Challenger Banja Luka -  ONLINE PŘENOS -  Ricardo Lara Ojeda : Petr Michnev - 11. září 2017   14:07

5

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké pondělí a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Tak tohle byl zápas, pro který se opravdu hodí slovo houpačka. První set předváděl Petr Michnev neskutečné údery a hravě si došel pro výhru 6:2. Jenže ve druhém se mu nedařilo vůbec nic, vyhrál pouze šest fiftýnů a odešel poražen v poměru 0:6. Vypadalo to, že je Ojeda na nejlepší cestě k výhře, zvlášť, když v rozhodující sadě vedl už 2:0. Jenže Michnev se probral a rázem to bylo 5:2 pro českého tenistu. Ten pak měl dokonce mečbol, ale zvraty neskončily... Michnev zápas nedopodával, Ojeda srovnal a zápas nakonec sám vyhrál, když třetí set pro sebe získal výsledkem 7:5. Pro Petra Michneva turnaj končí, Ricardo Lara Ojeda se ve druhém kole střetne s lepším z dvojice Miomir Kecmanović – Carlos Taberner.
Konec zápasu
7:5
Zápas je u konce, Michnev totiž zahrál od základní čáry do autu a Ricardo Lara Ojeda tak rozhodující set vyhrál v poměru 7:5.
40-0
Michnev poslal svůj prudký return do sítě, Ojeda má tři mečboly.
30-0
V následné výměně se Ojeda dostal k síti, kde hravě zakončil drtivým forhendem.
15-0
Michnevův křížný return končí těsně v autu.
6:5
Následuje přestávka a výměna stran.
6:5
Španěl využil hned ten první, když doběhl zkrácení hry a křížem prohodil svého soupeře. Stav je 6:5.
40-0
Prudký forhend českého hráče se zastavil v síti, Ojeda má tři brejkboly.
30-0
V zámezí končí i další míček z Michnevovy rakety, tohle je docela nepříznivá situace...
15-0
Tohle bylo od Michneva příliš dlouhé, pouští tak svého soka do vedení.
5:5
Využil hned ten první, Michnev totiž poslal return do sítě. Stav v rozhodujícím setu je 5:5.
40-15
Michnev zahrál do autu, Ojeda má velice rychle dva gemboly.
30-15
Nehrají se teď dlouhé výměny, vše je o servisu.
15-15
Už je ale srovnáno.
15-0
Ojeda zahájil desátou hru dobrým podáním.
4:5
4:5
Slabý forhend končí v síti, Ojeda snižuje na 4:5!
40-30
Další chybou nabízí Ojedovi dokonce brejkbol!
30-30
Jenže o chvíli později chyboval zbytečně u sítě a je zase srovnáno.
15-30
Michnev si počkal na soupeřův pohyb a následně do otevřeného prostoru vyslal nechytatelný bekhend po lajně.
15-15
Příliš dlouhý Ojedův return. Srovnáno.
15-0
Michnev se vyhodil z kurtu, při svém podání tak pouští soupeře do vedení.
3:5
Budeme pokračovat. Ojeda zaznamenal eso a snížil na 3:5.
A-40
Stalo se to samé, Ojeda má rázem výhodu.
40-40
Český hráč chtěl zápas ukončit returnem po lajně, dal do úderu ale moc síly a míček skončil v autu.
30-40
MIchnev vytáhl nechytatelný return křížem a má mečbol!
30-30
A platí to i nadále. V této výměně Ojeda tlačil a jeho útok byl úspěšný.
15-30
Ricardo Lara Ojeda byl moc dlouhý, míček dolétl za základní čáru a Michnevovi chybí k výhře dva míče.
15-15
Michnevův útok zastavila páska, míček zůstal na jeho straně kurtu.
0-15
Ojeda posílá forhend do sítě, Michnev vede.
2:5
Konec přestávky, podávat bude Ricardo Lara Ojeda.
2:5
2:5
Míček z rakety Ojedy končí v zámezí a to znamená, že Michnev vede 5:2!
40-A
Po servisu se Michnev posunul blíže k síti a zakončil winnerem z forhendové strany.
40-40
Ten ale po dlouhé bekhendové bitvě nevyužívá, míček totiž poslal do sítě.
A-40
Průběh gemu se otáčí ve prospěch španělského hráče, ten má po dobrém returnu výhodu.
40-40
Výměna, ve které si oba tenisté dost zaběhali. S fiftýnu se raduje Ojeda, je tu další shoda.
40-A
Eso a Michnev má výhodu.
40-40
Pokračujeme ale dále, neboť Ojeda další pokus o zkrácení doběhl a hned poté soupeře prohodil.
40-A
Michnev zkrátil hru a i když se Ojeda snažil míček na druhou stranu nevrátil.
40-40
Shoda, nyní se do kurtu netrefil Ojeda.
40-30
Michnev mířil za gembolem, měl otevřený dvorec, forhend po lajně ale poslal kousek do autu.
30-30
A znova. Už je tedy srovnáno!
30-15
Sníženo, nyní byl Ojeda až moc dlouhý.
30-0
V následující výměně vytáhl úder, kterým zachránil takřka ztracenou výměnu. Míček prolétl těsně nad sítí a skončil mimo Michnevův dosah.
15-0
Vynikající Ojedův return, ten to rozhodně nevzdá
2:4
Hra je u konce. Michnev vsadil na prudké údery a vyplatilo se. Ojeda se s tím nevypořádal a český tenista tak vede už 4:2!
30-40
Ojeda nezvládl vrátit prudký Michnevův return do kurtu a český hráč má brejkbol!
30-30
Michnev zatlačil po čáře, Ojeda se sice natahoval co jen mohl, ale marně. Opět srovnáno.
30-15
Další aut v podání českého tenisty, Ojeda už vede.
15-15
V následné výměně to už tak slavné nebylo, míček skončil v autu a je srovnáno.
0-15
Michnev vytáhl tvrdý úder po čáře a byl takřka milimetrově přesný.
2:3
2:3
2:3
Tohle byl povedený obrat, český tenista se opět hecuje a vede v rozhodujícím setu 3:2.
30-40
Má už gembol, vyhrál výměnu u sítě.
30-30
Teď ale zatlačil na servisu a srovnal.
30-15
To je škoda, Michnev nyní nezvládl útok u sítě a sám chyboval.
15-15
Ojeda se snažil, vybral i jednu smeč, další obranný úder ale byl až moc dlouhý.
15-0
Jenže dvojchybu dělá i Michnev...
2:2
Gem je u konce, Ojeda udělal další dvojchybu a je tak vyrovnáno na 2:2.
30-40
První brejkbol je pryč, českému hráči vůbec nesedl bekhend a míček skončil v síti.
15-40
Další Ojedova dvojchyba, Michnev má dva brejkboly!
15-30
Michnev útočil z bekhendové strany, jeho úder po čáře byl ale dlouhý.
0-30
Ojedova dvojchyba, Michnev jde v tomto gemu do trháku.
0-15
Ojeda posílá míček do sítě, Michnev se začíná hecovat.
2:1
2:1
2:1
Michnev končí třetí hru podáním ven z kurtu a snižuje na 2:1.
15-40
Ojeda se pokusil o další prohoz po čáře, nyní však posadil míček kousek do autu.
15-30
Dokonale načasovaný return Ojedy, na tohle nemohl český tenista dosáhnout.
0-30
Další povedené podání a náskok se zvětšil na dva míče.
0-15
Po dobrém podání předvedl Michnev skvělé zkrácení a jde do vedení.
2:0
Těsně v autu skončil i následný Michnevův return, Ojeda vede 2:0.
40-30
Ojeda už vede, Michnev vyhodil další return z kurtu.
30-30
A tam skončil i jeho return.
15-30
Brejkboly se zatím nekonají, Michnev hrál bekhend z obranného postavení a poslal míček do sítě.
0-30
Těsný Pjedův aut po křížném bekhnedu. Opět to šel potvrdit umpirový rozhodčí.
0-15
I ve druhé hře lépe začíná příjem, Michnev vede.
1:0
Využil hned ten první, Michnevovi nevyšel záměr o vítězný úder do protipohybu. Míček poslal do sítě. Stav ej tak 1:0 pro Ojedu.
40-0
Už o tři, neboť Michnev nedostal forhend přes síť. Ojeda má brejkboly.
30-0
Michnev posílá bekhend do sítě a jeho soupeř už vede o dva fiftýny.
15-0
Těsný aut Michneva. Ten ale nesouhlasil a k lajně musel umpirový rozhodčí, který ale verdikt potvrdil.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Petr Michnev.
0:0
6:0
Michnev pokazil i následující return, míček zastavila síť a to znamená, že Ojeda vyhrál druhý set hladce 6:0.
40-15
V autu skončil i další Michnevův return, Ojeda má setboly.
30-15
Moc dlouhý Michnevův return.
15-15
Už to neplatí, neboť španělský tenista hrál trpělivou výměnu a počkal si na soupeřovu chybu.
0-15
Do autu poslal míček i Ojed, Michnev tak vede.
5:0
5:0
5:0
Ojeda využil hned ten první, Michnev míček doslova vyhodil z kurtu. Stav je 5:0.
40-15
Další jeho dvojchyba ale nabízí Ojedovi dva brejkboly.
30-15
Obranný lob Ojedy byl příliš dlouhý, Michnev se po delší době dočkal fiftýnu.
30-0
No a Michnev vzápětí dokonce předvedl dvojchybu.
15-0
Ojeda pokračuje ve sběru fiftýnů, do vedení jde i při podání soupeře, který zahrál úder do sítě.
4:0
Konečně delší výměna, ale i té zahrál Michnev míček za základní čáru. Velice rychle to tak je 4:0.
40-0
A stejným výsledkem skončil i třetí fiftýn této hry.
30-0
A znova...
15-0
Dobré Ojedovo podání, return Michneva končí v autu.
3:0
3:0
3:0
A jelikož míček z Michnevovy rakety končí v síti, vede Ojeda už 3:0.
40-30
Křížný bekhend v podání Michneva končí v autu, Ojeda má brejkbol.
30-30
Michnev se vydal k síti, a i když jeho zkrácení nebylo optimální, stačilo to a je zase srovnáno.
30-15
Je tu dvojchyba, Ricardo Lara Ojeda už vede.
15-15
Jenže vzápětí si neporadil s úderem k základní čáře a sám zahrál do autu.
0-15
Třetí gem zahájil Michnev esem.
2:0
No a další return končí pro změnu daleko v autu. Ojeda vede 2:0.
40-15
Poslal tam i ten další return. Tohle jsou trochu zbrklé chyby...
30-15
Dotřetice síť. Tentokrát po tvrdém Michnevově returnu.
15-15
V síti skončil míček i na druhé straně kurtu, je srovnáno.
15-0
Michnevovi se najednou přestalo dařit. Poměrně jednoduchý míček poslal do sítě.
1:0
Michnev zahrál pouze do sítě. První gem druhého setu je tak u konce, španělský tenista jej získal pro sebe a vede 1:0.
40-15
Trochu divoký odskok znamenal pro Michneva zhoršení podmínek pro úder a podle toho také vypadal výsledek. Ojeda má brejkboly.
30-15
Trpělivou hrou se Ojeda dostává do vedení, Michnev v obranném postavení zahrál mimo kurt.
15-15
Ale i španělský tenista umí returny. Nyní jedním takovým prohodil křížem soupeře a srovnal.
0-15
Delší výměna na úvod druhého setu. Ojeda ji ukončil dlouhý úderem.
0:0
0:0
2:6
Michnev předvedl další parádní return na lajnu a ukončil tak první set výsledkem 6:2!
0-40
Neskutečný return přímo na čáru! Potvrdil to i rozhodčí z umpiru a Michnev má setboly.
0-30
Další z prudkých returnů Michneva, Ojeda reagoval pouze bekhendem do sítě.
0-15
Ojeda vyhodil bekhend ven z kurtu, český tenista jde do vedení.
2:5
2:5
2:5
Hra je u konce, Michnev zahrál soupeři bekhend do protipohybu a upravil na 5:2.
40-A
A u sítě pak doslova propálil soupeře a získal výhodu.
40-40
Pokračujeme dál, Michnev se opět vymanil z nejhoršího a vítězným forhendem vybojoval shodu.
A-40
Třetí brejkbol, Michnevův bekhend od základní čáry byl příliš dlouhý.
40-40
Útok Petra Michneva byl zakončen tvrdým volejem, další shoda.
A-40
Následující výměnu u sítě už ale český tenista nezvládl a poslal míček do autu.
40-40
Michnev hrozbu ztráty podání odvrátil dobrým servisem a náběhem k síti, kde zakončil povedeným volejem.
A-40
Brejkbol i v této hře. Ojeda si vypracoval tlak, který zužitkoval křížným forhendem.
40-40
Michnev sice trefil stranu, na kterou útočil Ojeda, jenže obranný úder do kurtu nevměstnal.
30-40
Gembol pro českého hráče, vybojoval si jej forhendem do rohu dvorce.
30-30
Je srovnáno, Michnev nedokázal dotáhnout dobrou situaci na síti.
15-30
Michnevovi nevyšlo zkrácení, to jeho soupeř předvedl podobný úder na jedničku.
0-30
Po přesné a tvrdé smeči získává Michnev další fiftýn.
0-15
Český hráč si nachystal situaci, bekhendem trefil růžek a pak se jen díval, jak Ojeda posílá míček do autu.
2:4
Je tu další brejk. Michnev hned od returnu útočil a i když jeho sok vybral jednu smeč, na následující úder už odpověď nenašel. Michnev vede 4:2.
15-40
V další výměně vyslal Michnev na druhou stranu tvrdý return a Ojeda reagoval úderem daleko za základní čáru.
15-30
První dvojchyba utkání, do statistik si ji zapsal Ojeda.
15-15
Teď si to Španěl vynahradil povedeným útokem, Michnev byl u míčku pozdě.
0-15
Těsný aut Ojedy, Michnev mu ještě označil místo dopadu.
2:3
2:3
2:3
A i on svou šanci využívá. Michnev poslal bekhend do sítě a stav je nyní 2:3.
40-30
Michnevovi ulétl bekhend od základní čáry, brejkbol má i španělský hráč.
30-30
Těsný aut Ojedy. Teď měl Michnev dobré oko. Je srovnáno.
30-15
Z defenzivního postavení teď Michnev trefil růžek na protější straně kurtu a snížil.
30-0
A další chyba z nalité situace. To je velká škoda.
15-0
Tak tohle se nepovedlo. Michnev se postavil k drtivému forhendu, míček ale netrefil čistým způsobem a poslal jej do autu.
1:3
A ten využívá! Ojeda nezvládl dostat na druhou stranu kurtu jeden z bekhendových úderů a je to 3:1 pro Michneva.
30-40
Michnev i nadále útočí a má brejkbol!
30-30
Český hráč to myslel dobře, soupeře si rozběhal, zakončení do růžku ale skončilo v těsném autu.
15-30
MIchnevovy returny mají potřebnou razanci i délku a Ojeda s nimi má problémy. Nyní jeden poslal do sítě.
15-15
Michnev útočil i v další výměně, nyní jej ale zastavila síť. Srovnáno.
0-15
Vynikající return v podání Petra Michneva, soupeř se po míčku pouze ohlédl.
1:2
1:2
1:2
Výborně. Michnev zahrál prudký úder po čáře a jde do vedení 2:1!
15-40
Už to vypadalo, že Ojeda zvládne doběhnout těžký míč a soupeře prohodit, míček však zastavila síť.
15-30
Povedený útok z forhendové strany, český hráč je opět ve vedení.
15-15
Další posun dopředu už tak úspěšný nebyl, míček skončil v síti.
0-15
Michnev u sítě a byť se tam měl co ohánět, jeho volej nakonec celou výměnu ukončil.
1:1
Čistá hra pro španělského hráče, je srovnáno na 1:1.
40-0
I když se český hráč snažil jít do ofenzívy, fiftýn nezískal. Sám totiž poslal bekhend do sítě.
30-0
Další dobré podání, Michnev se v této výměně moc nechytal.
15-0
Ojeda se hned po servisu posunul k síti a tam zakončil tvrdou smečí.
0:1
První hru vzápětí ukončil skvělým zkrácením hry a vede tak 1:0.
15-40
Michnev zaznamenal první eso a má gemboly.
15-30
Ojeda si svého soupeře rozběhal a forhendovými údery jej donutil k chybě.
0-30
Druhý míček český tenista získal vítězným úderem do volného prostoru.
0-15
Hned první výměna byla velmi dlouhá a v trpělivé bitvě se radoval Michnev, když jeho soupeř zahrál do autu.
0:0
Oba hráči jsou již na kurtu, probíhá rozehrávka, utkání za pár minut začne.
Program se nám již od začátku natahuje, navíc v místě konání chvíli pršelo, náš zápas tak nezačne dříve, než ve 14:00.
Zápas se bude hrát na Court 1 a začít by se mělo ve 12:30. To se ale samozřejmě může změnit v závislosti na předcházející duely. Rozhodně si ale náš přenos nenechte ujít, jste k němu všichni zváni.
Pro hráče je to vůbec první vzájemný souboj, je tak jisté, že jeden z tenistů se bude po utkání moci těšit z kladné bilance.
Petr Michnev (253. na žebříčku ATP)

Český tenista se vrací na challengery po svém pokusu prorazit v New Yorku, kde hrál kvalifikaci na US Open, ale padl hned v prvním kole. Předtím také nezažil plodné období, v Liberci vypadl ve druhém kole, v Praze a Poznani v prvním a na turnaji Futures v Pardubicích dokonce prohrál s Petrem Nouzou, hráčem, který je na 2075. místě žebříčku! Prolomit tuhle nepříjemnou část ročníku se pokusí zde v Bosně, ale nebude to mít vůbec lehké...
Ricardo Lara Ojeda (180. na žebříčku ATP a 5. nasazený na turnaji)

Španělský tenista se vrací na okruh po krátké pauze, před kterou vybojoval druhé kolo v italském Manerbiu a předtím také největší úspěchy letošní sezóny – semifinále v Liberci a turnajovou výhru v Meerbuschi. Jak vidno, formu má tento tenista obstojnou a dnes se pokusí o správné vykročení do dalšího turnaje.
Dobré odpoledne u tenisového challengeru v bosenské Banja Luce. Společně se podíváme na utkání prvního kola, ve kterém se střetnou Ricardo Lara Ojeda ze Španělska a Petr Michnev.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.