SESTŘIH: 47. kolo extraligy, HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc 0-3

To je ode mne pro tuto chvíli vše, na počtenou.
Je konec, Olomouc dokázala udržet své vedení, díky čemuž se udrží v první šestce, naopak Dynamo se opět přiblížilo playout.

Nejlepší hráči:
#22 Dmitrij Monja
#22 Jan Jaroměřský
59:55
Hráči bojují o kotouč za brankou hostů, tam zřejmě zápas skončí.
59:02
Pardubičtí ještě zkouší něco udělat s výsledkem, kotouč je ale v rohu kluziště.
58:49
Olomouc právě vstřelila branku!
Je definitivně rozhodnuto, když prázdnou branku trefil z levé strany MIROSLAV HOLEC. Bez asistence.
58:14
Dynamo se nedokázalo dlouho udržet v pásmu, Monjův pokus byl zblokován, poté se Olomouc vydala do útoku.
57:09
Domácí odvolali Maxwella z branky, Skladaný se ale neodvážil vystřelit!
56:33
Poulíček přišel v útočné třetině o puk, Mora se vydává do další protiakce.
55:41
Konrád vyrazil Marcinkův pokus betonem, následně poslali hosté kotouč do střední třetiny.
55:09
Pardubicím se nepodařilo dostat se s kotoučem od mantinelu do střelecké pozice.
54:14
Rychlý protiútok zakončil svou střelou z levého kruhu Poulíček, hostující gólman opět úspěšný.
53:45
Na Rapáčově střele od modré čáry si Konrád smlsl a následně stihl ještě rychle rozehrát.
53:10
Gregorcův pokus od modré zamířil nad branku.
52:30
Se střelou Holce přes obránce si Maxwell poradil.
52:03
Bokroš vypálil tvrdě příklepem od modré čáry, puk mířil přímo na Konráda, který zakročil.
51:22
Hráči bojovali o kotouč v rohu, rozhodčí přerušil hru a vhazovat se bude po pravici Konráda.
50:19
Skrbkova tvrdá rána z pravého kruhu mířila pod ruku Maxwella, ten na poslední chvíli zakročil.
49:35
Souboj o kotouč u mantinelu přerušuje rozhodčí svým hvizdem, po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
48:46
Ščotka přišel za vlastní brankou o kotouč, zcela volný Eberle naštěstí pro něj poté pálil mimo.
47:57
Redenbach přišel o kotouč na útočné modré čáře, Olomouc si zkušeně hlídá průběh utkání.
46:39
Eberle osvobodil své mužstvo, které střídá.
46:18
Tomášek trefil z první příklepem pouze protihráče před sebou.
45:59
Pardubičtí nedokázali vybojovat kotouč v útočném pásmu, Mora se vydává do útoku.
45:29
Odpískaný ofsajd Dynama.
44:36
Redenbach od levého mantinelu minul, hra se přesouvá na druhou stranu kluziště.
44:01
Skladaného pokus zápěstím vyrazil Maxwell betonem.
43:25
Olomoučtí se sice drží v útočné třetině, nedaří se jim však dostat se ke střele.
42:52
Tomáškův pokus z levého kruhu zlikvidoval Konrád.
42:03
Kaut nedokázal zpracovat přihrávku od Berana z rohu kluziště, Olomouc se vydává do protiútoku.
41:16
Čáslavovu ránu zblokoval před brankou Skrbek a poté poslal puk přes celé hřiště až k Maxwellovi.
40:49
Sýkorovi přeskočil kotouč čepel na modré čáře a musí rychle spěchat zpět do obrany.
40:23
Gregorc pálil od modré čáry příklepem mimo.
40:01
Ve druhé dvacetiminutovce se ani jednomu celku nepodařilo vstřelit branku, nejblíže ke gólu byli v úvodu třetiny hosté, když už kotouč mířil do branky, na poslední chvíli ho odpálil Štajnoch. Východočechům se zatím vůbec nedaří přesilové hry, které soupeř dobře brání.

Střely: 19 – 13
Střely mimo: 11 – 2
Hity: 15 – 9
40:00
39:54
Olomouc poslal kotouč do střední třetiny a v druhé periodě už se zřejmě ubrání.
39:39
Sýkorova dělovka ihned po buly byla sražena.
39:36
Další vyloučení Olomouce, tentokrát míři na trestnou lavici za držení Robin Staněk.
39:19
Marcinko protečoval nahození do útočné třetiny, kde si puk dojel Sýkora.
38:59
Čáslavova tvrdá rána příklepem od modré čáry končí těsně vedle pravé tyčky.
38:34
Monja chvíli vyčkával se střelou, následně Konrád zasáhl úspěšně.
38:02
Olomouci se daří bránit domácím při založení útoku.
37:52
Vyrůbalík vystihl rozehrávku Dynama, přenechal kotouč Lašovi, jenž pálil z první příklepem. Puk se odrazil od zadního mantinelu k brance, tentokrát už ho Maxwell dokázal zalehnout.
37:26
Rácovo nahození podél mantinelu končí pouze u Štajnocha.
36:42
Aktivní Šeda dokázal nakonec udržet kotouč v útočné třetině, z toho však nic Pardubice nevytěžily.
36:07
Další úspěšně ubráněná přesilovka v podání hostů.
35:21
Redenbach dlouho vyčkával se střelou, až byl jeho pokus sražen mimo tři tyče a následně Olomouc vyhodila.
34:47
Marcinko měl před sebou odkrytou část branky, dorážka se mu však nevyvedla.
34:29
Mora posílá kotouč přes celé hřiště.
34:11
Tomáš Houdek (OLO) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
33:53
Rácovi se nepodařilo vyhodit puk a Dynamo se usazuje v útočné třetině.
33:38
Lehké nahození Marcinka bekhendem v pohodě kryje Konrád, následuje komerční přestávka.
32:50
Mikúš se dostal do zajímavé šance, při střele z blízkosti trefil pouze Maxwella.
32:28
Vyrůbalíkovu ránu příklepem z levého kruhu vyrazil domácí brankář do ochranné sítě vyrážečkou.
32:11
Bokroš nedokázal vyhodit kotouč, Olomouc zahajuje kombinaci v útočném pásmu.
31:38
Domácí si tak dlouho koledovali o odpískaní nedovoleného zákroku, až je nakonec za krosček poslán na trestnou lavici Blaž Gregorc.
30:29
Pardubicím se povedla rychlá kombinace, jenže následnou Sýkorovu dělovku dokázali hosté včas zastavit.
30:06
Zakázané uvolnění Dynama.
29:53
Štajnochová rána příklepem byla sražena do rohu, Olomouc následně vyhazuje.
29:18
Dynamu zatím ani přesilovky nepomáhají, Mora se dobře brání.
28:48
Dvě minuty za vysokou hůl si na trestné lavici odsedí Jiří Ondrušek.
28:39
Monjovi sjel kotouč z čepel, nedokázal tak ideálně vypálit.
27:59
Gregorcovo nahození od modré čáry Konrád vyrazil před sebe.
27:16
Vyrůbalík pouze nahodil kotouč na Maxwella a společně se svými spoluhráči střídá.
26:39
Poulíček poslal kotouč pouze k hostujícímu obránci, který tak může zahájit kombinaci svého celku v útočném pásmu.
25:56
Eberle rozvlnil z levé strany pouze boční síťku branky.
25:17
Po Vyrůbalíkově sražené střele se k puku dostává za svou brankou po nečekaném odrazu Dynamo.
24:44
Rácovu ránu z hranice pravého kruhu Maxwell vyráží.
24:16
Vyhození Olomouce zakázaným uvolněním neskončí, Ščotka musí rychle spěchat pro puk.
24:04
Orsava vystihl rozehrávku Mory, ihned poté vypálil přímo na Konráda, který jeho pokus kryje.
23:45
Štajnochova tečovaná střela končí v ochranné síti, vhazovat se bude ve středním pásmu.
23:42
Monja zkusil vypálit přes obránce, puk zamířil ale přímo na Konráda, který přerušil hru.
23:09
Pardubicím se zatím v druhé třetině vůbec nedaří, Olomouc je aktivnější na kotouči.
22:40
Herman obešel obránce Ščotku, na Maxwella střelou pod ruku ale nevyzrál.
22:08
Domácí nedokázali vybojovat kotouč v útočném rohu, do útoku se vydává Olomouc.
21:31
Skladaný bekhendovým zakončením mezi betony Maxwella nepřekonal.
21:13
20:54
Kotouč už mířil do branky, Štajnoch ho rukavicí na poslední chvíli odpálil pryč!
20:06
I ve druhé třetině vyhráli úvodní buly domácí, Štajnoch však následně poslal kotouč pouze na zakázané uvolnění.
20:01
První třetině je u konce, vydařila se lépe hostujícímu celku, který se ujal vedení v 9. minutě, kdy si Maxwell srazil do branky ránu Skrbka. Minutu před koncem navýšil vedení svého celku trefou mezi betony gólmana Jaroměřský. Dynamo mělo sice dvě přesilové hry, při nich ale Olomouc ukázala svou obrannou sílu a v pohodě je ubránila.

Střely: 8 – 3
Střely mimo: 7 – 0
Hity: 8 – 5
20:00
19:45
Marcinko najel s kotoučem do útočné třetiny podél pravého mantinelu, jeho následná střela mířila mimo.
18:40
Maxwell si v posledních zápasech vybírá své slabší chvíle, JAN JAROMĚŘSKÝ si najel s pukem mezi kruhy, odkud zamířil přesně mezi betony gólmana. Asistence: Jan Eberle a Jiří Řípa.
18:23
Hosté hrají dobře takticky a směrem do obrany.
17:46
Olomoučtí drží kotouč v útočné třetině, následná střela skončila sražená v ochranné síti.
16:27
Hráči bojují o puk v rohu hřiště u branky Olomouce.
15:30
Tomášek si vybruslil s pukem ke středu hřiště, jeho následnou střelu vyrazil hostující gólman do plexiskla za sebou.
14:53
Přesilovka je u konce a domácí jsou s kotoučem u vlastní branky.
14:22
Pardubice sice kombinují v útočném pásmu, ale nedaří se jim dostat se ke střele.
13:51
Marcinko zakončoval z první přímo do Konráda.
13:29
Mora potvrzuje své kvality hry v oslabení a nyní vyhazuje přes celé hřiště.
13:01
Štajnoch vypálil příklepem mimo.
12:56
Martin Vyrůbalík (OLO) podrazil na modré čáře Poulíčka, za což dostává dvě minuty.
12:01
Štajnoch hraje dnes velice tvrdě, ale nedaří se mu získat kotouč.
11:35
Kaut dostal kotouč do útočného pásma pozdě, rozhodčí pískají ofsajd.
10:36
Dynamu se přesilovka vůbec nedaří, což se domácím fanouškům vůbec nelíbí.
10:12
Tomáškovi odskočil kotouč od hole – další vyhození v podání hostů.
09:38
Mora se již podruhá v přesilovce osvobozuje vyhozením.
09:14
Michal Vodný (OLO) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
09:08
Olomoučtí posílají kotouč pouze na zakázané uvolnění.
08:49
Opdískaný ofsajd Olomouce.
08:17
Hostům se sice přesilové hry nedaří, dnes ale využívají již svou první. PAVEL SKRBEK vypálil přílepem sice mimo branku, kotouč se však odrazil od zadního mantinelu a Maxwell si ho srazil do vlastní branky. Asistence: Dávid Buc a Martin Vyrůbalík.
07:56
Mora kombinuje v útočné třetině, ke střele se ale ještě nedostala.
07:19
Redenbach vyhrál vhazování a Dynamo se osvobozuje vyhozením přes celé hřiště.
07:15
Pardubičtí měli nyní řadu šanci, celou akci utnul útočným faulem Branislav Rapáč, jenž si odpyká dvě minuty za podražení.
06:26
Eberle nedokázal získat kotouč, Dynamo se vrhá do další útočné akce.
05:51
Marcinko byl v dobré šanci, odražený kotouč měl ale na dlouhou ruku a těsně minul.
05:28
Olomouci se nepodařilo udržet se dlouho v útočné třetině.
04:44
Konrád grazil nahození betonem do ochranné sítě.
04:16
Poulíčkova střela zápěstím od modré čáry zamířila těsně vedle levé tyčky.
03:54
Po Bokrošově sražené střele se hosté vydali do přečíslení tři na jednoho, to však nedokázali využít, když trefili obránce.
03:36
Gregorcova přihrávka byla tečována do hlediště, vhazovat se bude ve středním pásmu.
02:49
Rác se ke střele nedostal a pouze odevzdal kotouč bekhendem.
01:51
Hra se přelévá ze strany na stranu, oba celky jsou směrem do útoku aktivní.
01:16
Nahodil byl zcela sám před Konrádem, dostal přesnou přihrávku, jenže trefil pouze gólmana do ramene!
00:58
Eberleho pobídka před branku prošla až do rohu kluziště.
00:27
Sýkora byl v útočném pásmu odstaven od kotouče a Olomouc posílá puk k Maxwellovi.
00:06
Redenbach vyhrál úvodní buly a domácí nahazují kotouč do útočného pásma.
00:01

HC Dynamo Pardubice: Maxwell (Kopřiva) – Štajnoch, Čáslava, Ščotka, Gregorc, Bokroš, Šeda, Zdráhal – Sýkora, Redenbach, Marcinko – Monja, Nahodil, Orsava – Rapáč, Tomášek, Poulíček – Voženílek, Kaut, Beran.

HC Olomouc: Konrád (Urbisch) – Skrbek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek – Buc, Herman, Laš – Eberle, Řípa, Holec – Skladaný, Húževka, Mikúš – Kucharczyk, Rác, Vodný.

Rozhodčí: Polák, Šír – Kajínek, Zavřel.
HC Olomouc
Hosté mají trochu jiné starosti než jejich dnešní soupeř, nachází se totiž v tabulce na šesté pozici zaručující přímý postup do čtvrtfinále. V posledních utkáních se jim ale příliš nedaří a to hlavně v samostatných nájezdech. „Teď se spíše snažíme o to, aby se povedlo udělat šestku. Samozřejmě by už byla ostuda, kdybychom se do play-off vůbec nedostali,“ sdělil cíle Mory útočník Jan Eberle.
HC Dynamo Pardubice
Východočechům je po dalších dvou prohrách už přisouzeno spíše play out, stále však mají naději na předkolo. V posledním utkání se sousedem z tabulky – Vítkovicemi měli utkání poměrně dobře rozehrané, když vedli 3:1, jenže poté pětkrát inkasovali a další prohra byla na světě. Po nevydařé třetí třetině nebyl trenér Peter Draisaitl v dobré náladě a nešetřil peprnými slovy. „Vím, že z naší strany je to, co se tady stalo, neomluvitelné. Vždy jsem věřil, že profesionální sport je velmi férová záležitost. Dostaneš, co si zasloužíš. Výsledek známe, a jak k němu došlo, je opravdu neomluvitelné. To, jak skupina některých hráčů reprezentuje hokejový velkoklub Dynamo Pardubice, je nedůstojné.“
Příjemné hokejové odpoledne, hokejisty dnes čeká již třetí utkání v pěti dnech, Dynamo na svém ledě přivítá ve 40. vzájemném utkání v nejvyšší soutěži Olomouc. Ani jeden z celků po reprezentační přestávce nedokázal vyhrát, Olomouc však v posledním utkáním se Zlínem prohrála až po nájezdech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.