Po odpískaném zakázaném uvolnění musí Maxwell zpět do brankoviště.
Plzeň odskakuje znovu na rozdíl na dvou branek! MIROSLAV INDRÁK zavezl kotouč do útočného pásma, nikdo ze spoluhráčů se mu nenabídl, a tak se plzeňský útočník rozhodl vystřelit zpoza pardubického obránce. Udělal dobře, Maxwell totiž neviděl puk ideálně a pořádně ho spatřil až ve chvíli, kdy ho lovil z brány. Bez asistence.
55:45
55:25
Otřesná přesilovka v podání Pardubic, Maxwell je teď snad častěji v permanenci, než jeho sok na druhé straně kluziště.
54:10
Dynamu se tato přesilová hra vůbec nedaří, hosté už podruhé vyhodili puk na polovinu soupeře.
53:45
Jakub Jeřábek (PLZ) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
52:29
Následuje komerční přestávka.
52:29
Marcinkův bekhendový pokus postrádal potřebnou razanci, puk tak skončil pouze v lapačce Matěje Machovského.
51:55
Poulíček pohlednou stahovačkou obešel bránícího Indráka, jeho následná střela však letěla příliš vysoko.
51:07
David Tomášek předvedl nádhernou sólovou akci, když prošel hned přes čtyři bránící hráče Plzně, jeho následnou střelu však zlikvidoval Machovský.
50:43
Preisinger už chytal padající puk do rukavice za hranicí útočné modré čáry – ofsajd.
50:29
Odpískáno zakázané uvolnění hostujícího celku.
Dnešní utkání sleduje 7240 diváků.
49:25
Jakub Lev se z ničeho nic ocitl sám před Maxwellem, zkusil forhendový blafák, ale pardubický gólman puk vyrazil levým betonem. Obrovské zaváhání Dynama tak zůstalo nepotrestáno.
48:59
Marcinko posunul kotouč na volného Nedbala, jeho střelu z ostrého úhlu však zlikvidoval Machovský, který se pevně přilepil ke své levé tyči.
47:50
Moravčík to zkusil střelou z otočky, ale jeho střela se nevešla mezi tři tyče domácí brány.
46:15
Holého nahození bez problémů zlikvidoval Maxwell, jenž kotouč okamžitě rozehrál na své spoluhráče.
46:01
Následuje komerční přestávka bez úpravy ledové plochy.
45:51
Michal Šeda nahazoval kotouč zpoza brány do předbrankového prostoru, puk však lapil do rukavice hostující Matěj Machovský.
44:20
Štajnoch ztratil kotouč ve středním pásmu, toho využil Michal Poletín, jehož střelu příklepem vyrazil Maxwell pravým betonem.
43:37
Michal Šeda volil střelu zápěstím zpoza bránícího plzeňského hráče, puk však skončil pouze v lapačce Matěje Machovského.
43:11
Kracík se probíjel pardubickou obranou, Karel Nedbal ho ovšem k zakončení nepustil.
42:12
Po nepřesné rozehrávce Dynama odpískáno zakázané uvolnění.
40:58
Dynamo právě vstřelilo branku!
Dynamo snižuje na rozdíl jediné branky! TYLER REDENBACH si vyměnil kotouč s Petrem Čáslavou a následně jej střelou švihem poslal za záda Matěje Machovského. Asistence: Petr Čáslava.
40:38
Machovský teď předvedl hned několik důležitých a těžkých zákroků. Nejdříve vyrazil střelu Martina Štajnocha a poté nadvakrát vyrazil dorážku Tomáše Rolinka.
40:01
Druhá třetina je za námi a tentokrát jsou veselejší plzeňští hokejisté, kteří v ní vstřelili 3 branky! Nejdříve se prosadil v přesilové hře 5 proti 3 Mario Bližňák, ve třicáté minutě poslal svůj tým do vedení David Sklenička a o přibližně pět minut později se trefil ještě Jaroslav Kracík. Ke konci třetiny byl k vidění i pěstní souboj mezi Jeřábkem a Marcinkem, oba bijci byli potrestání dvouminutovým trestem za hrubost.
40:00
39:59
Současně vyloučeni Jakub Jeřábek (PLZ) a Tomáš Marcinko (PCE) na dvě minuty za hrubost.
39:46
Zblokovaná střela Petra Sýkory skončila v ochranné síti za plzeňskou bránou. Vhazování před Machovským.
39:41
Ondřej Kratěna (PLZ) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry vyhozením puku.
39:26
Tomáš Rolinek našel nádhernou přihrávkou Lukáše Nahodila, do jehož střely bez přípravy vložil hůl jeden z obránců Plzně.
38:40
Karel Nedbal nahodil puk od červené čáry směrem na plzeňskou bránu, Machovský puk vyrazil hokejkou.
37:32
Jaroslav Moučka zavezl kotouč do útočného pásma, tam nyní svádí souboj u mantinelu hned s dvěma hostujícími hráči.
36:30
Jan Schleiss se ocitl ve slibné pozici ke vstřelení branky, Maxwell se však stihl včas přemístit a střelu vyrazil.
36:00
Jakub Lev si vybruslil do ideální střelecké pozice, jeho střelu zápěstím však schoval ve výstroji Brandon Maxwell.
34:28
Hostující Plzeň vede už o dvě branky! Jakub Jeřábek našel nádhernou přihrávkou volného JAROSLAVA KRACÍKA a ten střelou z první vymetl pavučiny v horním rohu Maxwellovy brány. Asistence: Jakub Jeřábek, Jan Schleiss.
34:16
Puk se odrazil od hole Karla Nedbala na střídačku Pardubic, vhazovat se bude v obranném pásmu Dynama.
33:24
Jakub Jeřábek na nic nečekal, napřáhl, jak se říká, až ke kostce a vyslal směrem na pardubickou bránu nepříjemnou střelu. Maxwell byl však pozorný a puk schoval ve své výstroji.
32:31
Patrik Poulíček (PCE) vyloučen na 2+2 minuty za vysokou hůl.
32:15
32:15
Ladislav Havlík se z ničeho nic ocitl ve výborné střelecké pozici, do jeho střely však vložil hůl jeden z obránců Plzně.
31:05
Karel Nedbal našel dlouhou přihrávkou rozjetého Sýkoru, jehož střela příklepem se však pouze otřela o boční síť hostující brány.
30:40
Po nepřesné rozehrávce Plzně odpískáno zakázané uvolnění.
30:15
Odražený kotouč skončil v ochranné síti za plzeňskou bránou. Vhazování před Machovským.
29:21
Hosté se dostávají do vedení! DAVID SKLENIČKA byl silnější v souboji s Blažem Gregorcem, následně několika blafáky rozhodil Brandona Maxwella a poté zasunul kotouč do odkryté pardubické brány. Bez asistence.
28:45
Petr Sýkora nepřesně rozehrával na Tomáše Rolinka, toho využil jeden z obránců Plzně, jenž kotouč vyhodil na polovinu soupeře.
27:42
Čáslavovu střelu vyrazil Machovský pouze před sebe, následně přes sebe popadali v předbrankovém prostoru hráči obou týmů a hlavní sudí raději přerušili hru.
27:23
Jan Holý (PLZ) vyloučen na dvě minuty za podražení.
27:16
Po nebezpečné Poulíčkově střele, kterou zlikvidoval Machovský, následuje komerční přestávka.
27:09
26:55
Hokejisté Dynama dlouho kombinovali v útočném pásmu, nakonec se ovšem po nepřesné přihrávce sami vyhnali z útočného pásma.
26:30
Sýkora nabil připravenému Gregorcovi, ten ovšem trestuhodně přestřelil.
25:20
Hostům se podařilo ihned po vyhraném vhazování vyhodit puk až k Maxwellovi.
25:09
Jakub Jeřábek (PLZ) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry vyhozením puku.
24:35
Miroslav Preisinger (PLZ) vyloučen na dvě minuty za podražení.
24:15
Branislav Kubka to zkusil příklepem od modré čáry, Maxwell si však s jeho přízemním pokusem dokázal poradil.
23:42
22:49
Plzeň vyrovnává na 1:1! Hostujícím hokejistům se nakonec podařilo využít dvojnásobnou početní výhodu, Marcel Hossa našel před bránou připraveného MARIA BLIŽŇÁKA, který přízemní střelou švihem překonal Maxwella. Asistence: Marcel Hossa, Ondřej Kratěna.
22:09
Ján Sýkora zcela nepochopitelně a zbytečně najel do brankáře Brandona Maxwella. Vhazovat se ale bude i přes protesty domácích hokejistů v obranném pásmu Dynama.
21:42
Brandon Maxwell (PCE) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry vyhozením puku. Dvouminutový trest odpykává David Tomášek.
21:18
Marcinko vybojoval kotouč ve vlastním obranném pásmu a okamžitě jej vyhodil až za bránu soupeře.
20:58
Lukáš Nahodil (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.
20:35
Kracík posunul kotouč na připraveného Jakub Jeřábka, ten pálil bez přípravy a Maxwell možná ani nevěděl, jak puk vlastně vyrazil.
20:01
První třetina je za námi a spokojeněji jdou do kabin domácí hokejisté. Ti totiž vedou 1:0 zásluhou Patrika Poulíčka, který se trefil ve třinácté minutě po přihrávce od Lukáše Nahodila, jenž bodoval již v pátém zápase v řadě.
20:00
19:31
Plzeňští se usadili v útočném pásmu, Maxwell je však zatím bez práce.
17:51
Pardubičtí hokejisté hned několikrát ohrozili soupeřovu bránu, avšak ani Marcinko, ani Sýkora, ani Petr Čáslava nedokázal vstřelit druhou branku svého týmu.
16:50
Karel Nedbal to zkusil od modré čáry, mířil však doprostřed plzeňské brány, kde stál připravený Matěj Machovský.
15:52
Strkanici před pardubickou bránou po zákroku Brandona Maxwella rozhánějí rozhodčí bez jakéhokoli trestu.
15:10
Moučka posunul kotouč na Sýkoru, ten mu jej geniálně vrátil, s čímž ovšem první jmenovaný útočník Pardubic nepočítal a kotouč minul.
13:45
Plzeňští hokejisté drží kotouč na svých hokejkách, nicméně aktivní pardubický forčeking jim brání v založení kloudnější útočné akce.
12:36
12:14
Dynamo se dostává do vedení! Lukáš Nahodil byl sice v útočném pásmu odstaven hostujícím obráncem, puk si ovšem vzal PATRIK POULÍČEK, který chytrou bekhendovou přízemní střelou překonal Matěje Machovského. Asistence: Lukáš Nahodil.
11:20
Svoboda posunul puk na volného Moučku, jehož střelu příklepem vyrazil Machovský vyrážečkou do rohu kluziště.
11:07
Pulpánova nepřesná rozehrávka končí zakázaným uvolněním.
10:37
Poulíček si vybruslil do slibné střelecké pozice, ale trefil pouze připraveného Machovského.
10:08
Jakub Svoboda upláchl plzeňským obráncům podél pravého mantinelu, jeho střelu z ostrého úhlu však bez větších potíží zlikvidoval Machovský.
09:12
Mario Bližňák stál na pozici falešného obránce, jeho střelu od modré čáry však schoval Maxwell ve výstroji.
09:00
08:45
Jiří Cetkovský to zkusil zpoza plzeňské brány, jak se ovšem dalo očekávat, trefil pouze její boční síť.
08:20
Poulíček pouze nahodil kotouč do útočného pásma, oba týmy střídají.
06:35
Patrik Poulíček vzal všechnu zodpovědnost na sebe a ihned po přejetí útočné modré čáry vystřelil na bránu soupeře, Matěj Machovský tuto ránu vyrazil maskou!
05:52
Do Jeřábkovy střely vložil hůl Michal Šeda a kotouč skončil v ochranné síti za pardubickou bránou. Vhazování před Brandonem Maxwellem.
04:57
Pro pardubické nahození si sjel Machovský, jenž kotouč okamžitě rozehrál na své spoluhráče.
03:41
02:42
02:20
Michal Poletín to zkusil ve vlastním oslabení, jeho příklep však Maxwell vyrazil levým betonem.
01:41
Tomáš Marcinko (PCE) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
01:30
Dynamu se zatím přesilovka vůbec nedaří, Jakub Lev zavezl kotouč až do koncového pásma domácích, čímž ušetřil pár cenných vteřin z oslabení svého týmu.
00:46
Mario Bližňák ihned po vyhraném vhazování vyhazuje puk na polovinu soupeře.
00:42
Jakub Jeřábek (PLZ) vyloučen na dvě minuty za podražení.
00:09
Jeřábkovu přihrávku zblokoval Tomáš Rolinek a kotouč skončil mezi diváky. Vhazování ve středním pásmu.
00:01
Horké téma – HC Škoda Plzeň

Jakub Jeřábek, Dominik Kubalík a Branislav Kubka součástí reprezentačních týmů na turnaji O Pohár Prvního Programu

Hned tři hráči Plzně se dostali do užšího výběru svých reprezentačních týmů pro blížící se turnaj O pohár Prvního Programu. Trenér Cíger vyčlenil místo v sestavě Slovenska pro obránce Branislava Kubku a Vladimír Vůjtek povolal do českého národního týmu obránce Jakuba Jeřábka a útočníka Dominika Kubalíka. „Těším se na utkání před českým publikem, to bude zážitek. Ten druhý sraz bude asi trochu jiný, už tam nepojedu tolik vystresovaný. Vím, co mě čeká, jak to chodí, takže nervozita nebude taková jako před tím minulým srazem,“ uvedl Dominik Kubalík.
Horké téma – HC Dynamo Pardubice:

Ke stropu Tipsport areny půjde dres Stanislava Prýla

Velké pocty se dostane v březnu zesnulému Stanislavu Prýlovi, který v nejvyšší československé soutěži odehrál 424 utkání, v nichž vstřelil 223 branek. Pardubický hokejový klub uctí jeho památku vyvěšením dresu s číslem 6, které Stanislav Prýl nosil na svých zádech v době, kdy oblékal dres pardubické Tesly. Slavnostního aktu se přímo na ledové ploše zúčastní legendy pardubického hokeje Vladimír Martinec a Dominik Hašek.
11.12. – PLZ 1:3 KVA

Karlovy Vary překvapivě přehrály na soupeřově ledě Plzeň

11.12. odehrály ligový zápas všechny extraligové týmy, ale právě Karlovy Vary se postaraly o zřejmě největší překvapení, když na ledě Home Monitoring Arény porazily domácí Plzeň 1:3. Gólový účet utkání otevřel v desáté minutě Martin Bartek. Hosté se však z vedení neradovali dlouho, necelou minutu a půl před koncem první třetiny totiž vyrovnal Miroslav Indrák. Po bezgólové druhé třetině vrátil svůj tým do vedení v čase 53:15 Tomáš Rachůnek a o přibližně pět minut později korunoval vítězství Karlových Varů střelou do prázdné brány dvougólový Martin Bartek.
11.12. – MBL 2:4 PCE

Dynamo přivezlo z Mladé Boleslavi tříbodovou kořist

Pardubické Dynamo se v první polovině letošní sezóny trápilo, došlo k několika změnám nejen ve vedení týmu a východočeský celek malými krůčky stahuje bodový náskok týmů, které jsou v tabulce na vyšších příčkách. Pomohla jim k tomu i výhra v Mladé Boleslavi, kterou odstartoval rychlým gólem po 121 vteřinách hry Lukáš Nahodil. V první třetině se poté trefil ještě Petr Sýkora a po druhém gólu Lukáše Nahodila v čase 23:02 vedli pardubičtí hokejisté už 0:3. Krátce poté, co se zápas přesunul do své druhé poloviny, snížil na rozdíl dvou branek Matěj Stříteský, který se poté stal jedním z aktérů pěstního souboje, v němž se utkal s pardubickým Michalem Šedou. Mladoboleslavský obránce sice uštědřil svému soupeři více ran, nakonec byl ale on tím, kdo se poroučel na led jako první. Domácí se mermomocí snažili dotáhnout na vedoucí Dynamo, nicméně tříbrankové vedení vrátil svému týmu Kanaďan Tyler Redenbach. V třiapadesáté minutě se sice trefil Lukáš Pabiška, ale možná i díky vynikajícímu Brandonu Maxwellovi, jenž zaznamenal 48 zákroků, to bylo v tomto utkání všechno. Pardubice ukořistily tři body a pouze horší skóre je dělí od 10. příčky, kterou nadále drží třinečtí Oceláři.
Dobrý den, dovolte mi, abych vás dnes provedl utkáním 28. kola Tipsport extraligy, v němž domácí tým HC Dynamo Pardubice vyzve na ledě Tipsport areny celek HC Škoda Plzeň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.