SESTŘIH: 20. kolo extraligy, HC Olomouc - HC PSG Zlín 3:2

Já se tímto s vámi loučím a těším se u dalšího on-line přenosu ledního hokeje. Napočtenou.
Utkání je za námi, lépe z něj vyšli favorizovaní domácí. Duel to pro ně nebyl ale nijak lehký. Sice se jim podařilo vstřelit rychlé dva góly, jenže ve druhé třetině byl stav opět vyrovnaný – 2:2. Až devět minut před koncem rozhodl o zisku tří bodů Herman, který jako poslední překonal brankáře Kašíka. Mora tedy slaví cenné vítězství.

Nejlepší hráči:
Miroslav HOLEC (OLO)
Oldrich KOTVAN (ZLN)
59:53
Mora se vysvobozuje z pásma.
59:27
Řípa překazil přihrávku Beranů ve středním pásmu a od modré prověřil kvality Kašíka. Ten jistě zasahuje. Následuje vhazování.
59:10
Zakázané uvolnění posílá herní dění před Kašíka. Mora hraje v plném počtu.
58:38
Atmosféra na stadiónu začíná houstnout. Hráči Olomouce se začínají výrazně dohadovat s arbitry po neodpýskaných faulech.
58:22
Dnešní utkání sleduje 5141 diváků.
57:54
Ševci ovšem uzamkli svého soupeře v jejich pásmu, ke střelám se ale nedostali. Olomouc opět úspšně vyhazuje.
57:24
Mora se ale dobře brání a daří se jí vyhazovat puky do bezepečí.
55:43
Kubiš (ZLN) a Staněk (OLO) se nepohodli v brankovišti Mory. Došlo k výměně názorů, za co jsou oba hráči posláni na trestnou lavici. Staněk navíc dostává osobní trest do konce utkání. Zlín tedy v pěti proti čtyřem.
55:13
Mora stahuje hru k vlastní bráně, kde se snaží nějak slině rozehrát útočnou akci.
54:44
Laš se ocitl před samotným Kašíkem, odkud se pokusil dorazit puk za záda soupeřového gólmana. Ten si vyjel mimo brankoviště a zásahem přerušuje hru.
54:40
Zlín aktivně kombinuje v pásmu soupeře, nakonec se ale musí rychle vracet. Do útoku míří formace Hermana.
52:41
Čachotský drží puk na své holi za brankou Vošvrdy a domácí obrana ho nemůže o touš obrat. Hra setrvává v pásmu Kohoutů.
51:47
Zakázané uvolnění ze strany Zlína vrací hru před Kašíka.
50:55
Olomouc právě vstřelila branku!
Výborná spolupráce Holce s Hermanem posílá Olomouc opět do vedení. První jmenovaný dovezl pod nátlakem obrany soupeře puk až do brankoviště, kde přihrál na drouhou stranu JAKUBU HERMANOVI. Ten jistě procpal puk za betony Kašíka. Asistence: Miroslav Holec, Jakub Matai.
50:28
Valenta musel spěchat ze střídačky, aby zabránil rozjetému Bukartsovi dojet puk a ocitnout se osamocený před Vošvrdou. Úkol zvládl.
49:49
Buly po pravici zlínského gólmana vyhrál Holík a posílá puk na své spolu hráče. Ti se ale pod tlakem Mory neůžou dostat do středního pásma.
49:18
I Kašík předvedl parádní zásah hrudí proti rozjetému Eberleovi. Následuje komerční přestávka.
49:13
Kotvan přebral puk ve vlastní třetině a dlouhou přihrávkou podporuje útok svých spoluhráčů.
48:02
Vošvrda nyní sklízí velkou chválu. Proti rozjetému Vlachovi se vrhl na záda a za podpory obránců dokázal udržet puk před brankovou čárou.
47:06
Mikúš mohl jít zcela sám na Kašíka. V poslední chvíli mu ale puk vypíchl pohotový Žižka. Dobrá obranná práce.
46:13
Čachotský přebral za vlastní bránou puk, se kterým přejel skrz celé hřiště. Nakonec o něj ale dobrou defenziví prací Mory přichází.
45:18
Kašík bude hlídat novou bránu! Ano, z technických důvodů byla klec Zlína vyměněna za tréninkovou.
45:18
Nepříjemně vrazil do svatyně Zlína Žižka, ten se ale po chvíli zvedá z ledu a odjíždí na střídačku. Proíhají technické opravy branky.
44:14
43:36
Kotvan na chvíli ztratil puk u modré čáry,, každopádně kombinace hostů pokračují. Avšak bez zakončení.
43:15
Oba celky urputně bojují o puk vedle branky Ševců. Zatím to vypadá, jako by hráli domácí přesilovou hru a ne hosté.
42:56
I v oslabení se ale Kohouti dostávají do střeleckých pozic, které ale zatím Kašík dobře kryje.
42:37
42:29
Puk v moci Olomouce u branky Vošvrdy.
42:14
Bude se hrát ve čtyřech. Za hákování odjíždí na trestnou lavici Řípa (OLO).
42:01
Řípa zpoza vlastní brány zahajuje útočnou akci, která ale zakončením nekončí. Nicméně Kohouti drží svého protivníka u Kašíka.
41:19
Hanáci neudrželi pásmo a soupeř střílí puk do bezepečí.
40:37
Dvě minuty na trestné si odsedí Sýkora (ZLN) za sekání.
40:30
Zlín se zhostil touše a zaváží jej za branku Vošvrdy.
40:01
Poměrně vyrovnaná prostřední část zápasu nám přinesla pouze jeden gól, který se štěstím ztečoval Čachotský. I arbitři tohoto utkání se probrali a na trestnou lavici najednou začali posílat jednoho hráče za druhým. Jak to bude v poslední periodě, to se dozvíte právě zde od přibližně 18:36, kdy započne třetí třetina.
40:00
39:44
Buc projel středním pásmem až do levého kruhu, odkud z velmi ostrého úhlu prověřil koncentraci Kašíka. Ten jistě zasahuje.
38:13
Herman je při vhazování po levici Kašíka vykázán z kruhu, buly ale nakonec vyhrál olomoucký Matai. Zlín vyhnal domácí z pásma, ale do útoku se přes odpískaný ofsajd nedostal.
37:09
Gól platí a hra pokračuje za vyrovnaného stavu.
35:32
Rozhodčí ale budou volat pro radu videorozhodčímu.
35:32
Zlín právě vstřelil branku!
A je srovnáno. Dělovka Kotvana od modré prolétla vším, čím mohla a následná teč TOMÁŠE ČACHOTSKÉHO dorovnává náskok Hanáků. Asistence: Oldrich Kotvan, Martin Cibák.
35:02
Berani rychle přebírají kontrolu nad pukem a drží hru u Vošvrdy. ten ale zasahovat nemusí.
34:09
Vhazování po pravici zlínského brankáře vyhrál Herman a drží se spoluhráči hru na krátkou dobu u Kašíka.
34:00
Hra se okamžitě přesouvá na druhou stranu kluziště, kde Vodný bojuje se soupeřem o puk. Hru ale nakonec přerušuje po zakončení jednoho z Kohoutů zákrok Kašíka. Následuje komerční přestávka.
33:31
33:00
Do střelecké pozice u levé tyče se dostal Čachotský, tomu ale puk těsně před hokejkou vypíchl dobře zorientovaný bek Olomouce.
32:10
Mora za vlastní bránou hraje velmi důrazně a posílá puk ke Kašíkovi. Celá akce Zlína začíná od začátku.
31:21
To ale netrvá dlouho. Další trest Olomouce si odpyká Zeman (OLO) za zdržování.
30:27
30:16
Ke střele od modré se odhodlal Urbanec. Jeho pokus ale míří hodně mimo branku.
29:29
hanáci okamžitě vahzují puk do bezpečí a to i na podruhé, čímž vyhání svého protivníka ze své třetiny. Vošvrda bez zásahu.
28:27
Rozhodčí se najednou zvláštně probrali a hraje se již čtyři minuty v nevyrovnaném stavu na každé straně. Navíc se ještě dvě minuty hrát bude. Na trestnou odjíždí Ondrušek (OLO). Odpyká si trest za hákování.
28:06
27:46
Sýkora dostal u hrazení nabito, jeho střelecký pokus byla ale velmi marný.
27:28
Zlín sice u puku, Vošvrda ale zatím zasahovat vůbec nemusel.
26:59
I hosté povedeně kombinují v pásmu Mory, ta ale potvrzuje své výborné výkony v osalebí a vyhazuje puk do bezpečí.
25:54
Svojí první přesilovou hru si zahrají také Berani. Dvouminutový trest si odpyká Staněk (OLO), který se dopustil faulu hákováním.
25:26
24:58
Kohouti dobře kombinují na modré čáře, Kašík ale nijak výrazně zasahovat nemusí.
23:26
Olomouc dostává první šanci ke skórování v podobě početní výhody. Na trestnou lavici míří Kotvan (ZLN).
23:09
Eberle dostal do volného prostoru před brankou Ševců přesnou přihrávku, kterou okamžitě ztečoval mezi betony Kašíka. Ten ovšem předvedl perfektní zákrok.
23:00
Zlín mohl jít do nadějné akce ze středního pásma, jejich počin ale pozastavuje ofsajd.
22:47
Oba celky hrají poměrně důrazně. Zdá se ale, že sudí své píšťalky spolkli.
22:16
Lehkou střelu v podání Hermana ukázkově zachytil Kašík, jenž tím přerušuje herní dění.
21:49
Ofsajd Hanáků zapříčiňuje vhazování ve středním pásmu.
21:28
Matějíčkovi sice ujel puk z hole, čímž dovolil odpálení puku do bezpečí bekovi Mory, následně se k němu ale hosté opět dostali.
20:26
Díky vyhranému buly v podání Cibáka mohou hosté okamžitě do útoku, který završuje vyražení touše Vošvrdou.
20:01
Domácí celek měl nástup do utkání o desítky procent lepší, čemuž nasvědčují rychlé dva góly. V druhé polovině prvního dějství se ale hosté probrali a po chybě domácí obrany poprvé překonali skvěle chytajícího Vošvrdu. Běžte si tedy pro párky a pivo, další třetina započne přibližně v 17:51.
20:00
19:51
Vlach trápí beky Mory u mantinelu a drží puk na vlastní holi.
19:15
Důrazná ofenzivní práce Ševců dělá obraně Hanáků veliké problémy. Nemohou se najednou nijak dostat ze svého pásma.
18:29
Berani se zřejmě probrali a prověřují kvality olomouckého gólmana. Ten neuvěřitelnými zásahy lapačkou drží Olomouc ve vedení.
17:35
Hosté drželi puk za brankou Vošvrdy, jejich chybná rozehra ale umožnila Olomouckým jít do brejku. Buc ale nedokázal přejít přes posledního beka Zlína a hra se vrací k brance Mory.
16:50
Mora se ale opět probojovala přes střední pásmo až do prostoru před brankou. K žádnému ohrožení branky Kašíka ale nedošlo. Hra stále setrvává na stejném místě.
13:47
Orovské chyby na modré čáře se dopustil Houdek, díky čemu umožnil Ševcům rychlý rozjezd do útoku. Následného zmateku před brankou využil JAN MARUNA, který zmateného Vpšvrdu překonal střelou bekhendem. Asistence: Oldrich Kotvan.
13:14
Vysokou rychlost nabral domácí Laš, jeho následné prudké zakončení zápěstím z pravého kruhu zachytila připravená lapačka zmraženého Kašíka.
12:56
Říčka nakonec ale přebírá puk v pásmu Mory a drží společně se spoluhráči Kohouty u jejich branky. Ke střele se dostal Kotvan, jeho střela byla ale zblokována obráncem Olomouce.
11:44
Nebezpečná souhra Vodného a Řípy těsně vedle tyče brány Ševců znervózňuje Kašíka, který se nestačí přesouvat ze strany na stranu.
10:23
Kombinace Zlínských podél hrazení zahnala Hanáky do jejich obranného pásma. Vošvrda ale nijak výrazně zasahovat nemusí.
09:53
Rašner neudržel touš na modré čáře, díky čemuž míří do útoku Veselý.
08:59
Úspěšnější Holík a Zlín jde do útoku.
08:37
Icing hostů přesouvá herní dění ke Kašíkovi. Proti soě na buly nastoupí Herman a Holík.
08:05
Ševci se stále nemůžou dostat natrvalo k puku a jsou neustále tlačeni ke své brance.
07:13
Z vlastního pásma se o rozherání útočné akce pokusil Ondrušek, jeho přihrávka byla přerušena již ve středním pásmu.
05:54
To, co předváděli v posledním vzájemném zápase hráči Zlína, nyní předvádí olomoučtí. Jakub Matai poslal přesný pas zpoza branky na volného MIROSLAVA HOLCE, jenž bez problémů zvyšuje na 2:0 pro Moru. Asistence: Jakub Herman, Jakub Matai.
14:22
Ex-olomoucký Martin Cibák bere celou situaci na sebe a snaží se proniknout do olomoucké třetiny sám. Nedokázal ale projít přes důsledné tři hráče Mory na modré.
04:46
Zlínští se opět dopustili zakázaného uvolnění, tudíž nemohou vystřídat a jsou nuceni bojovat o puk ve vlastní třetině.
04:24
Na modré čáře se k odraženému puku dostal Alex Rašner. Jeho okamžitá lehká střela byla ale s jistotou zneškodněna gólmanem Beranů.
04:01
Ševcům se sice podařilo vyhodit touš do bezpečí, hra se ale vrátí ke Kašíkovi kvůli odpískanému icingu Zlína.
03:45
Domácí nyní vyvíjí velký tlak na branku Kašíka. Ten má plné ruce práce s vyrážením střel za vlastní branku.
03:09
Sýkora vybojoval za brankou Vošvrdy puk a vodí si ho na holi. Nakonec jeho přihrávka na spoluhráče byla překažena a dopředu míří Hanáci.
01:55
Další ofsajd ze strany Mory.
01:39
Veselý převezl puk z obranného pásma do toho útočného, kde díky následnému zakončení Vošvrdy bude následovat vhazování.
01:14
Mohlo být srovnáno, jenže přízemní střela jednoho z hostů zamířila těsně vedle levé tyče olomoucké klece!
01:00
Ofsajd pozastavuje další olomoucký výpad do útočného pásma.
00:40
Tak toto je velmi nečekaný začátek. Zlín sice nějaký čas napadal svého soupeře u branky Vošvrdy, jenže rychlý protiútok v podání Jana Knotka zakončilo ukázkové zakončení MARKA LAŠE. Asistence: Jan Knotek.
00:17
Úvodní buly zápasu vyhrál Jan Knotek a posílá touš na své spoluhráče na modré čáře.
00:01
Ještě probíhají nějaké malé prolémy na straně rozhodčích a zapisovatele.
Oba celky již krystalizují své první pětky.
Tak pozor, nakonec na ledovou plochu vyskakují jako první hráči Mory. O chvíli později i ale Ševci. Utkání za malou chvíli započne.
Na ledě nejprve předvedou své grafické dílo roztleskávačky, poté nastoupí hostující celek.

HC Olomouc: Vošvrda (Konrád) – Vyrůbalík (C), Houdek, Jaroměřský, Valenta, Staněk, Ondrušek, Rašner – Laš, Knotek, Buc – Mikúš, Zeman, Kafka – Vodný, Řípa, Eberle – Matai, Herman, Holec.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Marušák, Urbanec, Matějíček, Žižka, Kotvan, Horák – Bukarts, P. Holík, Říčka – Havlík, Vlach, Veselý (C) – Čachotský, Cibák, Sýkora – Ondráček, Maruna, Kubiš.

Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Lučan, Kis.
VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

Tyto dvě moravská mužstva se v letošním ročníku už střetla a to na ledě dnešních hostů. Tehdy Berani dokázali v úvodní dvacetiminutovce nasázet za záda Branislava Konráda rychle tři góly, což znamenalo, že se Hanáci v dotahování ztráty velmi zapotí. Poslední (třetí) gól Ševců padl v čase 15:26, jenže o 33 vteřin později přišla rychlá odpověď v podání Jiřího Řípy. A aby toho nebylo málo, v 17. minutě snížil na 2:3 Dávid Buc.

Vysoký náskok Zlínských byl tudiž v tu chvíli zase těsný. V prostřední části navíc v dvojnásobném oslabení dokázal Martin Vyrůbalík srovnat brankové skóre a následný gól Adama Zemana zpečetil výhru Mory po překvapivým obratu.

SROVNÁNÍ TÝMŮ

Když to shrneme, oba celky mají dvě věci společné – výborné brankáře, ale špatné přesilové hry. Zlínu se navíc v tomto utkání budou branky v početní výhodě velmi těžko střílet, poněvadž má Olomouc třetí vůbec nejlepší hru v oslabení. Mora navíc třikrát nejčastěji blokuje střely narozdíl od Zlína, který se pohybuje v této bilanci až na 12. místě. Olomouc je lepší i ve střelecké aktivitě. To vše tedy nasvědčuje faktu, že se dá domácí celek považovat za favorita duelu.

Místo v tabulce: 6. místo (30 bodů) – 11. místo (18 bodů)
Přesilové hry %: 5,95% (14. = poslední místo) – 14,10% (10. místo)
Hra v oslabení %: 86,36% (3. místo) – 82,14% (10. místo)
Vylučování: 201 min. (3. nejlepší) – 220 min. (10 místo)
Radegast index: 711 bodů (4. místo) – 472 bodů (13. místo)
Střely na branku: 547 střel (4. místo) – 444 střel (12. místo)
Zblokované střely: 243 střel (3. místo) – 138 střel (12. místo)
PSG ZLÍN

Určitě se mezi námi najdou i tací, kteří už hru a celé mužstvo Zlína odsuzují, čemuž nasvědčuje fakt, že první dva měsíce Ševcům vůbec nevyšly. Hokejisté pod dohledem Rostislava Vlacha se ale v poslední době výrazně probudili, díky čemu také vyhráli tři utkání z posledních pěti. Díky poslední výhře na ledě Pardubic tak povyskočili Zlínští z děsivé poslední příčky na přijatelnější 11. místo tabulky.

V nedělním duelu s Dynamem začal pro Berany poněkud nepříjemně, když už v sedmé minutě mohli domácí odskočit do jednobrankového vedení. Petr Sýkora sice netrefil odkrytou klec Kašíka, ale na první gól zápasu se nemuselo déle čekat. O tři minuty později totiž pardubického Maxwella propálil ex-olomoucký Martin Cibák, a zaznamenal tak teprve druhou branku v novém ročníku. Diváci se ale dočkali ještě více vstřelených branek, jejichž stav se nakonci závěrečné periody zastavil na stavu 3:2 pro Zlín. A to především díky skvělému výkonu nové posily Ševců Jana Maruny.