Je konec, Liberec v dnešním utkání vítězí 2:3.
Marcinko měl vyrovnání na hokejce, z mezikruží však netrefil bránu.
Plutnarova střela od modré čáry skončila pouze ve výstroji Brandona Maxwella.
Libereckou akci zastavuje jeden z čárových rozhodčích – ofsajd.
54:49
Hra byla přerušena, Jan Ščotka totiž přihrál puk Voženílkovi rukou.
54:27
Ševcova střela od modré čáry skončila v lapačce Brandona Maxwella. Následuje komerční přestávka.
53:52
Hraje se v pěti na obou stranách, přesto to vizuálně působí, jako by Liberec hrál přesilovou hru.
52:53
Odpískáno zakázané uvolnění libereckých Bílých Tygrů.
51:41
Liberec právě vstřelil branku!
Liberec se dostává do vedení! Birner našel přihrávkou od modré čáry před bránou volného MICHALA ŘEPÍKA, jenž po forhendovém blafáku překonal Maxwella. Asistence: Michal Birner, Petr Vampola.
50:43
Tomáš Kaut (PCE) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
50:19
Výtisk střílel od levého mantinelu, puk však po jeho střele zápěstím skončil pouze v lapačce Maxwella.
49:44
Po nepřesné přihrávce jednoho z libereckých obránců odpískáno zakázané uvolnění.
49:03
48:54
Vampola to zkusil střelou z otočky, puk se však pouze opřel o brankovou konstrukci!
47:40
Ševc pálil od modré čáry, dále než puk však letěl kus jeho hokejky, kterou při střele zlomil.
47:03
Martin Štajnoch (PCE) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
46:43
Branko Radivojevič nic nevymýšlel, krátce poté, co přejel modrou čáru, napřáhl a vyslal na pardubickou bránu jedovatou střelu, Maxwell byl ovšem pozorný.
46:28
45:58
Tragédie – tak by se daly jedním slovem shrnout přesilovky Dynama v tomto utkání. Liberečtí obránci jsou opět častěji v držení kotouče než pardubičtí útočníci.
44:45
Orsava si vybruslil do ideální střelecké pozice, Lašák však jeho pokus vyrazil pravým betonem.
44:28
Petr Jelínek (LIB) vyloučen na dvě minuty za podražení.
43:26
Hosté kombinují v útočném pásmu, domácí hokejisté si s libereckou přesilovkou neví rady, Maxwell však zůstává ve třetí třetině zatím nepřekonán.
42:47
42:28
Patrik Poulíček (PCEú vyloučen na dvě minuty za držení.
41:40
Redenbachovu střelu vyrazil Lašák pravým betonem, následné dorážce zabránili liberečtí obránci.
41:10
40:47
Petr Jelínek (LIB) na dvě minuty za vysokou hůl.
40:43
Současně vyloučeni Petr Čáslava (PCE) na dvě minuty za vysokou hůl a Branko Radivojevič (LIB) na dvě minuty za hákování.
40:43
40:01
Druhá třetina je u konce a opět na kostce svítí vyrovnaný stav. Do vedení se v šestadvacáté minutě dostali liberečtí Bílí Tygři, když se trefil Martin Bakoš. Zanedlouho ovšem přišla rychlá pardubická odpověď, Marcinko našel volného Petra Sýkoru a ten trefil odkrytou bránu Liberce.
40:00
39:50
Plutnar to vzal v akci 2 na 1 na sebe, gól v oslabení se mu však vstřelit nepodařilo.
39:10
Tomáš Mojžíš (LIB) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
38:43
Jan Ščotka to zkusil od modré čáry ihned po vyhraném vhazování. Jeho pokus však postrádal potřebnou razanci, a puk tak skončil ve výstroji Jána Lašáka.
38:31
37:55
Tato přesilovka Dynama je naprosto katastrofální. Už poněkolikáté musel zasahovat Maxwell, jenž teď raději nechal puk v lapačce.
36:31
Martin Ševc (LIB) vyloučen na dvě minuty za podražení.
33:45
Domácí obránci nevěnovali dostatek pozornosti Lukáši Krenželokovi, ten se prokličkoval až před Maxwella, pardubický brankář ovšem jeho pokus zneškodnil.
33:16
Oba týmy hrají v plném počtu.
Dnešní utkání sleduje 7865 diváků.
31:55
Do Redenbachovy přihrávky vložil hůl Lukáš Derner a kotouč skončil mezi diváky. Vhazování ve středním pásmu.
31:16
Současně vyloučeni Martin Štajnoch (PCE) na dvě minuty za hrubost a Michal Birner (LIB) na dvě minuty za hrubost.
31:16
31:07
Michal Plutnar utekl domácím obráncům podél pravého mantinelu, jeho střelu však vyrazil Maxwell.
30:21
Bakoš to zkusil střelou ze středního pásma, lapačka Brandona Maxwella však byla v pohotovosti.
29:50
Tomáš Marcinko to vzal v akci 2 na 1 na sebe, jeho bekhendový pokus však skončil pouze ve výstroji Jána Lašáka.
28:49
Valský si zpoza brány vybruslil přímo před Maxwella, ten však jeho pokus z otočky vyrazil.
27:13
Dynamo právě vstřelilo branku!
Dynamo vyrovnává na 2:2! Kotouč se odrazil do předbrankového prostoru, tam se nejlépe zorientoval Tomáš Marcinko, jenž našel úplně volného PETRA SÝKORU, před nímž stál nepříliš obtížný úkol – trefit prázdnou bránu. Asistence: Tomáš Marcinko.
26:55
26:51
Po úspěšném zákroku Brandona Maxwella následuje komerční přestávka.
25:31
Bílí Tygři se dostávají do vedení! Michal Birner našel nádhernou přihrávkou středem hřiště MARTINA BAKOŠE, jenž našel malou skulinku nad ramenem Brandona Maxwella. Asistence: Michal Birner, Michal Bulíř.
25:14
Patrik Poulíček (PCE) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
24:55
Současně vyloučeni Michal Šeda (PCE) na dvě minuty za hrubost, Tomáš Marcinko (PCE) na dvě minuty za hrubost, Branko Radivojevič (LIB) na dvě minuty za hrubost a Petr Vampola (LIB) na dvě minuty za sekání.
24:55
24:55
24:55
24:35
Birner našel v akci 3 na 2 volného Bakoše, jehož střelu bez přípravy vyrazil Maxwell pravým betonem.
23:36
Nahozený kotouč se od mantinelu odrazil přímo před bránu Liberce, kde jej schoval pod lapačku Ján Lašák.
23:07
Domácí pouze nahodili kotouč do útočného pásma, oba celky střídají.
21:28
Mojžíšovu střelu zblokoval Marcinko, pardubický útočník při tom ovšem zlomil hokejku a zbytek akce musí ubránit bez ní.
20:05
20:01
První třetina je za námi a hokejisté jdou do kabin za vyrovnaného stavu. Bílí Tygři zaspali začátek utkání, čehož využil Branislav Rapáč, jenž ve třetí minutě vstřelil svůj první gól v Tipsport extralize. Ve dvanácté minutě ovšem přišla liberecká odpověď. Před Maxwellem se dostal ke kotouči Jan Výtisk, jenž po bekhendovém blafáku překonal pardubického gólmana.
20:00
19:14
Do Gregorcovy střely zápěstím vložil na poslední chvíli hůl jeden z obránců Liberce, a puk tak skončil v ochranné síti za hostující bránou.
18:33
Petr Sýkora nahrál Blaži Gregorcovi rukou. Vhazování ve středním pásmu.
18:05
Petr Vampola (LIB) vyloučen na dvě minuty za podražení.
17:55
Kautovi chyběla v samostatném úniku rychlost, musel střílet bekhendem, ale minul bránu.
16:20
Jakub Orsava napřáhl u pravého mantinelu, do jeho střely ale vložil na poslední chvíli hokejku Lukáš Derner.
15:16
Odražený kotouč skončil v ochranné síti za pardubickou bránou. Vhazování před Maxwellem.
14:26
Mojžíšova střela sice letěla mimo, puk se ovšem odrazil od Blaže Gregorce přímo před Maxwella a ten jej následně schoval pod lapačkou.
13:42
Ševc teď Maxwella pořádně vylekal, když na něj poslal nebezpečnou střelu od červené čáry. Pardubický gólman stihl na poslední chvíli zareagovat a kotouč vyrazil do ochranné sítě.
13:37
Hra přerušena z důvodu postavení libereckého útočníka v brankovišti Dynama. Následuje komerční přestávka.
13:25
Pardubičtí hokejisté aktivně napadali rozehrávku soupeře, a tak Lukáši Dernerovi nezbývalo nic jiného, než vyhodit kotouč na zakázané uvolnění.
12:50
Liberec pouze vyhodil puk do středního pásma, Dynamo se znovu probouzí k životu.
11:26
Bílí Tygři vyrovnávají na 1:1! Vampola našel před bránou úplně volného JANA VÝTISKA, jenž po pohledném bekhendovém blafáku zasunul kotouč za bezmocného Maxwella. Asistence: Petr Vampola.
10:42
Tomáš Mojžíš dostal přihrávku do dobré střelecké pozice, trefil však pouze připraveného Maxwella.
10:10
Jakub Valský se pokusil překvapit Maxwella skrytou bekhendovou střelou, pardubický brankář však vyrazil kotouč vyrážečkou.
09:57
Martin Štajnoch dostal nádhernou přihrávku na modrou čáru, jeho následnou střelu příklepem však zlikvidoval Ján Lašák.
09:25
Chybu v rozehrávce Dynama mohl potrestat Michal Řepík, puk ovšem skončil pouze v Maxwellově výstroji.
09:10
Další liberecké střela, která teď letěla pro změnu z hole Michala Plutnara, končí pouze v lapačce pardubického gólmana.
08:28
Bakoš se dostal do dobré střelecké pozice, jeho střelu z mezikruží však lapil do rukavice Brandon Maxwell.
08:00
Sýkorova nepřesná přihrávka skončila až na střídačce Liberce. Puk bude uveden do hry ve středním pásmu.
07:37
Rodící se akci Liberce zastavuje ofsajd. Následuje komerční přestávka.
07:15
Jakub Valský to zkusil z ostrého úhlu, trefil však pouze tyč!
06:11
Ševc pálil od modré čáry, trefil ovšem pouze spoluhráče, jenž v tu chvíli clonil Maxwellovi.
05:25
Tyler Redenbach vyslal jedovatou přízemní střelu, jíž vyrazil Lašák na hůl Petra Sýkory, ten se však zásluhou libereckých obránců k dorážce nedostal.
04:40
Lukáš Nahodil se sám dostal do nepříznivého střeleckého úhlu, a tak jeho následná bekhendová střela nemířila mezi tři tyče liberecké brány.
03:31
Marcinko pouze vyhodil kotouč do středního pásma, Dynamo střídá.
02:53
Následnou akci Liberce ihned po vyhraném vhazování zastavuje jeden z čárových rozhodčích – ofsajd.
02:44
Bulíř to zkusil střelou z otočky, trefil však pouze boční síť pardubické brány. Následně je hra z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti přerušena a vykázána do středního pásma.
02:03
Dynamo se dostává rychle do vedení! Daniel Voženílek našel přihrávkou zpoza brány Liberce úplně volného BRANISLAVA RAPÁČE, jenž střelou do horní části brány překonal Jána Lašáka. Asistence: Daniel Voženílek.
01:11
Tyler Redenbach našel nádhernou přihrávkou najíždějícího si Marcinka, ten však v předbrankovém prostoru minul kotouč.
00:12
Ján Lašák zazmatkoval při rozehrávce za vlastní bránou, Lukáš Nahodil však jeho pochybení nedokázal potrestat.
00:01

HC Dynamo Pardubice: Maxwell (Kristan) – Nedbal, Čáslava, Bokroš, Gregorc, Štajnoch, Havlík, Šeda, Ščotka – Orsava, Nahodil, Poulíček – Sýkora, Redenbach, Marcinko – Rapáč, Kaut, Voženílek – Moučka.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Vitásek, Ševc, Mojžíš, Derner, Plutnar, Výtisk, Říha – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Stránský, Lakatoš, Vlach.

Rozhodčí: Lacina, Pešina – Belko, Hynek..
Horké téma – Bílí Tygři Liberec

„Puku jsem se ani nedotkl,“ uvedl s úsměvem na tváři Derner po vstřeleném „gólu“

Byl to právě Lukáš Derner, kdo se začal nejvíce radovat po druhé brance svého týmu. Stál totiž v trajektorii střely Tomáše Mojžíše a rozhodčí žili v domnění, že střelu svého spoluhráče tečoval. Jenže pravda je trochu jinde. „Projel jsem kolem branky a puk mi jenom prolítl kolem nohou. Ta radost ale byla taková, že mi to připsali,“ uvedl liberecký obránce, který jen zřídkakdy střílí branky. Jeho hlavní úlohou je totiž gólům zabránit. Naposledy se mezi úspěšné střelce zapsal v březnu minulého roku. „"Pamatuji si to moc dobře. Já asi nikdy moc gólů dávat nebudu," dodal s úsměvem na tváři.
Horké téma – HC Dynamo Pardubice

Michael Špaček zavítal domů. „Dynamo se do nejlepší desítky dostane,“ věří.

Útočník kanadského celku Red Deer Rebels Michael Špaček zavítal po mistrovství světa U20 do mateřských Pardubic. „V Pardubicích jsem odmalička, od přípravky. Jsem rád, že jsem se mohl vrátit po mistrovství na chvíli domů a podívat se na pardubický ‚zimák‘, kde to mám moc rád. Líbí se mi to a doufám, že se sem jednou vrátím,“ uvedl osmnáctiletý útočník. „Když mám po zápase čas, hned si přihlásím na WiFi, abych se podíval, jak hrají Pardubice. Moc si přeji, aby se Dynamo propracovalo alespoň do desítky. Věřím klukům, že ji udělají. Bodový odstup je minimální, je otázkou času, kdy se tam dostanou,“ dodal.
8.1. – LIB 7:1 CHM

Sedm libereckých trpaslíků a jedna chomutovská Sněhurka

Liberečtí Bílí Tygři byli opět při chuti, ve čtyřiatřicátém kole se svými ostře nabroušenými špičáky zakousli do chomutovský Pirátů. Během sedmnácti minut a dvanácti vteřin vstřelili liberečtí hokejisté pět branek, postarali se o ně dvougólový Michal Řepík, Petr Jelínek, Lukáš Derner a Michal Birner. Šest vteřin před koncem první třetiny ještě jeden z Pirátů tasil šavli, avšak Valachova trefa byla jedinou úspěšnou v chomutovském týmu. Poté už byli Bílí Tygři o něco krotší, ve druhé třetině byla k vidění pouze jedna branka, vsítil ji Jakub Valský, ten posléze vstřelil i sedmý gól svého týmu, a to v čase 57:24.
8.1. – OLO 4:3(PP) PC

Dynamo opět nezvládlo závěr utkání a v Olomouci bralo pouze bod

Pardubičtí hokejisté znovu ukázali, jak se dá zdánlivě vyhrané utkání ztratit. V patnácté minutě otevřel gólový účet utkání ze samostatného úniku obránce Tomáš Bokroš, před koncem první třetiny pak šlo Dynamo do dvougólového trháku. Odražený kotouč se dostal na hůl Jakuba Orsavy a ten jej poslal za záda dezorientovaného Branislava Konráda. Psala se pětadvacátá minuta utkání, když se hosté dostali do třígólového vedení, Tomáš Marcinko našel přihrávkou z rohu kluziště najetého Petra Sýkoru a ten střelou z první překonal slovenského brankáře. Pak to ovšem začalo, Dynamo přestalo pracovat a kohouti naopak začali hlasitě kokrhat. V sedmatřicáté minutě pálil od modré čáry Dávid Buc a jeho pokus tečoval těsně před Maxwellem Jan Knotek. O necelé dvě minuté poté už hosté vedli pouze o jednu branku, Aleš Jergl utekl obráncům Dynama po pravé straně a střelou do horní části brány překonal amerického brankáře. v čase 48:35 už Dynamo v tomto zápase definitivně ztratilo vedení, když se přesnou trefou prosadil opět Jan Knotek. V základní hrací době další branka nepadla a utkání se přesunulo do prodloužení. V něm už se o vítězi rozhodlo, v čase 62:43 si vybruslil od pravého mantinelu do ideální střelecké pozice Dávid Buc, jenž se trefil více než přesně, a vybojoval tak svému týmu bod navíc.
Dobrý den, dovolte mi, abych vás dnes provedl utkáním 35. kola hokejové Tipsport extraligy, v němž na ledě pardubické Tipsport areny vyzve domácí celek HC Dynamo Pardubice hostující tým Bílí Tygři Liberec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.