ATP Monte Carlo -  ONLINE PŘENOS -  Stanislas Wawrinka : Jiří Veselý - 19. dubna 2017   11:12

2

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost, přeji vám hezký zbytek dne a budu se těšit opět někdy u tenisu na počtenou.
Třetí nasazený Wawrinka dnes vstoupil do zápasu velmi sebevědomě a bleskově šel do vedení 3:0. Veselý sice i díky brejku dokázal snížit na 2:3, avšak poté Švýcar opět získal tři hry v řadě a tím ovládl celý první set. Ve druhém dějství se ale český tenista výrazně zlepšil a díky brejku ze sedmé hry dokázal srovnat stav utkání a o vítězi musel rozhodovat třetí set. V jeho čtvrtém gemu ale rodák z Příbrami opět přišel o svůj servis a utkání, které ukončil dvojchybou, již zvrátit nedokázal. Pro českého hráče tak turnaj v Monte Carlu končí a příští týden by se měl představit na premiérovém ročníku podniku kategorie ATP 250 v Budapešti.
Konec zápasu
6:2
Jiří Veselý končí tento zápas dvojchybou! Stan Wawrinka po výhře 6:2, 4:6 a 6:2 postupuje do osmifinále Masters v Monte Carlu.
40-15
Stan Wawrinka si vypracovává dva mečboly!
30-15
Veselému se nepodařilo soupeře přelobovat, a ten ukončil výměnu vítěznou smečí.
15-15
Tentokrát již byl Veselý na síti úspěšný a srovnává stav gemu.
15-0
Český tenista se vydal na síť, ale soupeř jej tvrdým úderem donutil k chybě.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Jiří Veselý.
5:2
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2
Stan Wawrinka končí tento gem esem a v rozhodující třetí sadě jde do vedení 5:2!
40-15
Bekhendový úder českého tenisty směřoval pouze do sítě a Švýcar má k dispozici dva gemboly.
30-15
Wawrinka si dobrým servisem otevřel kurt a do volného prostoru umístil svůj vítězný forhend.
15-15
Return Veselého byl příliš dlouhý.
0-15
Český hráč skvěle rozběhal svého soupeře a forhendem po čáře jej donutil k chybě.
4:2
Return Wawrinky směřoval pouze do sítě, Jiří Veselý tak snižuje stav třetího setu na 2:4!
0-40
Český tenista si esem vypracovává tři gemboly!
0-30
Veselý zahrál parádní vítězný forhend do rohu dvorce!
0-15
Bekhendový úder Švýcara zastavila síť.
4:1
4:1
4:1
Return Veselého směřoval pouze do autu, Stan Wawrinka tak potvrzuje brejk z předchozí hry a v rozhodujícím třetím setu vede již 4:1!
A-40
Wawrinka si vítězným bekhendem vypracovává výhodu.
40-40
Švýcarskému tenistovi opět nepomohla páska, která míček zpomalila a Veselý neměl problém zahrát vítězný forhend.
40-30
Nyní Wawrinku rozhodila páska a jeho čopovaný bekhend doplachtil pouze do sítě.
40-15
Veselý returnoval pouze do sítě a nabízí svému soupeři dva gemboly.
30-15
Wawrinka opět skvěle přečetl zkrácení hry a zahrál technický vítězný bekhend.
15-15
Delší výměna vyústila v úder Veselého do sítě.
0-15
Český tenista skvěle zareturnoval pod nohy soupeře a donutil jej k chybě.
3:1
Jiřímu Veselému se nepovedl volej, o svůj servis tak přichází čistou hrou a Stan Wawrinka jde v rozhodujícím třetím setu do vedení 3:1!
40-0
Po zkaženém forhendu soupeře má Švýcar k dispozici tři brejkboly!
30-0
Veselý vyprodukoval svou třetí dnešní dvojchybu.
15-0
Český tenista si vypracoval skvělou pozici, avšak v rozhodující chvíli zahrál míček pouze do sítě.
2:1
2:1
2:1
Bekhend Stana Wawrinky opět zaúřadoval, míček se snesl přesně do rohu dvorce! Švýcar tak jde v rozhodujícím třetím setu do vedení 2:1.
40-15
Wawrinka úspěšným útokem do bekhendu donutil soupeře k chybě.
30-15
Švýcar ale vše napravil vítězným forhendem do protipohybu soupeře.
15-15
Wawrinka z velmi dobré pozice poslal forhend pouze do zámezí.
15-0
Forhend Veselého doplachtil pouze do deblového koridoru.
1:1
Jiří Veselý vítězí v gemu na svém servisu čistou hrou a v rozhodující třetí sadě srovnává na 1:1.
0-40
Český tenista má k dispozici tři gemboly.
0-30
Veselý získává další fiftýn a navyšuje své vedení v tomto gemu.
0-15
Český tenista vstupuje do gemu na svém servisu úspěšně.
1:0
Následuje výměna stran.
1:0
Stan Wawrinka se nenechal rozhodit ztrátou prvního fiftýnu a ziskem čtyř míčků v řadě vítězí v prvním gemu třetí sady.
40-15
Wawrinka má k dispozici dva gemboly.
30-15
Švýcarský tenista získává druhý fiftýn v řadě.
15-15
Wawrinka ale vzápětí srovnává stav gemu.
0-15
Do rozhodující sady vstupuje lépe český tenista.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Stan Wawrinka.
0:0
Následuje krátká přestávka.
4:6
Jiří Veselý skvěle zaservíroval, return soupeře směřoval pouze do sítě a český tenista tak ve druhé sadě vítězí poměrem 6:4! O postupujícím do osmifinále Masters v Monte Carlu rozhodne třetí set.
15-40
Švýcarský tenista odehrál míček z forhendu pouze do sítě a Jiří Veselý má k dispozici dva setboly!
15-30
Return Wawrinky byl příliš dlouhý.
15-15
Veselý se vydal na síť a soupeřův pokus o prohoz směřoval pouze do autu.
15-0
Tentokrát českému hráči zkrácení hry tolik nevyšlo a Švýcar jej potrestal vítězným forhendem.
4:5
4:5
4:5
Veselý si obíhal return na forhend, avšak míček do dvorce umístit nedokázal a Stan Wawrinka tak snižuje stav druhé sady na 4:5.
40-15
O první z nich se ale připravuje nevynucenou chybou.
40-0
Wawrinka si vítězným bekhendem vypracovává tři gemboly.
30-0
Ani tentokrát Švýcar nezaváhal a navyšuje vedení.
15-0
Wawrinka po dobrém podání ukončil výměnu vítězným forhendem.
3:5
Jiří Veselý si dokázal opět pomoci chytrým zkrácením hry, potvrzuje brejk z předchozí hry a ve druhé sadě jde do vedení 5:3!
40-A
Delší výměna vyústila v bekhendovou chybu švýcarského tenisty, Veselý se propracovává k výhodě!
40-40
Veselému ulétl bekhend daleko mimo dvorec a je srovnáno na shodu!
30-40
I druhý gembol je minulostí, Švýcar zahrál vítězný forhend do odkryté části dvorce.
15-40
První z nich ale Wawrinka aktivní hrou odvrací.
0-40
Rodák z Příbrami nyní podává výborně a má tři gemboly.
0-30
Veselý dalším skvělým servisem navyšuje své vedení v tomto gemu.
0-15
Český tenista skvěle zareturnoval do forhendu soupeře a dočkal se zkaženého returnu.
3:4
3:4
3:4
Stan Wawrinka ve velmi nevhodný moment vyprodukoval první dvojchybu utkání a přichází o svůj servis! Jiří Veselý vede ve druhé sadě 4:3.
15-40
Jiří Veselý skvěle zareturnoval pod nohy soupeře a po Wawrinkově forhendu do sítě má k dispozici dva brejkboly!
15-30
Wawrinka využil vyššího úderu soupeře a vydal se na síť, kde zahrál vítězný volej.
0-30
Český tenista zahrál další parádní kraťas a dostává se do nadějného vedení!
0-15
Veselý chytrým kratším úderem donutil soupeře k bekhendovému úder do sítě.
3:3
Wawrinkovi nevyšel útok z forhendu, Jiří Veselý srovnává stav druhého setu na 3:3.
15-40
Český hráč měl dobrou příležitost k ukončení gemu, avšak jeho forhend dopadl těsně mimo dvorec.
0-40
Veselý zvládl velmi těžký volej a následný bekhend Wawrinky směřoval těsně do autu.
0-30
Český tenista předvedl nádherný vítězný kraťas!
0-15
Veselý se vydal na síť a ukončil výměnu vítěznou smečí.
3:2
3:2
3:2
Stan Wawrinka končí další čistý gem na svém servisu esem a jde do vedení 3:2.
40-0
Švýcarský tenista opět nechal zaúřadovat svůj bekhend a má k dispozici tři gemboly.
30-0
Wawrinka vítězným forhendem do protipohybu soupeře navyšuje vedení.
15-0
Veselý chtěl zaútočit z bekhendu, avšak nedokázal umístit míček do kurtu.
2:2
Nyní ale Jiří Veselý dobře zaservíroval, Stan Wawrinka returnoval až za základní čáru a ve druhém setu je tak srovnáno na 2:2.
30-40
O první z nich se ale připravuje značně nepovedeným bekhendovým čopem.
15-40
Return Wawrinky zastavila síť, český tenista má k dispozici dva gemboly.
15-30
Wawrinka zahrál krásný prohoz z forhendu a snižuje.
0-30
Ani tentokrát se Švýcar nedokázal dostat do výměny.
0-15
Wawrinkovi se tentokrát vůbec nepovedl bekhendový return.
2:1
2:1
2:1
Švýcarský tenista končí gem vítězným forhendem a jde ve druhém dějství do vedení 2:1.
40-0
Wawrinka zaznamenává další vítězný bekhend.
30-0
Veselému nevyšel úder po lajně, míček se snesl pouze do deblového koridoru.
15-0
Delší výměna vyústila v nevynucenou chybu českého tenisty.
1:1
Opět zafungovalo podání českého tenisty, který si jím otevřel dvorec a následným forhendem do volného prostoru gem ukončil. Ve druhé sadě je srovnáno na 1:1.
40-A
Veselý se vítězným forhendem opět propracovává k výhodě.
40-40
Po krásném vítězném prohozu v podání Švýcara je srovnáno na shodu.
40-A
Wawrinka nevynuceně chyboval z forhendu a nabízí soupeři gembol.
40-40
Rodák z Příbrami dalším skvělým podáním srovnává na shodu!
40-30
Veselý dobře zaservíroval a první brejkbol odvrací!
40-15
Delší výměna dospěla v bekhendový úder českého tenisty do sítě, Švýcar má k dispozici dva brejkboly!
30-15
Veselý povedeným servisem na střed dvorce snižuje stav gemu.
30-0
Stan Wawrinka zaznamenává další vítězný bekhendový return!
15-0
Forhend českého tenisty nedoletěl ani do poloviny sítě.
1:0
1:0
Return Veselého směřoval zcela mimo kurt a Stan Wawrinka tak v úvodním gemu druhé sady vítězí čistou hrou!
40-0
Tentokrát Švýcara nerozhodilo ani prasátko soupeře a vypracoval si tři gemboly.
30-0
Wawrinka povedeným servisem zvyšuje své vedení v tomto gemu.
15-0
Bekhendový return Veselého dopadl až za základní čáru.
0:0
0:0
6:2
Stan Wawrinka opět nechal zaúřadovat svůj nádherný jednoručný bekhend a vítězným returnem po čáře rozhoduje o svém triumfu v úvodní sadě!
40-30
Delší výměna vyústila v bekhendovou chybu českého tenisty, který bude čelit prvnímu setbolu!
30-30
Míček z forhendu Wawrinky doplachtil až za základní čáru.
30-15
Vzápětí ale snižuje povedeným servisem, umístěným forhendem a citlivým zkrácením hry z voleje.
30-0
Veselý vyprodukoval svou druhou dnešní dvojchybu.
15-0
Švýcar vstupuje do gemu vítězným forhendem po čáře.
5:2
5:2
5:2
Jiří Veselý končí nepříliš povedený gem returnem do poloviny sítě, Stan Wawrinka potvrzuje brejk a vede v úvodním setu již 5:2.
40-0
Veselý nečistě trefil forhend a míček doplachtil daleko mimo dvorec.
30-0
Český tenista returnoval pouze do zámezí.
15-0
Wawrinka skvěle zareagoval na soupeřovo zkrácení hry a následným úderem donutil Veselého k chybě.
4:2
Jiří Veselý si neporadil s returnem pod nohy, míček odehrál pouze do sítě a Stan Wawrinka tak zaznamenává další brejk a vede 4:2.
40-15
Wawrinka zaznamenává druhý vítězný bekhend v tomto gemu a má k dispozici dva brejkboly!
30-15
Další forhendový útok se ale již českému tenistovi nepovedl, míček dopadl těsně mimo kurt.
15-15
Veselý zaútočil do soupeřova forhendu a srovnává stav gemu.
15-0
Poprvé v utkání zaúřadoval pověstný Wawrinkův bekhend, český tenista na křížný úder neměl šanci dosáhnout!
3:2
3:2
3:2
Nyní českému tenistovi výrazně pomohla páska, která změnila směr letu míčku, a ten dopadl přesně na čáru těsně za síť! Jiří Veselý si tak čistou hrou bere ztracené podání zpět a v úvodní sadě již prohrává pouze 2:3!
0-40
Forhend Wawrinky směřoval pouze do deblového koridoru a Jiří Veselý tak má k dispozici tři brejkboly!
0-30
Švýcar znovu chybuje a nabízí soupeři zajímavé vedení!
0-15
Wawrinka se vydal na síť, zde se mu ale nepodařilo zahrát úspěšný volej.
3:1
Český tenista vyslal ze své rakety povedený druhý servis, který Stan Wawrinka nedokázal zreturnovat do kurtu. Jiří Veselý tak snižuje stav úvodní sady na 1:3.
30-40
Veselý zvládl delší výměnu a celodvorcovou hrou donutil soupeře k úderu do sítě.
30-30
Švýcarský hráč srovnává stav gemu pohledným vítězným forhendem.
15-30
Wawrinka překvapil českého tenistu nádherným zkrácením hry.
0-30
Veselý tlačil do soupeřova bekhendu a dočkal se úderu do zámezí.
0-15
Nevynucenou chybu vyprodukoval i Švýcar, jeho forhend doplachtil až za základní čáru.
3:0
3:0
3:0
Stan Wawrinka zaznamenává první eso utkání, potvrzuje brejk z předchozí hry a jde do vedení 3:0.
40-30
Veselý odehrál na druhou stranu dvorce vysoký míč a Wawrinka při obtížném voleji chyboval.
40-15
Opět totožná chyba, švýcarský tenista si vypracovává dva gemboly.
30-15
Míček z bekhendu českého hráče i tentokrát zastavila síť.
15-15
Veselý donutil forhendem po čáře soupeře k chybě.
15-0
Delší výměna vyústila v příliš dlouhý bekhendový úder českého tenisty.
2:0
Jiří Veselý končí tento gem přetaženým forhendem a hned na úvod zápasu přichází o svůj servis! Stan Wawrinka vede 2:0.
40-30
Veselý opět poslal míček z bekhendu pouze do sítě a nabízí soupeři brejkbol!
30-30
Wawrinka returnoval pouze do sítě, v tomto gemu je srovnáno.
30-15
Český hráč vyprodukoval první dvojchybu utkání.
15-15
Tentokrát míček z forhendu Veselého dopadl těsně do autu.
0-15
Český tenista po povedeném servisu zahrál krásný vítězný bekhend přímo do rohu dvorce.
1:0
1:0
Jiří Veselý zahrál z bekhendu pouze do sítě, Stan Wawrinka vítězí v úvodním gemu čistou hrou a jde do vedení 1:0.
40-0
Veselý zahrál nepříliš povedený forhend, který dopadl těsně za sít a Švýcar neměl problém ukončit výměnu vítězným úderem.
30-0
Ani tentokrát se českému tenistovi nepodařilo dostat do výměny.
15-0
Veselý na úvod utkání returnoval pouze do sítě.
0:0
Rozehrávka je u konce, zápas začne svým servisem Stan Wawrinka.
Hráči jsou již na dvorci a nyní probíhá pětiminutová rozehrávka.
Vzájemná bilance

STAN WAWRINKA – JIŘÍ VESELÝ 1:0

2014 – US Open, 1. kolo, tvrdý povrch – Stan Wawrinka 6:2, 7:6(6), 7:6(3)
Jiří Veselý

Třiadvacetiletý rodák z Příbrami se momentálně nachází na 54. místě žebříčku ATP, avšak jeho maximem je 35. pozice z předloňského roku. V právě probíhající sezoně se po vlažnějším úvodu rozehrál k velmi dobrým výkonům a na minulém turnaji v Marrákeši došel do semifinále, v němž podlehl pozdějšímu šampionovi Čoričovi. V úvodním kole Masters v Monte Carlu přehrál Mischu Zvereva a nyní se proti Stanu Wawrinkovi bude pokoušet o obhajobu loňského osmifinále.
Stan Wawrinka

Dvaatřicetiletý Švýcar je aktuální světovou trojkou a vítězem turnaje v Monte Carlu z roku 2014. V právě probíhající sezoně patří mezi jeho největší úspěchy postup do finále turnaje v Indian Wells a semifinále Australian Open. Na posledním odehraném turnaji v Miami v osmifinále nestačil na Alexandera Zvereva a v úvodním kole podniku v Monte Carlu měl stejně jako zbylá první osmička nasazených volný los.
Turnaj kategorie Masters v Monte Carlu má na programu utkání druhého kola a v tom námi sledovaném spolu síly poměří Stan Wawrinka a Jiří Veselý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.