Je konec! Český tým zvládl nervózní koncovku s Belgií a dokázal uspět 66:64! Tato výhra navíc český tým posouvá do další fáze!!

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se těším brzy na shledanou!
Konec zápasu. (64:66)
39:58
Výborně! První trestný hod Tomáš dává! (64:66)
39:58
Dokázali jsme dostat míč na Tomáše Satoranského, který byl dvě sekundy před koncem faulován! (64:65)
39:56
Bosco proměnil oba trestné hody! (64:65)
39:56
Druhý trestný hod však Satoranský neproměnil a následně byl faulovaný Bosco, který míří na trestné hody! (62:65)
39:54
Tak Tomáš Satoranský první proměnil! (62:65)
39:54
Následně fauloval Hervelle a Tomáš Satoranský bude střílet trestné hody! (62:64)
39:51
Bosco nedává za tři body! Výborná obrana českého týmu a Satoranský doskočil! (62:64)
39:25
Tomáš Satoranský dává za tři body!! (62:64)
39:17
Pavel Pumprla šel do odvážného průniku a byl faulovaný. Belgie má čtvrtý týmový faul! (62:61)
39:03
Gillet našel pod košem Hervelleho, který dává dva body! (62:61)
38:41
Rozhodčí kontroloval celou situaci kontroloval a míč bude mít Belgie! (60:61)
38:41
Jan Veselý se nedokázal pod košem prosadit, nicméně Honza zabojoval a budeme vhazovat! (60:61)
38:23
Schilb nepřesně střílel, nicméně Pavel Pumprla doskočil! (60:61)
37:56
Další střela Lojeskiho nebyla přesná, nicméně míč do zámezí šel od Jana Veselého a Belgie bude pokračovat v útoku. (60:61)
37:36
Český tým však míč lacině ztratil. Následně si náš soupeře bere oddechový čas! (60:61)
37:23
Lojeski střílel nepřesně a obranný doskok si připsal Jan Veselý! (60:61)
36:56
Petr Benda dokázal dvakrát doskočit, jeho následná střela však bohužel úspěšná nebyla. (60:61)
36:43
Šťastný koš v pádu vstřelil Jan Veselý a opět vedeme! Navíc náš nejlepší střelec bude střílet trestný hod! (60:61)
36:33
Na druhé straně se Petr Benda prezentoval výborným obranným zákrokem a jdeme dopředu! (60:59)
36:17
Petr Benda to vzal na sebe a dává velmi důležité dva body! (60:59)
35:54
De Zeeuw přidává další belgické body! Český tým bohužel prohrává už o tři body! (60:57)
35:38
Taktický faul předvedl Vojtěch Hruban a následně si bere Ronen Ginzburg oddechový čas! (58:57)
35:23
Bosco přehrál Petra Bendu, který se dokázal prosadit a Belgie jde do vedení! (58:57)
34:39
Další odvážný průnik Bosca a Belgie ztrácí už jen jeden bod! (56:57)
34:19
De Zeeuw podnikl výborný průnik a dává jednoduché dva body! (54:57)
33:59
Auda našel pod košem volného Schilba, který však nedokázal míč zpracovat! (52:57)
33:29
Bosco podnikl odvážný průnik a našel volného Tabua, který snižuje. (51:57)
33:13
Ze Zeeuw střílel za dva body a byl úspěšný. (49:57)
32:58
Schilb to znovu zkoušel za tři body, avšak jeho rána byla nepřesná. (47:57)
32:25
Hodně důležitou trojku dává Blake Schild a máme desetibodový náskok! (47:57)
31:58
Bosco však proměnil pouze jeden a snížil české vedení na sedm bodů. (47:54)
31:58
Hodně důrazný průnik podnikl Bosco, který byl faulován a bude střílet trestné hody. (46:54)
31:19
Jiří Welsch má čtvrtou osobní chybu a odchází střídat. (46:54)
31:12
Serron nemířil přesně, nicméně Bosco míč doskočil a Belgie pokračuje v útoku. (46:54)
30:50
Tomáš Satoranský za tři body! Skvěle! (46:54)
30:17
Hned na začátku čtvrté čtvrtiny snižuje Gillet dvoubodovým pokusem. (46:51)
30:01
Začala čtvrtá čtvrtina. (44:51)
Třetí čtvrtinu zvládl lépe český tým. Hlavně závěr čtvrtiny vyšel parádně, hodně důležitá by mohla být trojka Patrika Audy! Před poslední čtvrtinou máma náskok sedmi bodů!
30:00
Třetí čtvrtina skončila. (44:51)
29:59
Skvělý průnik bohužel provedl Jonathan Tabu, který v samotném závěru snižuje! (44:51)
29:50
Paráda! První střela Patrika Audy z tříbodové čáry na tomto turnaji a hned úspěšná! (42:51)
29:28
Na druhé straně si navíc připsal útočný faul Tabu a Češi míří do útoku! (42:48)
29:12
Další parádní asistenci si připsal Tomáš Satoranský, který našel Schilba a vedeme o šest bodů! (42:48)
28:20
Na druhé straně dokázal odpovědět Petr Benda, který má na svém kontě už jedenáct bodů! (42:46)
27:53
Belgičané střílejí za tři body opravdu výborně! Další přidává Van Rossom! (42:44)
27:32
Jan Veselý tentokrát proměnil pouze jeden trestný hod. (39:44)
27:32
Na české polovině předvedl výborný obranný zákrok Welsch a n druhé straně byl následně faulován Jan Veselý. Následně si Belgie bere oddechový čas! (39:43)
27:03
Skvěle! Jan Veselý proměnil oba trestné hody a navyšuje české vedení! (39:43)
27:03
V podkošovém prostoru si Jan Veselý došel pro faul a má k dispozici dva trestné hody. (39:41)
26:15
Jirka Welsch proměnil až druhý trestný hod a Česko vede o dva body! (39:41)
26:15
Pod košem výborně zapracoval Jiří Welsch, který byl následně faulován Hervellem. (39:40)
25:46
Z hodně velké vzdálenosti střílel Serron, který dává dva body. (39:40)
25:24
Na druhé straně však dává velmi snadné dva body Jiří Veselý! (37:40)
24:54
Další trojka! Zcela osamocený zůstat Gillet, který měl dostatek času si střelu připravit! (37:38)
24:32
Petr Benda byl faulovaný Van Rossomem, nicméně se dokázal prosadit! I následný trestný hod český hráč proměnil! (34:37)
23:56
Jan Veselý se procpal do podkošového prostoru a dává dva body! (34:35)
23:25
Lojeski se ke střele nedostal, nicméně našel Serrona, který dává za tři body a Belgie jde do vedení! (34:33)
22:49
Axel Hervelle proměnil pouze jeden trestný hod a rozdíl je momentálně dvoubodový! (31:33)
22:49
V podkošovém prostoru byl faulovaný Hervelle a budou se stříle trestné hody. Ronen Ginzburg si následně bere oddechový čas! (30:33)
22:37
Belgičané ztratili míč na útočné polovině a Češi šli do protiútoku, ten však zastavil faulm Gillet. (30:33)
21:41
V obraně výborně zapracoval Satoranský, který přerušil belgický útok. (30:33)
21:08
Na druhé straně vzápětí snižuje Sam Van Rossom. (30:33)
20:45
Pavel Pumprla se dokázal výborně uvolnit a dokázal dostat míč do obroučky. Rozhodčí však odpískal kroky! (28:33)
20:27
Do průniku šel Serron, nicméně výborný blok předvedl Veselý! (28:33)
20:01
Začala třetí čtvrtina. (28:33)
Češi dokázali ubránit poslední útok belgického týmu a první poločas je u konce! Český tým předvedl velmi výkon, zejména v obraně. Belgičani zatím střílí výborně za tři body, nicméně český tým si do druhého poločasu přináší pětibodový náskok!

Druhý poločas začne přibližně v 15:23.
20:00
Druhá čtvrtina skončila. (28:33)
19:35
V závěru druhé čtvrtiny si bere kouč Belgie oddechový čas. (28:33)
18:56
Krásná asistence Van Rossoma, který našel De Zeeuwa, ten snižuje náš náskok. (28:33)
18:34
Patrik Audu se uvolnil ze souboje s belgickým hráčem a dává své první body! (26:33)
17:56
Blake Schild poslal hodně těžkou přihrávku pod koš pro Veselého. Náš nejlepší střelec se bohužel k míči nedostal. (26:31)
17:34
Na druhé straně však dostal skvělou přihrávku pod koš Sam Van Rossom, který snižuje. Následně si Ronen Ginzburg bere oddechový čas. (26:31)
17:19
Své první body v dnešním utkání dává Vojtěch Hruban! (24:31)
16:52
Výbornou práci odvedl po českým košem Pavel Pumprla, který sebral míč Van Rossomovi. (24:29)
16:18
Jonathan Tabu však na druhé straně odpovídá a snižuje na rozdíl pěti bodů. (24:29)
15:59
Výbornou práci odvedl Jan Veselý, který se dokázal prosadit v podkošovém prostoru. (22:29)
15:23
Za tři body to zkusil Vojtěch Hruban, avšak nemířil přesně. (22:27)
15:03
Van Rossom našel pod košem Tumbu, který přidal další dva body Belgie. (22:27)
14:26
Tomáš Satoranský podnikl další průnik a krásnou přihrávkou našel Jana Veselého, který navyšuje české vedení! Eddy Casteels, trenér Belgie, si bere oddechový čas. (20:27)
14:14
Tabu střílel nepřesně, Belgie však doskočila. Následný útok nebyl přesný a dopředu míří Češi! (20:25)
13:49
Po útočném faulu Davida Jelínka si bere Ronen Ginzburg oddechový čas. (20:25)
13:38
Tabu střílel za tři body v poslední vteřině útoku, nicméně úspěšně! (20:25)
13:14
Tumba střílel trestné hody, avšak ani jeden neproměnil. Následně si však Belgie míč doskočila. (17:25)
13:01
David Jelínek dostal skvělou přihrávku od Jiřího Welsche a navyšuje české vedení! (17:25)
12:06
Patrik Auda bohužel neproměnil ani svůj druhý střelecký pokus. (17:23)
11:46
Výbornou obranu předvedl Jiří Welsch a následně Belgie ztratila míč! (17:23)
11:10
Jan Veselý proměnil oba trestné hody a vedeme o šest bodů! (17:23)
11:10
Pod košem to zkoušel Jan Veselý, avšak byl faulovaný Jeanem Tumbou a budou z toho trestné hody. (17:21)
10:40
Patrik Audu v podkošovém prostoru střílel nepřesně, ani Honza Veselý nedostal míč do obroučky. (17:21)
10:01
Začala druhá čtvrtina. (17:21)
Začátek první čtvrtiny vyšel lépe belgickému týmu, který vedl až 8:2! Česko se však dokázalo svému soupeři vyrovnat a závěr čtvrtiny zvládlo lépe! Před druhou čtvrtinou vedeme o čtyři body!
10:00
První čtvrtina skončila. (17:21)
09:57
Belgie tři sekundy před koncem dokázala snižit. (17:21)
09:29
Z těžké pozice střílel Petr Benda, který dává další dva body českého týmu! (15:21)
08:54
Výborně se dokázal uvolnit Tomáš Satoranský, který se dokázal prosadit přes blokujícího protihráče! (15:19)
08:43
Jan Veselý byl faulován Mattem Lojeskim, což je čtvrtý faul pro belgický tým. (15:17)
08:10
Petr Benda potvrzuje, že se mu na ME daří a dává další dva body! (15:17)
07:50
Češi dokázali ubránit útok Belgie a míříme do útoku. (15:15)
07:29
Na druhé straně však velmi dobře odpověděl Jan Veselý! (15:15)
07:20
Serron dává trojka, celkově třetí belgického týmu! (15:13)
06:50
Výborně uvolnění Petra Bendy a opět vedeme! (12:13)
06:36
Van Rossom pod košem krásně našel Gilleta, který vrací Belgii do vedení. (12:11)
05:48
Dobrou přihrávku pod koš dostal Tomáš Satoranský a poprvé vedeme! (10:11)
05:36
Útok belgického týmu zastavil útočným faulem Axel Hervelle a dopředu míří Češi. (10:9)
05:26
Po další ztrátě belgického týmu šel do protiútoku Pavel Pumprla, jehož pokus však zablokoval Van Rossom. (10:9)
05:06
Blake Schilb to zkusil individuálně, avšak neuspěl. (10:9)
04:32
Veselý získal na vlastní polovině míč, nicméně z následného protiútoku se Češi nedokázali prosadit! (10:9)
03:59
Po dalším nájezdu Tomáše Satoranského prohrávame už jen rozdílem jednoho bodu! (10:9)
03:39
Náš nejlepší střelec, Honza Veselý, se na druhé straně dokázal prosadit a snižuje na rozdíl tří bodů! (10:7)
03:26
Další body belgického celku dává Axel Hervelle! (10:5)
03:05
Na druhé straně však odpovídá tříbodovým pokus Blake Schilb! (8:5)
02:39
Nepřesnou střelu Lojeskiho doskočil Tumba, který poslal razantně míč do obroučky! (8:2)
02:09
Na levém křídle zůstal osamocený Matt Lojeski, který dává druhou belgickou trojku! (6:2)
01:44
Následný trestný hod však český basketbalista neproměnil. (3:2)
01:44
Krásnou přihrávku pod koše dostal Honza Veselý, který dává koš s faulem! (3:2)
01:39
Po chybě belgického týmu šlo Česko do protiútoku, nicména Satoranského zastavil faulem Tumba. (3:0)
01:04
Pavel Pumprla nemířil přesně, nicméně si svou střelu doskočil! (3:0)
00:43
Z hodně velké dálky to zkusil Sam Van Rossom, který trefuje trojku! (3:0)
00:01
Utkání právě začalo. (0:0)

Belgie: Bosco, Van Rossom, Hervelle, Mwema, Tabu, Serron, Mukubu, Gillet, De Zeeuw, Tumba, Salumu, Lojeski

Česko: Benda, Auda, Pumprla, Hruban, Satoranský, Welsch, Houška, Bartoň, Jelínek, Siřina, Schild, Veselý.
Příjemné středeční odpoledne všem basketbalovým fanouškům a fanynkám! Eurobasket 2015 dnes pokračuje dalšími zápasy! V prvním dnešním zápase "lotyšské" skupiny se představí Belgie proti Česku! Začátek zápasu je naplánováný v 14:30 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
BELGIE
Belgie zahájila šampionát utkáním s domácím Lotyšskem. Zápas byl po tři čtvrtiny velmi vyrovnaný, nicméně rozhodla čtvrtá čtvrtina, kterou domácí ovládli 27:15 a celkově vyhráli 78:67! Belgie se však z prvního neúspěchu dokázala oklepat, když v dalším utkání deklasovala Estonsko 84:55! Připsala si tak povinnou výhru! V zatím posledním utkání však udělali svěřenci Edyy Casteelsen důležitý krok směrem k účasti v Lille! V zápase se silnou Litvou dokázali držet krok a v nervózním konci dokázali vyhrál 76:74! I do dnešního utkání s českou reprezentací Belgie vstupuje v roli mírného favorita.
ČESKO
Česká reprezentace zahájila celý šampionát vysokou výhrou nad Estonskem 80:57 a připsala si první důležitou výhru ve skupině! Další krok směrem k postupu udělali svěřenci Ronena Ginzburga v zápase s Ukrajinou. Díky skvělému výkonu Jana Veselého a Tomáše Satoranského Česko uspělo 78:64 a mohlo se radovat z další výhry. Třetí vítězství mohlo přijít v zápase s domácím Lotyšskem, které se do té doby herně trápilo. Česko vyšel vstup do utkání, kdy po první čtvrtině vedl 22:17. V další čtvrtině však prohrálo 11:23 a náskok Lotyšska už nedokázalo dohnat! Český tým prohrál 65:72 a na turnaji si připsal první porážku.

Do dnešního utkání vstupujeme v roli mírného outsidera, avšak pokud by Veselý a spol. uspěli, zajistili by si postup do další fáze, a to je velké lákadlo!