+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.

Česká baseballová asociace

Webové stránky: http://www.baseball.cz

„Baseball jsou nejrychlejší šachy na světě.“ Ernest Hemingway

Baseball je pálkovací hra, kdy proti sobě soutěží dvě družstva po devíti hráčích. Týmy se střídají v poli (obraně) a na pálce (útoku). Cílem útočícího družstva je oběhnout čtyři mety postavené do tvaru čtverce a získat tak bod, bránící tým se přitom snaží běžícího hráče vyautovat.

První písemné zmínky o baseballu se datují do poloviny 18. století, má se však za to, že se jakási podoba baseballu hrála už o mnoho staletí dříve. Do Československa se dostal tento pálkovací
sport na začátku 20. století, pravidelná národní soutěž se pořádá od konce 60. let. V současnosti tvoří základnu přes 5000 registrovaných členů ve více než 50 klubech po celé ČR. Nejvyšší soutěží je Extraliga, ve které dlouhodobě dominuje oddíl Draci Brno.

Český národní tým se úspěšně prosazuje v evropských soutěžích, zejména v mládežnických kategoriích, kde se umísťuje pravidelně na medailových pozicích. Výkonnostně tak patří mezi nejlepší země Evropy. Česká baseballová asociace je velmi aktivní v organizování mezinárodních akcí, zejména mistrovství Evropy.

Česká baseballová asociace je členem Evropské baseballové konfederace (CEB) i Světové baseballové konfederace (IBAF).

Kontakt:
Česká baseballová asociace
Zátopkova 100/2
160 17 Praha
Telefon: 242 429 211
E-mail: baseball@baseball.cz


16. listopadu 2017 • 12:15

Trenérské ankety 2017 - nominace

Na základě došlých nominací na nejlepší trenéry roku 2017 byly vybráni tři trenéři v každé kategorii, ze kterých budou vítěze následně vybírat členové TMK ČBA a bývalí držitelé uvedených cen.

10. listopadu 2017 • 09:04

Přihlášky do soutěží 2018

Sportovně-technická komise ČBA tímto otevírá přihlášky do nejvyšších soutěží ČBA, tj. Extraligy, 1L, EXL U21 (U23) a EXL 18. Přihlášky jsou přijímány pouze přes datovou komunikaci baseball.cz.

9. listopadu 2017 • 12:19

Kemp Akademií - Nymburk 2018

Vážení přátelé, dovolte mi Vás oslovit s možností Vaší účasti na již tradičním Baseballovém kempu – Nymburk 2018.

3. listopadu 2017 • 12:41

David Kulhánek a František Přibyl u MLB

Na konci září byli čeští rozhodčí František Přibyl a David Kulhánek na cestách v USA - konkrétně navštívili New York a Washington D.C. Zde se díky kontaktům z World Baseball Classic a díky kanceláři MLB dostali i mezi své kolegy a to přímo na stadionech zámořské profesionální soutěže. Co vše viděli a zažili?

3. listopadu 2017 • 10:52

Sportuj s námi 2018

Přihlašování do projektu České Unie Sportu - Sportuj s námi pro rok 2018 již zahájeno. V minulých letech se do projektu zapojily i baseballové kluby. Přehled klubů naleznete na stránkách (zde).

2. listopadu 2017 • 17:57

SPORTOVNÍ ŘEDITELÉ MLÁDEŽE

K poslednímu říjnu se nám přihlásilo 27 klubů, které mají zájem o zlepšení své mládeže a vyšlou do Nymburku klubového sportovního ředitele mládeže. 

1. listopadu 2017 • 10:00

Hod do dálky v Opavě

Baseballový a softbalový oddíl SK HIT Opava uspořádal 8/9/2017 soutěž v hodu do dálky pro žáky prvních a druhých tříd okresu Opava. Akce probíhala na Horním náměstí v Opavě pod záštitou náměstka primátora pana Martina Vítečka a jejím účelem bylo navýšení povědomí o pálkovacích sportech v Opavě a získaní dalších hráčů do dětských kategorií oddílu.

31. října 2017 • 12:50

Úspěšná trenérská klinika s Richardem Kaniou

Spolupráce Richarda Kanii s izraelským baseballem je všeobecně známa (více na konci rozhovoru zde). Koncem října vedl Richard jako hostující trenér seniorské reprezentace kliniku pro izraelské trenéry. Informaci o klinice jsme přebrali na webových stránkách izraelského svazu.

30. října 2017 • 13:24

Trenérská školení 2018

Zájemci o vyšší trenérské třídy (II., I.) zaručující vyšší trenérské licence (Coach, Instructor, Master) mají v roce 2018 možnost zúčastnit se následujících kurzů:

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
VolejbalKlasická verze
Mobilní verze