SESTŘIH: 21. kolo extraligy, HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc 4:3 po nájezdech

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera a u dalších extraligových zápasů zase někdy příště, na shledanou!
Nejlepší hráči:
Pardubice: #11 David Tomášek
Olomouc: #33 Tomáš Vošvrda
Je konec, Dynamo vítězí po samostatných nájezdech 4:3!
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dynamo Pardubice.
Autorem vítězné branky je DAVID TOMÁŠEK.
Je rozhodnuto! Tyler Redenbach mířil přesně a zařídil Dynamu bod navíc.
Kafka nedokázal překonat mladého brankáře ve službách Dynama.
David Tomášek krásným bekhendovým blafákem překonal Tomáše Vošvrdu!
Tomáš Mikúš si položil Vejmelku, ale ten zázračně puk vyrazil betonem!
Jako první pojedou hosté z Olomouce.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení vítěze neurčilo, následovat tak budou samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:49
Před bránou stojícího Hermana dobře pokryl Blaž Gregorc, přihrávka směřující před bránu Dynama tak byla takřka neškodná.
64:17
Tomášek ztratil puk v útočném pásmu, z následného protiútoku pálil v akci 1 na 1 Jiří Řípa, Vejmelka však schoval puk ve výstroji.
63:11
Marcinko nabil na modré čáře připravenému Čáslavovi, který napálil blokujícího Knotka.
62:04
Na druhé straně to zkusil bekhendem David Tomášek, Vošvrda byl ovšem pozorný.
61:30
Mikúš si počkal, až mu do pásma najede Řípa, naservíroval mu kotouč na čepel hole, ale druhý jmenovaný minul bránu soupeře.
60:45
Zatím sledujeme opatrnou hru v podání obou z celků, nikdo nechce udělat zbytečnou chybu a přijít o bod navíc.
60:01
Začalo prodloužení.
Třetí třetina končí, utkání nikoli! Dynamo ukázalo ve třetím dějství obrovskou bojovnost, nejdříve se trefil v jednačtyřicáté minutě Tomáš Rolinek a poté 38 vteřin před koncem vyrovnal na 3:3 Blaž Gregorc. Následovat bude pětiminutové prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:22
Dynamo právě vstřelilo branku!
Pardubice vyrovnávají 38 vteřin před koncem třetí třetiny na 3:3! Dynamo kombinovalo v šesti hráčích v poli v útočném pásmu, puk se dostal k na modré čáře stojícímu BLAŽI GREGORCOVI, jehož střela od modré čáry se odrazila od jednoho z hráčů, který stál před Vošvrdou, do brány Olomouce. Bez asistence.
58:41
Odpískáno zakázané uvolnění Olomouce. Vhazovat se bude po levici Tomáše Vošvrdy.
58:16
Dynamo hraje v šesti hráčích v poli. Střelu Marka Laše teď zblokoval před prázdnou bránou Tomáš Marcinko!
57:41
Tým HC Dynamo Pardubice si vyžádal oddechový čas.
57:14
Dynamo dlouho kombinovalo v útočném pásmu, všechny střely pardubických hokejistů však byly zblokovány.
55:56
Olomouc teď kombinuje v útočném pásmu, tímto stylem hry se Dynamo neustále vzdaluje od vyrovnání.
54:42
Jindy by možná Petr Sýkora udělal svou střelou brankáři soupeře díru v lapačce, tentokrát se tak ovšem nestalo a Tomáš Vošvrda nadále drží svůj tým ve vedení.
54:12
Herman se rozhodl v akci 3 na 2 pro střelu, kterou však Vejmelka vyrazil do ochranné sítě.
53:16
Na druhé straně drží pardubické naděje Karel Vejmelka, po jehož zákroku se bude vhazovat v obranném pásmu Dynama.
53:02
Blaž Gregorc to zkusil od modré čáry, trefil však pouze hokejku Adama Zemana, od které se puk odrazil do rohu kluziště.
52:24
Petr Sýkora přes obranu Olomouce neprošel, puk se poté však dostal k Martinu Štajnochovi, který od modré vyslal na Vošvrdu pořádnou dělovku. Olomoucký brankář ovšem schoval kotouč v lapačce.
52:05
Následně odpískáno zakázané uvolnění Dynama.
51:48
Hosté se řítili 2 na 1, Jakub Matai se rozhodl pro střelu, kterou však Vejmelka vyrazil pravým betonem.
51:35
Patrik Poulíček posunul puk na rozjetého Tomáška, jehož střelu vyrazil Vošvrda ramenem do ochranné sítě.
50:19
Odpískáno velice sporné zakázané uvolnění Dynama, fanoušci dávají pískáním jasně najevo nespokojenost s rozhodnutím čárových sudí.
50:00
Karel Nedbal pouze nahazuje kotouč do útočného pásma, oba týmy střídají.
49:05
David Tomášek vyslal na Vošvrdu velice nebezpečnou střelu a olomoucký brankář musel zasahovat maskou!
48:24
Jakub Svoboda se pokusil zpoza brány překvapit Vošvrdu, ten byl ovšem připravený a puk přikryl vyrážečkou.
47:46
Po odpískaném ofsajdu Dynama následuje komerční přestávka.
46:23
Dynamo snižuje na rozdíl jediné branky! Tomáš Marcinko se dlouho rozmýšlel, co s pukem provede, nakonec jej poslal směrem na před bránou stojícího TOMÁŠE ROLINKA, který kotouč šikovně usměrnil k pravé tyči olomoucké brány. Asistence: Tomáš Marcinko.
45:03
Vošvrda vyrazil střelu Jana Ščotky pouze před sebe, puk chvíli volně poskakoval v brankovišti olomouckého brankáře, jednomu z hostujících hokejistů se ho nakonec ovšem podařilo odpálit do bezpečí.
44:28
Poulíček si poradil s bránícím hráči v červeném, jeho následná střela však byla nepřesná.
44:01
Na druhé straně se činil junior Karel Vejmelka, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
43:55
Po levém mantinelu unikl obraně Olomouce Lukáš Nahodil, jehož střelu z ostrého úhlu bez problémů zlikvidoval Tomáš Vošvrda.
42:55
Vodný volil v akci 2 na 2 střelu, trefil však pouze Tomáše Bokroše, který po zblokování střely odešel okamžitě střídat.
41:35
David Tomášek vyhrál buly na připraveného Bokroše, jehož střela však skončila pouze v ochranné síti za olomouckou bránou.
41:25
Ondrušek to zkusil střelou švihem od modré čáry, trefil však pouze blokujícího Štajnocha.
40:31
Nepřesná rozehrávka Olomouce končí zakázaným uvolněním.
40:01
Druhá třetina je za námi a byla pouze pokračováním pardubického trápení krát dva. Domácí Dynamo mělo velké problémy s rozehrávkou, se založením nějaké kloudné útočné akce a v obraně si domácí hokejisté také nepočínali úplně zodpovědně. To potrestal v jednatřicáté minutě Jan Knotek, po jehož dorážce se puk zastavil kousek za brankovou čárou.
40:00
39:39
Olomoucká útočná akce zastavená jedním z čárových sudích, který viděl ofsajd.
39:16
Hra přerušena z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti Olomouce. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
Dnešní utkání sleduje 7210 diváků.
38:43
Petr Čáslava si počkal, až mu protihráč padne do střely a následně vyslal na olomouckou bránu jedovatou střelu zápěstím, kterou Vošvrda vyrazil vyrážečkou.
37:28
Následuje zakázané uvolnění Olomouce.
37:25
Marcinko se dostal k odraženému kotouči, svou střelou však trefil pouze spoluhráče Tylera Redenbacha, který v tu chvíli projížděl před Vošvrdou.
36:10
Pardubice brání velice nezodpovědně, Olomouc je teď dlouho v držení kotouče a jen vlastní nešikovností netrestá slabší chvilku domácího celku.
34:43
Dávid Buc našel krásnou přihrávkou středem hřiště úplně osamoceného Adama Zemana, proti jehož střele se stihl včas přemístit Karel Vejmelka.
34:13
Olomouc dlouho kombinuje v útočném pásmu, Vejmelka je zatím bez práce.
33:00
Marcinko nabil na modré čáře připravenému Blaži Gregorcovi, ten však minul brány soupeře.
32:06
Následuje komerční přestávka.
32:06
Rodící se pardubickou akci zastavuje odpískaný ofsajd.
30:29
Olomouc právě vstřelila branku!
Olomouc se dostává do dvoubrankového vedení! Skrbkovu střelu vyrazil Vejmelka pouze před sebe, následná dorážka JANA KNOTKA mu ovšem propadla pod rukou a puk se jen tak tak doklouzal za brankovou čáru. Asistence: Pavel Skrbek.
30:29
Olomoučtí vstřelili branku, rozhodčí si jde ovšem pro jistotu prohlédnout záznam hry, za kotouč opravdu přešel brankovou čáru celým svým objemem. Tady však asi není o čem.
29:57
Lapačka Tomáše Vošvrdy teď hrála znovu hlavní roli, jelikož zlikvidovala akci pardubického Dynama. Vhazování po levici olomouckého gólmana.
29:33
Puk opět končí v hledišti, vhazování ve středním pásmu.
29:05
Zblokovaná střela Karla Nedbala se snášela do brankoviště Olomouce, kde jej schoval v lapačce Tomáš Vošvrda.
28:07
Rolinek si několikrát vyměnil kotouč s Nahodilem a poté pálil z levého kruhu pro vhazování, jeho zblokovaná střela se však nevešla mezi tři tyče hostující brány.
27:36
Zblokovaný kotouč skončil na střídačce Olomouce. Po jeho navrácení na ledovou plochu se bude vhazovat ve středním pásmu.
27:29
Po nepřehledné situaci u mantinelu odpískán ofsajd Olomouce.
27:09
27:09
Odražený kotouč se stal suvenýrem pro jednoho z mladých fanoušků pardubického Dynama. Vhazovat se bude v obranném pásmu Pardubic.
26:21
Tyler Redenbach volil v akci 1 na 1 střelu, ta však vošvrdu nikterak nepřekvapila a hostující gólman předvedl zodpovědný poziční zákrok.
25:36
Nahodil vybídl Sýkoru k teči jeho střílené nahrávky, pardubický útočník s číslem 37 však na kotouč nedosáhl.
24:42
Michal Vodný byl už dlouho na ledě, a tak to zkusil z ostrého úhlu. Vejmelka si ovšem zodpovědně pohlídal svou pravou tyč a schoval puk ve výstroji.
24:00
Pardubice si počínají v této přesilové hře doslova otřesně. Žádná akce, žádná střela a nejčastěji je u kotouče asi Karel Vejmelka.
23:08
Čáslavovo nahození skončilo u Vošvrdy, ten si kotouč okamžitě položil k holi a vyhodil jej do středního pásma. Výborná práce holí v podání olomouckého gólmana teď výrazně pomohla hostujícímu celku.
22:25
Tomáš Mikúš (OLO) vyloučen na dvě minuty za nesportovní chování.
22:25
Mikúšovo nahození skončilo u Vejmelky, ten kotouč nechal pod lapačkou a útočník Olomouce ho následně nesportovně „osprchoval“. Toto počínání nezůstává bez trestu.
21:28
21:02
Vošvrda si připisuje první úspěšný zákrok ve druhé třetině. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
20:42
Tomáš Rolinek pálil po přihrávce od Čáslavy bez přípravy, jeho přízemní střela však postrádala potřebnou přesnost.
20:01
20:00
Po první třetině došlo ke změně v brankovišti Pardubic, mezi tři tyče se postavil Karel Vejmelka.
První třetina je za námi a přestože v ní první branku vstřelili domácí, spokojeněji odchází do kabin hosté z Olomouce, kterým se podařilo otočit na 1:2. Gólový účet tohoto utkání otevřel v desáté minutě z přesilové hry David Tomášek, následně vyrovnal taktéž z početní výhody Marek Laš a o přibližně dvě minuty později poslal svůj tým do vedení Jakub Herman. Krátce před první sirénou byl vyloučen za držení Tomáš Houdek, pardubičtí hokejisté tak budou vstupovat do druhé třetiny v početní výhodě.
20:00
19:28
Tomáš Houdek (OLO) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.
19:25
Blaž Gregorc to zkusil od levého mantinelu, trefil však pouze bránícího hráče stojícího před Vošvrdou.
18:32
Poté co puk opustil hrací plochu je hra vykázána do středního pásma.
16:55
Olomouc se dostává do jednobrankového vedení! Holec nedokázal udržet kotouč na holi, ztratil jej a následně do něj jen tak nenápadně „plácnul“ z otočky JAKUB HERMAN, který trefil skulinku mezi Maxwellovými betony. Asistence: Miroslav Holec, Jakub Matai.
16:20
Poulíček se vykličkoval z velice obtížné pozice a našel před bránou připraveného Davida Tomáška, ten svou druhou branku v utkání nezaznamenal, jelikož jeho střela byla zblokována a puk skončil v ochranné síti.
15:51
Eberleho přihrávka byla nepřesná a čároví sudí odpískali zakázané uvolnění.
14:25
Olomouc z přesilové hry vyrovnává stav dnešního utkání. Po vyhraném vhazování se puk dostal na hůl MARKA LAŠE, který střelou zápěstím překonal Maxwella. Asistence: Tomáš Houdek.
14:13
Tomáše Marcinko (PCE) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
13:12
12:10
Voženílek našel na modré čáře volného Bokroše, jehož střelu Vošvrda vyrazil ramenem a jeden z jeho spoluhráčů puk následně poslal až k Maxwellovi.
11:12
Trest pro hráčskou lavici týmu HC Olomouc za příliš mnoho hráčů na ledě. Dvouminutový trest odpykává Miroslav Holec (OLO).
11:00
Marcinko rozehrál nepřesně, puku se zmocnili hosté a oba celky posílají na led čerstvé síly.
10:10
Tomáše Rolinek byl obranou Olomouce donucen vystřelit, trefil však pouze Jaroměřského, který do jeho střely obětavě zaklekl.
09:15
Pardubice se dostávají do vedení! DAVID TOMÁŠEK zřejmě zaznamenal trápení svých spoluhráčů při přesilovkových kombinacích, vzal tedy všechnu zodpovědnost na sebe, obešel bránící hráče Olomouce a zakončil více než přesně. Asistence: Jan Ščotka.
08:45
Hokejisté Dynama si teď v útoku úplně nerozuměli, toho využil Alex Rašner, jenž vyhodil kotouč až za bránu domácího celku.
07:52
Čáslava nabil na modré čáře úplně osamocenému Petru Sýkorovi, tomu ovšem střela vůbec nesedla, kotouče se tak zmocnil Jiří Řípa, který puk zavezl do koncového pásma Dynama.
07:36
Robin Staněk (OLO) vyloučen na dvě minuty za podražení.
06:41
Tomáš Rolinek to zkusil z mezikruží, ale puk skončil pouze v lapačce Vošvrdy. Následuje komerční přestávka.
06:33
Petr Sýkora v blízkosti pravého kruhu pro vhazování na nic nečekal a vyslal nebezpečný projektil směrem na olomouckou bránu, do trajektorie této střely však stihl vložit hůl Dávid Buc, a puk tak nemířil mezi tři tyče olomoucké klece.
05:53
Na druhé straně se po pohledné kombinaci Dynama v útočném pásmu rozhodl vystřelit Michal Šeda, napálil však pouze blokujícího Vodného.
05:20
Po vyhraném vhazování v útočném pásmu pálil od modré čáry Jiří Ondrušek, jeho střela byla velice tvrdá, ale už ne tak přesná.
05:15
Brandon Maxwell si připisuje další úspěšný zákrok. Vhazovat se bude po pravici brankáře Dynama.
04:28
Tyler Redenbach přenechal zadovkou kotouč mezi kruhy Petru Čáslavovi, ten střílel zápěstím, ale na poslední chvíli stihl jeho pokus zblokovat Tomáš Valenta.
03:41
Po nepřesné přihrávce odpískáno zakázané uvolnění Dynama.
03:08
Olomouc váhá v rozehrávce a dělá zbytečné chyby. Pardubice naopak aktivně forčekují a snaží se o co nejrychlejší vstřelení první branky.
02:31
Zblokovaný puk skončil na střídačce Olomouce, vhazovat se bude ve středním pásmu blíže hostující modré čáře.
01:58
Vzápětí už Maxwell musel zasahovat, celou situaci však bez větších potíží zvládl. Vhazování po levici pardubického gólmana.
01:45
Jiří Ondrušek střílel zápěstím od modré čáry, trefil však pouze brusli blokujícího Voženílka.
01:16
Pardubickou akci zastavuje ofsajd.
01:09
Od modré čáry vypálil mladíček v kádru Dynama Karel Nedbal, jeho střela však skončila pouze u Vošvrdy.
00:43
Pardubice jsou ze začátku aktivnější, z ostrého úhlu to zkusil Tomáš Rolinek, síť hostující brány rozvlnil však pouze z její vnější strany.
00:01

HC Dynamo Pardubice: Maxwell (Vejmelka) – Gregorc, Štajnoch, Čáslava, Nedbal, Ščotka, Bokroš, Šeda, Havlík – Sýkora, Nahodil, Rolinek – Svoboda, Redenbach, Marcinko – Poulíček, Tomášek, Voženílek – Šimun, Kaut, Moučka.

HC Olomouc: Vošvrda (Konrád) – Skrbek, Houdek, Jaroměřský, Valenta, Staněk, Ondrušek, Rašner – Buc, Knotek, Laš – Kafka, Zeman, Mikúš – Eberle, Řípa, Vodný – Matai, Herman, Holec.

Rozhodčí: Fraňo, Horák – Jindra, Zíka..
Horké téma – HC Olomouc

Změny v kádru – Olomouc opouští Peter Zuzin a Aleš Jergl

I na Hané došlo ke změně v sestavě, slovenský útočník Peter Zuzin se po ročním působení v Olomouci vrací do své rodné země, kde bude oblékat dres mateřského Zvolena. Aleš Jergl se přesune stejně jako v minulé sezóně do prvoligové Jihlavy, s týmem z Vysočiny má však vyřízené střídavé starty, tudíž by se mohl v budoucnosti objevit znovu na soupisce Olomouce.

„Peter Zuzin odchází zpět do Zvolena, protože náš kádr je natolik široký, že se do něj nevešel. Minimálně do začátku příští sezóny zůstane doma,“ nechal se slyšet generální manažer týmu Erik Fürst.

Abychom nemluvili pouze o odchodech, zmiňme i fakt, že Branislav Konrád bude v Olomouci pokračovat, slovenský brankář se totiž s týmem dohodl na nové tříleté smlouvě.

„S Braněm jsme podepsali tříletou smlouvu. Za určitých podmínek však může v případě nabídky z KHL před začátkem třetího roku odejít,“ potvrdil Erik Fürst.
Horké téma – HC Dynamo Pardubice

Dynamo posiluje, do týmu přichází třinecký Jakub Orsava

Hokejisté Dynama dlouhodobě podávají nevyrovnané a neuspokojivé výkony, a vedení týmu se rozhodlo tento problém řešit. Na dvouměsíční hostování do Třince byl odeslán Radoslav Tybor. Důvodem je malá produktivita tohoto hráče, který byl jedním z těch, od kterých se očekával pravidelný gólový příspěvek. Na východ Čech naopak přichází ze Slezska útočník Jakub Orsava, který v letošní sezóně odehrál 15 utkání, v nichž zaznamenal 5 bodů (4+1).

„Byť hra Radoslava Tybora nebyl špatná, tak se u něj nedostavuje produktivita, kterou od něj očekáváme. Je jedním z mála hráčů, o které panoval zájem z jiných týmů. Po zvážení všech nabídek z ostatních klubů jsme se rozhodli pro trejd do Třince za Jakuba Orsavu,“ uvedl sportovní manažer klubu Dušan Salfický.
17.11. OLO 3:2 ZLN

Olomouc si na domácím ledě poradila s houževnatým Zlínem

Olomouc chtěla v tomto utkání napravit prohru s Chomutovem z minulého kola, naopak Zlín se snažil prodloužit svou vítěznou šňůru na čtyři zápasy. Všechny předchozí vítězství Zlína byly těsné, Mladou Boleslav i Chomutov zdolali Zlínští až po nájezdech, v Pardubicích vyhráli o gól. Toto utkání bylo taktéž velice těsné, ale tentokrát byl Zlín na druhé straně, ze které nebral ani bod. Ze začátku to vypadalo na kanonádu domácího celku, po čtyřiceti vteřinách hry se trefil Marek Laš a o přibližně 5 minut později navýšil na 2:0 Miroslav Holec. Pak se ovšem puk ocitl za brankovou čárou až v čase 13:47, a to na druhé straně, kde se trefil zlínský Jan Maruna, díky němuž se šlo do kabin za stavu 2:1. Ve druhé třetině domácí soupeře sice přestříleli 9:7, z jediné branky v této dvacetiminutovce se ovšem radovali hosté, konkrétně Tomáš Čachotský, který vyrovnal v čase 35:32. Ve třetím dějství však Zlín polevil, na Tomáše Vošvrdu letělo pouhopouhých pět střel a tentokrát se z jediného gólu ve třetině radovali domácí. Vstřelil jej Jakub Herman a byl to gól vítězný, Olomouc porazila na domácím ledě Zlín 3:2.
17.11. – VIT 4:5 PCE

Pardubice ukořistily ve Vítkovicích tři body, k vyrovnání však chybělo opravdu málo!

Utkání 20. kola mezi Vítkovicemi a Pardubicemi bylo jasným příkladem toho, jak se i z takřka rozhodnutého utkání může stát pořádný nervák. Po prvním dějství se šlo po gólech Davida Tomáška a Petra Koloucha do kabin za vyrovnaného stavu, ve druhé třetině však připravili hosté svému soupeři nemilé překvapení. Všechno to začalo gólem Lukáše Nahodila, ten se trefil už po jednadvaceti vteřinách hry, o přibližně pět minut později skóroval Tomáš Rolinek a v čase 31:42 se trefil i kapitán Petr Čáslava. Až druhá siréna ukončila vítkovické trápení. Ze strany Pardubic to ovšem nebylo všechno, třiatřicet vteřin po zahájení třetí třetiny se totiž trefil Petr Sýkora. Pak ovšem přišlo něco, co čekal jen málokdo. Vítkovice se vzepřeli a během 5 minut vstřelily 3 branky, postarali se o ně Stanislav Balán, Tomáš Kudělka a Roman Szturc a rázem to bylo už pouze o jednu jedinou branku. A mohlo být vyrovnáno, pár vteřin před koncem základní hrací doby totiž Maxwell vyrazil puk před sebe a od jednoho z před bránou stojících hráčů se puk odrazil za brankovou čáru. V tu chvíli na kostce v kolonce času svítily 2 sekundy! Hlavní sudí ovšem signalizoval, že se půjde poradit s kolegou u videa. Rozpažil, čímž zmařil veškeré vítkovické naděje na vyrovnání a naopak potěšil pardubické hokejisty a fanoušky, kteří už se pomalu zotavovali z infarktu. Důležité ovšem je, že Pardubice braly z Vítkovic 3 body a v tabulce se posunuly na jedenáctou příčku.
Dobrý den, dovolte mi, abych vám dnes podrobně přiblížil utkání jednadvacátého kola Tipsport extraligy, v němž domácí tým HC Dynamo Pardubice přivítá na ledě Tipsport areny HC Olomouc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.