SESTŘIH: 40. kolo extraligy, Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 4:2

Zápas je minulostí, ve třetí třetině zvládli Piráti zvrátit průběh zápasu a opět získat vedení. Po zásluze tedy zůstávají tři body doma v SD ARÉNĚ. Nejlepšími hráči jsou zvoleni Vladimír Růžička a Vladimír Svačina.
59:56
Piráti právě vstřelili branku!
ROMAN ČERVENKA vybojoval na modré čáře puk a následně ho přesnou trefou poslal do prázdné brány. Bez asistence.
59:16
SKinner netrefil puk ideálně a Třinec nadále kombinuje před bránou.
58:59
Třinečtí si prodlužovali time-out, nyní zkusí hru v šesti bez brankáře!
58:59
Oddechový čas pro hosty.
58:59
Draveckého střela byla tečována a obloučkem dopadla až do lapačky gólmana.
58:35
58:23
Chybná přihrávka poslal Piráty ven z útočné třetiny.
57:46
Rákos se opřel do odraženého kotouče a ten zamířil těsně nad bránu.
57:25
Valach zastavil puk až za modrou čárou. Piráti tak musí dobývat pásmo.
56:55
Třinečtí zabojovali a získali puk. Ten následně vyhodili ze svého pásma.
56:35
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Tybor – 2 min., vysoká hůl).
56:24
Květoň neměl prostor ke střelbě a tak zavezl kotouč za bránu.
55:49
Ölvecký odstavil střílejícího Kleslu a jeho tým vyrazil do protiútoku.
55:01
Rozhodčí chybovali v posouzení Třineckého icingu a následuje tedy vhazování ve střední třetině.
54:35
Domácí vyhodili puk mimo kluziště a následuje vhazování ve středním pásmu.
54:24
Rakos vypálil z mezikruží jen do boční sítě Kristanovi brány.
53:48
Polanského nahození se odrazilo až ke gólmanovi, který následně přerušuje hru.
53:01
Třinec v postupu na bránu zastavuje ofsajd.
52:26
52:14
Oceláři se osvobozují vyhozením.
51:54
Růžička v další střelecké příležitosti trefuje obránce Ocelářů.
51:31
Růžička procpal puk u tyče třinecké brány a kus černé gumy následně poskakoval na brankové čáře.
50:30
Třinci se po buly podařilo vyrazit kupředu. V přečíslení zastavil první střelu Kristan, druhou střelu zastavil obětavým pásem Jánošík!
50:26
Kopecký trefil krosčekem Sklenáře a dostává dvouminutový trest.
50:13
Tvrdá rána z Mrázkovo hole trefila jen mantinel.
49:43
Útočícího Červenku odstavil hosté od puku.
48:48
Vladimír Růžička dlouho váhal s rozehráním po překročení modré. Poté ale poslal puk před bránu, kde ho tečoval PETER ÖLVECKÝ a Piráti opět získávají vedení. Asistence: Vladimír Růžička, Adam Jánošík.
48:31
Aktivní Piráti pálí jeden projektil za druhým.
48:02
Polovina arény již stála na nohou. Sklenář z dobré pozice jen rozvlnil síť.
47:25
Mrázek dostal puk do jízdy. Ve spěchu ale nestihl vystřelit.
47:00
Klesla vyslal po buly tvrdou střelu. Tu vyrazil gólman jen se štěstím.
46:55
Plíhal zůstal osamocený na kruhu a tvrdou střelou prověřil pozornost chomutovského brankáře.
46:43
Adamský dovezl puk až ke gólmanovi domácích. Kristan puk přikryl na ledě a následuje komerční pauza.
46:30
Mrázek poslal dlouhý pas na Ölveckého. Ten ale puk nezachytil a o kotouč se bude bojovat za bránou.
45:46
Odpískána je přihrávka rukou, vhazuje se ve středním pásmu.
45:33
Po střele Skinnera z modré se puk odrazil k MARKOVI TOMICOVI, jenž ho dopravil za záda Hrubce. Asistence: Brett Skinner, Roman Červenka.
45:12
Meidl oslabuje svůj tým v nevhodný okamžik. Piráti jsou velmi aktivní a zmíněný hráč se dopustil krosčeku.
45:00
Chlouba trefil z dobré pozice jen padajícího obránce.
44:17
Duškova střela skončila v chlumu hráčů před bránou.
44:02
Třinec pod tlakem vyhazuje na icing.
43:35
Kaše se snažil obhodit si obránce. Ten ale stihl vypíchnout puk a mladý forvard nestihl vystřelit.
42:20
Hřebejk našel v mezikruží Dlapu. Ten ovšem sám před Hrubcem selhal a netrefil bránu.
42:06
Hřebejk opět dorážel před brankou Třincea opět se dostal do křížku s obránci hostujícího celku.
41:50
Růžičkova střela z otočky trefila jen nohu obránce a puk končí za Hrubcovo bránou.
41:20
Kaše poslal puk na Sklenáře, který ale nezvládl tečovat.
41:00
40:40
Skinner přenechal Červenkovi a ten poslal střelu těsně nad horní tyč.
40:10
Po vyhraném buly se snaží Piráti probít do pásma a využít co nejvíce z přesilovky.
40:01
Týmy se vrací na led a třetí třetina za malou chvíli započne.
Ve druhé části přidali Oceláři v útočné fázi a Kristan si rozhodně nemohl stěžovat na nedostatek práce. V polovině dvacetiminutovky ovšem v kontroverzní situaci tečoval puk do brány Svačina a hosté se tak dostali do těsného vedení. Zápas bude pokračovat třetí třetinou přibližně v 19:20.
40:00
39:35
Špatná rozehrávka dostala Třinec až ke Kristanovi.
39:23
Piráti se snažili co nejrychleji vrátit do útoku. Byl jim ale odpískán ofsajd.
39:03
Oceláři ihned vyhazují puk.
39:00
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Svačina.
38:49
Souboj o kotouč se odehrává ve středním pásmu. Ani jeden z týmů se nemůže dostat do útoku.
38:15
Proti dotírajícím Třineckým dobře zasáhl Kristan.
37:58
Kaše dojel puk, který mu ale vzápětí odebral vracející se obránce.
37:31
Chlouba chyboval na útočné modré a Meidl se s pukem vrhl do útoku. Robert Kristan ale zůstal klidný a přízemní střelu zastavil betonem.
36:56
Mrázkova střela trefila rameno obránce a následně ochrannou síť. Následuje vhazování před Hrubcem.
36:12
Třinečtí dostali puk do branky, ale bylo tak dosaženo vysokou holí! Gól tedy není uznán.
35:59
Tybor našel lépe postaveného kolegu, jenž vystřelil vedle.
35:31
Polanský trefil Ruttu, který narazil obličejem o mantinel. Rozhodčí po protestech hráčů a publika odpískal trest, který následně po krátké poradě zrušil.
34:50
Slovák pálil po buly a trefil pouze beton připraveného Kristana.
34:46
Piráti se dopustili zakázaného uvolnění.
34:43
Pronikající Dravecký dostal tvrdý krosček.
33:48
Dušek zavezl puk do útočné třetiny a nepřesným pasem nenašel spoluhráče, nýbrž obránce Ocelářů.
Dnešní utkání sleduje 3997 diváků.
33:04
Růžičkovo zakončení vyrazil domácí obránce do ochranné sítě. Následuje vhazování před Kristanem.
32:02
Domácí v plném počtu. Po dalším závaru před bránou se jim podařilo dostat puk do střední třetiny.
31:49
Kämpf zablokoval další Noskovu střelu.
31:23
Nosek pálil vší silou, ale nad bránu.
30:50
Další rychlé vyhození puku z pásma Pirátů.
30:22
Pirátům se krátce po buly daří vyhodit puk.
30:02
Tomica podrazil Polanského, který po krasobruslařské piruetě dopadl na led.
29:26
Třinec právě vstřelil branku!
Po konzultaci s videorozhodčím je tedy jasné, že puk před bránou usměrnil do sítě MAREK RŮŽIČKA. Asistence: Vladimír Svačina, Tomáš Plíhal.
29:26
Třineckým se podařilo bassebalovým způsobem dopravit puk do sítě. Rozhodčí si vyžádá posouzení kolegy u videa.
28:58
Piráti se dopustili icingu.
28:36
SKinnerovo nahození nikdo netečoval a puk propadl za bránu. Ruttova střela následně zamířila nad bránu.
27:56
Tybor tečoval nahozený puk z rohu. Pozorný brankář ho zastavil a rozehrál na své spoluhráče.
27:25
Ölvecký bojoval na modré o puk. Rozhodčí ale odpískal ofsajd.
26:40
Rutta nahodil puk o který bojoval Kaše. Proti vyšším obráncům Třince ale neměl šanci.
26:20
Meidlovu střelu zablokoval Pereťagin a puk získávají domácí útočníci.
25:36
Mrázkova dělovka byla zablokována a puk se poroučel kamsi ke střeše SD ARÉNY. Vhazuje se před třineckou brankou.
25:07
Dušek se protáhl okolo obránců a přesným zakončením poslal puk do lapačky brankáře.
24:36
Valach pálil od modré. Hrubec musel bleskově zasáhnout betonem.
24:09
Červenkovu táhlou přihrávku zastavili hosté ve středním pásmu.
23:21
Meidl vyslal na bránu dělovku. Ta se odrazila od betonů brankáře a obloučkem spadla za branku.
22:57
Rozhodčí chyboval a následuje vhazování na středovém kruhu.
22:41
Svačina bekhendem poslal puk z dobré pozice ale Kristan byl připraven.
22:25
Marek Růžička zůstal sám před Kristanem, který ale zachoval ledový klid a pokus třineckého střelce zlikvidoval.
21:50
Plíhal střílel od mantinelu a Kristan musel na zem aby tento pokus zastavil.
21:08
Tybor se snažil dostat do pásma, ale byl zastaven. V protiútoku pálil Ölvecký, ale minul bránu.
20:46
Červenka poslal puk na pronikajícího Tomicu, od kterého se kotouč odrazil k Hrubcovi. Ten ho raději přikryl.
20:10
Buly vyhráli hosté a nahodili puk až ke Kristanovi.
20:01
Piráti otevřeli skóre po krásné střele Jana Rutty. Třinec se ale nenechal zastrašit a pohledná souhra první formace Ocelářů vedla k brance Irgla. Skóre je tak před druhou třetinou nerozhodné.
20:00
19:48
19:41
Střílející Květoň přišel o puk a hosté vyhazují.
19:22
Piráti se nedostali do útočné zóny, pískán je ofsajd.
19:16
Třinec opět vyhazuje.
19:04
Hřebejk dorážel před bránou. Ihned se do něj pustili dva Oceláři v domnění, že osekával gólmana.
18:58
Rutta trefil jen před sebou stojícího obránce.
18:09
Po přetlačované u mantinelu se Třinci podařilo vyhodit.
17:48
Rákos hákoval před bránou zakončujícího Květoně.
17:25
Irgl našel jen tísněného Draveckého, který nezvládl vystřelit.
16:41
Ölveck přenechal Růžičkovi. Ten svou táhlou střelou z dobré pozice trefil pouze nohu Adamského.
16:17
Kämpf se obtočil okolo brány a zakončil k tyči. Sem se stihl přesunout Hrubec.
15:59
Pirátů je odpískán ofsajd.
15:22
Pereťagin poslal puk do chumlu hráčů a rozvlnil boční síť branky.
14:56
Růžička byl atakovaný a nezvládl přihrát na spoluhráče. Třinečtí následně nahodili puk pouze na zakázané uvolnění.
14:31
Polanský se dostal k puku v pásmu Pirátů a prudkým pasem ho poslal na hůl ZBYŇKA IRGLA. Ten zvedl puk nad beton přesunujícího se gólmana a srovnává stav zápasu. Asistence: Jiří Polanský, Vladimír Dravecký.
13:33
Adamský chtěl vyslat svého spoluhráče do úniku, ale puk se dostal až ke Kristanovi. Ten v klidu rozehrál na hole svých spoluhráčů.
13:06
Kaše se nakonec dostal k prudké přihrávce Červenky. Bez váhání poslal puk na bránu a Hrubec musel zasahovat.
12:52
Kleslovo nahození nebezpečně poskakovalo. Gólman Chomutova kotouč raději podržel v lapačce. Následuje komerční pauza.
12:22
Adamský poslal puk z hranice modré čáry. Kristan ho vytěsnil do rohu kluziště.
11:44
Po vhazování jeden z Třineckých zlomil hůl a to hrálo do karet Pirátům. Ti dostali puk na reprezentačního obránce JANA RUTTU, který přesnou střelou poslal puk do horního rohu brány. Asistence: Jakub Sklenář.
11:34
Krátký tlak ve svém pásmu řeší hosté vyhozením puku, který se odrazil mimo kluziště. Vhazuje se před Hrubcem.
10:49
Valach obešel bránícího hráče a vystřelil přesně do betonů brankáře hostů.
10:22
Prudký Chloubův pas na Červenku zachytili hosté. Nezvládli se ale dostat do střeleckého postavení.
09:41
Oceláři se snažili rychle rozehrát protiútok. Jejich snaha ale končí icingem.
08:57
Květoň se dostal za obranu a tvrdou ranou poslal puk těsně vedle brány.
08:34
Kleslovo nahození zvládli odrazit domácí obránci do rohu kluziště.
08:27
Michal Vondrka právě odešel do kabiny a uvidíme, zda vůbec bude pokračovat v zápase. V rychlém protiútoku střílel Rufer. Jeho pokus zastavil pozorný Kristan.
07:55
Kristan podržel puk po dorážce hostů.
07:33
Po tvrdém hitu Klesly zůstal za bránou ležet Michal Vondrka. Za asistence spoluhráčů se odebírá na střídačku a pravděpodobně se jedná o zranění ramene.
07:05
Ofsajd Třince.
06:44
Červenka se dostal k puku a počkal si než Hrubec vyjede z brankoviště. Následně trefil jeho betony. Chomutovský ostrostřelec měl ještě možnost dorážky, ale i tu pozorný Hrubec zastavil.
Komerční pauza.
06:28
Červenka se chopil volného puku ve střední zóně. Přešel do útočné třetiny a svižnou střelou poslal černou gumu přímo do náruče gólmana.
05:52
Hřebejk mohl přejít do protiútoku. Padající Adamský mu ale zamezil v pohybu,
05:25
Další postup Chomutova zastavuje ofsajd.
04:47
Ölvecký zamíchal pukem a poslal ho před bránu. Zde dorážel připravený a nehlídaný Hřebejk. Kotouč ale zvedl příliš nad bránu.
04:18
Sklenář nahodil puk před bránu. Zde by mohl dorážet Růžička, ale třinecký obránce ho přidržel a zabránil mu v pohybu.
04:01
Tybor se dostal za obranu a bez přípravy střílel. Kristan byl připraven a puk vyrazil.
03:24
Icing zastavuje útočící Piráty.
03:08
Červenka se dostal s pukem do pásma. Zde byl ale tísněn a Třinečtí dostali kotouč z pásma.
02:36
Hřebejk tvrdě atakoval jednoho z hostů, který z bolestivou grimasou odchází na střídačku. Puk následně skončil mimo kluziště a vhazuje se ve středním pásmu.
01:35
Skinner vystřelil z modré přímo do hrubce. Jeho spoluhráči ale nedokázali dorazit puk za záda třineckého brankáře.
01:24
Tečované nahození skončilo u Hrubce, který raději podržel puk na ledě.
01:05
Piráti se snažili proniknout do útočného pásma, rozhodčí ale odpískal zakázané uvolnění. Hra se vrací před Kristana.
00:50
00:28
Tomica chtěl vyslat Červenku do útoku. Ten sice kotouč nezachytil ale následně puk vybojoval. Pokus o přečíslení mu ale zhatila nepřesná přihrávka.
Úvodní vhazování vyhráli Oceláři. Jejich obránci ihned nahodili puk do útočné třetiny.
00:01
Týmy jsou již na modrých čarách a vše se bude připravovat na vhazování.
Na led nastupují háči Třince. Za malou chvíli je budou následovat domácí Piráti.

Piráti Chomutov: Kristan (Hanuljak) – Skinner, Rutta, Jánošík, Valach, Pereťagin, Dlapa, Mrázek, Blaha – Tomica, Červenka, Kaše – Vondrka, Dušek, Květoň – Sklenář, V. Růžička, Ölvecký – Hřebejk, Kämpf, Chlouba.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Svoboda) – Linhart, Nosek, Galvas, Hrabal, Klesla, Slovák, Doudera – Dravecký, Polanský, Irgl – Rákos, Kopecký, Tybor – Svačina, Plíhal, M. Růžička – Adamský, Rufer, Meidl – Jašek.

Rozhodčí: Horák, Šindler – Jelínek, Pešek.
HC Oceláři Třinec drží po devětatřiceti zápasech desátou příčku v tabulce a co se bodování týče, tak doposud Oceláři získali dvaapadesát bodů. V posledních pěti zápasech pak Třinečtí prohráli 1:2 s Kometou a 4:3 se Spartou. Posléze porazili 3:1 Plzeň, 7:0 Boleslav a v posledním zápase 2:1 Olomouc po prodloužení.
Piráti Chomutov se po osmatřiceti odehraných zápasech nachází na sedmé příčce Tipsport extraligy. Z odehraných střetnutí si připsali na své konto osmapadesát bodů. V posledních pěti zápasech pak prohráli 1:7 s prvním Libercem, v prodloužení prohráli s Litvínovem 2:3, padli 1:3 s brněnskou Kometou, 1:7 s rozjetou Spartou a v posledním střetnutí zvítězili 4:3 nad Plzní.
Krásný den všem příznivcům ledního hokeje! Na programu je 40. kolo Tipsport extraligy a to přinese střetnutí mezi chomutovskými Piráty a třineckými Oceláři.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.