To je z tohoto utkání vše. Děkuji Vám za pozornost a u Premier League zase někdy na počtenou.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 7:3. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 1:7. Fauly: 14:13.
Londýnské derby mezi Arsenalem a Chelsea je minulostí! Hosté dokázali udržet jednobrankový náskok z první půle a zvítězili 1:0!

V 18. minutě byl po faulu na Costu vyloučen Mertesacker, čehož hosté dokázali využít jednou brankou. Zmíněný Diego Costa se ve 23. minutě prosadil po centru Ivanoviće. Arsenal byl i přes početní nevýhodu aktivnějším celkem, ale do výrazné gólové příležitosti se nedostal. Domácí tak na čelo tabulky ztrácí tři body, Blues se zase výrazně vzdálili sestupovému pásmu.
90+5
90+5
Petr Čech běží podpořit své spoluhráče na rohový kop!
90+4
Willian mohl rozhodnout, ale jeho střela výrazně minula Čechovu branku.
90+3
Hazard se řítil společně s Rémym do nadějného protiútoku proti jedinému obránci, ale akce obou hráčů byla příliš pomalá, a tak se domácí ubránili.
90+1
Nad rámec základní hrací doby bylo nastaveno 5 minut! Podaří se Arsenalu využít obrovský tlak ke vstřelení vyrovnávací branky?
90
Hostující mančaft si v druhém poločase nevypracoval vůbec žádnou šanci, přesto na Emirates Stadium stále vede díky brance Diega Costy 1:0.
89
Chelsea drží míč na svých kopačkách a lehce oddaluje drama.
87
Do útoku se také vrhl Koscielny, narazil si s Alexisem, ale následné zakončení Monreala skončilo mimo branku.
87
Po dalším nebezpečném centru Bellerína se ke střele dostal Flamini, ale jeho pohotovou patičku vychytal Courtois.
85
Courtois opět podcenil přímý kop Özila, ale domácí další chybu Belgičana opět nedokázali využít.
84
Arsenal se snaží, vymýšlí, ale přes hustou obranu Blues se nezvládá prosadit.
83
Do konce utkání zbývá přibližně 10 minut. Podaří se některému mužstvu ještě vstřelit nějakou branku?
81
Hosté rozhodně nechtějí prohrát a útočí kromě Rémyho ve všech hráčích.
80
Arsenal je aktivnější a žene se za vyrovnáním.
78
Rychlonohý Oxlade-Chamberlain vybojoval po pasu Alexise rohový kop.
77
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Oscar, přichází Eden Hazard.
75
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Theo Walcott, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.
73
Oscar nalevo posunul míč na nabíhajícího Fábregase, jenž poslal před branku nebezpečný střílený centr, se kterým si ovšem poradil Čech.
72
Obi Mikel zbytečně zasáhl Alexise loktem do obličeje a obdržel žlutou kartu.
72
Chelsea pomalu, ale jistě kombinuje na polovině Arsenalu, do útoku se však příliš nežene.
70
Ke střele z hranice dvaceti metrů se odhodlal Fábregas, ale mířil pouze doprostřed branky, kde se nacházel připravený brankář Čech.
68
Diego Costa si zřejmě obnovil zranění a odchází ze hřiště, na kterém jej nahradil Loic Rémy.
67
Hector Bellerín vybojoval na pravém křídle rohový kop, ze kterého však nakonec nevzniklo nic zajímavého. Centr Özila totiž do svých rukavic v poklidu schoval brankář Courtois.
65
Chelsea nehraje příliš aktivně a nechává tvořit domácí, kteří jsou i přes početní nevýhodu nebezpečnější.
63
Obrovský závar před brankou Chelsea nekončí gólem! Nejprve se po nepřesvědčivém zákroku Courtoise dostal do šance Koscielny, poté Ramsey a nakonec také Gabriel, ale obrana Blues ani jednu střelu nepropustila do branky.
62
Aaron Ramsey dobře zabojoval a překazil protiútok Chelsea, následně se nechal faulovat Fábregasem. Domácí rozehrají přímý kop.
60
Alexis Sánchez se poprvé dostal k míči a hned si vykoledoval faul na svou osobu. Za zastavení chilského útočníka obdržel Matić žlutou kartu.
58
Diego Costa byl potřetí během druhého poločasu nachytán v ofsajdové pasti.
57
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Joel Campbell, přichází Alexis Sánchez.
56
Cesc Fábregas se naznačením střely uvolnil a následně upadl v šestnáctce Arsenalu, Clattenburg však pokutový kop neodpískal.
55
Arsenal ubránil roh na krátko, ale bude čelit dalšímu kopu od rohového praporku.
54
Özil vymyslel přihrávku lobem na Walcotta, jenž se bohužel pro domácí opět nacházel v postavení mimo hru.
53
Arsenal drží míč na polovině soupeře a snaží se dostat do šance.
51
Hráči Chelsea mají míč na svých kopačkách a zejména na své polovině se snaží kombinovat.
50
Diego Costa byl opět načapán v ofsajdovém postavení.
48
Diego Costa se opět pokoušel o běh za obranu, ale tentokrát mu byl odmáván i odpískán ofsajd.
46
První půle londýnského derby mezi Arsenalem a Chelsea je za námi. Zápas výrazně ovlivnila 18. minuta, kdy Mertesacker zatáhl za ruční brzdu a skluzem sestřelil Costu, na což následovala červená karta pro německého obránce. Chelsea dokázala přesilovku využít za pět minut, centr Ivanoviće našel přesně Costu, který se nemýlil. Arsenal byl i v oslabení aktivním celkem, ale nedokázal se gólově prosadit. Do šaten tak oba celky odešly za stavu 0:1.
45+1
45+1
Na povedený dloubáček Ramseyho si naskočil Flamini, jehož střela z voleje však mířila nad branku!
45
Koscielny tvrdě sestřelil Williana a zaslouženě vidí žlutou kartu.
43
Na roh si naskočil Ivanović, ale míč odklidil z brankové čáry Nacho Monreal!
42
Blues mohli jít do dvoubrankového vedení! Costa obdržel do vápna pas od Williana, ale střelu na bližší tyč vyrazil Čech do zámezí!
40
Gunners opět rozjeli rychlý protiútok, Ramsey ve finální fázi pěkně uvolnil Walcotta, jemuž však opět scházel lepší první dotyk s míčem. Balon tak skončil u brankáře Courtoise.
38
Po faulu Gabriela na Costu budou hosté rozehrávat z poloviny hřiště. Brazilský stoper může být rád, že neuviděl žlutou kartu.
36
Kanonýři jsou stále aktivnější, ale důležitá vyrovnávací branka zatím nepřichází.
34
Velká šance Arsenalu nekončí brankou. Walcott obdržel povedenou přihrávku do vápna, ale jeho zakončení o malý kousek minulo zařízení. Střela se nakonec nezapíše ani do statistik kvůli postavení mimo hru anglického útočníka.
34
Nacho Monreal na levé straně vybojoval rohový kop.
33
Domácí fanoušci i někteří hráči reklamovali hru rukou Williana ve velkém vápně, opakovaný záběr však jasně prokazuje, že Willian míč odehrál hrudí.
31
Fábregas se nadechl k pěknému sólu, při kterém obešel několik svých protihráčů, jeho následná střela však neprošla přes Bellerína.
29
Po dalším centru Ivanoviće se Costa opět tlačil k zakončení, tentokrát se však netrefil.
27
Arsenal se i v početní nevýhodě snaží útočit, ale bude to mít proti obraně Chelsea velice těžké.
25
Ivanović odehrál Bellerínův centr na roh.
23
Chelsea právě vstřelila branku!
Blues se dostávají proti oslabenému celku do vedení! Ivanović poslal do vápna skvělý centr přímo na DIEGA COSTU, jenž z bezprostřední blízkosti překonal Petra Čecha – 0:1.
21
Ze hřiště překvapivě odchází Olivier Giroud, kterého na trávníku nahradí stoper Gabriel Paulista.
18
Arsenal bude proti Chelsea opět dohrávat v desíti! Willian našel za obranou Costu, na kterého rychlostně nestačil Mertesacker, který si pomohl pouze skluzem. Mertesacker za tento zákrok uviděl přímo červenou kartu!
18
Chelsea je v posledních minutách aktivnějším celkem a domácím hodně zatápí.
16
Arsenal byl pod velkým tlakem, ze kterého se mu nakonec podařilo vymanit. Domácí rázem vyrazili vpřed, ale Walcotta doplnil pouze Giroud, jehož dalekonosná rána mířila nad.
15
Obrovská šance Chelsea! Centr Azpilicuety našel Williana, jehož první střelu odkopl Mertesacker přímo ke kopačkám brazilce Williana, který z bezprostřední blízkosti míč namířil pouze na Petra Čecha, který si tak připsal první velký zákrok.
14
Chelsea se po dobré kombinaci hnala dopředu, ale Willianův střílený pas na Costu odebral Koscielny.
13
U míče je Ramsey, který se snaží vymyslet útočnou akci.
12
Zápas má zatím obrovský náboj, oba celky se snaží co nejrychleji útočit. Zatím se fanoušci rozhodně nemůžou nudit.
11
Máme tady první žlutou kartu. Oscar skluzem sestřelil Campbella a hlavní rozhodčí Mark Cluttenberg tak vytasil první kartonek ze své kapsy.
10
Po pěkné kombinaci se téměř do zakončení dostal nečekaně Flamini, ale těsně před střelou uklouzl a z příležitosti tak nevzešlo nic nebezpečného pro Courtoisovu branku.
7
Oscar vyhrál pro svůj celek další přímý kop na obranné polovině.
5
Po faulu Mathieu Flaminiho bude rozehrávat hostující celek.
3
Kapitánem Arsenalu je dnes překvapivě Theo Walcott.
2
Na druhé straně to z úhlu zkoušel Oscar, ale Čech i s přispěním tyče střelu vyrazil na roh.
1
Hned v první minutě se po přihrávce Walcotta pokoušel o střelu Campbell, ale zakončení mu nevyšlo podle představ.
1
Do základní sestavy Arsenalu se po drobném zranění vrací Mesut Özil, Alexis Sánchez začne utkání po dlouhém zranění pouze na lavičce.

Po zranění se vrací někteří hráči také do sestavy Chelsea, Diego Costa nastoupí v základní sestavě, zatímco Eden Hazard odstartuje pouze na střídačce.

Arsenal FC: Čech – Bellerín, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Flamini, Ramsey – Campbell, Özil, Walcott (C) – Giroud.
Náhradníci: Ospina – Gabriel, Gibbs, Chambers, Elneny, Oxlade-Chamberlain, Alexis Sánchez.

Chelsea FC: Courtois – Ivanović, K. Zouma, Terry (C), Azpilicueta – Matić, Mikel – Willian, Fàbregas, Oscar – D. Costa.
Náhradníci: Begović – Baba, Cahill, Loftus-Cheek, Traoré, Rémy, E. Hazard.

Rozhodčí: M. Clattenburg – S. Beck, J. Collin (J. Moss).
Zajímavosti

Arsenal v lize proti Chelsea neskóroval dlouhých 8 hodin a 2 minuty.

Bilance Arsenalu v posledních 9 zápasech na Emirates Stadium je 7 výher, 2 remízy a 0 proher.

Tři z posledních čtyř vzájemných zápasů na Emirates Stadium skončily bezbrankovou remízou.
Chelsea FC

Obhájce titulu neprožívá vydařenou sezonu a příliš mu nepomohla ani výměna na trenérském postu. Blues sice neprohráli 6x v řadě, na výhru dosáhli však pouze ve 2 případech. V posledních dvou zápasech dokázali svěřenci Guuse Hiddinka vybojovat z domácích zápasů pouze 2 body za remízy 2:2 s WBA a 3:3 s Evertonem.

Nominace:
Begovic, Blackman, Courtois, Azpilicueta, Cahill, Ivanovic, Rahman, Terry, Zouma, Fabregas, Hazard, Loftus-Cheek, Matic, Mikel, Oscar, Ramires, Traore, Willian, Costa, Kenedy, Pedro, Remy.
Arsenal FC

Arsenal neprohrál čtyři zápasy v řadě, v posledních dvou kláních však pouze remizoval. Nejprve v bláznivém zápase na Anfield Road 3:3, po kterém následovala dělba bodů na Stoke v poměru 0:0. Kanonýři momentálně ztrácejí na čelo tabulky 3 body, ale případná výhra by je katapultovala zpět na 1. místo. Arséne Wenger může počítat s některými navrátilci, do zápasu by měl zasáhnout jak Mesut Özil, tak Alexis Sánchez, který byl mimo hru téměř 8 týdnů.

Nominace:
Čech, Ospina, Bellerin, Chambers, Debuchy, Gabriel, Gibbs, Koscielny, Mertesacker, Monreal, Arteta, Elneny, Flamini, Oxlade-Chamberlain, Özil, Ramsey, Campbell, Giroud, Sanchez, Walcott.

Hlavním sudím tohoto klání bude Mark Clattenburg, jemuž budou na čarách asistovat Jake Collin a Simon Beck. Pozici čtvrtého rozhodčího zaujme Jonathan Moss.
Vážení fotbaloví příznivci, vítejte u pokračování 23. kola anglické Premier League. V tomto přenosu se zaměříme na prestižní londýnské derby mezi Arsenalem a Chelsea. Textovým přenosem Vás bude provázet Lukáš Konvičný.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.