Silniční motocykly - Velká cena České republiky - Moto3 -  ONLINE PŘENOS -  16. srpna 2015   11:00

Velká cena České republiky - Moto3

Velkou cenu Brna ve třídě Moto3 opanoval Niccoló Antonelli, jenž si připsal první vítězství v kariéře. Spokojený bude i druhý Enea Bastianini, který v pořadí šampionátu výrazně stáhne vedoucího Dannyho Kenta. Ten se totiž musel spokojit až se sedmou příčkou. Stupně vítězů pak doplní třetí Brad Binder. Z českých závodníků byl mnohem úspěšnější Jakub Kornfeil, který dokončil závod jako devátý. Naopak Karel Hanika se po pádu propadl až na chvost pole a nakonec dojel na 26. pozici.
Konec závodu.
Cíl
Čtvrtý dojel Efren Vázquez, pátý Jorge Navarro, lídr šampionátu Danny Kent až sedmý. Jakub Kornfeil dokončil domácí GP na devátém místě.
Cíl
Niccoló Antonelli poprvé vyhrává v závodě GP! Italský triumf podtrhl druhý Enea Bastianini, třetí dojel Brad Binder.
12
Enea Bastianini se dostává na druhé místo!
12
Na druhé místo se dostal Brad Binder, Antonelli má na něho mírný náskok.
12
Jakub Kornfeil najel do posledního kola jako devátý.
12
Nájezd do posledního kola! Stále vede Antonelli.
11
Antonelli, Fenati, Oliveira...
11
Po velkém boji jde do vedení Antonelli! Do hry o vítězství se dostává také Romano Fenati.
10
Danny Kent začal útočit, nyní už krouží za vedoucím Oliveirou!
10
Alexis Masbou upadl a odstupuje ze závodu.
10
Miguel Oliveira na cílové rovince zaútočil a jde do vedení!
9
Čtyři kola před koncem vede Brad Binder. Druhý Oliveira, třetí Antonelli.
8
Jakub Kornfeil nyní jezdí těsně za Dannym Kentem. Lídr šampionátu totiž klesl až na deváté místo.
8
Vedoucí skupina je nesmírně vyrovnaná. Vyhrát může klidně 8 jezdců.
7
Pořadí se zase změnilo. Na čelo se dostal Oliveira!
7
Vedení v závodě se ujal Brad Binder!
6
Kornfeil zase devátý. Karel Hanika stále uzavírá startovní pole, jezdí za Kevinem Hanusem.
6
Jakub Kornfeil v tuto chvíli uzavírá první desítku. Snaží se držet krok s Masbouem.
6
1. Antonelli, 2. Binder, 3. Vázquez, 4. Bastianini, 5. Oliveira...
5
Stále vede Antonelli před Binderem. Lídr šampionátu Danny Kent je čtvrtý.
5
Před Kornfeila se zase dostal Masbou, loňský vítěz závodu.
4
Výborně jednoucí Kornfeil poskočil na devátou pozici.
4
Pořadí na čele se přelévá. Vedení se ujal Niccoló Antonelli, druhý je nyní Binder.
3
Kornfeil jede na desátém místě a můžeme říci, že je členem vedoucí skupiny.
3
Jakub Kornfeil je při chuti a zajel nejrychlejší kolo závodu.
2
Ale ne! Karel Hanika se zapletl do pádu dalších tří jezdců. Sám sice pokračuje, ale jede s obrovskou ztrátou.
2
Vede Kent, před Vázquezem a Binderem. Hanika už bojuje s Kornfeilem.
1
Karel Hanika se propadl na desáté místo, Kornfeil naopak poskočil na patnácté.
1
Závod je opět odstartován. Do čela se dostal Danny kent!
Jezdci už opět stojí na startovním roštu. Závod byl zkrácen na 12 kol.
Podle informací od ředitelství závodu bude v 11:15 otevřena pit-lane a v 11:30 proběhne nový start.
Příčinou přerušení závodu byl zřejmě další hromadný pád, ke kterému došlo o něco později! Do něho se dostali Hiroki Ono, Andrea Locatelli, Gabriel Rodrigo a Lorenzo Dalla Porta. Na trati jsou lékaři a nosítka!
Závodníci se vracejí do boxů a nyní budou čekat na další pokyny od ředitelství závodu.
A nyní již na trati vlají červené vlajky. To znamená, že je závod přerušen!
1
Na zemi skončili Danilo, Ajo, Öttl a Suzuki! K pádům došlo hned v první zatáčce.
1
Naopak Kornfeilovi start nevyšel a nefiguruje ani v první dvacítce.
1
Do vedení jde Jorge Navarro. Výborný start měl i Karel Hanika, který je pátý!
Závod právě odstartoval.
Motocykly se řadí zpět na rošt, začínáme!
Závodníci vyrazili do zahřívacího kola.
Skvělá zpráva pro všechny české motocyklové fanoušky! Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová se dnes dohodla s výkonným ředitelem promotérské společnosti Dorna Carmelem Ezpeletou, že se brněnská GP pojede dalších pět let!
Závodníci třídy Moto3 v Brně absolvují 19 kol, tedy 102,7 km.
Kvalifikace:
Kvalifikaci nejslabší třídy ovládl Ital Niccolo Antonelli, který si vyjel první pole position v letošní sezóně a celkově druhou v kariéře. Antonelli udolal druhého Dannyho Kenta o pouhé dvě tisícinky sekundy. První řadu pak doplní Španěl Jorge Navarro. Z velmi dobré výchozí pozice vyrazí do závodu i Karel Hanika, který se kvalifikoval jako sedmý. Spokojený však nemůže být Jakub Kornfeil, ten zajel až dvacátý čas. Startovní rošt uzavírá Němec s českými kořeny, Kevin Hanus, jenž dostal od pořadatelů divokou kartu.

20. Jakub Kornfeil (CZE/KTM) +1,083
Ve třídě Moto3 mohou fanoušci na Masarykově okruhu fandit hned dvěma českým zástupcům. Na startu nebudou chybět stálí účastníci MS, Karel Hanika a Jakub Kornfeil. Na divokou kartu pojede také Němec s českými kořeny, Kevin Hanus.

Masarykův okruh:
Současný okruh v Brně byl otevřen v roce 1987, ale již od začátku 30. let 20. století se v Brně závodilo na původním městském okruhu. Stará trať původně měřila dokonce 29,142 km a postupně byla zkracována. Nejprve Brno hostilo automobilovou Grand Prix, které se každoročně účastnily největší hvězdy motosportu v čele s legendárním Louisem Chironem z Monaka, jenž zde hned třikrát zvítězil. Od roku 1964 pak trať hostila závody MS silničních motocyklů. Naposledy se na starém okruhu jelo v roce 1982, pak už musela brněnská GP uvolnit místo modernějším autodromům. Na nově vybudovaný Masarykův okruh se světový šampionát vrátil hned v roce 1987 a od té doby zde elitní motocykloví závodníci scházeli pouze v roce 1992. Na přelomu let 2007 a 2008 pak proběhla kompletní rekonstrukce povrchu trati, kdy byl starý asfalt nahrazen zcela novým.

Okruh v současné podobě měří 5403 metrů a je tak třetím nejdelším v celém kalendáři. Jezdci v Brně si musí poradit celkem se 14 zatáčkami, z toho 6 levotočivými, 8x pak musí zatáčet doprava. Grand Prix České republiky je každoročně hodnocena jako jedna z nejlepších v kalendáři a oblíbená je jak mezi diváky, tak mezi samotnými závodníky.
Vítám tu všechny fanoušky rychlých jednostopých strojů! Mistrovství světa silničních motocyklů má před sebou už jedenáctý závod sezóny, kterým je Velká cena České republiky na Masarykově okruhu v Brně. Čeští fanoušci si tak budou moci opět vychutnat souboje těch nejlepších jezdců na světě, ovšem je klidně možné, že letos to bude již naposledy. Organizátoři závodu totiž dluží velké peníze společnosti Dorna, která šampionát řídí a pokud své závazky nevyřeší, příšto rok se už brněnská GP konat nebude.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 11:00.