Muži - 3 kvalifikace -  ONLINE PŘENOS -  Radek Štěpánek : John-Patrick Smith - 14. ledna 2017   02:45

4

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji Vám hezký vstup do nového dne a těším se u dalších onlajn přenosů. Na počtenou!
A je dobojováno! Radek Štěpánek dnes dokázal porazit svého soupeře ve dvou setech! Začátek prvního setu se nesl ve znamení brejků a to do stavu 2:1 pro Štěpánka. Ten si s problémy poté poradil ve čtvrté hře na servisu a poté už bez potíží opanoval první set, když dokázal svému soupeři vzít servis hned třikrát. Sám o něj přišel pouze jednou a mohl se tak radovat z vítězství 6:2! Druhý set začal více opatrně, do stavu 2:2 si oba tenisté drželi servis. V pátém gemu přišel klíčový moment, kdy dokázal Štěpánek získat brejk a své vedení si již do konce setu pohlídal. Naprosto zaslouženě se tak český veterán prokousal kvalifikací do hlavního pavouka prvního grandslamu sezony.
Konec zápasu
6:4
A Radek Štěpánek ukončil tento zápas stylově – esem!
A-40
Série čopovaných úderů skončila chybou Australana, je tu mečbol s pořadovým číslem dva!
40-40
Ten však není využit, Smith si vynutil pokračovaní tohoto utkání! Je tu shoda!
40-30
Výměna od základní lajny dopadla lépe pro Radka, který byl trpělivější, Australan se dopustil nevynucené chyby a Štěpánek disponuje prvním mečbolem!
30-30
Radek si pomáhá přímým bodem ze servisu.
15-30
Teď měl Štěpánek poměrně štěstí, že se Smithův úder o malý kousek nedostal přes síť!
0-30
Následuje nevynucená chyba českého hráče.
0-15
Štěpánek chtěl prohodit svého soupeře forhendem po lajně, ale nakonec zahrál jen těsně do autu.
5:4
Konec přestávky, podávat bude Radek Štěpánek.
5:4
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4
A ten také hned využívá a to díky esu. První úkol Australan zvládl, svůj servis si dokázal udržet, teď ho ale čeká náročnější úkol a sice sebrat svému soupeři servis!
30-40
Smith díky dobrému servisu disponuje jedním gembolem.
30-30
Jenže vzápětí pokazil Radek svůj return, míček končí jen za základní lajnou!
30-15
Následující fiftýn také kráčí na konto českého hráče.
15-15
Radek se nyní blýskl znamenitým returnem, za což si vysloužil potlesk publika!
0-15
A začíná skvěle – esem!
5:3
Čistá hra také pro Radka Štěpánka, který se pomalými krůčky blíží ke svému cíli, ve druhém setu vede 5:3! Australan půjde servírovat na udržení se v utkání!
40-0
Hned po returnu soupeře zamířil Radek do protipohybu Smithe, ten absolutně nemohl reagovat!
30-0
I druhý fiftýn této hry míří na konto českého tenisty!
15-0
Výborný start Radka do nového gemu! Štěpánek po returnu soupeře zamířil forhendem do rohu kurtu, Smith se po míčku ještě natahoval, ale marně.
4:3
4:3
4:3
A další eso Smithe znamená, že Australan snižuje čistou hrou na 3:4!
0-40
Následuje eso domácího tenisty.
0-30
Štěpánek byl od začátku výměny v defenzivě a nakonec se z ní nedokázal vymanit jinak než nevynucenou chybou.
0-15
Bekhendový úder obouruč v podání Radka Štěpánka zastavila pouze síť.
4:2
Štěpánek dokonal celé dílo na síti, kde si připisuje vítězný úder. Radek tedy servisem potvrzuje brejk z předešlé hry a jde do vedení 4:2!
40-15
Čopovaný úder Smithe pohltila páska, Štěpánek tak disponuje dvěma gemboly!
30-15
Štěpánek se opět vydal na síť, křižný prohoz Smithe ale neměl patřičné parametry a dopadl jen do deblového koridoru!
15-15
Forhendový křižný úder Štěpánka nepřešel přes pásku!
15-0
Smithův return se do kurtu nevešel.
3:2
3:2
3:2
Napodruhé to už ale Radek zvládl a svůj úder také doprovodil hlasitým výkřikem! Štěpánek bere svému soupeři ve druhém setu poprvé servis a vede 3:2! To je důležitý moment!
40-15
Ten první ale nevyužívá, jeho úder, který měl jít po lajně, skončil kousek v autu.
40-0
Český tenista rázem disponuje hned třemi brejkboly!
30-0
Tak tohle byl skvělý úder z dílny mistra Štěpánka, ten předvedl vynikající lob, se kterým nešlo nic dělat!
15-0
Štěpánek na síti zřejmě vystrašil svého soupeře, který trefil forhendem jen pásku.
2:2
Skvělá smeč na závěr! Radek Štěpánek srovnává na 2:2! Ve druhém setu si zatím oba tenisté drží svůj servis, ale nutno dodat, že český tenista se na to zatím daleko více nadře!
A-40
Štěpánek si pro změnu vybojoval gembol!
40-40
Smith při delší výměně od základní lajny chyboval jako první a je tu tedy další Australanův neproměněný brejkbol!
30-40
A nakonec z toho bude i brejkbolová možnost pro Smithe, Štěpánek znovu pokazil svůj úder!
30-30
Štěpánek už mohl zakončovat celou výměnu, ale forhendem trefil síť!
30-15
Smith zahrál u sítě vítězný úder, Štěpánek se mohl jen dívat!
30-0
Přímý bod ze servisu pro Radka Štěpánka!
15-0
Smithův úder přizvedla páska, což paradoxně pomohlo Štěpánkovi, který měl více času na úder a připravil si dobře svůj útok.
1:2
1:2
1:2
Esem zakončil Smith tento gem, díky kterému se ujímá vedení 2:1!
15-40
Return Radka Štěpánka pohltila jen páska.
15-30
Skvělý přechod na síť v podání australského hráče.
15-15
Smith trefil míček jen rámem rakety a dle toho to také dopadlo, tenisák dopadl někam daleko do hlediště.
0-15
Štěpánek chtěl prohodit svého soupeře, který se velmi často vydává na síť, ale jeho prohoz se nevešel do kurtu.
1:1
Radek také nakonec zvládl svůj první gem na servisu ve druhém setu a je srovnáno 1:1!
A-40
Přetahovaná od základní lajny dopadla lépe pro českého hráče, který tak disponuje gembolem!
40-40
Hodně těsný aut po úderu Smithe, Štěpánek tak dokázal odvrátit brejkbol a je tu shoda!
30-40
Jenže dosti podobně si následně vedl i Štěpánek a brejkbolu se tak nakonec nevyvaruje!
30-30
Ještě, že teď pokazil Smith poměrně snadný volej u sítě!
15-30
A po dvojchybě přichází také zbytečná chyba českého hráče.
15-15
Dvojchyba českého tenisty!
15-0
Nevynucená chyba z bekhendové strany v podání Smithe.
0:1
Čistou hrou zahájil Smith druhý set, ve kterém se ujímá vedení 1:0!
0-40
Smithovi zatím vychází úvod druhé sady na jedničku.
0-30
A i další fiftýn jde na konto Australana.
0-15
Úvodní fiftýn druhé sady patří domácímu tenistovi, který vyhrál přetahovanou u sítě.
6:2
Tak jsme se konce tohoto gemu a vlastně i celého setu nakonec dočkali! Při delší výměně to byl Smith, kdo nakonec pokazil svůj úder a to znamená, že Radek Štěpánek vítězí v prvním setu poměrem 6:2 a má nakročeno k postupu do hlavní části prvního grandslamu sezony!
A-40
Štěpánek dobře loboval svého soupeře u sítě, ten sice ještě míček doběhl, ale poté ho zahrál v těžké pozici jen do autu.
40-40
Eso následně střídá dvojchyba a osmá hra prvního setu se začíná zdát býti nekonečnou.
A-40
Eso přináší Štěpánkovi další setbol!
40-40
Jenže Štěpánek odvrací brejkbol nekompromisní smečí!
40-A
Druhý brejkbol se zrodil po chybě českého veterána u sítě!
40-40
Smith chtěl přiriskovat return na druhý servis soupeře, ale to mu moc nevyšlo, protože returnoval jen do pásky! Shoda!
40-A
Štěpánek následující úder kazí a Smith má brejkbol!
40-40
Jenže ani ten nebude využit, Smith předvedl vítězný úder u sítě a jsme tedy opět na shodě!
A-40
Štěpánek bude mít možnost nápravy, Smithův return se totiž do kurtu nevešel a je tu setbol číslo dva!
40-40
Jenže posléze pokazil český tenista dobře rozehranou výměnu, když nezvládl volej! Shoda!
40-30
Štěpánek na síti dokázal uhrát fiftýn, který pro něj znamená první setbol!
30-30
Smithův return dopadl až za lajnu!
15-30
Tak to byla nádhera! Smith si všiml, že se Štěpánek vydal k síti a zahrál milimetrově přesný lob, který dopadl na lajnu! Radek nemohl nic dělat!
15-15
Poté ale přišel dobrý první servis a Smithův return do sítě!
0-15
Štěpánek začal naopak dvojchybou!
5:2
5:2
5:2
Tak tohle byl skvělý gem na servisu pro Smithe! Čtyři esa za sebou znamenají, že si Smith poprvé drží servis a snižuje na 2:5!
5:1
Radek Štěpánek si tentokrát naprosto bez potíží drží svůj servis a v prvním setu tak vede již 5:1!
40-15
A znovu skvělý servis Radka Štěpánka!
30-15
Přímý bod z podání pro českého tenistu!
15-15
Štěpánek si nejprve pomohl dobrým servisem, poté zahrál forhend k lajně a Smith chyboval.
0-15
Hodně těsný aut po křižném bekhendu v podání Štěpánka!
4:1
4:1
4:1
Druhý už ale ne a to díky učebnicovému prohozu v podání Radka Štěpánka! Smith ani napotřetí nedokázal podržet svůj servis, Štěpánek má další brejk a vede 4:1!
40-30
Skvělý volej Smithe u sítě, Štěpánek se jen díval, na míček nemohl dosáhnout! První brejkbol je tak smazán!
40-15
Smithovi se dnes zatím vůbec nedaří při svém servisu, opět doslova daroval soupeři dva brejkboly!
30-15
Štěpánek skvěle zahrál do protipohybu Smithe, ten poté poslal míček jen do sítě!
15-15
Následně však Australan předvedl přímý bod ze servisu!
15-0
Smith načal pátý gem nevynucenou chybou od základní lajny!
3:1
Dlouhý gem nakonec Radek Štěpánek zvládl, to znamená, že si drží servis a potvrzuje tak brejk z předešlé hry! Český tenista vede 3:1!
A-40
Následně si však Štěpánek pomohl skvělým prvním servisem a má výhodu!
40-40
Jenže Štěpánek předvedl svou dnešní první dvojchybu!
A-40
Skvělý prohoz Radka Štěpánka znamená gembol pro českého veterána!
40-40
Štěpánek se vydal po servisu na síť, Smith se pokusil o lob, ale byl neúspěšný, opět tu tedy máme shodu!
40-A
Jenže Smith bude mít další možnost a to po nevynucené chybě Štěpánka.
40-40
Štěpánek odvrací brejkbol svým dnešním prvním esem!
30-40
Skvělá hra domácího tenisty! Ten si výborně rozpohyboval českého soupeře a poté vše zakončil vítězným úderem po lajně! Je tu brejkbol!
30-30
Smithův volej dopadl jen do koridoru určeného pro čtyřhru.
15-30
Smith předvedl skvělý úder po lajně a na něj nenašel Radek správný recept.
15-15
To samé se následně stalo na druhé straně Smithovi.
0-15
Štěpánkův forhendový úder pohltila jen páska.
2:1
2:1
2:1
Štěpánek nejprve zvládl perfektně return na skvělý servis soupeře a poté to byl on, kdo lépe ustál dlouhou výměnu od základní lajny. Opět tedy vidíme brejk, Radek Štěpánek vede 2:1! Zatím se ani jednomu z tenistů na servisu příliš nedařilo!
40-15
Smith opět nezvládl svou úlohu na síti a Štěpánek tak znovu má dva brejkboly!
30-15
Přímý bod z podání pro australského hráče.
30-0
Štěpánek prohazoval svého soupeře, který byl na síti, ten sice vystihl směr letu míčku, ale nedokázal ho dostat posléze přes síť.
15-0
Dobrá práce Radka u sítě, Štěpánek zde na závěr výměny předvedl vítězný volej.
1:1
A Smith na rozdíl od svého soupeře využívá hned první brejkbol a bere tak Štěpánkovi servis. Je srovnáno 1:1!
15-40
Smith se vydal hned po returnu na síť, toho si Radek všiml a chtěl svého soupeře prohazovat, ale trefil jen síť. Také Smith má dva brejkboly!
15-30
Štěpánek si nyní pomohl přímým bodem ze servisu.
0-30
Čopovaný úder českého tenisty dopadl těsně za základní lajnu.
0-15
Nabíhaný úder u sítě nezvládl Štěpánek dle svých představ.
1:0
A první gem máme po delší bitvě za sebou! Radek Štěpánek dokázal získat brejk hlavně díky chybám svého soupeře a hned v úvodu jde do vedení 1:0!
A-40
Smith předvedl dobrý servis a poté se vydal na síť, kde ale pokazil volej. Čtvrtá brejkbolová možnost pro českého veterána.
40-40
Velmi dlouhou výměnu uzavřel Štěpánek svou nevynucenou chybou, kdy od základní lajny zahrál kousek do autu.
A-40
Štěpánek má brejkbol s pořadovým číslem tři, opět Smith chyboval od základní lajny.
40-40
Smith odvrátil winnerem u sítě i druhý brejkbol a jsme na shodě.
40-30
Trochu zbytečná chyba Štěpánka od základní lajny, kdy nebyl pod tlakem, ale přesto trefil pásku.
40-15
Jenže vzápětí opět Smith kazí a Radek tak disponuje dvěma brejkboly!
30-15
Tentokrát poslal Štěpánek svůj return jen do sítě. Poprvé tak dnes piřpisuje fiftýn na svou stranu také domácí tenista.
30-0
Další nevynucená chyba Smithe.
15-0
Úvodní fiftýn dnešního utkání patří Štěpánkovi, protože Smith pokazil nabíhaný volej u sítě.
0:0
Jako první půjde na servis Smith.
Oba dva tenisté jsou už na kurtu a začínají se rozehrávat, utkání tak brzy začne.
John-Patrick Smith – Levoruký tenista z Austrálie je momentálně v žebříčku až na 228. příčce. Jeho dosavadním životním maximem je 108. místo. Celkem už pošesté v kariéře se snaží probojovat na domácí grandslam, povedlo se mu to však jen jednou a to v roce 2013. Brzy osmadvacetiletý tenista zatím neztratil v kvalifikaci ani set. Nejprve si poradil s Vellotim (7:6 a 6:3) a ve druhém kole vyřadil de Scheppera (6:4, 6:3).
Radek Štěpánek – Český veterán je momentálně v žebříčku dvouhry na 102. pozici. Osmatřicetiletý tenista se snaží probojovat se na své již 14. Australian Open. V kvalifikační cestě zatím dokázal zdolat dva soupeře. Nejprve se utkal v prvním kole kvalifikace s Američanem Bangourou, kterého dokázal porazit ve třech setech (6:3, 6:7,6:2). Ve druhém kole se Radek hodně natrápil s Blažem Kavčičem, kterého zdolal ve třetím setu 8:6. Bylo to tak již Štěpánkovo osmnácté kvalifikační vítězné utkání v řadě.
Hezký den přeji všem fanouškům tenisu. Australian Open je pomalu za dveřmi, ještě zbývají vyřešit poslední účastníci, kteří projdou třetím kolem kvalifikace. Mezi takovými kandidáty je i Radek Štěpánek, který se dnes představí proti Johnu-Patricku Smithovi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.