SESTŘIH: 20. kolo extraligy, HC Vítkovice Steel - HC Dynamo Pardubice 4:5

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večer a budu se zase těšit někdy na počtenou.
Dvacáté kolo je pro Vítkovice i Pardubice již minulostí. Hosté rozehráli zápas lépe a nepustili vítkovické do vedení ani jednou. Po druhé třetině se zdálo, že je rozhodnuto, Pardubice hráli svou hru, nikam nespěchali a ani vítkovická hra nevypadala, že by měla budit před soupeřem respekt. Zhruba od poloviny třetí části se ale ukázalo, že opak je pravdou. Vítkovice v krátkém sledu vstřelili dvě branky, třetí přidali o něco později při přesilovce a také atmosféra v hale se změnila. Obecenstvo hnalo svůj tým k vyrovnání, čehož se dočkalo dvě vteřiny před poslední sirénou, ale po konzultaci nemohla být vyrovnávací branka uznána. Domácí fanoušci i přesto aplaudovali svému týmu ve stoje, stejně jako pardubičtí.
Nejlepší hráči dnešního utkání:
HC Vítkovice Steel – TOMÁŠ KUDĚLKA
HC Dynamo Pardubice – LUKÁŠ NAHODIL
59:58
Konzultace nebyla dlouhá, fanoušci se radují – ale jen ti pardubičtí, gól nemůže být uznán pro kopnutí nohou.
59:58
Puk se ocitá za zády Maxwella po obrovském závaru, sudí jde ale konzultovat s videorozhodčím!
58:47
Hostům ujel kotouč, ale zakázané uvolnění to nebude.
58:32
Dolejš váhá se svým útěkem na střídačku.
58:08
Domácí v pásmu.
58:00
Vítkovičtí si sjíždějí pro puk k vlastní brance.
57:42
Zcela volný prostor pro Čerešňáka, ale Maxwell viděl dobře.
57:21
Pardubičtí se dostali k puku, ale nedokázali jej vyhodit.
56:57
Domácí v pásmu, ale hosté se brání dobře.
56:36
Vítkovická hala bouří a žene svůj tým k vyrovnání.
55:51
Vítkovice právě vstřelily branku!
Využitá přesilovka a vítkovičtí snižují na rozdíl jediného gólu! Po střele Kudělky dorážel puk do branky ROMAN SZTURC – 4:5. Asistence: Tomáš Kudělka, Peter Čerešňák.
55:16
Vítkovický hráč se ocitl v brankovišti, hra je přerušena.
55:10
Vítkovický kolotoč se rozbíhá.
54:56
Maxwell sklapl betony včas.
54:45
Hostující Marcinko e vyloučen za sekání.
54:45
Vítkovičtí se ženou do útoku, jsou ale zastaveni na hranici pravidel.
54:08
Hosté musejí rozehrát od své branky, Ölvecký jim dobře kazí tuto činnost.
53:39
Sýkora na bully vybojoval puk a zaváží ho do útočného pásma.
53:33
Vhazování u pardubické klece se bude opakovat.
53:30
Probíhá komerční přestávka.
53:00
Vítkovičtí rozjíždějí další útok.
52:38
Pardubičtí drží puk daleko od své klece.
52:12
Oddechový čas pro hosty.
52:12
Vítkovičtí neskládají zbraně a bojují – po nahrávce Kloka se přesně trefuje TOMÁŠ KUDĚLKA – 3:5. Asistence: Lukáš Klok, Peter Ölvecký.
51:37
Pardubičtí v pásmu, ale Dolejš pozorný.
51:17
Domácí bojují před pardubickou brankou.
50:52
Povedená akce Vítkovic dospěla ke kýžené brance. Balán si vyměnil puk s Burgerem, ten jej od mantinelu poslal zpět na STANISLAVA BALÁNA, který umístil puk do branky – 2:5. Asistence: Jiří Burger.
50:00
Do samostatného úniku se dostal Sýkora, ale Dolejš si vyjel daleko z branky a vypíchl mu kotouč.
49:35
Pardubičtí si hrají přesně to, co potřebují, nemají absolutně kam spěchat.
48:25
Dnešní utkání sleduje 5 778 diváků.
48:48
Domácí znovu v pásmu, už už to vypadalo pro domácí nadějně, ale Maxwell nakonec zasahovat nemusel, pardubičtí si převzali kotouč.
48:13
Vítkovičtí u Maxwella, ale prakticky jen odevzdali puk.
47:48
Hosté stále u puku, hraje se ve středním pásmu.
47:17
Pardubičtí vzali kotouč pod svá ochranná křídla.
46:47
Za brankou Pardubic si Kucsera dobře pohlídal puk, nahrál do mezikruží Vandasovi, ale ten poslal puk přímo do Maxwella.
46:24
46:00
Domácím se v této části hry vůbec nedaří.
45:35
45:08
Poulíček se rozjel na vítkovickou klec, ale Dolejš vytrval a tak musel jako první reagovat hostující útočník, puk je vytěsněn nad branku, skóre se nemění.
45:08
Políček se řítil na branku, ale byl faulován Slobodou. Je nařízeno trestné střílení.
43:35
Hostující Bokroš bude pykat za podražení, i když ihned po aktu zvedal ruce.
43:18
Domácí v pásmu, ale hra je přerušena pro zakázané uvolnění.
43:03
Rychlá akce domácích, ale střela z dálky na Maxwella nijak zásadně nezapůsobila.
42:51
Vítkovičtí se musejí stáhnout k vlastní brance.
42:29
Kucsera se propracoval do pásma, ale neprostřelil bránící hráče.
42:13
Zakázané uvolnění pro hosty.
41:45
Pardubičtí v ofsajdu.
41:08
Pardubičtí fanoušci jsou více než spokojeni.
40:33
Dynamo právě vstřelilo branku!
Hosté využívají přesilovku, když přesnou ranou od modré zvyšuje PETR SÝKORA – 1:5. Asistence: Tomáš Rolinek, Lukáš Nahodil.
40:21
Pardubičtí usazeni v pásmu.
40:01
Hosté mají před sebou ještě 1,19 přesilovky.
40:01
Tato třetina vyšla jednoznačně hostujícímu celku, jehož hráči vstřelili hned tři branky. Ta poslední, která byla spíše o štěstí, dokonce vyhnala vítkovického Kantora z branky. Na to, zda vítkovičtí v sobě najdou sílu pro obrat, si musíme několik minut počkat.
Další třetina začne přibližně v 17:15.
40:00
39:54
Tvrdá dělovka Rolinka Dolejše nepřekvapila.
39:43
Puk ve středním pásmu.
39:33
Zprava pálil Rolinek, Dolejš jeho střelu čekal.
39:21
Za faul kolenem bude pykat vítkovický Ölvecký.
39:14
Hra u pardubické branky.
38:51
Voženílek ujížděl za vyhozeným pukem, ale vítkovičtí jsou u něj jako první.
38:33
Boj o kotouč za Maxwellovou brankou.
38:19
Od své branky rozehrává Štich.
38:02
Dolejš zatlačen do své klece padajícím Poulíčkem.
37:25
Hosté se drží u vítkovické klece, Šimun velmi ležérně poslal puk na branku.
37:02
U Dolejšovy branku bojují pardubičtí o puk.
36:30
Strapáč ujížděl za pukem, nikdo ze spoluhráčů ale nebyl na blízku.
36:07
Vítkovičtí mají puk pod kontrolou.
36:01
35:47
Kudělkova dělovka se odrazila do vzduchu.
35:35
Domácí znovu usazeni v pásmu.
35:11
Mohutný odpal puku a pardubičtí urychleně střídají.
34:42
Vítkovičtí posílají puk na branku, zatím bezvýsledně.
34:18
34:01
Štajnoch bude pykat za držení protihráče.
33:48
Bude se vylučovat na straně hostů, v boji o puk si pardubický hráč počínal nedovoleně, Dolejš sprintuje na střídačku.
33:13
Vítkovičtí se téměř minutu drží u pardubické klece, ale puk ne a ne dostat za záda bývalého spoluhráče.
32:23
31:42
Pavel Kantor přenechává své místo v brankovišti kolegovi Danielu Dolejšovi.
31:42
Tak to je hodně smolný gól pro vítkovický tým! Po nahrávce Svobody se puk dostal k PETRU ČÁSLAVOVI, který pálil ze strany, puk zřejmě přes Kantorovo vzdálenější rameno propadl do branky – 1:4. Asistence: Jakub Svoboda, Eduard Šimun.
30:41
Vítkovičtí zpět v pásmu, Kudělka si sjel pro puk, ale zamířil jen do gólmana.
29:57
Húževka nahrával od modré před branku, tvrdě pálil Jáchym, ale Maxwell vše viděl.
29:46
Jáchym vybojoval puk, poslal jen na Húževku, ten hned z první nastřelil Maxwellovu lapačku.
29:36
Vítkovičtí se přesunovali plynule do pásma, Kucsera ale mířil nad.
29:14
Nepřesná přihrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.
29:00
Burger v rohu u hostující klece bojuje o puk.
28:50
Puk dlouhé vteřiny zašlápnut v útočném pásmu Pardubic, hra je přerušena.
28:16
28:07
Vítkovičtí vyhazují až za pardubickou klec.
27:08
Zmatky před Kantorem, ten ale nemusí zasahovat.
26:50
Hostům se nedaří dostat zpět do pásma.
26:36
Vítkovičtí vytěsňují hru do středního pásma.
26:16
Za sekání je vyloučen domácí Sloboda.
26:16
25:30
Hosté se propracovali do pásma, pěknou kombinaci využil po nahrávce Nahodila TOMÁŠ ROLINEK – 1:3. Asistence: Lukáš Nahodil.
25:14
Sýkora se hnal sám na branku, ale na Kantora nevyzrál.
24:58
Pardubičtí mají puk pod kontrolou.
24:06
Vítkovičtí se dostali do dobré šance, Maxwell si nebyl moc jistý, ale Burgerovi se nepo dařilo zamést puk do branky.
23:35
Vítkovičtí se ženou na Maxwella, ten se připravuje.
22:54
Hosté se snaží rozehrát zpoza své klece, ale vítkovičtí jsou proti.
22:32
Hra se přelévá ze strany na stranu.
22:06
Střela z výšky končí pohodlně v lapačce Kantora.
21:58
Hosté se drží v pásmu.
21:26
Hra znovu na opačné straně, Burgerova střela končí v náručí gólmana.
21:11
Hosté si přebrali kotouč, Kantor se připravuje.
20:58
Vítkovičtí míří na pardubickou klec.
20:21
Tak tomu se říká úvod do třetiny. Zpoza branky nahrával Sýkora, LUKÁŠ NAHODIL prostřeluje Kantora a strhává vedení na stranu hostí – 1:2. Asistence: Petr Sýkora.
20:03
I toto vhazování bylo lepší pro hosty.
20:01
Po první třetině je stav nerozhodný 1:1. Jako první se radovali hosté, které gól evidentně nabudil a začali hrát sebevědoměji. Vítkovice ale s nimi postupně srovnali krok a i díky tomu se jim podařilo ještě v této části srovnat. Oba celky potřebují body jako sůl, nechme se překvapit, jak se bude zápas vyvíjet nadále.
Další třetina začne přibližně v 16:45.
20:00
19:57
Domácí se drží před brankou.
19:45
Další šance pro vítkovické, ale ani tentokrát se pardubický gólman nenechal překvapit.
19:30
Hosté se v pásmu moc neohřáli, vítkovičtí zaútočili, Němec byl u branky tísněn, najíždějící Klok mu nemohl přihrát, v otočce zakopl o hokejku sedícího bránícího hráče, ale v pádu stačil nahrát přesně na Burgerovu hůl, ten hned z první tvrdě vypálil, ale Maxwell předvedl bravurní zákrok!
19:04
Štajnoch rozehrává útok.
18:45
Boj o kotouč v rohu u pardubické klece.
18:34
Domácí uzmuli svému soupeři puk, budou rozehrávat od Kantora.
18:19
Oba celky střídají.
18:03
Hra ve středním pásmu.
17:31
Hosté se drží v pásmu, Pastorovi se nepodařilo dostat puk do bezpečí.
17:02
Pardubičtí nahazují kotouč do pásma a následují ho.
16:33
16:32
Pardubický gólman chvíli nevěděl, kde má puk, Kucsera jej ale neumístil.
16:26
Maxwellova lapačka byla rychlejší, bude se vhazovat po jeho levici.
16:00
Vítkovičtí znovu usazeni v pásmu, ale hosté se brání dobře.
15:23
Hosté vyhazují puk do pásma před Kantorem.
15:15
Vítkovičtí usazeni v pásmu, pálí jednu střelu za druhou.
14:33
Za podražení bude pykat hostující Čáslava.
14:08
Je vyrovnáno!! Pardubickou přihrávku za brankou vystihl Vandas, nahrál před Maxwella na najíždějícího PETRA KOLOUCHA, kterému se sice pod nohy připletl bránící hráč, ale přesto zamířil dobře – 1:1. Asistence: Michael Vandas.
13:54
Vítkovičtí udržují hru v pásmu.
13:20
Vandasova spolupráce s Kolouchem a Kucserou, hraje se u pardubické klece.
13:02
Pardubičtí vjeli téměř do Kantorovy branky, vítkovický gólman má však puk pod kontrolou.
12:52
12:52
Ofsajd pro Pardubice.
12:36
Hosté střídají, drží puk za svou brankou, domácí vyčkávají.
12:20
Hosté se drží před brankou, vítkovickým se nedaří vymanit z tlaku.
11:50
Vítkovičtí posílají puk do pásma, střídají.
11:25
Hráči Dynama pořádají nájezdy na vítkovickou klec, Kantor je však ve střehu.
10:39
Vítkovičtí téměř nevystřelili na branku, Marcinko se vrací do hry.
10:10
Pardubičtí se dostali do situace dva na dva, Ščotka poslal dobrou nahrávku do tyče!!
09:52
Hosté vytěsnili puk do středního pásma.
09:30
Další vyhození Pardubic.
08:48
Hosté bleskově vyhazují až k vítkovické brance.
08:39
Hákováním si vypomohl Marcinko a bude pykat.
08:34
Balán ve spolupráci s Burgerem neuspěl.
08:17
Kotouč zašlápnut za Maxwellovou brankou.
07:57
Čerešňákova rána končí na zadním plexiskle.
07:48
Dobrá střela Němce končí v Maxwellově lapačce.
07:35
Prudká přihrávka hostů končí také na zakázaném uvolnění.
07:20
Pardubičtí posílají na vítkovického gólmana jednu střelu za druhou.
07:14
Špatná rozehrávka domácích končí na zakázaném uvolnění.
06:48
Střelu hned po bully ztlumil Kantor v náručí.
06:45
Vhazování po pravici Kantora.
06:31
06:26
Húževka byl tísněn, přesto si dokázal podržet kotouč a po chvíli i vystřelit, mířil však nepřesně.
06:02
Hráči v červeném začínají od své klece.
05:35
Hosté kontrolují kotouč a pardubičtí fanoušci se dožadují odpískání konce zápasu.
05:19
Ofsajd pro vítkovickou pětici.
05:09
Hosté otevírají skóre utkání, DAVID TOMÁŠEK si vybruslil od mantinelu do kruhu, odkud prostřelil Kantora – 0:1. Asistence: Tomáš Bokroš.
04:55
Boj o puk v rohu u své klece vyhrál vítkovický hráč.
04:30
Hosté přenesli hru ke Kantorovi, ten je zatím v klidu.
04:12
Útočné pásmo domácích je přeplněno.
03:39
Domácí okupovali prostor před brankou Pardubic, ale Maxwell byl pozorný.
03:07
První výraznější šance pro hosty, puk ale končí těsně nad brankou.
02:58
Skákavý puk končí za pardubickou brankou.
02:18
Čtvrtá vítkovická formace se prohnala do pásma, Hlinkova střela byla sražena nad branku.
02:02
Hosté znovu rozehrávají ze svého pásma.
01:39
Němec se dostával do pásma, ale byl zbržděn.
01:23
Za pukem se hnal hostující Voženílek, ale Kantor dobře odehrál puk.
00:22
Vítkovičtí sebrali ve středním pásmu puk, Szturc si nabruslil až k brance, ale jeho zakončení k tyči neprošlo.
00:03
Úvodní bully pro Pardubice, zahajují od své klece.
00:01
Vše je připraveno na úvodní bully.
V brance Vítkovic dnes nastoupí Pavel Kantor, do čtvrté lajny byl povolán Tomáš Jáchym. Pardubickou klec bude bránit bývalý vítkovický gólman, Brandon Maxwell.

HC Vítkovice Steel: Kantor (Dolejš) – Kudělka, Štencel, Štich, Sloboda, Klok, Čerešňák, Pastor – Ölvecký, Strapáč, Szturc – Kucsera, Kolouch, Vandas – Burger, Balán, Němec – Húževka, Jáchym, Hlinka

HC Dynamo Pardubice: Maxwell (Kristan) – Gregorc, Štajnoch, Čáslava, Nedbal, Ščotka, Bokroš, Šeda, Havlík – Rolinek, Nahodil, Sýkora P. – Svoboda J., Marcinko, Šimun – Voženílek, Tomášek, Poulíček – Moučka, Kaut, Pipek

Rozhodčí: Polák, Čech – Bryška, Lukš
Utkání se odehraje již od 15:30, proto si nezapomeňte pustit náš onlajn ve správnou chvíli.
Vzájemná utkání v letošním roce vychází zatím pro vítkovické, které na pardubickém ledě zvítězili 6:1. V loňské sezóněse týmy potkaly jak v základní části, tak v předkole play-off. Zatímco základní část vyšla lépe domácím, když si připsali 9 bodů při skóre 13:7, předkolo naopak opanovali hosté, kteří vyhráli 3:1 na zápasy se skóre 17:13 a postoupili tak do dalších vyřazovacích bojů. Ve čtvrtfinále ale prohráli s budoucím mistrem Litvínovem 1:4 na zápasy.
Lídrem kanadského bodování Pardubic je s devíti body Tomáš Marcinko (2+7). Nejlepším střelcem je ale se čtyřmi góly Jakub Svoboda (4+3) zároveň s Petrem Sýkorou (4+1), který si na trestné lavici odseděl nejvíce času z celého týmu – 42 minut. Nejlepším obráncem je se sedmi body Petr Čáslava (3+4).Po dvou bodech ve statistice "+/-" mají útočníci Tomáš Kaut, Daniel Voženílek a obránce Ladislav Havlík. Exvítkovický gólman Brandon Maxwell je úspěšnější než jeho kolega, s úspěšností 91,10% a průměrem obdržených branek 2,68.
Nejlepším hráčem Vítkovic je stále ještě teď už bývalý hráč Rostislav Olesz se šestnácti body (12+4). Nejlepším nahrávačem je se sedmi přihrávkami Stanislav Balán (5+7). Nejlepším obráncem je s osmi body Tomáš Kudělka (2+6). Statistiku "+/-" bodů vede obránce Peter Čerešňák kterých jich zatím nasbíral šest. Nejtrestanějším hráčem je útočník Stanislav Balán s 54 trestnými minutami. Úspěšnějším z dvojice gólmanů je momentálně Daniel Dolejš s průměrem 2,14 a procentuální úspěšností 92,06%.
Vítkovice mají v neúplné tabulce 27 bodů za bilanci 7-3-0-8 a aktivní skóre 53:46 a patří jim osmé místo. Pardubičtí po svém minulém utkání s Vítkovicemi změnily trenéra, momentálně mají 18 bodů za bilanci 6-0-0-12 a pasivní skóre 37:53, což stačí na dvanáctou příčku.
Domácí fanoušci jsou nabuzeni, vítkovičtí v minulém domácím zápase porazili svého odvěkého rivala z Třince vysoko 7:0. Minulé kolo na ledě Plzně jim úplně nevyšlo, prohráli těsně 2:3. Nejen fanoušci se tedy těší na dnešní 20. kolo, které svede dohromady Vítkovice s dalším týmem z Čech – Pardubicemi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.