+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.

Česká softballová asociace

Webové stránky: http://www.softball.cz

Softball je sport, který se vyvinul z baseballu. Také se při něm používá pálka, rukavice a má podobná základní pravidla. Softball hrají dvě družstva o devíti, minimálně však pěti hráčích. Jedno družstvo je v poli, druhé na pálce a střídají se. Softball je rychlejší než baseball.

V českých městech existuje řada družstev a oddílů, které se softballu věnují, zvláště jsou to velká města jako Praha, Brno nebo Plzeň. Softball se v Česku (a předtím v Československu) hraje od roku 1919, první oddíl vznikl v Plzni. Dnes patří česká softbalová reprezentace k evropské špičce. V ČR řídí soutěže Česká softballová asociace.


Kontakt
Zátopkova 100/2
169 00, Praha-Břevnov
Telefon: +420 233 356 441
E-mail: softball@cstv.cz


20. listopadu 2017 • 10:36

4. Galavečer je minulostí

Slavnostní Galavečer českého softballu ocenil osobnosti extraligy a ve veselém duchu zakončil letošním sezónu.

17. listopadu 2017 • 13:42

Little League Northwest: spousty novinek a obrovský zájem

Soutěže organizace Little League v softballové větvi, se začaly hrát v Česku v roce 2013. Od té doby získává projekt stále na větší popularitě. Loni se podařilo poprvé otevřít kategorii U11 Mix a byl to obrovský úspěch, který potvrzují i letošní čísla.

15. listopadu 2017 • 16:26

Přihlašujte se do soutěží ČSA na rok 2018

Přihlašujte se do soutěží ČSA na rok 2018. Přihlášky se přijímají do 30.11.2017. Formulář, který je v Souborech ke stažení, můžete vyplnit buď pouze elektronicky nebo ručně. Vyplněný formulář prosím zašlete z oficiální e-mailové adresy oddílu nebo emailové adresy statutárního zástupce na: info@softball.cz.

9. listopadu 2017 • 09:47

Interpohár už potřetí vyhráli Pikes. Co se soutěží dál?

Kolik je v Česku týmů mimo Extraligu a 2. ligu, které ale chtějí hrát víc kvalitních zápasů, než jim dovoluje jejich hlavní soutěž? Moc ne a ubývá jich. Interpohár, který pro tyto účely vzniknul, se proto v posledních letech přizpůsobuje a láká hlavně na zábavu a pestrost soupeřů. Nad vodou celou soutěž drží Pikes Praha, vítězové posledních třech ročníků.

7. listopadu 2017 • 10:12

BeeBall Day ve Vlašimi

Letos si vyzkoušela Bee Ball Day i Vlašim. Oproti úspěchu na Májových slavnostech, při ukázkách softballu a organizaci školních soutěží na školách jsme tentokrát prožili malé Waterloo.

6. listopadu 2017 • 14:36

Nominace do Síně slávy českého softballu

Blíží se termín pro nominace do Síně slávy českého softballu a tak bychom Vás chtěli informovat o způsobu a postupu při nominacích a volbě osobností do Síně slávy českého softballu.

6. listopadu 2017 • 10:36

BEE BALL DAY: Na Joudrs

Ve státní svátek 28. září 2017se na hřištích Joudrs Praha konal již třetím rokem Bee Ball Day. Letos byla účast z důvodu prodlouženého víkendu poněkud slabší, ale ti, kteří dorazili si tento den báječně užili.

5. listopadu 2017 • 20:47

Jak správně vyúčtovat program VIII. MŠMT

V současné době je řada SK TJ ze strany FÚ penalizovaná za nedodržení povinností příjemce dotace v roce 2016. Proto zveřejňujeme pro SK TJ toto upozornění. Níže přinášíme informace z ČUS.

5. listopadu 2017 • 20:31

Sportuj s námi 2018

Projekt ČUS  „Sportuj s námi“ bude pokračovat i v roce 2018 a můžete se do něj hlásit. Cílem tohoto projektu je prohloubit zájem veřejnosti o rozmanitá sportovní odvětví a u dětí a dospívajících vzbudit zájem o pohybové aktivity, který by u nich přetrval až do dospělosti. Patrony úspěšného a populárního projektu jsou Barbora Špotáková, Ben Cristovao a Jakub Kohák, se kterými se na některých z více než 500 sportovních akcí můžete setkat a zasportovat si.

1. listopadu 2017 • 09:25

Podzimní seminář rozhodčích proběhne v Kácově

Druhý rok po sobě proběhne, již tento víkend 4. - 5.11.2017, podzimní seminář rozhodčích ve středočeském Kácově, resp. ve Sporthotelu Kácov, který nabízí vše potřebné pro setkání softballových rozhodčích.

30. října 2017 • 23:04

Joudrs pořádájí školení trenérů III. třídy 2017 - NAPLNĚNO

KAPACITA NAPLNĚNA - přihlášky uzavřeny! Dle nového systému, kdy byly vybráni akreditovaní lektoři v jednotlivých klubech, více v článku zde: Školení trenérů III. a IV. třídy ČSA si Vás SK Joudrs Praha dovoluje pozvat na školení trenérů III. třídy. Garantem školení je Eva Rychtaříková.

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
VolejbalKlasická verze
Mobilní verze