SESTŘIH: 44. kolo extraligy, HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 2:1 po prodloužení

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte pohodový zbytek večera a příště se zase budu těšit na počtenou.
Poslední derby v základní části této sezóny je už minulostí. Po bezbrankové první třetině se jako první mohli radovat hosté, když překonali Bartošíka při hře čtyři na čtyři, ve třetí třetině pak využili domácí hráči přesilovku pět na tři. V samotném závěru základní hrací doby se provinil Dravecký, vítkovičtí tak prodloužení zahájili přesilovkou, která se jim bezezbytku vydařila – a Sloboda vystřelil prémiový bod pro svůj tým.
Nejlepší hráči utkání:
HC Vítkovice Steel – PATRIK BARTOŠÁK
HC Oceláři Třinec – PETER HAMERLÍK
61:19
Vítkovice právě vstřelily branku!
Je rozhodnuto! Kudělka našel na opačné straně čekajícího KAROLA SLOBODU, jehož střela nepotřebovala ani na případnou dorážku připraveného Kucseru – 2:1. Asistence: Tomáš Kudělka.
61:00
Hamerlík neví, kam dříve skočit, vítkovičtí baží po dalším bodu.
60:29
Vítkovice jsou usazeny v pásmu, začíná přesilovkový kolotoč.
60:01
Za úder do oblasti hlavy a krku je vyloučen hostující Dravecký na 2+10 minut. Dvouminutový trest odpyká Tybor.
60:01
Začalo prodloužení.
Domácím se podařilo v dvojnásobné přesilovce srovnat a přes veškerou snahu obou stran se zápas dostal do prodloužení. Budou oba týmy hrát opatrně a spoléhat na samostatné nájezdy nebo budou chtít tento zápas ukončit co nejdříve? Na to ci pár minutek ještě počkáme.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:58
Domácí fanoušci se ještě dožadují faulu, ale sudí zřejmě už vylučovat nebude.
59:51
Olesz si najel do pásma, Nosek ho posílá v rohu k zemi.
59:37
Hrabal zahajuje od své branky.
59:20
Hosté mají puk pod kontrolou, ale jakoby ještě vyčkávali.
59:09
Vhazování u Hamerlíka.
58:47
Čerešňák se u mantinelu zorientoval nejlépe, ale přihrál k třineckému hloučku.
58:37
Hovorka dostal dlouhou přihrávku do pásma, na nic nečekal, okamžitě se rozmáchl, ale puk je sražen do ochranné sítě.
58:20
Burger bojuje u mantinelu o kotouč.
58:00
Vítkovičtí poslali puk do bezpečí a střídají.
57:52
Zakázané uvolnění Vítkovic.
57:40
Hosté okupují prostor u Bartošáka, ten drží remízový stav.
57:19
Puk je odehrán k Hamerlíkovi.
56:58
Po pokusu Rákose třinečtí fanoušci jen zahučeli.
56:45
56:30
Puk míří na třineckou klec.
56:28
Bartošákova maska je na ledě, hra je přerušena.
56:23
Hovorka přetlačil třineckého hráče následně i puk do středního pásma.
55:48
Třinečtí usazeni v pásmu.
55:30
Další pokus Hrabala, vítkovičtí posílají puk do bezpečí.
55:15
Hrabalova střela zápěstím se neujala.
55:07
Oceláři v pásmu.
54:52
Štencel se dostal k puku, dojel si k červené a poslal puk do bezpečí.
54:45
Třinec bude hrát přesilovku, za vysokou hůl je potrestán Szturc.
54:26
Hosté v pásmu, Kopecký zkusil střelu od kruhu, Bartošák měl zakrytý výhled spoluhráčem, ale puk na poslední chvíli zachytil.
54:15
Probíhá komerční přestávka.
54:15
Irgl pálil zleva, Bartošák kotouč udržel.
54:07
Domácí bojovali za Hamerlíkovou brankou, hosté se zmocnili puku a mohou vyrazit vpřed.
53:43
Zakázané uvolnění Třince.
53:38
Slobodova střela byla odražena bruslí mimo branku.
53:20
Vítkovice usazeny v pásmu.
52:49
Hraje se v rychlém sledu od branky k brance, gólmani mají nejvyšší stav pohotovosti.
52:18
Skákavý puk usměrnil až Milan Doudera.
51:51
Vítkovice v pásmu, ale Balánova přihrávka nikoho nenašla.
51:02
Dnešní utkání sleduje 8 161 diváků.
50:39
Galvas poslal rychlý puk na Draveckého, vítkovičtí si poradili.
50:08
49:59
Domácí se dostali k puku.
49:36
Irgl se snažil prokličkovat mezi bránícími hráči, ale přišel o puk.
49:13
49:06
Vítkovice se znovu usazují v pásmu.
48:55
Hosté posílají puk do bezpečí středního pásma.
48:28
Vítkovičtí se drží v pásmu, puk létá vzduchem, ale do branky cestu nenašel.
48:04
Druhá vítkovická formace motá hlavy Ocelářů, ale Kolouch ani Kucsera puk za Hamerlíkova záda neposlali.
47:45
Vítkovičtí pokračují v klasické přesilovce.
47:45
Je vyrovnáno!!! Vítkovičtí využívají dvojnásobnou přesilovku, po nahrávce Slobody srovnává ROSTISLAV OLESZ – 1:1. Asistence: Karol Sloboda, Stanislav Balán.
47:13
Oddechový čas pro domácí.
47:13
Za katr usedá další třinecký hráč, Slovák se dopustil podražení.
47:02
Balán ani Szturc se neprosadili.
46:50
Vítkovičtí točí třineckou čtveřici, ale beze střel.
46:21
Hosté hrají ve čtyřech, Hrabal na ledě.
46:15
Vítkovičtí rozjíždějí kolotoč.
46:06
Patnáct vteřin teď budou hrát domácí přesilovku 5 na 3, za hákování je vyloučen Stehlík.
45:52
Oceláři ve třech brání svou modrou.
45:52
45:39
Kotouč znovu ve středním pásmu.
45:20
Sloboda neudržel puk na modré, Vítkovice musejí vycouvat.
45:08
Balán krouží s pukem...
44:43
Burger si sjel za třineckou klec, nabruslil si do kruhu, Zdráhal nemířil přesně.
44:21
Za hákování je potrestán hostující Hrabal.
44:12
Hosté kombinovali na zakázané uvolnění.
43:33
Sloboda rozehrává od své klece, vítkovičtí se v pásmu dlouho nezdrželi.
42:58
Oceláři znovu útočí, ale vítkovičtí se ujali puku včas.
42:33
Rákos dostal přihrávku od Rufera, ale Bartošákova lapačka byla rychlá.
41:56
Vítkovice ujížděli na branku, Zdráhal drze prohodil puk mezi třemi hráči v červeném, ale jeho spoluhráči se střela nepovedla.
41:36
Perfektní zákrok Bartošáka proti Rákosovi.
41:20
Ofsajd pro domácí.
41:17
Přesto se do šance dostal Kucsera, ale Hamerlík byl připraven.
41:00
Kolouch v rohu Galvasovi puk neodebral.
40:17
Vítkovice si za svou brankou stahují puk a rozehrávají.
40:04
Vhazování pro Třinec, který se hned vydává do útoku.
40:01
Ve druhé části padla jedna branka, k nelibosti domácích do vítkovické sítě – hosté tak skórovali ve hře 4 na 4. Vítkovice na chviličku přestali hrát kvůli bolestivému nastřelení Zdráhala, který se skácel na zem a Oceláři toho využili. Nic není ztraceno, vítkovičtí si umějí vypracovat šance, počkejme si na třetí třetinu.
Další třetina začne přibližně ve 20:03.
40:00
39:54
Balán vyjel do středního pásma, nahrál Oleszovi, ten byl ale o krok vzad.
39:28
Kotouč se odráží od třineckých hráčů, nyní do středního pásma.
39:19
Vhazování po pravici vítkovického brankáře.
39:01
Irgl si všiml osamělého puku a ihned jej poslal na branku, Bartošák byl ale na místě.
38:30
Štencel je obtěžován Polanský, přesto se mu podařilo rozehrát.
38:10
Hra za domácí brankou, Plíhal si nerozuměl s Irglem.
37:30
Kolouch ujel v šanci, ale nastřelil gólmana.
37:14
Matuš posílá puk zpět k Bartošákovi.
36:52
Domácí mají puk pod kontrolou, ale nedokáží se dostat od své klece.
36:01
35:50
Hosté vyhazují kotouč do bezpečí.
35:33
Štenclova rána jako z děla se odrazila od gólmana, dorážka vítkovického hráče se neujala.
35:18
Čerešňákův pokus vytěsnil Hamerlík ramenem.
35:01
Domácí se drží v pásmu.
34:30
Vítkovický Hovorka pálil do Hamerlíka.
34:11
Třinec vyhazuje puk do bezpečí, ještě si s ním chvíli pohraje ve středním pásmu.
34:01
Vítkovice budou hrát v přesile, za hru vysokou holí je potrestán Stehlík.
33:46
Zdráhal nabral rychlost, jeho střela zblízka nastřelila jen Hamerlíka.
33:27
Nájezd domácího celku končí na Hamerlíkovi, probíhá komerční přestávka.
32:41
Na opačné straně v dobré šanci Kolouch, ale Hamerlík ve střehu.
32:17
Rufer zkusil střelu mezi betony, ale neúspěšně.
31:39
Hraje se od branky k brance, oba gólmani v nejvyšší pohotovosti.
30:25
Domácí s pukem míří k Hamerlíkově kleci, Tomi si objel branku, ale gólman se stačil přesunout.
29:55
Bartošákovy betony byly na místě proti pokusu Draveckého.
29:32
Oceláři přesunuli hru, Bartošák v pohotovosti, ale Tybor se neprosadil.
29:00
Vítkovičtí před Hamerlíkem, ale hosté hrají pozorně.
28:02
Oba týmy jsou v plném počtu.
27:43
Třinec právě vstřelil branku!
Hosté otevírají účet dnešního zápasu – po zmatku před brankou, se k puku dostal Hrabal, přihrál puk na JIŘÍHO POLANSKÉHO, na jehož střelu Bartošák nedosáhl – 0:1. Asistence: David Nosek.
27:43
Vítkovičtí na vteřinku přestali hrát, Zdráhal byl bolestivě nastřelen Noskem.
27:36
Slovák si sjel k brance, ale na gólmana Vítkovic nevyzrál, ihned to zkoušel Adamský, ale ani ten neuspěl, puk se ocitl na modré u Hrabala, který to zkoušel dokonce nadvakrát.
27:15
Oceláři se přece jen dostali před Bartošáka a zahajují střelecký koncert.
27:03
Třinečtí jen těžko hledají cestu z pásma.
26:42
Vítkovičtí nemají puk pod kontrolou, ale nepovolují hostům vydat se z jejich obranného pásma.
26:02
Za šarvátku jsou vyloučeni domácí Sloboda a hostující Rufer, oba za hrubost. Hraje se ve čtyřech.
26:02
26:02
26:02
Třinečtí u domácí branky, Plíhal netrefil puk ideálně, po odpískání je u domácí klece menší strkanice.
25:55
Další nájezd třineckých, Rákos si ale pozdě zpracoval puk.
25:20
Žejdl u domácí branky upadl, pískat se nebude.
24:50
Svačina si dobře sjížděl podíl mantinelu, Bartošík se na něj připravil dopředu, Svačina ale branku minul.
24:25
Domácí usazeni u třinecké branky, puk do bezpečí po několik střelách posílá Galvas.
24:00
Balán bojuje s Philippem o puk v rohu u své klece, nakonec jej získávají pod kontrolu Vítkovice.
23:48
Jeden z čárových sudích bude potřebovat menší ošetření, hra je přerušena.
23:36
Bartošák podržel puk za brankou, Čerešňák rozehrává.
23:08
Ofsajd pro hosty.
22:41
Hra ve středním pásmu.
22:05
Olesz dostal přihrávku za Milana Douderu a mohl sám na branku, třinecký obránce se ale stačil vrátit včas.
22:00
21:59
Střela Milana Doudery se dostala jen k vítkovickému hráči.
21:46
Hosté se usazují v pásmu.
21:34
Kolouch dobře narušuje třineckou rozehrávku.
21:08
Nastřelený puk se odrazil od Szturce, který s ním vyjíždí k Hamerlíkovi.
20:42
Třinečtí se drží v pásmu, Bartošák zatím moc práce neměl.
20:12
20:01
Za vražení na hrazení je z konce minulé třetiny odeslán na trestnou lavici domácí Olesz 10 vteřin se bude hrát 4 na 4.
20:01
První třetina skončila bez branek, i když měli Oceláři k dispozici dvě přesilovky, Vítkovice pak necelou jednu. Oba tábory fanoušků se také radovaly, ale oba předčasně. Atmosféra v hale je výborná, oba celky jsou namotivovány a chtějí se předvést v nejlepším světle. Určitě si nenechejte ujít další vývoj hry.
Další třetina začne přibližně v 19:14.
20:00
19:54
Oceláři se brání zuby nehty.
19:39
Vítkovičtí znovu zkoušejí pálit ze všech pozic.
19:24
Hamerlík je vyjetý klece, puk ale neudržel, z brankové čáry vytěsňuje puk na poslední chvíli Nosek.
19:01
Puk míří k Bartošákovi.
19:00
Balán nastřelil jen Galvase.
18:40
Domácí v pásmu, ale nejsou pevně usazeni.
18:21
Vítkovice se samy dostaly z pásma, budou rozehrávat od své klece.
18:12
Za krosček je vyloučen hostující Slovák.
18:12
Vítkovičtí pokračovali v ataku branky, Balán s Oleszem zamotali Hamerlíkovi hlavu, ale skóre se nemění.
17:45
Puk se ocitá za zády třineckého gólmana, ale nemůže být uznán pro útočícího hráče v brankovišti.
15:56
Vítkovičtí se přesunují před Hamerlíka.
15:24
Plíhal si najel do pásma, byl stíhám vítkovickými hráči, nakonec jej Sloboda dokázal zbavit puku.
14:55
Rákos zkusil střelu ze střední vzdálenosti, Bartošák se ani nehnul.
14:26
Třinečtí se po krátké pauze ujali kotouče a usazují se před domácí brankou.
13:57
13:50
S menším závarem u své branky si domácí gólman poradil s bravurou.
13:30
Znova to zkoušel Kopecký, ale ani tentokrát na Bartošáka nevyzrál.
13:14
Kopecký se dobíjel do branky, ale Bartošákovy betony byly proti.
12:58
Třinečtí se ujímají kotouče a putují k Bartošákovi.
12:45
Vítkovice stále zkoušejí pozornost Hamerlíka.
12:31
Další pokus z hole Balána se také neujal.
12:17
Brankovištěm projel Burger, ale puk nezachytil.
12:03
Vítkovičtí se přesouvají do pásma k Hamerlíkovi.
11:42
Třinečtí mají puk pod kontrolou, hledají prostor.
11:09
Bartošák si poradil s dvěma dobrými střelami Třince, ale Kolouch už naskakuje do hry.
10:48
Hosté usazeni v pásmu.
10:27
Třinec se dostal k puku a uklidňuje hru.
10:01
Vítkovice jsou stále v útočném pásmu, vítkovická hala bouří.
09:49
Burgerův pokus šel mimo tři tyče.
09:30
Vítkovičtí i s pukem míří do pásma.
09:09
Za hru vysokou holí je vyloučen domácí Kolouch.
09:09
Třinecká střídačka i fanoušci se radují, protože se zdálo, že Kopecký tečoval puk do branky, ale sudí ukazují, že šel mimo.
08:56
Stehlík rozehrává od své klece.
08:39
Zakázané uvolnění pro Vítkovice.
08:05
Polanský ujel podél mantinelu, ale Bartošák měl lapačku připravenou.
07:54
Třinec vyváží puk do středního pásma, ale tam už číhají domácí.
07:41
Vítkovice u Hamerlíka, zkoušejí najít nejvýhodnější pozici pro zdolání branky.
07:07
U domácí klece se strhla menší potyčka, vše se obejde bez trestu.
07:00
Třinec se dostal k puku a okamžitě přechází do útoku.
06:46
Puky létají kolem třinecké branky, ale na případné dorážky nečíhá nikdo.
06:19
Vítkovickým se podařilo dostat puk do pásma, Hlinka od kruhu pálil hned z první do Hamerlíka.
06:09
06:09
Oceláři točí vítkovické hráče u jejich branky, Bartošák má ale dobrý výhled a má vše pod kontrolou.
05:44
Třinečtí předvedli dobrý tah na branku, Bartošákova lapačka byla ale rychlejší.
05:20
Balánova střela se za záda třineckého gólmana nedostala, branka je však mimo svou pozici a bude se muset upravovat.
05:00
Vítkovičtí postupují do útočného pásma.
04:37
04:31
Dravecký se pokusil přelstít vítkovického gólmana, ten byl na místě.
04:14
Vítkovičtí dobře šetří vteřiny ze svého oslabení.
03:57
Ocelářům se nedaří usadit v pásmu.
03:37
Kucsera zdálky posílá puk na Hamerlíka, ten jen kontroluje puk pohledem.
03:25
Kotouč v moci domácího celku.
03:02
Irgl se dostal až před Bartošáka, ale zblízka nezakončil dobře.
02:43
Domácí vyhazují puk až do rohu k Hamerlíkovi.
02:37
Polanský ujížděl na branku, Kudělka si pomohl sekáním a je vyloučen.
02:00
Třinec drží puk za svou brankou a bude rozehrávat.
01:37
Svačinova střela se neujala, bude se vhazovat po pravici vítkovického gólmana.
01:20
Bartošák se má na pozoru, třinečtí okupují prostor u jeho branky.
00:50
Kolouch končí za brankou třineckých.
00:44
Nahozeného kotouče se v rohu ujali domácí a jdou do útoku.
00:01
Udělejte si pohodlí, úvodní bully bude právě teď vhozeno.
Oba celky současně vstupují za zvuků vítkovické hymny na led.
Čtveřice sudích už brázdí ledovou plochu vítkovické haly.
Patrik Bartošák dnes bude hájit vítkovickou klec poprvé před domácím publikem.
Multimediální kostka představuje tváře třineckých hráčů.

HC Vítkovice Steel: Bartošák (Kantor) – Čerešňák, Kudělka, Štencel, Philipp, Sloboda, Kovář – Olesz, Balán, Szturc – Vandas, Kolouch, Kucsera – Zdráhal, Burger, Hovorka – Tomi, Hlinka, P. Kafka

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Nosek, Hrabal, M. Doudera., Galvas, Slovák, Stehlík, L. Doudera – Irgl, Kopecký, Dravecký – Svačina, Žejdl, Matuš, Rákos, Plíhal, Rufer – Tybor, Polanský, Adamský

Rozhodčí: Baluška, Müllner – Hlavatý, Tošenovjan
Úvodní bully zápasu bude vhozeno v 18:20, buďte u tohoto utkání s námi a užijte si ho v pohodlí.
Vítkovice mají za sebou třízápasovou šňůru bez bodu, ale v posledním kole překvapily jak Piráty z Chomutova, tak své fanoušky, když dokázaly otočit zápas, ve kterém prohrávali 1:3 na konečných 5:3. To už se na jejich sebevědomí zřejmě odrazí a nemůžeme pominout atmosféru derby. Třinec však bodoval ve třech zápasech v řadě a bude chtít ve své sérii pokračovat a potvrdit tak svou zvedající se formu.
V letošních vzájemných zápasech si zatím obě mužstva dokázala uhlídat domácí led, Oceláři tedy zatím vedou na body (6) i zápasy (2 výhry), skóre (8:6) ale hovoří pro Vítkovice, které doma při předchozím derby vyhrály 7:0. Loňská vzájemná bilance je vyrovnaná, týmy si shodně připsaly 6 bodů s vyrovnaným gólovým skóre 10:10 (5:3; 0:2; 1:2; 4:3).
Nejlepším hráčem Třince je s jednatřiceti body Jiří Polanský (11+20), nejlepším střelcem je však s patnácti góly útočník Vladimír Dravecký (15+12). Nejlepším bekem je se třinácti body David Nosek (7+6). Ve statistice "+/-" nasbírali po pěti kladných bodech obránci David Nosek, Tomáš Slovák a útočník Marek Růžička. Nejvíce trestných minut si na trestné lavici odpykal obránce Vladimír Roth – 43. Z trojice gólmanů je nejvytíženější Šimon Hrubec s průměrem 2,37 a úspěšností 91,01%.
Lídrem kanadského bodování domácích je s dvaadvaceti body opět Rostislav Olesz (15+7), nejlepšími nahrávači jsou ale se čtrnácti body útočník Jiří Burger (5+14) a obránce Peter Čerešňák (0+14). Nejlepším obráncem je se šestnácti body Tomáš Kudělka (3+13), které mu se i nadále daří ve statistice "+/-" bodů, kde má aktuálně +7 bodů. Nejtrestanějším hráčem je s osmasedmdesáti trestnými minutami obránce David Štich. Z trojice gólmanů má nejlepší statistiky Daniel Dolejš s průměrem 2,49 a úspěšností 91,10%.
Vítkovice jsou na 11. místě tabulky, jejich šance na předkolo play-off není zcela nereálná, jejich zraky se ale spíše upínají opačným směrem. V dosavadním průběhu nasbíraly 51 bodů za bilanci 13-5-2-23 a stále negativní skóre 110:119. Třinečtí se svými zlepšenými výsledky po předkole pokukují s větší nadějí, jejich 9. místo jim dává přece jen větší naději na jeho účasti. S bilancí 15-6-3-19 a skóre 110:107 si Oceláři zatím připsali 60 bodů.
Poslední letošní moravskoslezské derby v základní části Tipsport extraligy mezi Vítkovicemi a Třincem hostí od 18:20 Ostrava aréna.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.