CELÝ SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 4:5 po SN

Ode mě je to již pro dnešek vše, těším se s vámi na viděnou u dalších přenosů.
Bod navíc za vítězství po nájezdech si tak na západ Čech povezou Plzeňští Indiáni. Je to tak teprve podruhé v sezoně, co Liberec na svém ledě poznal porážku.
Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni Dominik Kubalík a Lukáš Krenželok.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Škoda Plzeň.
Autorem vítězné branky je JOHNSON.
Branko Radivojevič v závěrečné sérii minul, o vítězi je tak rozhodnuto.
Sýkorovi kotouč sklouzl z hole a Lašák měl už snadnou práci.
Ani Michal Řepík Machovského nepřekonal. Ján Sýkora tak může rozhodnout.
Nicholas Johnson na druhé straně dokázal procedit puk mezi Lašákovy betony a Plzeň se tak ujímá vedení.
Bulíř to zkusil bekhendovým blafákem, ale neuspěl
Samostatné nájezdy začínají.
Přestože k tomu několikrát nechybělo mnoho, prodloužení rovněž rozhodnutí nepřineslo. Rozuzlení tak musí přinést až samostatné nájezdy. Uvidíme, který z týmů si v této loterii povede lépe.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:05
Jeřábek se zprava zjevil sám před brankářem, Lašák si ale s jeho zakončením z úhlu dokázal poradit!
63:34
Liberec se provinil zakázaným uvolněním.
63:24
Už to vypadalo, že je rozhodnuto! Po Šimkově přihrávce Krenželok ztroskotal na Machovském, Šimek však z dorážky procedil puk až do sítě. Rozhodčí ale pro postavení útočícího hráče v brankovišti gól neuznávají!
63:11
Dominik Kubalík se uvolnil u modré čáry a vypálil, tentokrát však na Jána Lašáka nevyzrál.
61:59
Bakošovu střelu zblokoval Machovský vyrážečkou.
61:31
Rozhodčí si všiml, že byla liberecká klec posunuta, a hra je přerušena.
61:27
Marcel Hossa měl na hokejce rozhodnutí! Po přesné přihrávce stál sám před poloodkrytou bránou, ale trestuhodně přestřelil.
60:57
Na druhé straně unikal na brankáře Jakub Valský, zakončit však nakonec nedokázal.
60:44
Moravčíkova střela byla zblokována.
60:01
Hra ve čtyřech na obou stranách právě začíná.
Je za námi šedesát odehraných minut, které vítěze nepřinesly. Na rozhodnutí tak budeme muset počkat minimálně do prodloužení. To začne zhruba za dvě minuty.
60:00
59:40
Jeřábkova střela od modré skončila pouze na betonu Jána Lašáka.
59:16
Další zakázané uvolnění hostí.
59:08
Liberečtí jsou plní energie! Vampola obkroužil branku a bekhendem zkusil propálit Machovského, ten však byl tentokrát pozorný.
58:46
Zakázané uvolnění Plzně.
58:19
Liberec právě vstřelil branku!
Tak přeci jen dokázali domácí vyrovnat. Po přesné přihrávce Petra Vampoly dokázal MICHAL ŘEPÍK z pozice před brankou procedit kotouč skrz Machovského výstroj a srovnal stav na 4:4.
Asistence: Petr Vampola.
57:21
Nyní se dokonce Tygři provinili zakázaným uvolněním.
56:45
Na Liberci je znát nervozita, přesnosti na domácích hokejkách značně ubylo.
56:04
Hra je vykázána do středního pásma.
55:47
Šimkovo nahození prosvištělo kolem brankoviště, nikdo z hráčů ho však nedokázal tečovat.
54:28
Michal Bulíř zavelel k protiútoku a přejel s kotoučem téměř celé kluziště, jeho střelu ale Machovský betonem vyrazil.
53:18
Velká šance pro Plzeň! Po skrumáži v brankovišti se puk odrazil k Jakubu Jeřábkovi, který střílel takřka na prázdnou branku, neboť Ján Lašák se ještě nestihl po souboji vrátit na své místo. Zastoupil ho však jeden z obránců, který střelu zastavil.
52:45
Střela Martina Ševce byla sražena až do ochranné sítě.
52:08
A to se opakuje také o několik desítek sekund později. Na liberecké hře je znát nervozita.
51:27
Libereckou akci přerušil ofsajd.
51:19
Birner našel rozjetého Šimka, jehož bekhendovou střelu ale Machovský nadvakrát kryl.
50:36
Následuje však zakázané uvolnění a hra se přesune opět před Machovského.
50:29
Plzeň zodpovědně brání a nepouští liberecké hráče do další šance.
49:42
Proti střele Michala Řepíka nepředvedl Machovský příliš jistý zákrok, kotouč mu vypadl a následovala skrumáž, v níž však dokázal plzeňský gólman puk najít a přerušit hru.
48:35
Kubalíkova střela jen těsně minula Lašákovu svatyni.
47:40
Pokus Martina Ševce bez potíží zachytil Machovský. Následuje komerční přestávka.
46:56
Liberec se dopustil zakázaného uvolnění.
46:01
Plzeň právě vstřelila branku!
Indiáni se poprvé v zápase ujímají vedení. Po situaci dva na jednoho přihrál Jakub Lev JÁNU SÝKOROVI, který z první propálil Lašáka.
Asistence: Jakub Lev, Petr Kadlec.
45:29
Plzeň si zahraje přesilovou hru. Petr Vampola (LIB) dostává dvouminutový trest zdržování hry.
44:25
Liberečtí reklamovali zakázané uvolnění, to však rozhodčí nepíská.
43:24
Vedení domácích opět netrvalo dlouho. Indrák nabil v útočném pásmu DOMINIKU KUBALÍKOVI, který z první propálil vše, co mu stálo v cestě.
Asistence: Miroslav Indrák, Michal Moravčík.
Dnešní utkání sleduje 5542 diváků.
42:51
A následuje další zakázané uvolnění Bílých Tygrů.
42:31
Liberecká rozehrávka končí zakázaným uvolněním.
41:52
Již potřetí se v tomto utkání domácí ujímají vedení. David Kajínek zastihl kotouč v útočném pásmu, bez otálení vystřelil na bránu a PETR JELÍNEK tečoval kotouč za Machovského záda.
Asistence: David Kajínek, Lukáš Krenželok.
41:00
Po další šanci Libereckých musel Machovský skrýt kotouč v rukavici, bude se vhazovat po jeho levé ruce.
40:40
Hosté hrají v plném počtu.
40:29
Ševcovu střelu od modré čáry zastavil obranný blok před brankou.
40:01
Vše je již připraveno k třetí třetině.
Je za námi také druhá třetina velmi atraktivního duelu. Liberec se opět dostal do vedení, když po hrubici Matěje Machovského skóroval Dominik Lakatoš. Po necelých dvou minutách už bylo ale opět srovnáno, když liberecká defenziva nechala až moc času Jánu Sýkorovi. Rozhodnout tak bude muset až třetí třetina, případně prodloužení či nájezdy. Třetí dějství začne zhruba v 17:49.
40:00
39:39
Krenželok si sjel před brankáře, ale jeho zakončení Machovský bez větších potíží chytil.
39:22
Birnerovu přihrávku srazila obrana do ochranné sítě.
38:59
Hosté vyhazují do bezpečí.
38:41
Jakub Jeřábek (PLZ) míří na trestnou lavici za držení hole.
38:14
Nepřesná rozehrávka hostí končí zakázaným uvolněním.
37:31
Valského střela vypadala nebezpečně, Machovský si s ní však poradil.
37:13
Výtiskovo nahození ze středního pásma zachytil Machovský do lapačky, následuje vhazování po jeho pravici.
37:05
Útočné snažení Liberce přerušil ofsajd.
36:59
Domácí zakládají další útočnou akci z vlastní poloviny.
35:46
Parádní akce Bílých Tygrů gólem nekončí! Řepík našel před brankou rozjetého Petra Vampolu, na kterého čekala poloodkrytá klec, Vampola však těsně minul!
34:50
Tygři se snaží inkasovanou branku rychle odčinit, ale přes obranný val Indiánu se nedokázali prosadit.
33:46
Hosté velmi lacino vyrovnávají. JÁN SÝKORA projel útočným pásmem, přestože byl tísněn hned dvojicí obránců, a i pod tlakem dokázal zakončit. Jeho střela zapadla přesně k tyči.
Asistence: Miroslav Preisinger.
33:35
Derner objel branku a z levého kruhu vypálil, ovšem těsně minul.
32:59
Plzeň musela hned čelit tlaku a osvobozuje se jen za cenu zakázaného uvolnění.
32:06
Tak tuhle situaci si Matěj Machovský za rámeček nedá. Za brankou rozehrál puk přímo na hokejku dojíždějícího DOMINIKA LAKATOŠE, ten obkroužil klec a vstřelil jeden ze svých nejjednodušších gólů v kariéře!
Bez asistence.
30:59
Jelínek svou přihrávkou nenašel dobře najíždějícího Krenželoka.
30:25
Bulíř dobře zabojoval o puk, objel branku a naservíroval ho před brankoviště svým spoluhráčům, Radivojevičovi i Bakošovi však touš přeskočil hůl.
29:53
Birnerova pumelice končí pouze v lapačce Matěje Machovského.
29:25
28:59
Velký tlak Liberce končí střelou Michala Birnera, Machovský však pokus vyrazil do ochranné sítě. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
27:57
Obrovská šance Michala Bulíře! Po postupu dva na jednoho zvolil zakončení, jeho střela zápěstí ale rozezvučela pouze tyč Machovského branky!
27:25
Vitásek byl faulován Lukášem Pulpánem (PLZ), který nyní míří na trestnou lavici za nedovolené bránění.
27:08
Kracíkovo nahození od modré dokázal Lašák vyrazit do bezpečí.
26:34
Už se zdálo, že bude Schleiss moci postupovat na branku, vracející se Ševc mu však puk na poslední chvíli vypíchl.
26:17
Hrálo se pouze několik sekund, Plzeň vyhazuje na zakázané uvolnění.
26:12
Lakatoš zůstal po tvrdém hitu ležet na ledě a na střídačku odjel až za pomoci spoluhráčů, hra je přerušena.
25:54
Stránský nejprve od modré mnul, pokračoval však v jízdě a dostal se i k dorážce, kterou Machovský kryl betonem.
25:15
Ulrych včasným vypíchnutím kotouče zastavil rodící se šanci Plzně.
24:31
S Pulpánovým nahozením od modré čáry si věděl Lašák rady a kotouč skryl v rukavici.
23:59
Tygři operovali v útočném pásmu, nakonec však o kotouč přišli.
23:07
22:54
Šimkovu střelu vyrazil Machovský do ochranné sítě.
22:45
Vampolovi utekl kotouč do středního pásma a následuje odpískaný ofsajd.
22:32
Po postavení útočícího hráče v brankovišti je hra přerušena.
22:28
Jelínkovu střelu tečoval Machovský vyrážečkou do bezpečí.
21:53
Johnsonovo zakončení mířilo mezi Lašákovy betony, slovenský gólman je však scvakl a veškeré skulinky, kudy by puk mohl proklouznout, ucpal.
21:43
Hosté začínají další útočnou akci ze své vlastní poloviny.
20:55
Indrákovo zakončení skončilo v Lašákově lapačce.
20:36
Liberečtí se hned vydali do ofenzivy, Vampola však zakončit z pravého křídla nedokázal.
20:01
Hráči jsou zpět na ledové ploše, druhá třetina brzy začne.
Máme za sebou zajímavé první dějství, v němž jsme viděli po jedné brance na obou stranách. Liberec se v přesilové hře dostal do vedení, když po pěkné kombinaci skóroval Michal Birner, hosté ale o šest minut později také v početní převaze odpověděli trefou Dominika Kubalíka, který si poradil se samostatným únikem na jedničku. Nezbývá než čekat, jak se bude zápas dále vyvíjet ve druhé třetině, která začne zhruba v 16:53.
20:00
19:26
Dernerova střela od modré prolétla kolem hostující branky.
18:41
Už se zdálo, že budou hosté moci zaútočit, Ševc však přispěchal na pomoc a kotouč vybojoval.
17:53
Další snažení Plzeňských přerušil ofsajd.
17:28
Vampola je na ledě, Liberec hraje v plném počtu.
16:55
Stránského bekhendové zakončení Machovský betonem vyrazil do bezpečí.
16:30
Domácí svědomitě brání a Plzeň se tak zatím téměř nedostala do jejich obranného pásma.
16:01
Ševc s Jelínkem mohli postupovat na branku Plzně, druhý jmenovaný ale nakonec o kotouč přišel.
15:28
A navíc Vampola zbytečně oslabil svůj tým! Po neproměněné šanci sekl Machovského do betonu, za což ho čeká dvouminutový trest.
15:03
Obrovská šance Liberce! Petr Vampola ujížděl sám na brankáře, Machovský však jeho úmysly přečetl a střelu mezi betony kryl!
14:04
Liberečtí hrají v plném počtu.
13:09
Liberec se tentokrát svědomitě brání a nepouští hostující tým do šance.
12:04
Michal Birner (LIB) míří krátce po inkasované brance na trestnou lavici za krosček.
11:56
DOMINIK KUBALÍK se v přesilové hře dostal do samostatného úniku, který zakončil chladnokrevnou ranou mezi betony Jána Lašáka.
Asistence: Marcel Hossa.
10:56
Jakub Valský (LIB) je ve stejném čase vyloučen za hákování.
10:56
Viděli jsme první výraznou šanci Plzně! Kracík se uvolnil u levé Lašákovy tyče, položil si brankáře a dostal puk za jeho záda, ovšem obrana dokázala kotouč odvrátit před čárou do bezpečí!
10:25
Plzeňští vyhazují na zakázané uvolnění.
10:15
Liberec zatím pozorně brání a nepouští Plzeň do šancí.
09:24
Tygři vyjeli do přečíslení tři na dva, po parádní souhře po ose Řepík – Vampola – Birner vypálil poslední jmenovaný z úhlu a Machovský musel předvést rychlý přesun, aby kotouč chytil.
08:50
Plzeň se však zmocnila puku a spěchá kupředu.
08:21
Hra se přesunula za branku Machovského, Vlach vybojoval puk a snaží se rozehrát.
07:26
Indrákovu střelu tečoval Výtisk přes ochrannou síť až mezi diváky.
06:55
06:53
Řepík si dobře zpracoval vysoký puk rukavicí a objevil se sám před Machovským, jeho střela ale mířila pouze do brankáře.
06:18
Ofenzivní snažení Plzně přerušil ofsajd.
06:08
Po dalším přerušení následuje komerční přestávka.
05:38
Teď už ale domácí vedou. Lukáš Krenželok našel před brankou hokejku MICHALA BIRNERA a ten nedal Machovskému šanci zasáhnout.
Asistence: Lukáš Krenželok, Petr Vampola.
05:22
Lukáš Krenželok se objevil sám před brankou a po jeho bekhendovém pokusu se Machovský natahoval marně, střela však mířila těsně vedle.
04:45
Vlach byl faulován, přesto dokázal vystřelit a Machovský musel zasahovat. Následuje vyloučení Petra Kadlece (PLZ) za držení protihráče.
04:17
Nepřesná rozehrávka Bílých Tygrů končí zakázaným uvolněním, hra se přesouvá před Lašáka.
03:56
Plzeň hraje v plném počtu.
03:45
Jelínek před brankou svou přízemní střelou jen těsně minul branku.
03:16
Nepřesnost v rozehrávce nyní brání domácím ve vytvoření souvislejšího tlaku.
02:24
Po Birnerově střele od modré následovala skrumáž v brankovišti, na jejímž konci mohl střílet ještě Petr Vampola, vylámal si však zuby na skvělém Machovském.
01:56
Jakub Lev (PLZ) dostává dvouminutový trest za krosček, uvidíme první dnešní přesilovou hru.
01:37
Se střelou Marcela Hossy si Ján Lašák poradil a připisuje si svůj první dnešní zákrok.
01:28
Bližňák vyjel s kotoučem do útočného pásma a snaží se rozehrát.
00:45
Útok Plzně přerušil ofsajd.
00:35
Ševcovo nahození od modré čáry dokázal Matěj Machovský pokrýt, bude se vhazovat po jeho pravici.
00:01
Vše je již pomalu připraveno ke startu utkání.
Home Credit Arenou zní státní hymna.
Oba celky již nastupují na ledovou plochu.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) -Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Kajínek, Výtisk (C), Ulrych – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Stránský, Lakatoš, Vlach.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Jeřábek, Moravčík, Kadlec (C), Sklenička, Kubka, Pulpán – Indrák, Kracík, Kubalík – Sýkora, Bližňák, Johnson – Schleiss, Preisinger, Hossa – Hollweg, Lev, Poletín.

Rozhodčí: Šír, Horák – Flegl, Polonyi.
V dosavadním jediném vzájemném střetnutí obou týmů v probíhající sezoně dokázali Liberečtí na západě Čech po vyrovnaném duelu zvítězit 4:2. Dokáže Liberec na tuto výhru navázat, nebo se Plzeňští dočkají odplaty? To se dozvíme již v neděli od 16 hodin.
Bílí Tygři jsou zatím asi nejpříjemnějším překvapením sezony. Zatímco v posledních sezonách se pohybovali spíše u dna tabulky, letos si počínají suverénně a zatím celé extralize vévodí. O tom, že se potkali se skvělou formou, hovoří i fakt, že z posledních deseti duelů pouze jednou prohráli. Porážka 0:1 s Olomoucí byla navíc jejich jedinou domácí prohrou, jinak jsou v Home Credit Areně takřka k neporažení.

Liberci se navíc nevede pouze na domácí formě, skvěle si počínají i v Lize mistrů, kde se již v úterý doma představí v prvním zápase osmifinále proti Davosu. Právě na tu by se jistě pod Ještědem rádi naladili pokud možno vítězně.
V letošní sezoně to zatím Západočechům šlape. Ani v jediném utkání zatím nevyšli gólově naprázdno, v produktivitě si Plzeň naopak velmi libuje: Jen v uplynulých čtyřech utkáních nadělila soupeřům po 18 brankách. Co do počtu vstřelených gólů jsou s 57 Západočeši druhým nejlepším celkem vůbec, a to za šedesátigólovou Spartou. Ta má přitom oproti Škodovce na kontě o zápas více.

I díky skvělé ofenzivě je tak Plzeň aktuálně čtvrtým týmem tabulky, na vedoucí Liberec ztrácí pět bodů. Na venkovním hřišti je navíc dokonce druhým nejlepším týmem – hned po Bílých Tygrech. Jistě nás tedy čeká velmi zajímavé utkání.
V 16. kole Tipsport extraligy zamíří pod Ještěd do liberecké Home Credit Areny plzeňští Indiáni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.