SESTŘIH: 45. kolo extraligy, HC Dynamo Pardubice - PSG Zlín 1:2

To je ode mne pro dnešek vše, na počtenou.
Je konec, důležitý zápas nakonec ovládl Zlín, který celé utkání dokázal otočit díky přesným trefám Vlacha a Urbance.

Střely: 24 – 23
Zblokované střely: 11 – 12
Hity: 21 – 16
59:53
Dynamo mělo v posledních vteřinách několik dobrých příležitostí, ale nedokázali nasměřovat kotouč mezi tři tyče!
59:36
Oddechový čas pro domácí.
59:36
Zlínští posílají kotouč na zakázané uvolnění.
59:22
Maxwell míří z branky a Dynamo to zkusí v šesti hráčích v poli.
59:14
Beranům se daří držet kotouč u brány Pardubic.
58:37
Marušák dokázal zblokovat střelu domácích a vyhazuje bekhendem kotouč do středního pásma.
58:17
Zlínu se nepodařilo vyhodit korouč, Dynamo začíná kombinovat.
58:09
Tvrdou ránu od modré čáry v podání Sýkory si Kašík pohlídal a přikryl kotouč.
57:22
Holík obral o puk Štajnocha na modré čáře a vydal se rychle do útoku, z levé strany trefil rameno Maxwella.
56:41
Šance pro Dynamo na vyrovnání, dvě minuty za zdržování hry-vyhození puku dostává Ondřej Veselý.
56:38
Sýkora si vybruslil s pukem od levého mantinelu ke středu hřiště, kde se pokusil vypálit, ale byl zblokován.
56:25
Nahození Štajnocha ze středního pásma raději podržel Kašík v lapačce.
56:19
Cibák byl odstaven od kotouče a Dynamo se vydalo do další útočné akce, která však skončila odpískaným ofsajdem.
56:06
Icing Pardubic.
55:46
Zlín se nyní nikam nežene a spíše vyčkává, co udělá soupeř.
55:06
Nahodil zlomil při vhazování hůl a Zlínu se nyní už podařilo dostat ze sevření Dynamem.
54:58
Tentokrát poslal kotouč na zakázané uvolnění Tomáš Sýkora.
54:50
Řazníčkovo nahození těsně před červenou čárou končí zakázaným uvolněním.
54:26
Marcinkovu ránu zápěstím od levého mantinelu vyrazil Kašík do ochranné sítě.
53:58
Říčka trefil z levého kruhu Maxwella přímo do hrudi.
53:46
Postavení útočícího hráče v brankovišti, hra se přesouvá do středního pásma.
53:31
Monja byl sice na chvíli odstaven od kotouče, poté ho ale získal zpět a vydává se směrem na zlínskou branku.
52:43
Šeda nyní zamířil od modré čáry nepsřesně, kotouč se odrazil od plexiskla do vzduchu a následně zpět na led.
52:32
Kašík nepřehlednou situaci před svou brankou zvládl a dokázal přikrýt kotouč, následuje komerční přestávka.
52:22
Monja zamířil z mezikruží střelou zápěstím přímo na gólmana, ten vyráží kotouč betonem.
51:53
Cibák nahodil kotouč podél mantinelu, Maxwell ho za svou klecí zastavil a Dynamo se vydává do útoku.
51:33
Bukarts prověřil pozornost Maxwella z pravého kruhu, domácí gólman zasahuje.
51:21
Vyhození Zlína končí zakázaným uvolněním.
51:04
Čachotský ztratil v útočném pásmu kotouč, do protiakce se vydává Monja.
49:58
Redenbach byl poslán k ledu ve středním pásmu, rozhodčí ale zůstávají v klidu.
49:22
Pardubičtí jsou aktivnější, ale k vyrovnávací brance to nevede.
48:53
Maruna byl odstaven Čáslavou od kotouče, jenž zakládá útočnou akci Pardubic.
48:38
Čáslavovo nahození ze středního pásma vyrazil Kašík do ochranné sítě maskou.
48:32
Jakub Orsava (PCE) neudržel nervy na uzdě, přímo u rozhodčích bouchl hokejkou do plexiskla, za což dostává osobní desetiminutový trest.
47:52
Do dobré šance se dostával Monja, na poslední chvíli ho ale dokázal zastavit Kotvan.
47:45
Čachotský inkasoval úder do obličeje, rozhodčí po chvíli přerušuje hru, vylučovat se ale nebude.
47:38
Zakázané uvolnění v podání Dynama.
47:17
Kaut dostal přihrávku ve středním pásmu, jel s kotoučem až do levého kruhu, odkud zamířil do připraveného gólmana hostů.
46:33
Pardubičtí se usadili v útočné třetině, kde motali soupeři hlavy, Kašík ale odolal.
46:14
Zlínské vyhození končí zakázaným uvolněním.
45:59
Sražený kotouč skončil v hledišti, vhazovat se bude po pravici Kašíka.
45:12
Zlín právě vstřelil branku!
Zlín otáčí vývoj utkání, když se střela od mantinelu v podání PATRIKA URBANCE odrazila od domácího obránce Ščotky do branky. Asistence: Roman Vlach a Tomáš Sýkora.
44:50
Kašík raději podržel kotouč v lapačce před dojíždějícím Nahodilem.
44:26
Padubičtí po obdržené brance mírně zabrali a už se nesoustředí jen na obranu.
43:24
Bukarts dlouho míchal s kotoučem, jeho zakončení mezi nohama Havlíka neprošlo.
42:09
Berani svou přesilovou hru poměrně rychle využívají a je vyrovnáno, střelou zápěstím z levé strany zamířil přesně k bližší tyčce ROMAN VLACH. Asistence: Oldrich Kotvan a Jiří Marušák.
41:51
Šance pro Zlín na vyrovnání, dvě minuty za hákování si na trestné lavici odsedí Branislav Rapáč (PCE).
40:44
Sýkora poslal kotouč ven z obranného pásma k obránci Zlína.
40:04
I ve třetí třetině vyhrál úvodní buly Zlín, následně mu je ale odpískán ofsajd.
40:01
Ve druhé periodě byl Zlín aktivnějším celkem, také se dostal do největší šance, když ve 33. minutě trefil Říčka pravou tyčku. Dynamo spíše vyčkávalo, co předvede soupeř.

Střely: 11 – 18
Zblokované střely: 2 – 11
Hity: 15 – 10
40:00
39:24
Šedovo nahození mířilo pouze k hostujícímu obránci.
38:50
Marušák se dostal do dobré střelecké pozice, následně vypálil z mezikruží, jeho pokus tečoval Šťastný pouze do ochranné sítě.
37:53
Marcinko poslal kotouč o mantinel mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
37:15
Orsava zabrzdil celou akci u útočné modré čáry a následně odevzdal kotouč soupeři.
36:33
Čáslava tečoval bruslí zlínskou střelu od modré čáry do ochranné sítě.
36:17
Dynamo ve druhé třetině polevilo a čím dál tím více si koleduje o vyrovnání.
36:02
Urbanec vypálil příklepem od modré čáry, Maxwell naštěstí pro Dynamo dokázal udržet kotouč v lapačce.
35:01
Marcinko pouze protečoval kotouč do útočného pásma a odjíždí střídat, puk má v moci Zlín.
34:12
Sýkorovu střelu z poměrně velkého úhlu z pravé strany vyrazil Maxwell betonem.
33:34
Dynamo se usadilo v útočné třetině, ke střele se ale zatím ještě nedostalo.
32:59
Říčka natáhl ke střele těsně za modrou čárou a trefil pravou tyčku!
32:28
Zlínští se snaží aktivně napadat, což nyní přineslo své ovoce v podobě získaného kotouče.
31:41
Zlínští jsou celou druhou třetinu aktivnějším celkem, ale nedaří se jim dostat se do vážnější šance.
31:17
Ondráčkův pokus srazil do ochranné sítě Bokroš.
30:55
Štajnoch nasměřoval kotouč svou přihrávkou na Havlíka do středního pásma.
30:12
Holík trefil do brusle Ščotku, kotouče se ujal Sýkora, jehož střelu srazil do ochranné sítě Kašík.
29:44
Tentokrát vyslal kotouč na Maxwella od pravého mantinelu Říčka.
29:36
Šťastný zakončoval bekhendem z pravé strany, domácí brankář si s jeho pokusem hravě poradil.
29:14
Kotvan tečoval rozehrávku Dynamo do hlediště, vhazovat se bude ve středním pásmu.
29:06
Kotvanova pohotová střela od modré čáry končí v lapačce Maxwella.
28:44
Po nepřesnostech na obou stranách se vydává do útočné akce středem kluziště Nahodil.
28:03
Tentokrát poslal kotouč za Kašíka Bokroš, přesilová hra Beranů se blíží ke konci.
27:26
Další vyhození Pardubic přes celé hřiště.
26:59
Zlínu se nedaří kvůli nepřesnostem zavést puk do útočného pásma.
26:17
Marušák zlomil při střele příklepem hůl, puku se ujímá Dynamo.
26:13
Martin Štajnoch (PCE) napálil kotouč zpoza branky přímo do diváků, za což dostává dvě trestné minuty.
25:53
Urbancova střela od modré čáry byla sražena mimo branku Dynama.
25:37
Nyní se přerušuje kvůli ofsajdu Zlína.
25:19
Poulíček nedokázal protečovat nastřelení od Sýkory, rozhodčí odpískali zakázané uvolnění.
24:32
Ondráček zamířil z pravého kruhu příliš vysoko, Zlín ale zůstává u kotouče.
24:10
Moučka se rozjel s kotoučem po pravé straně a následně ho nasměřoval před branku, Beran ho nedokázal zasáhnout a pouze narazil do Kašíka.
23:50
Odpískaný ofsajd Dynama.
23:05
Sýkora se dostal od levého mantinelu ke střele, Maxwell kotouč vyráží za svou branku.
22:29
Čáslava poslal kotouč od modré čáry na Kašíka, jenž opět přerušuje hru.
22:06
Nahození Bokroše ze středního pásma podržel v lapačce Kašík.
21:48
Kotouč skončil v hledišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.
21:19
Kotvan trefil svou ranou příklepem od modré čáry pouze bránícího Marcinka.
20:54
Šeda posílá kotouč až za branku Zlína.
20:21
Říčka mířil mezi betony Maxwella, ten je ale včas sklapl k sobě.
20:03
Holík vyhrál vhazování a Zlín se vydává do útočného pásma.
20:01
V úvodu první třetiny bylo aktivnější Dynamo, nakonec se ujalo vedení v 15. minutě po přesné trefě z první k levé tyčce v podání Michala Šedy. Zlínští v závěru utkání zabrali, ale prosadit se zatím nedokázali, v úvodu druhé dvacetiminutovky budou mít ještě výhodu přesilové hry pěti proti třem.

Střely: 4 – 8
Zblokované střely: 2 – 2
Hity: 7 – 4
20:00
19:54
Štajnoch zblokoval hostující střelu a ještě se vydává do rychlého útoku.
19:44
Zlínští kombinují v útočném pásmu, moc času jim už ale nezbývá.
19:32
Pardubice budou hrát ve třech hráčích, jelikož na trestnou lavici za podražení míří Petr Čáslava.
19:17
Bukarts nasměroval kotouč z první pouze do boční síťky.
18:48
Dynamu se podařilo dostat kotouč alespoň na malou chvíli do středního pásma.
18:19
Branislav Rapáč (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.
18:13
Signalizované vyloučení Pardubic, Zlín to zkusí nyní ještě v šesti hráčích, než rozhodčí přeruší hru.
17:33
Havlík dlouho vyčkával s pukem za vlastní branou a následně špatně rozehrál, ke kotouči se dostává Zlín.
16:49
Po Marušákově nahození ze středního pásma raději Maxwell přerušuje hru.
16:32
Dynamo poslal kotouč na zakázané uvolnění.
16:17
Bukarts pouze protečoval kotouč do útočné třetiny, kde se ho ujímají domácí.
15:17
Po Maxwellově zákroku následuje druhá komerční přestávka.
14:26
Dynamo právě vstřelilo branku!
Monja ukořistil kotouč v útočném pásmu, nasměřoval ho na hůl do mezikruží si najíždějícího MICHALA ŠEDY a ten z první zakončoval přesně k levé tyčce. Asistence: Dmitrij Monja a Lukáš Nahodil.
14:06
Na druhé straně musel zasahovat Maxwell po pokusu z levého kruhu.
13:51
Poulíček dvakrát zakončoval z bezprostřední blízkosti, Kašík ale odolal.
13:26
Maxwell vyrazil Žižkovu ránu příklepem z levé strany ramenem.
12:57
Ščotka vyčkává s pukem za vlastní brankou až jeho spoluhráči vystřídají.
12:01
Vlach se vrhl mezi dva domácí hráče, mezi nimiž nedokázal s kotoučem projet.
11:21
Monja protečoval puk do středního pásma, žádný z jeho spoluhráčů ho ale nedokázal dojet a ukořistit.
10:23
Matějíčkovu střelu z hranice pravého kruhu nejprve Maxwell vyrazil před sebe a následně puk odpálil hokejkou do rohu kluziště.
10:11
Po zákroku Maxwella následuje komerční přestávka.
09:56
Holíkovi protihráč vypíchl kotouč zpět do středního pásma.
09:09
Marcinko na poslední chvíli srazil přihrávku na volného Cibáky, jenž si najížděl před branku.
07:52
Monja zkusil vypálit od modré čáry, jeho pokus zamířil těsně vedle levé tyčky.
07:18
Sýkorova přihrávka na Poulíčka byla sražena obráncem, do útoku se vydává Zlín.
06:59
Po nepřesné přihrávce hostů se ke kotouči dostal Štajnoch.
06:13
Veselý projel s kotoučem celé kluziště, do ideálního zakončení se však nedostal.
05:21
Hra se přelévá ze strany na stranu, aktivnějším celkem je zatím Dynamo.
04:53
Zlínským hokejistům se zatím vůbec nedaří usadit se v útočné třetině.
03:07
Zlínským se vůbec nedaří vyhodit kotouč, už jsou na ledové ploše dlouho, ale domácí toho zatím nedokázali využít.
02:24
První přesilovková formace Dynama je již usazena v útočné třetině, kde kombinuje.
01:59
Berani se ihned po vyhraném vhazování osvobozují vyhozením přes celé hřiště.
01:56
Za držení si odsedí dvě trestné minuty Martin Cibák (ZLN).
01:31
Nahození Matějíčka ze středního pásma se ujal Borkoš, jenž zakládá protiakci.
01:06
Nahodil si vybrusll s pukem před branku, hostující brankář mu však dobře vytěsnil prostor a následně Zlín vyhodil puk na zakázané uvolnění.
00:47
Čáslava nahodil kotouč, který srazil Kašík do rohu kluziště.
00:06
Holík vyhrál úvodní buly, hosté tak mohou založit první útočnou akci.
00:01

HC Dynamo Pardubice: Maxwell (Kopřiva) – Ščotka, Čáslava, Štajnoch, Havlík, Bokroš, Šeda, Nedbal – Sýkora, Redenbach, Poulíček – Monja, Nahodil, Orsava – Rapáč, Tomášek, Marcinko – Moučka, Kaut, Beran – Voženílek.

PSG Zlín: Kašík (Zavadil) – Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec – Bukarts, Holík, Říčka – Ondráček, Cibák, Maruna – Sýkora, Vlach, Veselý – Čachotský, Šťastný, Čech.

Rozhodčí: Hradil, Svoboda – Barvíř, Blümel.
PSG Zlín
Hostujicí celek v posledním odehraném utkání dokázal přerušit sérii tří proher v řadě, když si poradil na domácím ledě s Chomutovem 4:1. Berani se nachází se 64 body na sedmé příčce se ztrátou osmi bodů na šestou Olomouc, mohou tak ještě pomýšlet na přímý postup do čtvrtfinále, pokud se jim vydaří závěr základní části.
HC Dynamo Pardubice
Východočechům sice nevyšly nájezdy v Třinci, proti Karlovým Varům ale v posledním odehraném utkání před reprezentační pauzou uspěli, mohou tak stále myslet na boj o místo v předkole play off. Na 10. místo nyní ztrácí pět bodů, každý zápas je tak pro ně nyní velice důležitý.
Příjemný hokejový večer, konec základní části Tipsport extraligy se neúprosně blíží, zbývá totiž odehrát již jen osm kol. Berani se po nevydařném úvodu do soutěže zvedají, před reprezentační pauzou se usadili na sedmé příčce, na dvanácté Dynamo mají náskok jedenácti bodů, což není ještě příliš mnoho. Pro oba celky je dnešní duel důležitý v cestě do play off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.