+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.

Český nohejbalový svaz

Webové stránky: http://www.nohejbal.org

Nohejbal je kolektivní míčový sport, který pochází z Československa, byť už se dnes hraje v mnoha zemích světa. Existuje Mezinárodní nohejbalový svaz (FIFTA), založený v roce 1987 či Mezinárodní nohejbalová unie (UNIF), založená v roce 2010. Pořádají se mistrovství Evropy i mistrovství světa.

Pravidla nohejbalu se začala rodit v roce 1922 v klubu Slavia Praha, kde ho původně hráli jako „fotbal přes šňůru“ (až později se začal hrát přes síť). Na rekreační nohejbal není potřeba žádné speciální boty ani další doplňky. Právě proto je oblíbeným odpočinkovým sportem.

Kontakt
Zátopkova 100/2, P.S. 40
Praha 6 - Strahov, 160 17
Telefon: +420 602 940 312
E-mail: nohejbal@cuscz.cz


20. listopadu 2017 • 13:24

Juniorka znovu s trojkorunou

(Nymburk) Zlato-zlato-zlato. Takový byl ambiciózní plán českých juniorských reprezentantů na 3. mistrovství světa juniorů a žen federace UNIF, konaném v Nymburce. A povedlo se! Zčásti díky výkonům soupeřů, ale hlavně díky obrovské síle českých hráčů, kteří mohli prakticky složit sestavu jakkoli. Prostě zlatá pohoda.

20. listopadu 2017 • 10:36

Češi doma suverénním králem

(Nymburk) Pět peněz, pět peněz, tak zněl křepelčin hlas u sportovního centra v Nymburce. Mladí čeští reprezentanti a reprezentantky totiž zopakovali medailovou žeň z posledního světového šampionátu juniorů a žen v Kluži a na domácí půdě vybojovali pět ze šesti světových titulů.

16. listopadu 2017 • 12:34

Matadorka a novicka - zlaté naděje z Vršovic

(Praha) Čeští juniorští reprezentanti a dospělé reprezentantky balí kufry a vyráží dnes do Nymburka, aby od pátku 17.11. bojovali o světové tituly na 2. MSJŽ mezinárodní federace UNIF. V ženském výběru kromě tuze osvědčených jmen ligového hegemona z Českého Brodu dostanou příležitost i dvě pražské hráčky z Vršovic - protřelá matadorka RŮŽENA ŘEHÁKOVÁ (za svobodna Vrtíšková, 36 let) a reprezentanční novicka ANETA FOJTÍKOVÁ (21 let). Zatímco první obsadí sledovaný smečařský post ve trojicích, kde jsou Češky favoritem, její mladší spoluhráčka se pokusí získat pro české barvy teprve druhý zlatý kov mezi světovými singlistkami. Obě jsme přizvali ke krátkému rozhovoru.

14. listopadu 2017 • 12:16

České cíle? Napodobit Kluž

(Nymburk) Minimálně vyrovnat výsledek z předchozího šampionátu v Rumunsku. S takovou ambicí půjdou české ženy i junioři do bojů na svém víkendovém mistrovství světa v Nymburku. V Kluži přitom reprezentační výprava předloni sebrala pět ze šesti titulů. Juniorský výběr dosáhl na všechna tři zlata, ženy si pak pro nejcennější kov došly dvakrát a v singlu získaly bronz.

12. listopadu 2017 • 17:48

V Nymburce startuje MS žen a juniorů

(Nymburk) Po pěti letech se do České republiky vrací vrcholná mezinárodní nohejbalová soutěž žen a juniorů – mistrovství světa. Dějištěm soubojů nejlepších nohejbalistů z Evropy, Asie a Jižní Ameriky se stane hala sportovního centra v Nymburce, tradiční pořadatel mezinárodních akcí. Celkem se na šampionátu v ženské kategorii představí reprezentantky z 10 zemí (Česko, Slovensko, Maďarsko, Švýcarsko, Rumunsko, Polsko, Dánsko, Kolumbie, Irák, Itálie), v juniorské kategorii pak reprezentanti z 12 zemí (Česko, Slovensko, Rumunsko, Maďarsko, Dánsko, Francie, Polsko, Itálie, Španělsko, Indie, Irák, Jižní Korea).

9. listopadu 2017 • 22:12

Sladká holická singlová tečka

(Karlovy Vary) Patnáctá a zároveň poslední sada medailí z letošních tuzemských jednorázových šampionátů má své majitele. První listopadovou neděli o ni v Karlových Varech zápolili účastníci 16. GALA Mistrovství České republiky jednotlivců starších žáků. Klání nemělo jasného favorita a na triumf tak mohlo reálně pomýšlet více adeptů. Všem ale vypálil rybník Dominik Veselý ze Sokola Holice, jenž si letos odnáší ze žákovských šampionátů již třetí medaili a podruhé tu nejkrásnější.

5. listopadu 2017 • 22:55

Jsou česká pravidla vzorem světu?

Léta se někteří nohejbaloví „fundamentalisté“ vyjadřují nepříliš příznivě o pravidlech futnetu, mezinárodní variantě našeho nohejbalu. Přitom až na počet dopadů a velikost dvojkového hřiště byla pravidla futnetu v roce 2010 pouhým překladem tehdejších českých pravidel nohejbalu. Jak se ale futnet rozšiřoval po světě a od úplných začátečníků padaly dotazy na nejasnosti v pravidlech, bylo nutné tyto problémy řešit a obojí pravidla se začala lišit mnohem víc.

1. listopadu 2017 • 17:35

1LŽ: Sedmý triumf v řadě pro Český Brod

(Praha) Žádná senzace. Superfinále ženské ligy opět ovládly hráčky Českého Brodu a získaly sedmý titul v řadě. V pražské Sparta Aréně na Podvinném mlýně přemohly v neděli dopoledne poměrně snadno své vyzyvatelky z Vršovic a potvrdily pozici nejúspěšnějšího družstva posledních let. Jejich soupeřky z hlavního města berou stejně jako loni stříbro, bronz patří Břvím.

30. října 2017 • 16:06

I porážka má svůj význam, říká Fritz

(Praha) 46. ročníku extraligy mužů odzvonilo. Potřetí v řadě si finále zahrál pražský celek z Čakovic a potřetí mu výhra nebyla souzena. Po dvou pokusech od Vladimíra Simona převzal pro ten třetí trenérské žezlo MIROSLAV FRITZ. Během roku vtiskl týmu svůj aktivní rukopis, změnil styl hry, nabudil hráče. Ale ani on se nakonec neradoval a musel přihlížet vsetínské korunovaci.

30. října 2017 • 01:26

Patrik Perun: Jak to cítím, tak to dávám

(Praha) Mohl ještě pár let trápit české ligové hráče i reprezentanty, ale artróza kyčlí předčasně uzavřela hráčskou kariéru jednoho z nejlepších hráčů nohejbalové historie, PATRIKA PERUNA. Slovenský reprezentant z Košic zamířil na východ Moravy, kde v dresu Vsetína pomáhal svým spoluhráčům výsledkově i radami. V loňském roce už hráče dirigoval z lavičky, aby je připravil na rok letošní, kdy klub vyhlásil útok na mety nejvyšší. A náročný mladý trenér dokázal navázat na své hráčské úspěchy a jak bývalo u něho zvykem, znovu třímá v rukou zlato. Poprvé v historii vsetínského klubu dokázal se svými svěřenci opanovat 46. ročník nejvyšší tuzemské ligové soutěže.

29. října 2017 • 19:49

EL: Vsetín to dokázal, má titul

(Praha) Vítězem nohejbalové extraligy mužů pro rok 2017 se po 21 letech čekání stávají Čakovice. S takovou vizí nastoupili ve Sparta Aréně na Podvinném mlýně v Praze k superfinálovému utkání hráči finalisty z posledních dvou let. Jenže sen se začal bořit hned od začátku a vlastně krom jediného vzdoru borci pražského celku nenašli recept na to, čím svého soka vykolejit a nastartovat tak obrat v utkání. Dominovala tak zkušenost česko-slovenské vozby ze Vsetína. Valaši tak slaví svůj první triumf v nejvyšší mužské soutěži.

28. října 2017 • 00:39

Superfinále nemá jasného favorita

(Vsetín, Praha) Všechny sestupy a postupy jsou již vyřešené. Hráči si mohou po zásluze odpočinout, funkcionáři už mohou spřádat plány na další ročník. Dva týmy ale čekají na vrchol večera - souboj o mužský extraligový titul. Jen jeden z nich prožije noc beze spánku, plnou oslav. Ale který to bude? Pražský vicemistr z posledních dvou ročníků? Nebo vítěz základní části Vsetín? Jedno je zřejmé, finále je otevřenou záležitostí. Zatímco diváci i hráči budou ve varu, minimálně dva muži budou chtít zachovat ledový klid a rozvahu. Budou je potřebovat. V roli trenérů své svěřence povedou do finálové bitvy bývalí reprezentanti MIROSLAV FRITZ (TJ AVIA Čakovice) a PATRIK PERUN (NK CLIMAX Vsetín). Přizvali jsme je ke krátkému rozhovoru.

28. října 2017 • 00:05

EL: Dva tituly, čtyři zájemci

(Praha) Bývaly časy, kdy ligový mistr byl znám i pár kol před koncem soutěže. Naštěstí bývaly. Dnes se o nejcennější titul hraje v mnohem dramatičtějším rozuzlení - superfinále, tedy jediném utkání na neutrální půdě. Je nepochybné, že na hráče i trenéry to klade nesmírné nároky na jejich psychiku a ne každý z nich je také ustojí. Diváci se mají na co těšit.

24. října 2017 • 10:50

EL: Čelákovice (jen) s bronzem

(Čelákovice) Bývají to utkání rozdílných motivací a kvalit. Je těžké se po semifinálové porážce nabudit na boj o medaili nejnižší hodnoty. Zvláště, když semifinálovou sérii prohrajete až v posledním možném duelu. Ale tak to chodí. Z letošního extraligového bronzu se mohou radovat Čelákovice, i když o radosti asi nelze v pravém smyslu slova hovořit. V základní části na hřišti neporažený (dvě kontumace nasbíralo družstvo za překročení počtu fluktuantů) tým mířil nepochybně výše. Modřice po letech dlouhého panování a loňském bronzu letos zůstaly bez medaile.

23. října 2017 • 23:33

Zlatý singlista: Nohejbal hraji dvacet let

(Nymburk) Zpovídat LADISLAVA STUPÁKA při rozhovoru je skoro stejná dřina, jako když se jej soupeři snaží překonat na hřišti. Slovenský legionář ve službách Vsetína patří k nejméně výřečným nohejbalistům, ale to že není rétor, neznemaná, že není skvělým hráčem. Své kvality znovu prokázal na 25. mistrovství ČR jednotlivců mužů, kde v Nymburce při své zlaté obhajobě ztratil pouze dva sety.

23. října 2017 • 13:56

Stupák a Nymburk? Jako ryba ve vodě

(Nymburk) Že Ladislav Stupák je špičkový singlista, o tom není třeba diskutovat. I letos jej na mužském 24. mistrovství ČR jednotlivců naháněla velká skupina skvělých českých vyznavačů této disciplíny. Jenže slovenský reprezentant ve vsetínských službách se v Nymburce cítí jako ryba ve vodě, vždyť zde kromě výhry v evropském poháru slavil i český titul loni. A také jako před rokem to z jeho pohledu skončilo. Na stupně vítězů jej doprovodili stříbrný mladík Jiří Kalous z Čakovic a bronzový Jiří Doubrava ze Šacungu.

19. října 2017 • 11:37

Češi reprezentovali pod velikány

(Švýcarsko, Saint-Maurice) Švýcarsko patří mezi nohejbalové velmoce nejen výsledkově, ale i organizačně. Vždyť právě v této horské zemi byla v roce 1987 založena nejen národní, ale i mezinárodní federace IFTA. A Švýcaři si každé kulaté výročí dokáží užít. I proto si ke 30. výročí založení národní švýcarské federace pozvali na přátelské utkání soupeře nejzvučnějšího jména - český národní tým. Ten hostitele dokázal skolit v obou hraných kategoriích a přispěl k oslavám jubilea.

18. října 2017 • 22:13

BDL: Zlatá modřická neděle

(Modřice, Vsetín) Dobojováno. Vítězem Botas dorostenecké ligy 2017 jsou Modřice. Mladíci z jihu Moravy v neděli porazili i ve druhém finálovém duelu soka z Českých Budějovic a obhájili loňský titul. Domácí dali soupeři mat už ve dvojicích, kde si vytvořili dvoubodový polštář a celé střetnutí pak bez větších nesnází dovedli k vítězství. Zlato si na krk pověsili zaslouženě, protože byť šli do play-off až ze čtvrté pozice, nepoznali ve vyřazovací části hořkost porážky ani jedinkrát. Bronzový kov patří Prostějovu, který v utkání o zbylé místo na stupních vítězů porazil Vsetín na jeho půdě.

16. října 2017 • 22:31

EL: Do finále jde Vsetín a Čakovice

(Praha, Vsetín) Kdo si vsadil na nohejbal podle tipů redakcí oslovených expertů, neprohloupil. Ale ruku na srdce, prostě jen favorité svou roli ustáli. Tak lze charakterizovat tři série, které se hrály o téměř letním víkendu a které doznaly svého rozuzlení. Do finále nejvyšší mužské soutěže míří premiérově Vsetín a na svůj třetí pokus v řadě na titul se mohou těšit v Čakovicích. Na Modřice a Čelákovice tak čeká pouze souboj o bronz. Rozhodnuta je i barážová série, další rok mezi elitou si zajistil Šacung.

11. října 2017 • 22:46

BDL: První finále režíroval Hanus

(České Budějovice) Jediný krok zbývá dorostencům Modřic k obhajobě mistrovského titulu. V prvním finálovém střetnutí Botas dorostenecké ligy zvítězili na hřišti českobudějovického Dynama a do odvety půjdou s vědomím, že v případě úspěchu můžou oslavit triumf doma. Klíčovou postavou úvodní bitvy byl kapitán hostů Hanus, jenž se podílel na všech bodech svého týmu. Druhý duel se hraje v neděli a ve stejný den se rozhodne také o majiteli bronzových medailí. O ty se utká Vsetín s Prostějovem.

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
VolejbalKlasická verze
Mobilní verze