SESTŘIH: 25. kolo extraligy, Piráti Chomutov - HC Sparta Praha 3:1

Hráči utkání jsou vyhlášeni Lukáš Pech a Roman Červenka, lídr tabulky kanadského bodování.
Zápas je u konce a v SD ARÉNĚ propuká obrovská radost. Tu zapříčinili Pospíšil a dvougólový Tomica, kteří rozhodli o dalším tříbodovém vítězstvím Pirátů. Ti se tak posouvají v tabulce Tipsport extraligy na čtvrté místo.
59:44
Vondrkovo zakončení má v náručí gólman.
59:25
Růžička trefil jen obránce v pádu. Piráti obléhají bránu.
59:17
Kumstát (SPA) dostává avizovaný trest v délce dvou minut.
59:17
A ještě jedno vyloučení. Agresivní Kumstát poslal na mantinel Davida Květoně, který za asistence fyzioterapeuta odchází v bolestivém předklonu rovnou do šaten.
59:04
Piráti kontrolují puk ve vlastní třetině.
58:25
Rutta nahodil po střele puk na opuštěnou bránu, obránce ho ale stihl dojet.
57:40
Po vhazování ve střední zóně dostali Piráti puk do pásma Sparty a znemožnili tak gólmanovi odjet na střídačku.
57:35
Černoch po odpískání šťoural do Kopřivy. Jako Zoro mstitel se přihnal Šidlík, který mu dal pár ran. Oba dostávají osobní trest za hrubost v délce čtyř minut.
56:59
Švrčkovu střelu zastavil vlastním tělem Sklenář. Sparta zkouší power play!
56:53
Icing Pirátů vrátí hru před Kopřivu.
56:05
Vondrka směle prošel mezi obránci a zakončením po ledě trefil jen betony gólmana.
55:21
Skinnerovu střelu zastavil obránce, Ruttova dělovka mířila nad. Piráti teď obléhají bránu Sparty.
55:10
Icing Sparty.
55:05
54:54
Harantova dělovka skončila po zákroku gólmana hostů mimo ledovou plochu.
54:49
Pospíšilovo zakončení má v lapačce Lukáš.
54:10
Za bouřlivé reakce domácích fanoušků je Pirátům odpískán.
53:50
Spartě se podařilo vyhodit.
53:27
Vondrka si počíhal na přihrávku a přesnou ranou trefil rameno přesunujícího se Lukáše.
53:03
Klimek dotíral na Kopřivu, Rutta mu vystavil tvrdý hit. Klimek (SPA) je vyloučen za sekání.
Oddechový čas pro domácí.
52:24
Nahození Chomutova je označeno za zakázané uvolnění.
51:58
Kämpf byl při průjezdu za brankou odstaven od puku.
51:01
Piráti právě vstřelili branku!
TOMÁŠ POSPÍŠIL měl v úmyslu nahrát před bránu, někdo z obránců Sparty ale nešťastně zvedl puk nad betony gólmana a Piráti opět vedou o dva góly. Bez asistence.
49:34
Kämpf zavezl puk do pásma a nahrál na tísněného Chloubu, který nezakončil.
49:11
Dorážky Sparťanů nyní zastavil Kopřiva.
49:01
Květoň zablokoval střelu Kudrny.
48:15
Aktivní Sabolič se prokličkoval za obranu. Neměl ale komu nahrát, domácí mu následně puk odebrali.
47:44
Buchtele se opřel do střely, kterou ale obránce vyrazil do ochranné sítě.
47:14
Zakázané uvolnění hostů.
47:02
Vondrka dostal puk do ideální pozice, ale byl vytlačen z pásma. Následně se Sparta dopustila ofsajdu.
46:46
Další pokus Saboliče končí v hlediště.
46:31
Po první střele se k odraženému puku dostal Sabolič. Jeho střelu na poslední chvíli vytěsnil Kopřiva.
45:47
Ofsajd Sparty.
45:29
Hosté v plném počtu. Puk se po střele poroučel do hlediště, vhazuje se před Lukášem.
45:02
Forman se ujal kotouče a poslal ho až na druhou stranu hřiště.
44:26
Piráti nebezpečně kombinovali nicméně nestříleli. Sparťané následně vyhodili puk z pásma.
43:35
Po špatné souhře Pirátů vyhazují hosté puk přes celé kluziště.
43:25
Lukáš (SPA) je vyloučen na dvě minuty, jelikož útočícímu Červenkovi zalehl puk za bránou, tedy v prostoru, kde puk nesmí být zalehnut.
43:02
Puk skončil mezi diváky. Vhazování ve střední třetině.
42:28
Glenn mířil na bránu ale dostal bodyček a jeho snaha tak byla zastavena.
41:55
Kopřiva zastavil střelu hostů, následuje vhazování po jeho pravici.
41:45
Růžičkovi se povedlo pouze nahodit, nikdo z jeho kolegů puk nedojel.
41:10
Klouzavý puk lehce trefil Vondrka a namířil ho těsně mimo bránu.
40:42
Jánošíkova nahrávka zamířila na hokejky hostů.
40:05
Sparta dostala puk do pásma, ale Piráti vzápětí otočili hru.
40:01
Oba týmy se vrací na led a zápas bude pokračovat.
Druhá třetina skončila, Pirátům se v jejím úvodu podařilo navýšit. Marek Tomica se trefil podruhé a v aréně proběhla vlna radosti. Sparťané ale využili momentu překvapení a malé nepozornosti Pirátů. Procházka se trefil do nechráněné části brány a upravil skóre do současného stavu. Další třetina začne přibližně v 19:15.
40:00
39:57
Ruttovu střelu ztlumil gólman hrudí.
39:54
Po přihrávce rukou následuje vhazování před Lukášem.
39:48
Další ofsajd Sparťanů.
39:27
Po souboji u mantinelu se kotouč odrazil na střídačku Sparty.
39:01
Ohlášena poslední minuta třetiny.
38:27
Icing posílá hru zpět před Lukáše.
38:07
Ofsajd nyní zastavil pražský celek v postupu do pásma.
37:50
Chomutovským se podařilo pouze nahodit, kotouč převzali hosté.
36:48
36:31
Jánošík namířil svou střelu těsně nad bránu.
36:01
Oslabení Spartě vychází. Domácí se nemohou dostat do pásma.
35:21
Vondrka prošel obranou jako nůž máslem. Jeho slabé zakončení zamířilo nad bránu.
35:01
Hostům se podařilo dostat puk z pásma.
34:46
Za držení teď zamíří na trestnou Miroslav Forman (SPA).
34:13
Červenku mířícího samotného na bránu zastavil vracející se obránce.
33:40
Tomica unikal sám za obranou Sparty, ale jeho zakončení vystihl Lukáš.
33:15
Další Ruttův pokus proletěl trefil jen obránce.
32:50
Ruttova dělovka od mantinelu prolétla okolo brány.
32:12
Ofsajd zastavuje Vondrku. Následuje komerční pauza.
31:59
Sparta se i nadále tlačí do pásma. Chomutov jejich ataky úspěšně odráží.
31:32
Domácí v plném počtu. Nebezpečí v oslabení je zažehnáno.
30:57
SKlenář byl ve střední zóně podražen. Spartě se nedaří dostat do střelecké pozice.
30:36
Další vyhození Pirátů.
30:20
Vondrka poslal puk podél mantinelu z pásma.
30:15
Kopřiva výborně zasáhl proti střele od modré.
30:07
Dlapa svou nohou zablokoval střelu a domácí následně vyhazují.
29:42
Červenka vypíchl přihrávku a podařilo se mu na krátko vyhodit.
29:31
Tomica je vyloučen za podražení a posílá tak svůj tým do tří.
28:59
Kumstát netrefil nahozený puk ideálně. Sparta ale nadále drží puk.
28:45
Piráti krátce po buly vyhazují puk z pásma.
28:38
V počtu pět na pět se dlouho nehrálo. Za diskutabilní podražení je vyloučen Miroslav Kopřiva (CHO). Trest odpyká Roman Chlouba.
28:20
27:33
Růžičkovo nahození vypadlo Lukášovy. Sparťané následně vyhazují puk z pásma.
26:40
Začíná krátká přesilová hra Pirátů.
26:35
Postup Sparty do útočné třetiny zastavuje ofsajd. Komerční pauza.
26:20
Počet hráčů na ledě se srovná. Sabolič (SPA) je vyloučen za nedovolené bránění.
25:56
Vondrka s Duškem nyní spolupracovali a dostali puk mimo nebezpečnou zónu.
25:24
Kopřiva se snažil o vyhození, to následně dokončili obránci Pirátů.
24:49
Červenka ujel do samostatného úniku a Lukáš měl co dělat aby vyrazil jeho zakončení nad beton.
24:40
Tomáš Harant (CHM) dostává dvě minuty.
24:12
Sparta právě vstřelila branku!
Pech nejprve zamířil za bránu, následně ale vrátil puk na MARTINA PROCHÁZKU, který trefil puk k bližší a nechráněné tyči. Asistence: Lukáš Pech.
23:56
Hosté se v pásmu usadili u mantinelu a odehrává se zde bitva o puk.
23:06
Zásah střídačky hostů a následuje vhazování ve střední zóně.
22:54
Buchteleho pokus zachytil gólman domácích.
22:30
Červenka byl tísněn ale puk stihl poslat Tomicovi, který pokračuje v akci.
22:07
Kopřiva nyní zastavil dotírající sparťany zákrokem.
21:59
Puk skončil v ochranné síti a vhazování se opakuje.
21:41
Sparťané se vrhli do útoku. Kudrnovo nahození před bránu ale nikdo netečoval a puk propadl za bránu.
20:32
A je navýšeno! MAREK TOMICA si převzal přihrávku a z výhodné pozice poslal kotouč za Lukášova záda. Nepříliš skórující Tomica si tedy připisuje již druhý gól v utkání. Asistence: Roman Červenka a Tomáš Pospíšil.
20:10
Buly si připisují Piráti a zahajují první akci.
20:01
Oba týmy se vrací na ledovou plochu.
Úvodní třetina je minulostí a těsné vedení v ní drží Piráti, kteří si dokázali vytvořit tlak a dobře bránili útoky Sparty. Hosté se nedokázali dostat do vyložené brankové šance a souvislejší tlak si vytvářeli pouze při přesilovkách. Další třetina započne v cca 18:21.
20:00
19:36
Pechova tvrdá střela byla vyražena brankářem mimo třetinu.
19:32
Procházka dojížděl nahozený puk a srazil Kopřivu i bránu.
19:19
Chloubovo prudké nahození zůstalo v lapačce Lukáše.
19:13
Klimek zakončil do Kopřivy. Dotírající útočníci Sparty následně vyrazili branku ze základního postavení a následuje vhazování ve střední třetině.
18:57
Piráti zastavili útok Sparty za cenu icingu. Hra se tedy stěhuje do jejich pásma.
18:39
Růžička našel Vondrku tísněného obráncem a kapitán Pirátů tedy nezakončil.
17:49
Jánošík posílal puk na Pospíšila, který ho ale nestihl tečovat.
17:19
Kumstát se snažil obkroužit bránu, první obranný pár Pirátů ho obral o puk.
16:22
Postup Pražanů nyní zastavuje ofsajd.
16:14
Tlak Pirátů zastavila až Růžičkova vysoká hůl. Sparta se dlouho nemohla vymanit z obléhání vlastní brány.
15:40
Růžičkovo zakončení proletělo okolo brány.
15:08
Ruttova mířená střela vyústila v Lukášovo zákrok vyrážečkou.
14:45
Zakázané uvolnění Sparty.
14:37
Pereťaginova střela projela okolo tyče sparťanské brány.
14:23
Kotouč skončil v ochranné síti a vhazování se opakuje.
14:15
Lukáš se nyní ohnal po střele Květoně a jeho zákrok přerušil hru.
14:02
Vondrka mířil sám na bránu! Před brankovištěm ale poslal puk jen do betonů Lukáše.
13:46
Piráti se včas vrátili a přerušili postup Čajkovského na bránu.
13:04
Tomica zachytil puk a našel volného Kämpfa, který trefil jen hokejku připraveného obránce.
12:16
Nahození ze střední třetiny zůstalo ve výstroji chomutovského brankáře. Sparta tedy vybojovala útočné pásmo.
Komerční přestávka.
12:10
Přečíslení Pirátů zastavuje odpískaný ofsajd.
11:41
11:37
Po dobré spolupráci domácí vyhazují puk z pásma.
11:21
Slabou Čajkovského střelu vyrazil Kopřiva.
10:57
Mikuš tečoval puk před bránou těsně mimo.
10:07
Po střele od modré vyskočil puk do střední třetiny a domácí si mohou oddechnout.
10:00
Po střele Čajkovského vyhodil Skinner odražený puk na chomutovskou střídačku. Vhazuje se po levé straně od pirátské branky.
09:41
Tomáš Harant (CHm( dostává trest za faul kolenem.
09:32
Puk se po vyhraném souboji za bránou dostal na modrou k Ruttovi, jehož střelu do brány tečoval MAREK TOMICA a Piráti tak získávají vedení. Asistence: Jan Rutta a Roman Červenka.
09:13
Po zákroku Kopřivy následuje komerční pauza.
08:49
Piráti se vypořádali s přečíslením. Kämpf v následném protiútoku trefil jen nohu obránce.
07:47
Po další strkanici za bránou Sparty se fanoušci domácích dožadovali vyloučení. Piráti se drží v přesilovkovém tlaku.
07:25
Jánošíkovo nahození bránu Sparty neohrozilo, hosté následně vyhodili.
07:02
Další pokus Skinnera lapil Lukáš do lapačky.
06:54
Skinner poslal dělovou střelu do betonů Lukáše.
06:32
Domácí obléhají bránu ale střelbu nevidíme.
05:49
Růžičkova střela se neujala, Sparta následně vyvezla puk z pásma.
05:42
Nyní přichází vyloučení na straně hostů. Eminger dostává trest za držení.
04:49
Pereťagin ihned z trestné zamířil do samostatného úniku. Z ostrého úhlu poslal pořádnou ránu těsně nad brán u Lukáše.
04:41
04:24
Šidlík vzal vše na sebe a vyvezl puk z pásma.
03:52
Tvrdá střela Mikuše mířila jen do těla obránce. Chomutov se následně zmohl k vyhození puku.
03:24
Piráti se nyní pohodlně osvobodili vyhozením puku.
02:58
První střelu vyrazil brankář, následná dorážka sparťanského útočníka mířila nad.
02:41
A máme zde první vyloučení. Za nedovolené bránění si posedí Sergej Pereťagin (CHO).
02:26
Kämpf byl tísněn u mantinelu ale puk v útočné třetině udržel.
01:59
Pískán je ofsajd Pirátů.
01:50
Po zakončení z hranice kruhu zakročil Kopřiva, následuje vhazování před jeho bránou.
01:18
Květoň dotíral na sparťanského obránce a ten ztratil před bránou puk. Svou chybu ale stihl napravit a kus černé gumy vyvést z pásma.
00:41
Polášek poslal puk z modré čáry přímo do Kopřivy, nikdo z jeho spoluhráčů kotouč netečoval.
00:10
úvodní buly patří Pirátům. Ti následně rychle rozehráli kupředu. Rozhodčí ale přerušil hru a vrátil ji do střední zóny.
00:01
Úvodní formace se sjíždějí na první buly zápasu.
A nyní jsou doplněni o hráče Pirátů Chomutov, začátek utkání se přiblížil.
Na led již nastupují hráči HC Sparta Praha.
Ve dvojici hlavních rozhodčích doplní Vladimíra Pešinu finský arbitr Mikko Kaukokari.

Piráti Chomutov: Kopřiva (Strmeň) – Rutta, Skinner, Harant, Jánošík, Šidlík, Pereťagin, Dlapa – Pospíšil, Červenka, Tomica – D. Květoň, Růžička, Vondrka – Chlouba, Kämpf, Sklenář – Veselý, Dušek, Hřebejk.

HC Sparta Praha: Lukáš (Pöpperle) – Švrček, Čajkovský, Polášek, Eminger, Mikuš, Hrbas, Glenn – Kumstát, Pech, Sabolič – Buchtele, Klimek, Procházka – Kudrna, Hamilton, Forman – Dvořáček, Černoch, Havel.

Rozhodčí: Pešina, Kaukokari – Barvíř, Blümel.
Nejproduktivnější hráči:

Piráti Chomutov:
Roman Červenka – 12 gólů + 16 asistencí (28b.)

HC Sparta Praha:
Jaroslav Hlinka – 8 gólů + 14 asistencí (22b.)

- Mountfield HK (5:2)
Piráti Chomutov se nacházejí na pátém místě tabulky TELH. Po čtyřiadvaceti zápasech mají na svém kontě čtyřicet bodů.

HC Sparta Praha drží v tabulce TELH na třetím místě a po dvaadvaceti odehraných zápasech má pouze o dva body více než aktuální soupeře z Chomutova, čili čtyřicet dva bodů.
Krásný den všem příznivcům hokejové zábavy! Před námi je další kolo Tipsport extraligy a čeká nás zajímavý zápas mezi chomutovskými Piráty a pražskou Spartou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.