozici v mezikruží, ovšem spadl a ke střele se nedostal.
38:15
Vondráček najel na pravý kruh a vystřelil, Dolejš si poradil.
37:29
Čiliak se v brance v těchto chvílích nenudí. Dalším, kdo vyzkoušel jeho pozornost byl Štencel. Střelecký pokus vítkovického obránce však nebyl příliš nebezpečný.
37:17
Následný zárodek útočné akce Vítkovic zastavil ofsajd.
37:05
Aktivní Kucsera vypálil v jízdě, Čiliak jeho pokus zneškodnil pravým betonem.
36:08
Svoboda dostal kotouč před bránu, ovšem netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
35:57
Modrobílým se dlouho nedařilo dostat na dostřel Dolejše. Čekání ukončil Petr Mrázek, který se dostal do útočné třetiny a z levého kruhu vyzkoušel Dolejše, který schoval puk v lapačce.
34:53
Kucsera se mohl dostat do samostatného brejku, na přihrávku ovšem nedosáhl.
34:21
Domácí mohli rozvinout tlak v útočném pásmu, Jenomže Kuboš na modré čáře nezpracoval prudkou přihrávku Dočekala a modrobílí přišli o pásmo.
33:24
Vítkovicím nevyšel přechod do útočného pásma, na dostřel Čiliaka se dostaly jen za cenu ofsajdu.
33:09
Kubošův projektil od modré čáry byl před Dolejšem tečován, ale puk si cestu mezi tři tyče nenašel.
31:54
Štich opustil trestnou lavici a Vítkovice přečkaly i další oslabení.
31:32
Kováčik vyslal od modré čáry z první hodně razantní pokus, který zamířil nad bránu.
31:03
Čermák zkusil zaskočit Dolejše střelou z nulového úhlu. Vítkovický gólman si prostor u své pravé tyče pohlídal.
30:30
Hostům se povedlo dostat puk z vlastní třetiny.
30:18
Kaberle napřáhl na modré a jeho střelecký pokus udělal Dolejšovi velké problémy. Vítkovický gólman vyrazil puk před sebe, ke štěstí hostujícího celku se nedostal žádný z hráčů Komety k dorážce, která se nabízela.
29:54
Domácí se můžou vrátit do klidnějšího dvoubrankového vedení. Po vyloučení Davida Šticha za krosček si zahrají dvouminutovou přesilovou hru.
28:58
Předchozí tvrzení neplatí. Petr Strapáč nahrál při rychlém protiútoku ROMANU SZTURCOVI, který napřáhl v mezikruží a střelou přes obránce prostřelil Čiliaka, jemuž puk propadl pod lapačkou. Asistence: Petr Strapáč, Tomáš Pastor.
28:15
Hra se plynule přelévá ze strany na stranu bez střelecký pokusů na jedné či druhé straně.
26:20
Velký aplaus DRFG Areny si v přestávce vysloužil bývalý obránce Komety Michal Kempný, který v současnosti působí v Avangardu Omsk a který se objevil na kostce. Během reprezentační přestávky KHL si našel cestu do hlediště.
26:16
Další nebezpečí před Čiliakem. V jeho blízkosti se ocitl Strapáč, který ovšem puk přes slovenského gólmana neprocpal.
26:07
Lukáš Kucsera vypálil v jízdě z levého kruhu. Jeho projektil mířil Čiliakovi pod lapačku. Brankář Komety si daný prostor pohlídal.
25:25
Kudělkovu střelu od modré čáry tečoval před Čiliakem Zdráhal. Puk poslal mimo tři tyče.
24:57
Kaberle opustil trestnou lavici a modrobílí hrají v plném počtu.
24:50
Kudělka napřáhl na levém kruhu a vypálil, jeho tvrdý projektil zneškodnil obětavým zákrokem Kuboš.
23:48
Vítkovicím začíná zkrácená přesilová hra.
23:28
Vondráček hledal před bránou Hynka Zohornu, který mohl doklepnout puk do odkryté klece, jenže promáchl puk.
22:57
Hráčem, který fauloval pronikajícího Koloucha, byl Tomáš Kaberle. Ten taky zamířil na dvě minuty za sekání na trestnou lavici.
22:56
Kolouch se utrhl do brejku. I když byl faulován, dostal se ke střele, s níž si Čiliak poradil.
22:35
Hruška vtrhl do útočné třetiny a v jízdě vypálil, jeho projektil vyrazil Dolejš do rohu.
22:19
Hostům se povedlo vymanit z tlaku a dostat puk z vlastní třetiny.
21:48
Vítkovice si dlouho v pěti nezahrály. Dvě minuty za hru vysokou holí obdržel Petr Strapáč.
21:27
Hosté hrají v plném počtu.
21:15
Kaberleho střelu od modré čáry kdosi před bránou tečoval a kotouč orazítkoval tyč!
20:58
Brněnští hráči dlouho otáleli se zakončením, nakonec se k tomu odhodlal Čermák, jehož střelu z první z levého kruhu Dolejš zneškodnil.
20:01
Domácí mají ještě na úvod druhé třetiny takřka minutu a půl trvající přesilovou hru.
20:01
Úvodní dvacetiminutovku ovládli brněnští hokejisté,kteří dokázali dvakrát rozjásat zaplněnou DRFG Arenu. V 9.minutě otevřel skóre utkání z nenápadné akce Jan Káňa, v 15. minutě se prosadil v dobré pohodě hrající Tomáš Vondráček, který zaznamenal již svou osmou trefu v sezoně a osamostatnil se na čele pomyslné střelecké tabulky Komety. Vítkovice si zatím nepočínají zle, ale směrem dopředu si ještě nevytvořili žádnou vážnější šanci. Druhá třetina začne zhruba v 18:50.
20:00
19:27
Kometa si nicméně zahraje přesilovou hru. Dvě minuty za podražení obdržel Karol Sloboda.
19:27
Hodně emocí vzbudil zákrok jednoho z vítkovických hráčů na Jana Káňu při ponechané výhodě brněnského klubu, který nechal rozhodčí bez povšimnutí.
19:00
Začala se poslední minuta první třetiny.
18:46
Szturcovu střelu zblokoval Kováčik mimo bránu.
18:13
Útok domácího celku zakončoval Raška. Dolejš zakročil a přerušil hru.
17:58
Hra se v těchto chvílích plynule přelévá ze strany na stranu.
17:00
Burger v rychlém protiútoku hledal před bránou najíždějícího Balána. Ke smůle Vítkovic byla přihrávka vítkovického útočníka rychlejší než jeho spoluhráč.
16:29
Němec ovšem vystihl vítkovickou kombinaci a vyvezl puk do střední třetiny.
16:13
Hostům se povedlo po dlouhé době usadit v útočném pásmu.
14:14
Kometa právě vstřelila branku!
V době, kdy už se hrálo v plném počtu, domácí navyšují své vedení. Mrázkovu střílenou přihrávku usměrnil za Dolejšova záda TOMÁŠ VONDRÁČEK. Asistence: Petr Mrázek, Hynek Zohorna.
13:42
Znovu se Vítkovicím bez větších potíží povedlo dostat puk z vlastní třetiny. Tuhle přesilovku si Hadamczikovi svěřenci za rámeček nevystaví.
12:59
Znovu domácí ztratili pásmo a musí začínat svou útočnou akci od Čiliaka.
12:29
Modrobílí rozestavěli své přesilovkové komando v útočném pásmu, ovšem k ohrožení Dolejše se nedostali. Němcovi nevyšla přihrávka na protější stranu.
11:57
Hosté vyhráli buly a Jiří Burger poslal kotouč přes všechny čáry.
11:54
Domácí jsou nahecovaní po první brance a nyní mohou své vedení navýšit. David Štich udeřil holí do tváře Leoše Čermáka, za což dostal dvouminutový trest.
11:15
Po krátké odmlce práce pro Marka Čiliaka. Ten musel zasahovat proti střele Petra Strapáča z levého kruhu v jízdě. Slovenský brankář ve službách Komety eliminoval střelu hrudí a následně schoval puk v lapačce.
10:48
Vondráček objel bránu a od pravého mantinelu zkusil štěstí, jeho střelecký pokus k Dolejšovi nedolétl.
10:03
Raškův projektil z levého kruhu srazil vracející se obránce Vítkovic holí do rohu.
08:52
Domácí otevírají skóre utkání. Při rychlém protiútoku Komety našlápl JAN KÁŇA s kotoučem, odhodlal se ke střele z hranice pravého kruhu přes obránce a prostřelil Dolejše. Asistence. Jan Hruška, Petr Kuboš.
07:49
Na druhé straně to zkusil zpoza pravého kruhu Karol Sloboda, Čiliak jeho nepříjemný projektil sice příliš neviděl, přesto dokázal vyrazit puk mimo bránu.
07:33
Druhá formace Komety chvíli operovala v útočném pásmu, ke střele se ale nedostala.
06:45
Za malou chvíli dostal Dočekal druhou příležitost ke skórování. Jeho střelecký pokus z mezikruží Dolejš viděl a zneškodnil.
06:30
Při rychlém přečíslení brněnského celku tři na dva tečoval střílenou přihrávku Rašky Dočekal nad bránu.
05:50
Navrátilec z trestné lavice Mrázek se ihned zapojil do útočné akce, jeho střelecký pokus z pravého kruhu srazil obránce Vítkovic mimo bránu.
05:24
V této chvíli už hrají modrobílí v plném počtu.
05:15
Domácí bez problémů kontrolují oslabení, čímž roztleskali brněnskou arenu.
04:55
A do třetice všeho dobrého pro Kometu. Potřetí se modrobílým povedlo poslat puk mimo své pásmo.
04:31
A znovu DRFG Arena tleská kvůli tomu, že se domácí osvobodili, tentokrát poslal puk na druhou stranu kluziště Káňa.
04:12
Domácí vyhráli buly a povedlo se jim vyhodit kotouč přes všechny čáry.
04:04
Balán dostal přihrávku na brankovou čáru. S kotoučem se poté snažil vecpat před Čiliaka, který si ale prostor u své levé tyče pohlídal. Po přerušení vznikla menší potyčka, kterou rozhodčí rychle uklidnili.
03:24
Domácí špatně vystřídali a chvíli hráli v šesti. Rozhodčí přerušil hru a udělil střídačce Komety dvouminutový trest. Ten odsedí Petr Mrázek. Vítkovice si zahrají první přesilovku zápasu.
02:35
Další útočnou akci Komety zhatil ofsajd.
02:28
Káňa se dostal k další střele, tentokrát však byl jeho pokus zblokován.
01:40
Malec nahrál Káňovi, který vystřelil, Dolejš zakročil betonem.
00:55
I domácí už se podívali do útočného pásma, Vondráček ovšem žádného ze svých spoluhráčů před bránou nenašel.
00:18
Strapáč nahrával od mantinelu před bránu, kde se puk odrazil od Spanga mimo svatyni Marka Čiliaka.
00:01
Aktéři utkání vjeli na ledovou plochu zaplněné DRFG Areny, hokejisté Vítkovic za pískotu tribun, domácí Kometa za mohutného aplausu. Za chvíli můžeme začít.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kaberle, Spang, Hanzlík, Kováčik, Malec, Kuboš, Dujsík – Káňa, Hruška, Němec – Mrázek, H. Zohorna, Vondráček – Burian, Čermák (C), Svoboda – Raška, Dočekal, R. Zohorna.

HC Vítkovice Steel: Dolejš (Kantor) – Kudělka, Štencel, Štich, Sloboda, Pastor, Kovář, Klok – Szturc, Strapáč, Olesz – Kucsera, Kolouch, Vandas – Burger (C), Balán, Zdráhal – Gřeš, Hlinka, Káňa.

Rozhodčí: Pešina, Horák – Kis, Lučan.
Vzájemná bilance

Vzájemné zápasy mezi Vítkovicemi a Kometou jsou v posledním roce v režii ostravského celku. Ten ovládl všech pět posledních vzájemných zápasů včetně toho dosud posledního, který se odehrál v rámci druhého kola v Ostrava Areně 13. září. Vítkovice tehdy přehrály svého jihomoravského soupeře v poměru 5:1. Hokejisté Komety se z vítězství nad Vítkovicemi radovali naposledy 8. února 2014, kdy zvítězili v Ostravě 3:1.
Vítkovice Steel

Hokejisté Vítkovic patří k příjemným překvapením úvodní čtvrtiny extraligového ročníku. Podceňovanému celku patří se ziskem 19 bodů devátá pozice tabulky, přičemž svěřenci trenérů Petra a Svozila mají společně s Pardubicemi oproti ostatním extraligovým celkům zápas k dobru. Vítkovicím zatím velmi dobře vychází měsíc říjen. V desátém kalendářním měsíci roku nastoupili Vítkovičtí k sedmi utkáním, z nichž hned pět ovládli a jen dvakrát prohráli. Na druhou stranu je třeba podotknout, že obě říjnové porážky museli hokejisté z Ostravy skousnout v posledních třech duelech. A to včetně toho posledního, když Vítkovice ve středeční dohrávce 14. kola podlehly na domácím ledě Hradci Králové 2:3.
Kometa Brno

Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika se vrací po dvou venkovních duelech do domovské DRFG Areny, v níž se brněnským hokejistům daří. Na domácím ledě v letošní sezoně zvítězili pět ze šesti duelů. A právě na kouzlo domácího ledu budou spoléhat brněnští hokejisté i v dnešním duelu, kdy se chtějí vrátit na vítěznou vlnu. Ve svém dosud posledním utkání totiž prohráli na ledě Liberce gólem v posledních vteřinách 2:3. Aktuálně patří Kometě se ziskem 24 bodů šestá příčka tabulky.
V Brně se ovšem musí potýkat s rozsáhlou marodkou. Alois Hadamczik nemůže počítat hned s pěti hráči základní sestavy. Vedle dlouhodobě absentujícího tria Jakub Koreis, Petr Ton a Rastislav Špirko, nově přibyli na listinu zraněných hráčů obránce Richard Stehlík a třetí nejproduktivnější muž týmu David Ostřížek. Do sestavy se naopak vrací uzdravený obránce Petr Kuboš.
Hezký páteční podvečer při sledování online přenosu z utkání 15. kola Tipsport extraligy, při němž poměří síly Kometa Brno a Vítkovice Steel.