SESTŘIH: 34. kolo extraligy: HC Olomouc - HC Dynamo Pardubice 4:3 po prodloužení

Já se s vámi pro dnešek loučím, přeji vám klidný zbytek večera a u dalšího zápasu se těším na počtenou.
Kdo by to byl po první třetině řekl, že to bude zrovna Olomouc, která se bude radovat z vítězství v dnešním zápase? Po první třetině šli Kohouti do šaten za stavu 0:2, v pětadvacáté minutě dokonce prohrávali 0:3. Tři minuty před koncem druhé třetiny snížil postupně Jan Knotek a poté Aleš Jergl. V závěrečné části se opět prosadil Jan Knotek, a skóre utkání tak bylo srovnáno.

Na řadu tak přišlo prodloužení, ve kterém byli úspěšnější Hanáci. Dávid Buc ve třetí minutě nastavení propálil Brandona Maxwella, a díky jeho brance tak zůstal v Olomouci.
Nejlepší hráči utkání:

Tomáš Knotek (OLO)
Tomáš Marcinko (PCE)
62:43
Olomouc právě vstřelila branku!

Kohouti vstřelili vítěznou branku! Pavel Skrbek u mantinelu vybojoval puk, kličkou se vyhnul pardubickým hráčům, poslal přihrávku na DÁVIDA BUCE, který z první zavěsil po břevno Maxwellovy brány.
62:00
Šedovo nahození zblokoval olomoucký hráč.
60:45
Jakub Orsava přihrál před bránou Nedbalovi, ten ovšem nedokázal přihrávku ideálně zpracovat.
60:01
Jiří Řípa při buly zlomil hokejku.
60:01
Ve třetí dvacetiminutovce se olomoucká plecharéna dočkala vyrovnání svého týmu. I přes snahy obou celků však do konce závěrečné periody gól nepadl, a tak utkání dospělo k prodloužení. To začne přibližně v 20:25.
60:00
59:48
Dynamo v plném počtu.
59:27
Jakub Orsava se na půli ujal puku a zabruslil do útočného pásma. Branislav Konrád vyjel ze své svatyně a jeho střelecký pokus překazil.
59:09
Ofsajd domácích.
58:35
Nenápadná střela Jana Knotka Maxwella překvapila, se štěstím ji však vyrazil betonem.
58:04
Tomáš Rolinek zůstal po střetu s olomouckým hráčem ležet na ledě. Následně s pomocí odkulhal do šatny.
57:48
Kohouti mají dvojnásobnou přesilovku. Za zdržování se na dvě minuty na trestnou lavici posadil Blaž Gregorc (PCE).
57:48
Oddechový čas pro domácí.
57:18
Zakázané uvolnění, vhazovat se bude po Konrádově pravici.
Olomoučtí fanoušci ženou svůj tým vpřed.
56:52
Střela Michala Vodného jen o milimetry minula Maxwellovu bránu.
55:59
Daniel Voženílek (PCE) se opět vrací na trestnou lavici. Tentokrát pyká za podražení.
55:38
Oba týmy hrají v plném počtu.
55:21
Redenbach nahrál před bránu najíždějícímu Petru Sýkorovi, Branislav Konrád se ale přelstít nenechal.
53:38
Současné vyloučení. Daniel Voženílek (PCE) odpyká trest odpyká za gólmana Maxwella, který se provinil filmováním. Aleš Jergl (OLO) si dvouminutový trest zasloužil podražením.
53:38
52:48
Kucharczyk se ujal puku, rozjel se a dobruslil až do pásma Dynama. Zde ho však zastavil Tomáš Rolinek.
52:35
Zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Branislava Konráda.
52:01
Komerční přestávka.
Na dnešní zápas si na olomoucký stadion našlo cestu 4 891 fanoušků.
50:56
Branislav Konrád z bezprostřední blízkosti vychytal tutovku pardubického Rolinka,
50:12
Vyrovnávací gól probudil fanoušky. Olomouckou plechárenou právě obíhá mexická vlna.
50:00
48:35

Matěj Pekr obral za Maxwellovou bránou pardubického hráče o puk a poslal přesnou přihrávku najíždějícímu JANU KNOTKOVI. Ten následně propálil pardubického gólmana a srovnal skóre utkání.
47:16
Rolinek přebruslil prakticky celé kluziště, aniž by se někomu podařilo ho zastavit. naštěstí pro Kohouty mu při zakončení sklouzl puk z hokejky.
47:01
46:45
Čáslava nahodil od modré puk před Konrádovu branku, kde se ho ujal Rolinek. Ten však Konrádovu bránu přestřelil.
46:20
Vodný vypichuje pardubickým puk a hra se přesouvá před bránu Maxwella.
45:10
Tomáš Houdek (OLO) je vyloučen na dvě minuty za podražení.
44:53
Konrád měl teď obrovské štěstí. Vyjel z brány, aby odehrál puk. Přihrál ho ovšem hráči Dynama. Konrád pomalu couval do své brány, ale v cestě mu zavazeli vlastní hráči. Pardubice naštěstí šance nevyužili.
44:37
Olomouc v plném počtu.
44:15
Petr Čáslava to zkusil také od modré, puk se však pouze otřel o tyčku olomoucké brány.
42:50
Redenbach vystřelil od modré, Branislav Konrád jeho střelu tak tak vyrazil.
42:23
Dvouminutový trest za podražení si jde odpykat Dávid Buc (OLO).
41:35
Ščotka vypálil tvrdou střelu od modré, kterou zblokoval jeden z olomouckých obránců.
41:12
Jaroměřský nahodil puk do rohu kluziště.
40:01
Ve druhé třetině viděli fanoušci celkem tři branky. Nejprve se v pětadvacáté minutě prosadil Petr Sýkora. Dlouho to vypadalo, že hosté opanují i zbytek druhé dvacetiminutovky, dvě minuty před závěrečným hvizdem ovšem překonal Maxwella Jan Knotek a chvíli později snížil na rozdíl jediné branky Aleš Jergl. Podaří se Hanákům v závěrečné části vyrovnat?

Závěrečná dvacetiminutovka začne přibližně v 19:42.
40:00
39:05
Závěr druhé třetiny je více než napínavý, Olomouc začala odstřelovat Maxwellovu svatyni. Nejprve se pokoušel prosadil Pavel Skrbek, poté vypálil prudce od modré Marek Laš.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:23

Kohouti snižují na rozdíl pouze jedné branky! ALEŠ JERGL dostal na útočné modré přihrávku od spoluhráče, prokličkoval mezi pardubickými hráči a s jistotou prostřelil pardubického gólmana. Asistence: Miroslav Holec.
36:53

Olomouc využívá přesilovou hru! Buc vystřelil od modré, těsně před Maxwellem tečoval puk JAN KNOTEK, a snížil tak náskok Pardubic. Asistence: Dávid Buc, Pavel Skrbek.
36:05
Kapitán Olomouce poslal od modré prudkou střelu, ovšem zblokoval jeden z pardubických hráčů a puk skončil v ochranné síti.
35:59
Robin Staněk našel po pravici Maxwella Tomáše Houdka, jeho prudká střela ovšem minula pardubickou svatyni.
35:22
I Olomoučtí dostávají výhodu přesilové hry. Na trestnou lavici si šel sednout Tomáš Kaut (PCE), který se provinil podražení.
34:55
Kohouti jsou v plném počtu.
33:31
Olomouc vyhazuje a osvobozuje se.
32:55
Marek Laš (OLO) byl vyloučen na dvě minuty za podražení.
32:55
32:50
Buc nahrával křižně přes brankoviště, kde stál Laš, který netrefil prázdnou bránu.
31:58
Matej Pekr poslal prudkou přihrávku Aleši Jerglovi stojícímu před Maxwellem. Mladý útočník ji ale nedokázal ideálně zpracovat.
31:09
Oddechový čas pro hosty.
30:39
Kohouti se nastěhovali do prostoru před pardubickou bránu. Propálit jejich brankáře se nejprve snažila posila domácích Húževka nebo o několik vteřin později Kucharczyk. Ani jeden z nich ale puk za Maxwella nepropašoval.
30:16
Jiří Ondrušek vyslal od modré prudkou střelu, která proletěla kolem tyčky pardubické brány. Ondrušek k ní dobruslil. Jeho dorážku si ale brankář Dynama pohlídal.
29:45
Ani střela Tomáše Houdka za Maxwella nezapadla.
28:20
Šanci vstřelit gol měl i kapitán domácích Martin Vyrůbalík. Maxwell jeho střelu betonem vyrazil.
27:56
Rozjetý Tomáš Mikúš našel před pardubickou bránou Radima Kucharczyka. Olomoucký útočník vystřelil z první, jeho střelu ale Maxwell vyrazil do ochranné sítě.
27:38
Domácí v plném počtu. Následuje komerční přestávka.
27:09
Olomouc se osvobozuje a vyhazuje.
25:25
Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká za domácí tým Matěj Pekr (OLO).
25:32
Střela Jana Knotka pouze proletěla kolem levé tyče pardubické svatyně.
24:36
Dynamo právě vstřelilo branku!
Pardubice se dostávají do tříbrankového vedení. Výpadku olomoucké obrany využil PETR SÝKORA, který se nejlépe zorientoval v nepřehledné situaci a protlačil puk za Konrádova záda. Asistence: Tomáš Marcinko.
24:08
Tomáš Houdek vyslal prudkou střelu od modré. Puk ovšem pouze přeletěl Maxwellovu bránu.
23:39
Pardubičtí se nastěhovali před Konrádovu bránu. Ani jedna z jejich střel však domácího brankáře neohrozila.
21:50
Tomáš Kaut obkroužil branku Branislava Konráda a přihrál Ladislavu Havlíkovi. Gólman Kohoutů jeho střelu vyrazil.
20:45
Jan Knotek se z vlastního pásma vydal až na pardubickou modrou. Jeho střelu ovšem zblokoval vracející se hráč Dynama a puk skončil v ochranné síti.
20:01
První třetina právě skončila. Ze začátku byla hra obou stranách vyrovnaná. Ve třinácté minutě vyloučili rozhodčí pardubického Tomáše Bokoše. Ten se po uplynutí svého dvouminutového trestu ihned ujal puku a překonal Branislava Konráda. Do dvoubrankového vedení poslal v devatenácté minutě Jakub Orsava.

Druhá dvacetiminutovka začne přibližně v 18:51.
20:00
18:52
Pardubice využily výhodu a jdou do dvoubrankového vedení. Olomoučtí obránci několikrát nevyužili možnosti vyhodit kotouč ze svého obraného pásma. Rozhozené defenzívy využil útočník JAKUB ORSAVA. Asistence: Tomáš Marcinko, Petr Sýkora.
18:35
Parudbice mají výhodu. Maxwell odjel na střídačku.
17:41
Michal Vodný nejprve z otočky poslal střelu na Maxwella. O několik vteřin později se puku ujal znovu, ani napodruhé pardubického gólmana nepřekonal.
16:14
Orsava nahodil puk od modré. Před bránou se ho ujal Tomáš Rolinek. Konrád si ho ovšem pohlídal.
14:51
TOMÁŠ BOKROŠ naskočil z trestné lavice, okradl o kotouč obránce Jaroměřského a tváří v tvář domácímu brankáři uspěl. Trefil mezírku mezi betony. Bez asistence.
13:37
Videorozhodčí rozhodli, že gól nepadl.
13:37
Videorozhodčí zkoumají, jestli se puk nedostal za Konrádova záda.
13:37
Čáslava vyslal na Konráda střelu. Olomoucký brankář chvíli nevěděl, kde touš má. Následně se strhla před jeho svatyní mela a rozhodčí zastavili hru. Vhazuje se po Konrádově pravici.
12:42
Tomáš Bokroš (PCE) je prvním vyloučeným hráčem utkání. Dostal dvě minuty za podražení.
12:42
Vyrůbalík od modré poslal na bránu střelu, kterou tečoval Matěj Pekr. Kapitán Kohoutů následně zlomil hokejku.
11:46
Ofsajd domácího týmu.
11:26
Olomoučtí se nastěhovali před bránu Dynama. Maxwella ale nepřekonali.
10:25
Redenbach zavezl puk z půlící čáry až do pásma domácích. Zde našel před bránou Tomáše Marcinka. Konráda ale jejich kombinace nepřekvapila.
09:32
Na druhé straně se pokusil prostřelit pardubického gólmana Aleš Jergl. Ani on ovšem nebyl úspěšný.
09:20
Čáslava poslal tvrdou střelu od modré, Konrád však jeho střelu vyrazil.
08:26
Zakázané uvolnění. Vhazuje se před Konrádem.
07:54
Štajnoch vyslal od modré na olomouckého brankáře prudkou střelu. Branislav Konrád si s ní však věděl rady. Následuje komerční přestávka.
07:17
Laš z otočky vystřelil na Maxwella, ten puk vyrazil.
05:40
Daniel Voženílek nahodil touš na olomouckého brankáře, ten hru zastavil a vhazuje se opět po jeho pravici.
04:45
Jan Eberle obral na útočné pardubického o puk a vystřelil. Jeho pokus ovšem zblokoval Ladislav Havlík.
04:20
03:20
Čáslava nahodil na Konráda, který puk zastavil. Bude se vhazovat po jeho pravici.
02:43
Domácí se nastěhovali před bránu Východočechů. Gól se ovšem nepodařilo vstřelit ani Jerglovi, ani Ondruškovi.
02:18
Jiří Ondrušek to na druhé straně zkusil také od modré. Pardubický brankář ovšem puk za svá zada nepustil
00:58
Pardubický Nedbal vystřelil od modré. Pavel Skrbek ovšem jeho střelu tečoval mimo.
00:01
Úvodní buly vyhráli hosté.
00:01
Hokejisté obou celků vjíždí na led.

HC Olomouc: Konrád (Vošvrda) – Vyrůbalík (C), Skrbek, Staněk, Houdek, Ondrušek, Jaroměřský – Laš, Knotek, Buc – Vodný, Řípa, Eberle – Mikúš, Húževka, Kucharczyk – Jergl, Holec, Pekr.

HC Dynamo Pardubice: Maxwell (Kristan) – Nedbal, Čáslava, Bokroš, Gregorc, Štajnoch, Havlík, Šeda, Ščotka – Orsava, Nahodil, Rolinek (C) – Sýkora, Redenbach, Marcinko – Rapáč, Kaut, Poulíček – Moučka, Cetkovský, Voženílek.

Rozhodčí: Hrubý, Svoboda – Bryška, Lukš.
Vítejte u textového on-line přenosu z utkání 34. kola Tipsport extraligy mezi týmy HC Olomouc a HC Dynamo Pardubice. Posunou se Hanáci zpět do první šestice? Nebo se Pardubičtí přiblíží vysněné desítce? Zápas startuje v 18:00.
HC OLOMOUC
Hokejisté Olomouce se dlouhodobě trápí s produktivitou, což je jedna z hlavních příčin, proč v posledních kolech trochu ztratili vítr z plachet. Z posledních šesti zápasů dokázali vyhrát Hanáci jen jednou, a to v posledním utkání roku 2015 proti Chomutovu (2:1sn). I kvůli tomu svěřenci trenéra Venery opustili první šestici, momentálně se nachází na sedmém místě. Již dnešní výhrou se však mohou vrátit zpět.

Olomouc se bude muset obejít bez útočníka Hermana. Určitě nenastoupí také Petr Kafka, kterého vedení hanáckého celku poslalo výměnou do Vítkovic. Kohouti jako protihodnotu obdrželi zkušeného devětatřicetiletého forvarda Petera Húževku. Oba hráči mají vyřízené hostování do konce sezony.

Nejproduktivnější hráči:
Martin Vyrůbalík (O) – 16 bodů (6+10)
Dávid Buc (Ú) – 15 bodů (5+10)
Mare Laš (Ú) – 13 bodů (12+1)
HC DYNAMO PARDUBICE
Dá se říct, že Pardubice trápí stejný problém jako Olomouc. Ani u Východočechů není střílení branek zrovna největší devízou. Vedení Dynama se snažilo kádr v průběhu sezóny několikrát oživit, jenže ani příchodu Redenbacha, Orsavy nebo Rapáče zatím nevedli k výraznému posunu Pardubic tabulkou nahoru. Nyní jsou hokejisté Dynama na dvanácté příčce. Na desátý Zlín ztrácejí pět bodů.