Duel Zlína a Hradce Králové je za námi. Lépe koncentrovanější a efektivnější byli domácí, kteří zaslouženě dotáhli zápas ke třem bodům a výhře 4:1. Hradec prohrál páté utkání v řadě na ledě soupeře. Pro dnešek je to všechno, hezký zbytek pátečního večera, napočtenou.
59:24
Zlínští mají tři body jisté a nikam se nehrnou.
58:39
Další přesilovka pro Zlín. Dvouminutový trest za podražení pro Briana Ihnacaka (HKM)
58:28
Svoboda opět zasahuje. Tentokrát si brankář Mountfieldu poradil se svižným pokusem Urbance.
58:20
Ihnacak opouští trestnou lavici, Hradec je zase kompletní.
57:18
Oldrich Kotvan se po menším váhání opřel do kotouče. Jeho tvrdý projektil si Adam Svoboda pohlídal.
56:32
Dej zachytil kotouč po nepřesné rozehrávce domácích a Hradec se osvobozuje.
56:18
Brian Ihnacak (HKM) 2 minuty za podražení.
55:30
Stuchlíkova střela od modré čáry minula branku Svobody. Berani se stále drží v útočném pásmu.
54:34
Domácí jsou kompletní. Hradci se nepovedlo ani v této přesilovce přelstít zlínského strážce svatyně.
54:18
Zlínský brankář předvádí další zákrok z kategorie úspěšných.
53:55
Zlínští perfektně střeží vlastní pásmo a nepouštějí hradecké vůbec na kotouč.
53:40
Urbanec vysokým obloučkem vyhazuje kotouč až před Adama Svobodu.
53:05
Kašík parádním zákrokem vytěsnil Šimánkovu střelu z voleje.
52:36
Mertl vyhrál buly přímo na Vydareného. Jeho dělovka skončila v moci Libora Kašíka.
52:30
Hradečtí si díky menšímu tlaku v útočném pásmu vynutili přesilovou hru. Za katr už putuje Martin Matějíček (ZLN) budou to dvě minutky za držení protihráče.
51:29
Kašíkova lapačka se vyšvihla vysoko nad branku, kde zachytila Dietzovu tečovanou střelu.
50:49
Kašík se včas stihl přesunout do správné pozice a zneškodnil slušnou střelu Rudolfa Červeného.
50:14
Dorážka Štumpfa jen těsně minula hradeckou klec. Hradečtí alespoň nahodili puk do středního pásma a střídají.
49:33
Berani se usazují v útočné třetině a kombinují.
48:39
Brankář PSG likviduje další střelecký pokus. Tentokrát se do kotouče tvrdě opřel Peter Frühauf.
48:03
Vydareného střela zápěstím končí v moci zlínského brankáře. Buly u Libora Kašíka.
47:53
Zlínští mají na hokejkách potřebný klid a dostatečný třígólový náskok.
47:24
Tlak domácích dokonal obránce Řezníček, jehož bombu kryje pozorný Adam Svoboda.
46:18
Domácí se usadili v útočném pásmu a roztáčejí kolotoč přihrávek.
45:39
Čech se ocitl s kotoučem v palebné pozici. Kus černé pryže mu ale projel mezi bruslemi.
45:10
Šance střídá šanci, oba brankáři jsou v dostatečném tempu.
44:16
Jeden z obránců Hradce se ocitl v mezikruží s kotoučem. Jeho bomba ale minula branku Zlína.
43:29
Lotyšský útočník v barvách Zlína otestoval pozornost Svobody. Ten oba pokusy zneškodnil.
42:10
Oba týmy jsou kompletní.
40:36
Bukarts otestoval pozornost Adama Svobody.
40:15
Do branky Hradce se staví Adam Svoboda.
40:01
Martin Cibák (ZLN) 2 minuty hrubost – Lukáš Vantuch (HKM) 2 minuty hrubost.
40:01
V prostřední třetině domácí hokejisté doslova převálcovali Hradec, když překonali Kacetla hned třikrát. Z vyrovnaného duelu se stala menší převaha pro domácí, kteří naskytnuté šance dokonale využili. Uvidíme co nám nabídne třetina číslo tři.
40:00
39:19
Poslední minutka druhé třetiny.
38:25
Čtvrtá trefa dodala domácí dostatečnou pohodu. Hradečtí budou mít co dělat, aby z výsledkem ještě něco udělali.
37:55
Zlín právě vstřelil branku!
Střelecký pokus PATRIKA URBANCE tečoval těsně před Kacetlem jeden z jeho spoluhráčů přesně mezi betony hradeckého brankáře. Berani odskakují soupeři již na rozdíl tří branek. Asistence: Marin Cibák, Jan Maruna.
37:10
Oba týmy hrají v plném počtu. Berani nevyužili zkrácenou přesilovku pět na čtyři.
36:34
Další bomba slovenského obránce končí ve výstroji výborného Kašíka.
36:19
Na opačné straně kryje Kašík do lapačky střelu Vydareného.
36:04
Po kličkované Čachotského hledal dobrým pasem Horák osamoceného Stuchlíka. Kotouč ale zblokoval jeden z obránců Hradce.
35:25
Řezníčkovu ostrou dorážku dokázal přesouvající se Kacetl chytit do lapačky.
35:06
Ondráček se dostal v oslabení do úniku a byl faulován. Jaroslav Bednář (HKM) 2 minuty za hákování. Hraje se čtyři na čtyři.
34:52
Hradečtí budou mít možnost změnit skóré zápasu v přesilovce. Ondřej Veselý (ZLN) 2 minuty za držení.
34:09
Pohledná kombinace domácích končí třetí trefou v sítí Mountfieldu. Cibák vyhrál buly na Jiřího Ondráčka, který si sjel za branku a rychlou příhrou zpoza branky našel čepel JANA MARUNY. Havířovský rodák pouze doklepl kotouč za přesouvajícího se Kacetla. Asistence: Jiří Ondráček, Martin Cibák.
34:00
Zakázané uvolnění Mountfieldu.
33:44
Říčka nezpracoval kotouč po nahození Urbance. Puk se dostává na hokejky hokejistů Mountfieldu.
33:07
Další buly v oblasti hradecké klece. Hra se ve druhé části hodně kouskuje.
32:19
Šťastný zpoza branky posunul na Stuchlíka. Jeho nahození kryje Kacetl.
31:46
Týmy se začínají v půli druhé třetiny dohrávat u hrazení, ale stále má zápas bojovné a pomalejší tempo.
31:19
Nahozený kotouč Frühaufa končí na boční síťce. Po menší rozmíšce mezi Köhlerem a Cibákem se vhazuje u Kašíka.
30:44
Honejsek přidržel kotouč pro své spoluháče a kombinace Hradce pokračuje.
30:19
Bednářovu střelu tečoval těsně vedle branky Šimánek.
29:36
Zlínští jsou hodně aktivní. Vlachovo nahození jen těsně minulo branku.
29:01
Hradečtí se usadili v útočném pásmu a brankář domácího celku měl opět práci.
28:10
Kašík skvělým zákrokem lapačkou zneškodnil střelu Rastislava Deje.
27:28
Štumpf našel přihrávkou zpoza branky osamoceného ROMANA VLACHA, který využil jeho dobrého pasu a střelou do protějšího růžku rozjásal domácí publikum. Berani odskakují soupeři na rozdíl jediné trefy. Asistence: Daniel Štumpf, Ondřej Veselý.
26:40
Hradečtí nevyužili početní výhodu a ševci jsou kompletní.
26:34
Dietzovu bombu Kašík neviděl, kotouč pouze zaduněl o zadní mantinel.
25:29
Hradecké přečíslení vystihl jeden z domácích, který vypíchl nahrávku na volného Bednáře.
25:10
Honejsek promrhal přihrávku a do šance se tlačil Holík. Ten ale nepřebruslil vracejícího se Frühaufa.
24:34
Hradec bude hrát přesilovou hru. Martin Cibák (ZLN) 2 minuty krosček.
23:29
Hradečtí se usadili v útočném pásmu a kombinují.
22:54
Rastislav Dej nastřelil pokusem z mezikruží levou tyčku zlínské klece.
22:19
Opět vidíme přetahovanou o kotouč. Oba brankáři zatím zasahovat nemuseli.
21:34
Ihnacak se tlačil do zajímavé šance. Hradeckému útočníkovi ale na poslední chvíli kotouč uskočil.
20:51
Zlínu se nepodařilo využít přesilovou hru a Hradec je kompletní.
20:01
První třetina je u konce a stav je nerozhodný 1:1. Berani se dostali do vedení, ale bleskově se povedlo srovnat Bednářovi. Poté se hrál hodně vyrovnaný hokej s několika šancemi. Zlín bude z kraje druhé části dohrávat přesilovou hru pět na čtyři.
20:00
19:14
Probíhá poslední minutka první třetiny.
18:46
Karel Pilař (HKM) si odsedí dvouminutový trest za držení protihráče.
18:35
Šimánek neproměnil jasnou tutovku. Útočník Hradce nedokázal sklepnout letící kotouč ve vzduchu do odkryté branky.
17:53
Kotvan chvíli podržel puk za vlastní brankou a zakládá kombinaci.
17:18
Pěknou sólo jízdu předvedl Tomáš Čachotský. Jeho série kliček ovšem skončila těsně před Kacetlem, kde se sám útočník zamotal.
16:34
Přesná střela obránce Pilaře z mezikruží skončila v šibenici, ale rozhodčí chvíli před tím pískali. Vhazuje se tedy ve středním pásmu.
15:37
Mountfield se snažil vymyslet zajímavou kombinaci. Obrana domácích ale včas reagovala.
14:37
Ondráčkova střela byla sražena jedním z obránců. Zlín stále na kotouči.
14:13
Horákovu svižnou střelu brankář Kacetl schoval do lapačky. Po komerční přestávce se bude vhazovat u branky Mountfieldu.
13:54
Domácí celek hraje v plném počtu. Hradci se nepodařilo proměnit první přesilovou hru.
13:33
Frühaufovi přeskočil kotouč na útočné modré a Hradec ztrácí útočné pásmo.
12:54
Cibákovi se nepovedlo vyhodit kotouč ven z pásma a Mountfield pokračuje v kombinaci.
12:14
Beranům se povedlo okamžitě po šanci Mountfieldu vyhodit kotouč do bezpečí.
11:53
David Šťastný (ZLN) je vyloučen na dvě minuty za držení hole.
11:35
Kacetl úspěšně zasahuje a bude se vhazovat před jeho brankovištěm.
10:56
Vzápětí se útočník Mountfieldu ocit v ofsajdovém postavení. Buly ve středním pásmu.
10:27
Kašík dobře reflexivně zasáhl proti teči Lukáše Vantucha.
9:44
Oba celky nyní neustále bojují o kotouč. Kombinace střídá kombinaci, ale brankáři jsou momentálně bez práce.
9:05
Horákovu rozehrávku nedokázal Šťastný zachytit a píská se zakázané uvolnění.
8:34
Rudolf Červený se šikovně uvolnil, obešel si dva protihráče a povedenou ranou zaměstnal brankáře Kašíka. Hradec si vynutil vhazování před brankou domácího celku.
7:52
Další buly před brankářem Kacetlem. Zlínští nabírají na aktivitě.
7:33
Za stavu 1:1 tu máme komerční přestávku. Zatím vidíme hodně vyrovnanou bitvu ve které se skoro vůbec nepřerušuje.
7:03
Hradec právě vstřelil branku!
Skrumáž před brankářem se odehrála i na opačné straně a máme srovnáno. JAROSLAV BEDNÁŘ si přijel pro odražený kotouč a také jej jako Holík dopravil chladnokrevně za Kašíkova záda. Asistence: Jiří Šimánek, René Vydarený.
6:04
Zlínu se nejprve přesilovka nedařila, ale po následné skrumáži před Kacetlem se domácí prosazují. Říčkovu dorážku vyrazil brankář Mountfieldu pouze před PETRA HOLÍKA, který střelou do vrchní části branky otevírá stav zápasu. Asistence: Robert Říčka.
5:44
Kombinace domácích v přesilovce pokračuje.
5:31
Holíkovu střelu z levého kruhu chytá Kacetl pravým ramenem.
4:52
Zlínu se teď vymstila nepřesná rozehrávka. Mountfieldu se podařilo vyhodit kotouč do bezpečí.
4:30
Beranům se nabízí první přesilová hra. Tomáš Mertl (HKM) 2 minuty za držení.
4:17
Stuchlík hrubě chyboval v rozehrávce. Vantuch ovšem jeho zaváhání nevyužil.
3:36
Říčka byl čistě obrán o kotouč. Mountfield se opět vydává do útočného pásma.
3:04
Miškař posunul kotouč na Koptu, který ho ale ztratil. Do útoku míří domácí trojice útočníků.
2:21
Hraje se zatím vyrovnaná bitva. Hradec se opět tlačí do útočného pásma.
1:44
Menší závar se odehrál před Kašíkem. Brankář PSG musel zasahovat, ale se všemi pokusy si poradil.
1:24
V přečíslení pálil z levého křídla domácí Maruna. Střela mu ovšem nesedla a Kacetl v pohodě kotouč vyrazil.
1:03
Mountfield se vydal do útočného pásma, kde střílel nepřesně Bednář. Na kotouči jsou zase domácí.
0:25
Nahození Holíka se snažil před brankou tečovat Bukarts. Lotyšský forward se ale k dorážce neprotlačil.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Zavadil) – Kotvan, Řezníček, Matějíček, Urbanec, Horák, Stuchlík – Bukarts, Holík, Říčka – Štumpf, Vlach, Veselý – Ondráček, Cibák, Maruna – Čachotský, Šťastný, Čech.

Mountfield HK: Kacetl – (A.Svoboda) – Pláněk, Vydarený, Pilař, Frühauf, Pavlas, Dietz, Hronek, Čáp – Bednář, Mertl, Šimánek – Honejsek, Ihnacak, Červený – Courchaine, Miškář, Dej – Köhler, Vantuch, Kopta.

Rozhodčí: Hribik, Svoboda – Brejcha, Suchánek.
Finiš základní části Tipsport extraligy se velmi rychle blíží. Do konce zbývají pouhá čtyři kola. Zlín v závěru hodně zabral a ještě má teoretickou šanci na první šestku. Předkolo play-off mají Valaši již zajištěné. Hradečtí jsou na čtvrté pozici a v jejich silách je ještě zaútočit na třetí pozici. Hradci se nepovedlo venku vyhrát už čtyřikrát v řadě. Vzájemné souboje těchto dvou celků skončily vždy výhrou domácího celku. Pikantní zápas to bude pro Bedřicha Köhlera a Antonína Honejska. Oba získali se Zlínem titul a oblékali žlutomodrý dres. Duel mezi Zlínem a Hradcem Králové startuje v 17:20.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.