Challenger Fairfield -  ONLINE PŘENOS -  Alejandro Falla : Jan Šátral - 10. října 2017   19:12

4

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním vítězství a postupu do další fáze turnaje Felixe Augera-Aliassimeho vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího textového online přenosu, na počtenou!
Šátral se sice po prvním setu dostal do vedení 1:0 na sety, poté ale mladá kanadská tenisová naděje zlepšila svou hru a po zisku druhého setu vyrovnala sety na 1:1. Ve třetím gemu už oba tenisté hráli z posledních sil, což více vyhovovalo Augeru-Aliassimu, který si dokráčel i pro zisk třetího setu, díky čemuž otočil vývoj zápasu a připsal si vítězství 2:1 po setech 4:6, 6:3 a 6:4. V další části turnaje narazí Felix Auger-Aliassime na osmého nasazeného Nikolu Milojeviće z Chorvatska.
Konec zápasu
6:4
Je to tak! Sedmnáctiletý Auger-Aliassime na závěr trefuje eso a stává se vítězem dnešního duelu.
40-30
Felix Auger-Aliassime si po dvou a čtvrt hodině připisuje první mečbol. Ukončí kanadský mladík na první pokus zápas?
30-30
Šátral opravdu dramatizuje koncovku desátého gemu. Po třiceti.
30-15
Kanaďan se ale propracovává k dalšímu míčku a je pouhé dva fiftýny od vítězství v dnešním zápase.
15-15
Šance pro českého tenistu stále žije. Auger-Aliassime se dopustil dvojchyby.
15-0
Felix servíruje na vítězství a v desátou hru třetího setu načíná ziskem míčku.
5:4
Je tomu tak. Třetí set pokračuje, neboť Šátral přehrál i v následující výměně svého soka a snižuje na 4:5 z pohledu českého tenisty.
15-40
No tak to bude ještě zajímavé. Šátral má po povedené výměně k dispozici dva gemboly a třetí set bude zřejmě pokračovat.
15-30
Míček získává Šátral.
15-15
Jenže Felix dokáže rychle zareagovat a vcelku snadno se propracovat k fiftýnu.
0-15
Šátral ještě při svém podání bojuje!
5:3
Bohužel pro českého tenistu se daří Kanaďanovi skoro každý úder, který od něj odlétá. Zisk třetího gemu v řadě dává Augeru-Aliassimemu velkou šanci na vítězství, neboť momentálně vede už 5:3 ve třetím setu.
40-15
Po dalším dobře zvládnutém prvním podání má kanadský hráč k dipozici hned dva gemboly.
30-15
Auger-Aliassime si připisuje další míček a momentálně je pouhé dva fiftýny od zisku osmé hry.
15-15
Míček získává Auger-Aliassime.
0-15
Že by se přeci jen Šátral zvedl a pokusil se o brejk? Ovšem je to zaviněné lehčím druhým podáním Kanaďana.
4:3
Tak tohle možná pořádně otřese psychikou Jana Šátrala. Třetí dvojchybou v řadě se připravuje o velmi důležitý sedmý gem třetího setu.
A-40
Tak to je neuvěřielná smůla na raketě českého tenisty, který vytvořil už druhou dvojchybu v řadě! Jeho soupeř má k dispozici brejkbol.
40-40
Auger-Aliassime přišel k fiftýnu velmi lehce. Šátral mu míček věnoval dvojchybou.
40-A
40-40
Shoda se objevuje při podání Šátrala i v tomto gemu.
40-30
Ovšem český tenista je rázně proti ztrátě svého servisu, tedy aspoň na první brejkbol.
40-15
Má slova se potvrzují. Kanaďan se propracoval ke dvěma brejkbolům.
30-15
Pozor na to, Felix se znovu zvedá a je to on, kdo nyní diktuje tempo výměn.
15-15
0-15
Ale při podání Jana Šátrala už si český tenista nenechal vzít fiftýn.
3:3
Je to tak, Felix Auger-Aliassime získává i pátý bod v řadě a otáčí vývoj gemu. Stav setu tak zůstává i nadále vyrovnán.
A-40
Kanaďan je na koni a získává čtvrtý míček v řadě. Ukončí šestou hru třetí sady pátým bodem v řadě?
40-40
Jenže ani ten nedokázal Jan Šátral proměnit ve fiftýn! Shoda.
30-40
I druhý brejkbol je odmazán, Šátralovi schází poslední brejkbol na prolomení soupeřova podání.
15-40
První z nich ještě Auger-Aliassime dokázal odvrátit, jak tomu bude v následující výměně?
0-40
No podívejme se, český tenista se propracoval ke třem brejkbolům!
0-30
0-15
2:3
Šátral doservíroval pátou hru třetí sady k vítěznému konci. Drama v tomto zápase tak pokračuje i nadále.
30-40
15-40
15-30
15-15
0-15
2:2
Auger-Aliassime získává gem opravdu čistou hrou. Stav je tak opět vyrovnán.
40-0
Zatím to vypadá na čistou hru.
30-0
Tentokrát si Felix pomáhá prvním podáním na 30:0.
15-0
Ale při svém podání tentokrát do hry vstupuje lépe Felix Auger-Aliassime.
1:2
Šátral proměnil své dva gemboly v zisk hry a nyní vede 2:1.
15-40
Šátral se propracoval ke dvěma gembolům a nyní má možnost doservírovat třetí gem třetího setu.
15-30
Zřejmě se mame ve třetím gemu na co těšit, oba tenisté se přetahují o kkaždý míček.
15-15
0-15
A v získávání míčků pokračuje Šátral i ve třetí hře.
1:1
První z nich proměňuje, takže se český tenista postaral o rebrejk.
0-40
Navíc má český tenista k dispozici hned tři gemboly.
0-30
Šátral zlepšil hru a nyní vede o dva míčky.
0-15
1:0
Gelix proměňuje brejknol v brejk.
A-40
V ní má více ze hry Felix, který se dostává k dalšímu brejkbolu.
40-40
Nakonec se stává z první hry třetí sady drama. Šátral si vynutil shodu.
40-30
Český tenista se ale rve o každý fiftýn, první hra třetího setu ještě nekončí.
40-15
Felix pokračuje v získávání fiftýnů a nyní má k dispozici dva brejkboly.
30-15
30-0
15-0
0:0
Konec přestávky, podávat bude Jan Šátral.
0:0
Následuje přestávka a výměna stran.
6:3
Tentokrát už Kanaďanovi zapůsobil druhý servis, přes který se přehoupl a ve výměně byl úspěšnější.
A-40
Ale velmi brzy si Kanaďan vypracoval druhý setbol za sebou.
40-40
Zápas bude i nadále probíhat ve druhém setu, neboť se Auger-Aliassime provinil dvojchybou. Shoda.
40-30
Šátral je vystaven prvnímu setbolu! Jak úspěšný bude Auger-Aliassime tentokrát?
30-30
Zatím ještě ne, český tenista dokázal zahrát na druhé podání soupeře.
30-15
Felix je pouhé dva míčky od zisku druhé sady. Vynutí si mladý Kanaďan třetí set?
15-15
Trma vrma ve hře Šátrala, ten nabídl soupeři fiftýn, kterým srovnává na 15:15.
0-15
Do deváté hry vstoupil lépe Šátral, který našel recept na soupeřovu hru po druhém podání.
5:3
Ou, tohle nevypadá s českým tenistou ve druhé sadě vůbec dobře! Felix Auger-Aliassime získává i následující výměnu a nyní vede o dva gemy.
A-40
Navíc si Auger-Aliassime připisuje další možnost brejkbolu.
40-40
Felix dokázal odvrátit gembol českého tenisty. Shoda.
30-40
30-30
Fiftýny létají z jedné strany na druhou. Tenis je momentálně hodně vyrovnán a nikdo nemá nic jistého.
15-30
15-15
Jenže Felix se v posledních výměnách hodně zlepšil a dělá českému tenistovi velké problémy.
0-15
Při svém podání si hned v úvodu osmé hry připisuje Šátral fiftýn.
4:3
A svou příležitost chytá za správnou stranu, neboť potvrzuje hned první gembol a stav utkání je momentálně 4:3.
40-0
30-0
Felix pokračuje ve zlepšené hře a Šátral nedokáže reagovat.
15-0
3:3
A také svou možnost využívá. Jeho první prolomené podání Šátrala znamená srovnání na 3:3.
40-30
Kanaďán má možnost brejkbolu!
30-30
Český tenista srovnává stav šesté hry druhého setu na 30:30.
30-15
15-15
Šátral však dává jasně najevo, že tak lehce své podání soupeři nepřenechá.
15-0
Kanaďan pokračuje v dobrém výkonu i ve v následující hře.
2:3
Auger-Aliassime získává gem hned po prvním proměněném gembolu.
40-15
30-15
Auger-Aliassime se zlepšuje na zisku míčků po druhém podání.
15-15
Ovšem i Šátral se snaží o co nejzazší ukončení dnešního zápasu. K tomu potřebuje získat ještě minimálně 3 gemy.
15-0
Felix ale ještě zbraně rozhodně neskládá, se skóre se snaží dělat, co mu síly stačí.
1:3
Následně se daří i přes druhé podání ukončit co nejrychleji čtvrtou hru druhé sady.
15-40
Sedmé eso napomáhá Šátralovi k zisku dvou gembolů.
15-30
Český tenista měl namále i při dalším podání. Musel jít přes druhé podání, ale pro tentokrát dopadlo vše dobře.
15-15
Nyní ale doslova daroval fiftýn svému soupeři. Provinil se dvojchybou.
0-15
Šátral načíná čtvrtou hru druhého setu esem.
1:2
Kanadský tenista nenechal nikoho na pochybách a velmi rychle ukončuje třetí hru ziskem gemu.
40-15
A potvrzuje to i v následující výměně. Rázem má k dispozici dva gemboly.
30-15
Ale když Felixovi první podání píše, je to znát.
15-15
Ovšem přes druhé podání zatím nedokázal bodovat, Šátral našel recept, jak na Kanaďana vyzrát.
15-0
Auger-Aliassime si připisuje první získaný míček při vlastním podání ve druhé sadě.
0:2
Ano, navíc mu k zisku druhé hry pomáhá páté eso v zápase.
40-A
Druhý gembol pro českého tenisty. Ukončí už přetahovanou o druhý gem?
40-40
Ani nyní druhý gem druhého setu nekončí. Felix dokázal vyrovnat na shodu.
40-A
Poprvé v této hře se propracoval Jan Šátral ke gembolu. Jak bude úspěšný on?
40-40
Znovu neúspěšný! Bitvy těchto dvou tenistů při shodách jsou neuvěřitelné.
A-40
Kanaďan si vynutil pátý brejkbol! Jak bude úspěšný nyní?
40-40
Ovšem ani tentokrát ho nevyužívá a dopouští srovnání na shodu.
A-40
Ne ne, druhé podání českému tenistovi ve druhém setu zatím opravdu moc nepomáhá. Felix se dostává k dalšímu brejkbolu.
40-40
I tentokrát se dostává Šátral hrobníkovi z lopaty a srovnává na shodu.
A-40
Ovšem dvojchybou se připravuje o možnost zisku gembolu. Teď naopak čelí dalšímu brejkbolu.
40-40
Ale i s druhým si dokázal Šátral poradit a je tu shoda.
40-30
První brejkbol odmazán, český tenista i přesto čelí ještě minimálně jednomu.
40-15
Druhý set je zatím přehledem nevyužitých šancí po druhém podání, které si nedokázal ani jeden z tenistů podržet. Auger-Aliassime má k dispozici dva brejkboly.
30-15
Kanadský tenista sice ztratil své podání v druhém setu hned v úvodní hře, ale nyní bojuje o rebrejk.
15-15
Český tenista si připisuje přímý bod z podání.
15-0
Jenže na podání Šátrala začal lépe přeci jen Felix.
0:1
A hned ten první je využit! Český tenista vede 1:0.
0-40
Jan Šátral si velmi brzdy vytvořil náskok a má k dispozici tři brejkboly.
0-30
I druhý míček ve druhé sadě náleží českému tenistovi. Kanaďán se dopustil dvojchyby.
0-15
0:0
Konec přestávky, podávat bude Felix Auger-Aliassime.
0:0
4:6
Jan Šátral sice musel hrát až přes druhé podání, ve výměně si ale poradil a získává tak první sadu v poměru 6:4.
40-A
Když své šance nevyužil Felix, zavelel český tenista k setbolu! K ukončení první sady zbývá Šátralovi uhrát jediný míček.
40-40
Ano, dokáže. Šátral se dokázal propracovat k zisku míčku. Shoda.
A-40
Jenže nyní musí Šátral čelit dalšímu brejkbolu. Dokáže znovu odvrátit hrozbu pokračování setu?
40-40
I sedmý brejkbol zůstává na straně Kanaďana neproměněn. Shoda.
40-30
Ale co víc, jde navíc do vedení a je to právě Auger-Aliassime, který má k dispozici brejkbol!
30-30
Kanaďan nechce připustit ztrátu setu tak lehce a vyrovnává stav desáté hry.
15-30
Ale Jan Šátral se nenechal zastrašit a je pouhé dva míčky od vítězství v prvním setu.
15-15
Ovšem druhé podání v této chvíli Šátrala neposlouchalo. Felix má stále naději.
0-15
Po první výměně je to právě český tenista, který má blíže k zisku desáté hry.
4:5
A Felix své podání přetavil v zisk deváté hry. Nyní jde ovšem podávat Šátral, který může získat první sadu.
A-40
Po čtvrtém esu v zápase má k tomu blíže Felix Auger-Aliassime.
40-40
Ale je mu to k ničemu, Šátral prorazil další Kanaďanův druhý servis a máme tu tak další shodu. Kdo se bude radovat ze zisku gemu tentokrát?
40-30
Jenže nyní si napravil reputaci při druhém podání a propracovává se ke gembolu.
30-30
Nepodaří! V následující výměně už byl nucen využít druhé podání a po dvanácté z 21 pokusů chybuje.
30-15
A připisuje si další fiftýn po svém prvním podání. Kanaďan teď dvakrát nemusel na druhé podání. Podaří se mu tuto příznivou statistiku udržet?
15-15
Podávající Kanaďan zlepšuje své statistiky zisku bodů po svém prvním podání.
0-15
V zisku bodů pokračuje Šátral i ve hře s pořadovým číslem 9.
3:5
Sedmou shodu už český tenista nepřipustil a po strhující bitvě se dostává do vedení 5:3.
40-A
Nyní si Šátral vypomohl esem a má možnost ukončit gem.
40-40
V tě nejtěžší chvíli ho naopak druhé podání podrželo a oba tenisté tak mohou stále pokračovat v úsilí o zisk osmé hry.
A-40
Jenže českému tenistovi v těchto chvílích odešlo druhé podání. Bude to mít ještě v první sadě hodně těžké.
40-40
Ne! Jan Šátral vykouzlil po prvním podání dobrou hru, po které si připisuje fiftýn. Shoda.
A-40
Auger-Aliassime si připisuje brejkbol číslo 5. Bude už tentokrát úspěšný?
40-40
Ale stále neznáme vítěze osmého gemu. Přetahovaná o tento důležitý gem pokračuje přes čtvrtou shodu.
40-A
Přes druhé podání se navíc dostává ke gembolu.
40-40
Ani tentokrát není úspěšný. Šátral ukazuje, že má pevné nervy.
A-40
Jenže Felix by rád získal osmý gem pro sebe! Má k dispozici další brejkbol.
40-40
Další shoda, tentokrát český tenista úspěšný na podání.
A-40
Jestli českému tenistovi zatím něco nefunguje, tak je to jednoznačně první podání. Z něj dokázal skórovat zatím jen půl na půl.
40-40
Jan Šátral se dostal z nejhoršího, i když musel využít až druhého servisu. Shoda.
40-30
První z nich proměnit nedokázal, co druhý?
40-15
Navíc má výhodu hned dvou brejkbolů, vůbec prvních v zápase! Bude úspěšný?
30-15
Kanaďanovi se daří otočit vývoj osmé hry prvního setu.
15-15
A další druhé podání, tentokrát nebyl český tenista úspěšný. Fiftýn tak putuje na stranu Felixe Augera-Aliassimeho.
0-15
I Šátral musel v úvodu osmého gemu sáhnout ke druhému podání. V této statistice si však vede mnohem lépe než jeho dnešní sok.
3:4
To se mu také daří, neboť jeho podání proletělo kolem Šátrala bez pozornosti. Eso!
A-40
A nyní je to naopak kanadský tenista, který má navrch a může ukončit sedmou hru.
40-40
Ještě stále není rozhodnuta sedmá hra prvního gemu. Felix srovnává na shodu.
40-A
Nyní se usmálo štěstí na stranu českého tenisty, který má k dispozici brejkbol.
40-40
Stejný scénář se v následovné výměně nekonal. Auger-Aliassime si kazí své statistiky druhého podání.
A-40
Teď se ale povedlo Kanaďanovi dopracovat k zisku fiftýnu i přes druhé podání a má znovu výhodu.
40-40
Jenže to prokleté druhé podání... Šátral si vynutil další shodu.
A-40
A navíc velmi rychle prchá do vedení, které mu zajišťuje gembol.
40-40
Bohužel ano. Felixovi se daří při prvním servisu trefit eso. Shoda.
30-40
Český tenista má k dispozici další brejkbol, pohrdne jím?
30-30
Felix se na servisu trápí, nyní předvedl přítomným divákům dvojchybu.
30-15
Ten si navíc poradil i přes velmi slabé druhé podání, které je v dnešním utkání zatím jeho největší slabinou.
15-15
Tentokrát už ale úspěšný nebyl a musel se sklonit před uměním Augera-Asliassimeho.
0-15
Šátral pokračuje ve výborném tenisu. Získal fiftýn po prvním servisu soupeře.
2:4
K zisku šestého gemu potřeboval český tenista pouze jeden gembol.
0-40
Wow! Šátralovi teď pomohlo znovu eso při prvním podání. Českému tenistovi se nyní daří.
0-30
Esem si pomáhá k dalším bodům.
0-15
Do šestého gemu první sady vstupuje na servisu úspěšně Jan Šátral, který získává úvodní fiftýn.
2:3
Konec konců přeci jen Auger-Aliassime uservíroval pátý gem do vítězného konce a koriguje vývoj prvního setu.
A-40
K vítězství v pátém gemu má zatím stále blíže Felix.
40-40
Je to tak. Šátral vyrovnává a o vítězi se rozhodne po shodě.
40-30
Že by bylo zaděláno na drama i v pátém gemu? Šátral snižuje vedení Kanaďana.
40-15
Nyní už vede 40:15 a k zisku pátého gemu má opravdu velmi blízko.
30-15
Felix uskakuje do vedení 30:15.
15-15
Jenže teď musel přes druhé podání, přes které zatím dokázal získat jediný míček. Šátral na něj našel recept i tentokrát.
15-0
Kanadský mladík si lepší statistiky, a také on získává fiftýn po prvním podání.
1:3
Zapůsobilo první podání a rázem je tu potvrzení brejku z rakety Jana Šátrala, který momentálně vede 3:1.
40-A
A opět je to Jan Šátral, který si vytváří přes gembol šanci na zisku čtvrtého gemu.
40-40
Třetí shoda čtvrtého gemu! Auger-Aliassime ukazuje, že tento gem nedá tak lehce, jak by se mohlo zdát.
40-A
I přes druhé podání se Šátral dopracoval k zisku fiftýnu.
40-40
Felix opět vyrovnává na shodu. Nyní jsou na tom oba tenisté stejně.
40-A
Jenže český tenista usiluje o zisk čtvrtého gemu seč mu síly stačí a nyní má výhodu.
40-40
Ale není tomu tak, Auger-Aliassime si vynutil prodloužení tohoto gemu. Shoda.
30-40
A je tu gembol, při jehož zvládnutí by mohl český tenista potvrdil předchozí brejk.
30-30
Felix zareagoval velmi rychle a proráží v momentální výměně podání soupeře.
15-30
Tentokrát byl ale úspěšnější a ve čtvrtém gemu vede.
15-15
Tentokrát se ale sám obírá o body. Dvojchybou nabídl fiftýn Augeru-Aliassimovi zcela zdarma.
0-15
I při svém podání pokračuje Šátral v zisku fiftýnu.
1:2
Tak to byla jízda. Rodák z Mělníku nedal 159. hráči světa šanci a jako první bere podání svému soupeři.
15-40
Jan Šátral se dopracoval ke dvou brejkbolům! Jak úspěšný bude při jejich pokusu o proměnění v brejk?
15-30
Šátralovi se naskýtá možnost na zisk prvního brejkbolu.
15-15
Českému tenistovi se podařilo prolomit soupeřovo první podání.
15-0
Kanaďan se nenechal rozhodit a získává první míček třetího gemu.
1:1
Ano, dokáže! Skóre je tedy po úvodních podáních vyrovnán.
15-40
Nyní už pouze jeden. Dokáže Šátral doservírovat tento gem do vítězného konce?
15-30
A už je ve vedení. K zisku prvního gemu dnešního zápasu mu chybí dva míčky.
15-15
Teď už ale zahrál Šátral podle svých představ a srovnává stav druhého gemu.
15-0
Felix pokračuje v zisku fiftýnu i přes podání soupeře.
1:0
Ale Auger-Aliassime si podržel své podání bez větších potíží a dostává se do vedení 1:0.
40-15
Český tenista se s výsledkem snaží poprat, seč mu síly snaží.
40-0
I tentokrát dokázal využít své podání, dokonce tak dobře, že zapisuje první eso.
30-0
Felix zatím potvrzuje propast obou tenistů na světovém žebříčku a rázně se přiblížil k zisku prvního gemu.
15-0
První fiftýn zápasu si do svých statistik zapisuje Kanaďan.
0:0
Na podání začne Felix Auger-Aliassime.
Vzájemná střetnutí

Dnešní duel těchto dvou tenistů je jejich prvním vzájemným střetnutím.
Jan Šátral

Český tenista se v profesionálním tenise pohybuje mnohem déle než jeho dnešní soupeř, přesto se nachází až na 310. místě žebříčku ATP. Svůj poslední turnajové prvenství mohl slavit společně se svým deblovým parťákem před necelými třemi měsíci na Challengeru v Praze. A právě čtyřhra je hlavní devizou rodáka z Mělníku. Dnes ssi ovšem bude muset poradit sám proti svému soupeři.

Nejvyšší umístění na žebříčku ATP: 160. (21. září 2015)
Felix Auger-Aliassime

Tento mladý Kanaďan vstoupil do světa ATP teprv před rokem, ale už nyní se nachází na 159. místě světového žebříčku. V letošní sezóně už posbíral dvě turnajová vítězství na okruhu Challenger. Co se týká posledních zápasů, dvakrát po sobě byl vyřazen už v 1. kole.

Nejvyšší umístění na žebříčku ATP: 159. (9. listopadu 2017)
Přeji příjemný podvečer všem tenisovým nadšencům! Dnes je na programu 1. kolo challengeru ve Fairfieldu, ve kterém se mimo jiné utká Felix Auger-Aliassime proti Janu Šátralovi. Zápas se odehraje od 19:00 hod. na kurtu číslo 6 jako první v pořadí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.